Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese merhabalar.
    Benim muayene sırasında yapılacak aşılarla alakalı bir sorum var.
    Bununla ilgili forumda araştırmama rağmen net bir şey öğrenemedim.

Ben şu ana kadar yaptırdığım aşıların ne olduğunu hatırlamıyorum. Sadece askerde tetenoz olduğumu hatırlıyorum.

Gerekli aşılara baktığım zaman 14'e yakın olduğunu gördüm.

Peki ya sorum şu;

Benim aşı kartımda bunlardan hiç biri yazmıyorsa, baştan hepsini mi olmam gerekiyor? Öyleyse maliyet açısında çok yüksek bir miktar çıkıyor.
    (Aşı başına ne kadar ödeniyor? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim:)

Henüz bir şey belli değil biliyorum ama öncesinde kafamda belirsizlik olmasın diye soruyorum. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fsone34 aşağıdaki siteye e devlet şifren ile girdiğin zaman eğer kayıtlar sisteme işlendiyse ozaman olduğun aşıları görebilirsin. Fiyat konusunda da doctorun sitesinin resmi fiyatlarını koyuyorum kendileri de kesin bir fiyat söyleyemiyor ki çünkü aşı sayısına göre değişiklik gösteriyor.

https://enabiz.gov.tr/AsiTakvimi/Index

• @fsone34 geçerli olur mu bilmiyorum ama, listede yer alan eksik aşılarını ücreti karşılığında hastaneler yapıp sisteme/aşı kartına işleyeceklerdir. Dolar olarak ödemek yerine düşünülebilir.

• Merhaba bu konuyu bende araştırıyorum, ancak net bir bilgiye ulaşmış değilim.
    Edevletimdeki uyarı: e-Nabız Sisteminde Kayıtlı Çocukluk Aşı Takviminiz Bulunmamaktadır.

• Sağlık bölümünden taşındı  crazycells crazycells 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@fsone34, içinde söyledi: Türkiye'deki geçmiş yılların aşı kartları hakkında

Herkese merhabalar.
    Benim muayene sırasında yapılacak aşılarla alakalı bir sorum var.
    Bununla ilgili forumda araştırmama rağmen net bir şey öğrenemedim.

Ben şu ana kadar yaptırdığım aşıların ne olduğunu hatırlamıyorum. Sadece askerde tetenoz olduğumu hatırlıyorum.

Gerekli aşılara baktığım zaman 14'e yakın olduğunu gördüm.

Peki ya sorum şu;

Benim aşı kartımda bunlardan hiç biri yazmıyorsa, baştan hepsini mi olmam gerekiyor? Öyleyse maliyet açısında çok yüksek bir miktar çıkıyor.
    (Aşı başına ne kadar ödeniyor? Bilen varsa cevaplarsa sevinirim:)

Henüz bir şey belli değil biliyorum ama öncesinde kafamda belirsizlik olmasın diye soruyorum. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

gocmenlik sureciniz icinse, tek yapmaniz gereken elinizdeki asi kartlarini muayeneye goturmek. Eger elinizde asi oldugunuzu gosteren bir belge yoksa o durumda bir sey yapmaniz gerek yok, zaten doktorun uygun gordugu ve eksik olan asilari yapacaklar.

Listeye bakip hangi asilari olacaginiza siz karar veremezsiniz, her asi her kisiye uygulanmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caakmemo, içinde söyledi: Türkiye'deki geçmiş yılların aşı kartları hakkında

Merhaba bu konuyu bende araştırıyorum, ancak net bir bilgiye ulaşmış değilim.
    Edevletimdeki uyarı: e-Nabız Sisteminde Kayıtlı Çocukluk Aşı Takviminiz Bulunmamaktadır.

genelde asilari oldugunuza dair verilen kartlar sizde olur. yani eger sizde degilse ve eger elinizde asi oldugunuzu gosteren bir belge yoksa o durumda bir sey yapmaniza gerek yok.

genelde bu belgeleri geriye dogru cikartmaniz mumkun degildir, zaten oyle de olmasi gerekir, aksi durumda "gercek durumu yansitmayan" asi belgeleri cikartilirdi... O nedenle elinizde belge varsa bunlari goturebilirsiniz, eger elinizde belge yoksa bir sey yapmaniza gerek yok.

Benzer Başlıklar

• 188
  • 105
  • 22
  • 23
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |