Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Hadi hayırlısı 🙂

2019EU1XXXX
    DS 260 gönderim tarihi: 18.05.2018

bol sanslar! mumkunse bilgileri imzaniza tasir misiniz?

• Merhaba ben hesapta para göstermek yerine üzerime araba göstersem buda geçerli oluyormu ? mali belgede.Oluyorsa ne yapmam gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaantekinci DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba ben hesapta para göstermek yerine üzerime araba göstersem buda geçerli oluyormu ? mali belgede.Oluyorsa ne yapmam gerekiyor.

Evet gosterebilirsiniz, arabanin degerini gosterebilecek bir uzmandan bu belgeyi saglamaniz yeterli. Konsoloslugun yonergesinden alintiliyorum:

BAŞVURANIN KENDİ KAYNAKLARI
    Yasanın kamuya maddi yük olmama hükmünü kendi mali kaynakları ile yerine getirmeyi planlayan bir başvuru sahibi, aşağıdaki kaynaklardan bir veya daha fazlasından gelen maddi gelirinin kanıtlarını Konsolosluk Görevlisine vermelidir:

1. Başvuranın güncel banka hesap bakiyesini, hesabın açılış tarihini, son oniki ay içerisinde para yatırma ve çekme miktarlarını ve yıl içerisindeki ortalamasını gösteren, bankanın kıdemli bir yetkilisi tarafından verilen beyan. (Yakın tarihlerde olağandışı fazla miktarda para yatırılmış ise bununla ilgili açıklama verilmelidir);

2. Tapu, senet veya bunların eşdeğeri gibi mülk veya gayrimenkulun mülkiyetinin kanıtları ve avukat, banker veya yetkili bir emlakçıdan alınan malın şimdiki değerini gösteren bir yazı (mülkler üzerindeki ipotekler veya borçlar belirtilmelidir),

3. Sahip olunan hisse senedi veya bonoların güncel piyasa değerleri veya bunlardan beklenen muhtemel kazançları gösteren belgeler,

4. İş yatırımlarından veya diğer kaynaklardan elde edilen gelirler hakkında kanıtlar. Eğer gelirler Birleşik Devletler dışındaki bir kaynaktan geliyorsa bu gelirin Birleşik Devletler’e nasıl aktarılacağı konusunda bir açıklama yapılmalıdır.

• @crazycells aracın değereini gösterebilecek belgeyi nereden temin edebilirim acaba noter olmaz sanırım expertiz olabilirmiki ?

• @kaantekinci
    Herhangi bir galeriden alınmış imzalı kaşeli belgeyi kabul ediyorlar. Sorun olmuyor.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba ben hesapta para göstermek yerine üzerime araba göstersem buda geçerli oluyormu ? mali belgede.Oluyorsa ne yapmam gerekiyor.

Evet gosterebilirsiniz, arabanin degerini gosterebilecek bir uzmandan bu belgeyi saglamaniz yeterli. Konsoloslugun yonergesinden alintiliyorum:

Yasanın kamuya maddi yük olmama hükmünü kendi mali kaynakları ile yerine getirmeyi planlayan bir başvuru sahibi, aşağıdaki kaynaklardan bir veya daha fazlasından gelen maddi gelirinin kanıtlarını Konsolosluk Görevlisine vermelidir:

1. Başvuranın güncel banka hesap bakiyesini, hesabın açılış tarihini, son oniki ay içerisinde para yatırma ve çekme miktarlarını ve yıl içerisindeki ortalamasını gösteren, bankanın kıdemli bir yetkilisi tarafından verilen beyan. (Yakın tarihlerde olağandışı fazla miktarda para yatırılmış ise bununla ilgili açıklama verilmelidir);

2. Tapu, senet veya bunların eşdeğeri gibi mülk veya gayrimenkulun mülkiyetinin kanıtları ve avukat, banker veya yetkili bir emlakçıdan alınan malın şimdiki değerini gösteren bir yazı (mülkler üzerindeki ipotekler veya borçlar belirtilmelidir),

Arkadaslar,
    Mulakatta gosterilecek tapu kayitlari icin, emlakcidan alinacak deger belirtir yazilar haricinde uzerinde ki ipotek miktari icin kredi cekilen bankadan mi yazi alinmalidir, yada bizim beyanimiz gecerlimidir.
    Diyelim ki yeteri kadar gayrimenkul gosterilmesi durumunda banka detayinda emekli maasinin gosterilmesi yeterlimdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells aracın değereini gösterebilecek belgeyi nereden temin edebilirim acaba noter olmaz sanırım expertiz olabilirmiki ?

siz hazirlamadiginiz, bu isi bilen biri hazirladigi surece sorun olmaz. Noter yapmaz bunu, dediginiz gibi bir expertiz olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaslar,
    Mulakatta gosterilecek tapu kayitlari icin, emlakcidan alinacak deger belirtir yazilar haricinde uzerinde ki ipotek miktari icin kredi cekilen bankadan mi yazi alinmalidir, yada bizim beyanimiz gecerlimidir.
    Diyelim ki yeteri kadar gayrimenkul gosterilmesi durumunda banka detayinda emekli maasinin gosterilmesi yeterlimdir.

Mumkunse yazi halinde olsun tum belgeleriniz.

Ilk post'ta forum tavsiyesini okuyabilirsiniz, ona gore kendiniz karar verin. Gostereceginiz maddi kaynaklarin yeterli olup olmayacagina konsolos karar verecek. Fikir edinmek icin 2018 mulakat deneyimleri basligina da goz atabilirsiniz, orada da mulakat sonrasi arkadaslar boyle bilgileri paylasiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaantekinci Biz bu sayfadan aracımızı bulup çıktısını ruhsat fotokopisi ile götürmüştük: https://www.tsb.org.tr/kasko-deger-listesi.aspx?pageID=631 Başka herhangi bir belge vermedik.

• @knnrn mali belge olarak sadece bu kabul edilebiliyor o zaman.bilgi için teşekkür ederim.

• merhaba, biz dün formları kcc ye ulaştırdık. formları da mail ile geri dönüşünü istedik ancak mailimize bir dönüş olmadı. kimden bilgi alabiliriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba, biz dün formları kcc ye ulaştırdık. formları da mail ile geri dönüşünü istedik ancak mailimize bir dönüş olmadı. kimden bilgi alabiliriz

DS260'in son sayfasindan bir daha email confirmation'a tiklayip email adresinizi yazabilirsiniz.

Ne tur bir bilgi almaya calisiyorsunuz? tam anlayamadim...

• @crazycells aynı şekilde confirme istedim mailime ancak, mailime henüz ulaşan bir belge yok

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivooo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells aynı şekilde confirme istedim mailime ancak, mailime henüz ulaşan bir belge yok

sistemde bir sorun veya guncelleme yapiliyor olabilir. Eger dogru email adresi yaziyorsaniz birkac gun sonra tekrar deneyebilirsiniz.

• Banned

Tapunun uzerinde degeri yaziyor daha ne evragi evi yeni aldim zaten

• 2019 kazananlarındanım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemil59 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

2019 kazananlarındanım 🙂

tebrikler 🙂 su konudan okumaya baslayabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

• Arkadaşlar selam. 2019 kazananlar forumun bilgisi dahilinde bir whatsapp grubu kurduk. katılmak isteyen arkadaşlarımız varsa bana özelden telefonlarını mesaj atabilirler. danışman firma çıkar amaçlılar varsa direk çıkarırız gruptan teşekkürler.

• hayırlı olsun da neden gerek duydunuz burada yeterince paylaşım var zaten?

• @freelander çok dağınığız burada. zaten önemli olan forum. foruma yazmak. ancak wp grubu birbirimizi tanıyalım, arada gülelim, abd ye gittiğimizde ilişkimizi kaybetmeyelim diye hazırladığımız bir grup. wp ın tabikide avantajları var. hızlı bir akış var orada. biz tüm bilgileri forumdan almaya ve foruma vermeye devam ediyoruz. orada da sosyalleşiyoruz diyelim.. forumdan rol çalmıyoruz yani. ayrıca tüm yılların bir wp grubu var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |