Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@amygdalinas DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar, merhaba bende kazandım çekilişi. Fakat USA'de bir tanıdığım olmadığı için New Jersey'de bir otelin adresini girdim USA'de gitmeyi düşündüğüm yer olarak. Kalıcı bir adres olmadığı için bir sıkıntı çıkabilir mi ? Giriş yaptıktan sonra USCIS internet sitesinden adres güncelleme yapabiliyormuşum.
    Mülakatta bir probleme sebep olur mu bu olay?

Bir vize alabilmek icin Green Card'in gonderilecegi bir adres vermeniz sart. Adresi en gec mulakat zamani vermelisiniz. Su an adres belli degilse ve degisecegi kesinse yazmasaniz da olur. Bir otel adresi saglamaniz mulakat sirasinda soruna neden olmaz ama oteller siz orada kalmazsaniz postalarinizi tutmazlar. Daha once boyle durumdaki arkadaslar kendisine gonderilen kartlara ulasamadi ve tekrar ucret odeyerek kart cikartmak zorunda kaldilar. Forum tavsiyesi, en gec mulakat zamanina kadar bir adres bulup sonradan bu adresi degistirmemeniz yonunde. Daha sonradan (ABD'ye giriste ya da sonrasinda) adres degisikligi yapildiginda, kartlarin yanlislikla ilk adrese gittigine dair cok fazla ornek var. O nedenle USCIS'in adres degisikligine guvenmeyin ve en bastan itibaren saglam bir adres verin.

Eger verecek bir adresiniz yoksa ve ABD'de yardimci olacak hic tanidiginiz yoksa size tavsiyem forumda insanlarla iyi iliskiler kurmaniz 🙂 Yakinda forum bulusmalarina baslayacagiz ve bulusmalarin cogunluguna katilanlar DV2018 ya da DV2019 talihlileri olacak, bulusmalarda kafaniza uyan arkadaslar bulursaniz onlarin adreslerinden yararlanmayi teklif edebilirsiniz.

• Merhaba, şu anda Polonya'da yaşıyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Başvuruyu yaparken DS-260 formunda konsolosluk Polonya olarak seçilmişti ancak vize görüşmesi için konsolosluğu Ankara olarak değiştirdim. Toplamda 9 ay kadar Polonya'da ikamet etmiş olacağım. Türkiye'ye dönerken Polonya'dan herhangi bir belge almama gerek var mı?

• herkese selam
    acaba mülakatta red cevabını doğuracak nedenler ne olabilir? (banka hesabımızda yeterli miktarda para olduğunu var sayalım ve diploma sorunu yada mesleki yeterlilik konuları gibi sorunlarımızın olmadığını düşünelim) aile fertleri ile birlikte sağlık raporu masrafları yapıp üzerine birde vize ücretini mülakat öncesi ödeyip akabinde red cevabı ile karşılaşmak maddi boyut dışında manevi olarak hayal kırıklığına yol açacaktır. acaba daha önceki yıllarda mülakattan red cevabı alan arkadaşlar, red cevaplarının nedenlerini bizimle paylaşabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ilight0196 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba, şu anda Polonya'da yaşıyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Başvuruyu yaparken DS-260 formunda konsolosluk Polonya olarak seçilmişti ancak vize görüşmesi için konsolosluğu Ankara olarak değiştirdim. Toplamda 9 ay kadar Polonya'da ikamet etmiş olacağım. Türkiye'ye dönerken Polonya'dan herhangi bir belge almama gerek var mı?

1 yili gecmemis oluyorsunuz ama yeni dondugunuz icin polis kaydi isteyebilirler. Ben yerinizde olsaydim onlem olarak donmeden alirdim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aytac59 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

herkese selam
    acaba mülakatta red cevabını doğuracak nedenler ne olabilir? (banka hesabımızda yeterli miktarda para olduğunu var sayalım ve diploma sorunu yada mesleki yeterlilik konuları gibi sorunlarımızın olmadığını düşünelim) aile fertleri ile birlikte sağlık raporu masrafları yapıp üzerine birde vize ücretini mülakat öncesi ödeyip akabinde red cevabı ile karşılaşmak maddi boyut dışında manevi olarak hayal kırıklığına yol açacaktır. acaba daha önceki yıllarda mülakattan red cevabı alan arkadaşlar, red cevaplarının nedenlerini bizimle paylaşabilir mi?

su arkadaslar genelde red aliyorlar

adli sicil kaydinda sucu olan ve 6 aydan uzun hapis yatan arkadaslar, ya da para cezasina cevrilmesine ragmen 1 yildan fazla ceza alan arkadaslar, (eger adli sicil kaydinizda suc varsa, mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini de konsoloslukta yaninizda goturmelisiniz, vizeye uygunluk durumunuza dosyaniza bakan konsolos karar verecek), basvuru sirasinda GC alacak bir aile uyesini basvuruya eklememis olan arkadaslar, basvuru sirasinda medeni durumunu yanlis olarak evli/bekar belirten arkadaslar, formlarda ya da belgelerde sahtecilik yapan arkadaslar, yanlis bilgi veren ya da bilgi saklayan arkadaslar (bu ortaya cikarsa)...

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@aytac59 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

herkese selam

su arkadaslar genelde red aliyorlar

adli sicil kaydinda sucu olan ve 6 aydan uzun hapis yatan arkadaslar, ya da para cezasina cevrilmesine ragmen 1 yildan fazla ceza alan arkadaslar, (eger adli sicil kaydinizda suc varsa, mahkeme kayitlarini ve ingilizce tercumelerini de konsoloslukta yaninizda goturmelisiniz, vizeye uygunluk durumunuza dosyaniza bakan konsolos karar verecek), basvuru sirasinda GC alacak bir aile uyesini basvuruya eklememis olan arkadaslar, basvuru sirasinda medeni durumunu yanlis olarak evli/bekar belirten arkadaslar, formlarda ya da belgelerde sahtecilik yapan arkadaslar, yanlis bilgi veren ya da bilgi saklayan arkadaslar (bu ortaya cikarsa)...

crazycells verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim , daha önce 6 ay ehliyeti kaptırmıştır alkollü araç kullanmaktan fakat şuan e-devlet'ten giriş yaparak kontrol ettim hem adli sabıka kaydı hemde arşiv kayıtlı sabıka kaydı bulunmamaktadır yazıyor sanırım bu tarz para cezası şeklindeki cezaları arşiv kaydına almıyorlar ve mülakatta bununla ilgi bir problem yaşamam diye ümit ediyorum

• @crazycells benim mesleğim kilima tamir montaj bu konuda sitede bi bakabilirmsiniz rica etsem ben bulamadım daha dogrusu zone4 ve zone 5 kısmı nerde bulamadım bile

• Banned

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhankaya55 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells benim mesleğim kilima tamir montaj bu konuda sitede bi bakabilirmsiniz rica etsem ben bulamadım daha dogrusu zone4 ve zone 5 kısmı nerde bulamadım bile

Su aralar o kadar vaktim yok maalesef; ama Haziran sonuna dogru bana ulasirsaniz bakabilirim. Ayrica daha genel ismini bulmalisiniz mesleginizin. Su siteleri inceleyebilirsiniz:

Yaptiginiz isle ilgili terimlerin ingilizcesini de hazirlayabilirseniz cok yardimci olur.

• @burhankaya55 DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells benim mesleğim kilima tamir montaj bu konuda sitede bi bakabilirmsiniz rica etsem ben bulamadım daha dogrusu zone4 ve zone 5 kısmı nerde bulamadım bile

Su meslek sizinkine yakin sanirim:

49-9021.01 - Heating and Air Conditioning Mechanics and Installers

Title Job Zone Three: Medium Preparation Needed

Education Most occupations in this zone require training in vocational schools, related on-the-job experience, or an associate's degree.

Related Experience Previous work-related skill, knowledge, or experience is required for these occupations. For example, an electrician must have completed three or four years of apprenticeship or several years of vocational training, and often must have passed a licensing exam, in order to perform the job.

Job Training Employees in these occupations usually need one or two years of training involving both on-the-job experience and informal training with experienced workers. A recognized apprenticeship program may be associated with these occupations.

Job Zone Examples These occupations usually involve using communication and organizational skills to coordinate, supervise, manage, or train others to accomplish goals. Examples include hydroelectric production managers, travel guides, electricians, agricultural technicians, barbers, nannies, and medical assistants.

SVP Range (6.0 to < 7.0)

Meslektaslarinizdan da destek alabilirseniz dogru kodlu is tanimini daha kolay bulabilirsiniz.

@crazycells belirttigi gibi acik lise dersleri aldiysaniz ve tamamlama ihtimaliniiz varsa, mulakati mumkun oldugunca oteleyip lise diplomasi almaya calisin.

Iyi sanslar

• Merhaba benim yine bir kaç sorum olacak:

1. Yeni bir iş teklifi aldım, geçiş yapmayı planlıyorum. İş değişikliği mülakat veya süreç açısından sorun oluşturur mu?
    2. Case No konusunda oldukça şanslıyız 900 civarında. Bu civarda bir numara için mülakat tarihi ne olur?
      3 .Dolardaki artış nedeniyle mülakat sürecinde beyan edilmesi gereken miktarda bir esneklik söz konusu olur mu? Malum döviz dışında likitidesi yüksek her şeyde (otomobil, ev gibi) ciddi değer kaybı yaşandı. Yaşanan bu kayba istinaden yetkililerin bu konuda bir çalışması, töleransı olur mu?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmett DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba benim yine bir kaç sorum olacak:

1. Yeni bir iş teklifi aldım, geçiş yapmayı planlıyorum. İş değişikliği mülakat veya süreç açısından sorun oluşturur mu?
    2. Case No konusunda oldukça şanslıyız 900 civarında. Bu civarda bir numara için mülakat tarihi ne olur?
      3 .Dolardaki artış nedeniyle mülakat sürecinde beyan edilmesi gereken miktarda bir esneklik söz konusu olur mu? Malum döviz dışında likitidesi yüksek her şeyde (otomobil, ev gibi) ciddi değer kaybı yaşandı. Yaşanan bu kayba istinaden yetkililerin bu konuda bir çalışması, töleransı olur mu?
    1. Turkiye'de mi is degisikligi yapiyorsunuz yoksa ABD'den mi is teklifi aldiniz?

2. Ilk ay.

3. Zaten DV mulakatlarinda su an hic olmadiklari kadar esnekler, daha fazla esneklik getirirler mi emin degilim. Eskiden ABD'den bir sponsor bulmadan vize alinamiyordu, su an bankada nakit para gostermeseniz bile paraya cevrilebilecek arac ve mallarin belgeleri bile maddi yeterlilik olarak kabul ediliyor. Ayrica ABD'de yeni bir yasama baslamak hem maddi hem de manevi yonden oldukca masrafli bir surec. Dolayisiyla konsoloslugun isteginden bagimsiz olarak gidebileceginiz en maksimum birikimle gitmeniz sizin isinizi ve hayata adaptasyonunuzu kolaylastirir. Bu konunun ilk postunu ayrintili bilgi icin okuyabilirsiniz. Sonrasindaki tecrubeniz size ozel, goturduklerinizin yetip yetmeyecegine dosyaniza bakan konsolos karar verecek. Ayrica DV2018 mulakat deneyimleri konusundaki mulakat deneyimlerini de inceleyebilirsiniz. Konsolos bu aralar neleri yeterli buluyor az cok fikriniz olusur.

• @crazycells Keşke ABD'den almış olsaydım 🙂 İş değişikliğini Türkiye de yapacağım. Vize alırken SGK ayrıntılı dökümünü istendiğinden, vize süreci açısından önemli bir gelişme. Acaba GC süreci için de önemli mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmett DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Keşke ABD'den almış olsaydım 🙂 İş değişikliğini Türkiye de yapacağım. Vize alırken SGK ayrıntılı dökümünü istendiğinden, vize süreci açısından önemli bir gelişme. Acaba GC süreci için de önemli mi?

🙂 O da olur...

Hayir hic onemli degil, is yerinizle ilgili hicbir belge istenmiyor zaten. Ilk post'ta yazilan belgeleri gozden gecirin, orada yazilan belgeler disinda bir belgeye gerek yok.

Ben, siz is teklifi deyince, ABD'ye farkli bir vize ile gelmeye calisirken GC talihlisi oldunuz, ne yapmaniz gerektigini soruyorsunuz zannettim.

• İnşallah.. 🙂 Belge istenmiyor ise sorun yok. Mülakat esnasında böyle bir soru ile karşılaşılsa bile açıklaması kolay olur veya hiç bahsetmeye gerek kalmaz. Cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim @crazycells kolaylıklar.

• @ahmett DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

İnşallah.. 🙂 Belge istenmiyor ise sorun yok. Mülakat esnasında böyle bir soru ile karşılaşılsa bile açıklaması kolay olur veya hiç bahsetmeye gerek kalmaz. Cevaplarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim @crazycells kolaylıklar.

ben sgk dökümlerini götürdüm almadılar ne olur ne olmaz diye 🙂 hastaneden hala çalıyor kağıdı da götürdüm onuda almadılar 🙂
    iki bank hesap dökümleri ve araç ruhsatı ve değer kağıdı sigortacıdan aldım değer kağıdını.

• Gorus almak isterim..Gc gorusmesine giderken gosterebilecegimiz 15,000 usd + yok banka hesabimizda ancak L1 L2 vizesiyle hali hazirda calisiyoruz esimle beraber. Sirketten kontratimin uzun donemli oldugunu gosteren bir belge ile w2 formu ve vergi beyani ve sirketten aldigimiz maaslari gosteren dokumanlar alsak, yani kendi kendimizin sponsoru olsak illa banka hesabi diye sorun cikarlar mi , Aos degil de cP sureci ile ilerleyecegimiz icin check etmek istedim . Tesekkurler simdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Gorus almak isterim..Gc gorusmesine giderken gosterebilecegimiz 15,000 usd + yok banka hesabimizda ancak L1 L2 vizesiyle hali hazirda calisiyoruz esimle beraber. Sirketten kontratimin uzun donemli oldugunu gosteren bir belge ile w2 formu ve vergi beyani ve sirketten aldigimiz maaslari gosteren dokumanlar alsak, yani kendi kendimizin sponsoru olsak illa banka hesabi diye sorun cikarlar mi , Aos degil de cP sureci ile ilerleyecegimiz icin check etmek istedim . Tesekkurler simdiden

Eger ABD'de bir is yapiyorsaniz ya da halihazirda bir is teklifi varsa bu da maddi yeterliligi gostermeniz icin tek basina yeterlidir.

• Bilgilendirme için teşekkürler @gkhanfeez

• Hadi hayırlısı 🙂

2019EU1XXXX
    DS 260 gönderim tarihi: 18.05.2018

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |