Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Houstona yerleşmeyi düşünen var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Houstona yerleşmeyi düşünen var mı

bununla ilgili ayri bir baslik mevcut, bilginize.

• Oraya da yazdım ali bey belki görmeyen olmuştur die burayada yazdım

• @crazycells ali bey hazır sizi yakalamışken Bi sorum olucak ben burdaki iş yerimden 1 yıl ücretsiz izin aldım. Baska Bi yerde sgk lı calısamam direk işten cıkarılırım.. Amerikada ssnle calısırsam Bi sorun olmaz sanırım.. Sgk bunu öğrenebilir mi?

• @Dscrt sgk nın bunu öğrenmesi ihtimali söz konusu bile olamaz

• ⭐⭐

@Dscrt SGK değilde kurumunuz bunu öğrenirse işten haklı sebeple atılabilirsiniz. Eğer izin sebebiniz gereği herhangi bir ücret alıyorsanız onları kurumunuza iade etmenizi isteyebilirler. Örneğin doktora öğrencileri ABD de bir miktar maaş alıyorlar.

• @arnblt işyerimin bunu ispat etmesi gerekir atması için. Herhangi bir sgk VS kurum bilmediği sürece sıkıntı yok

• ⭐⭐

@Dscrt karşı tarafa onaylatırsa sıkıntı olur 🙂

• @arnblt karsı tarafın kim oldugunu bulursa onaylatır😁

• @arnblt virginiadan memnun musunuz

• ⭐⭐

@Dscrt ben şu an için İstanbul'dayım. Eşim ve oğlum bu sene orada denemeye karar verdiler önden gittiler. Orada çok yakın arkadaşlarımız var.
    2 ay kaldım. Bir hayli hoşuma gitti.

• @arnblt çevre olduktan sonra heryer cennet

• Herkese merhaba, bu forum ailesinin bir ferdi olarak soylemek isterim ki, zaten herkes icin zorlu olan surecte her konuda bu forumun kiymetli uyelerinin cok destegini gordum. Bilgi paylastikca cogalir gercegini bir kez daha hep birlikte percinle,mis olduk. Simdi baktigimda en son iletimi Nisan ayinda Izmir'den yapmisim. Bugun 6 ay sonra Rochester -New York'tayim ve bildiklerimi, tecrubelerimi siz degerli dostlarla paylasmayio bir borc olarak goruyorum. Gercekten hayata tutunabilmek adina cok yogun calisiyoruz ama sizlere ve sorulariniza elimden geldigince vakit ayirmaktan mutesekkir olacagim.

• @caglarcan @crazycells Aşağıda girilen bilgilerin, başvuru sahibinin pasaportuna ve DS-260 Numarası başvurusuna uyması gerekir. Tutarsızlıklar, başvuru sahibinin belgelerinin gönderilmesinde gecikmelere neden olacaktır.

Şeklinde uyarı alıyorum aynı şekilde benim de pasaportum yeni değişti yeni bilgileri girdim sizin nasıl çözülmüştü bu sorun?

• @umut07 ayni korkulari yasadigimdan hemen atlayip gittim ve yerlesme yoluna baktim. Normalde 2020'ye birakacaktim, bir baktim askere cagirmalar basliyor, savas cikiyor vs. O sebeple bir an once ilk girisi yapip, ABD'de varlik gostermekte fayda var.

• @asliozel, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@caglarcan @crazycells Aşağıda girilen bilgilerin, başvuru sahibinin pasaportuna ve DS-260 Numarası başvurusuna uyması gerekir. Tutarsızlıklar, başvuru sahibinin belgelerinin gönderilmesinde gecikmelere neden olacaktır.

Şeklinde uyarı alıyorum aynı şekilde benim de pasaportum yeni değişti yeni bilgileri girdim sizin nasıl çözülmüştü bu sorun?

@asliozel Benim pasaport bilgilerimde degisiklik yoktu, yani DS260 ve sonrasi icin hep ayni numarali pasaportumu girdim.

Esimin pasaportunda boyle bir sorun yasadik. Vize tarihi itibariyle suresi doluyordu, yeni cikarttik ve ABD elcilik dilekce sayfasindan yeni pasaport bilgilerimizin eklenmesi yonunde mesaj gonderdik. Bilgi icin tesekkurler, gerekli degisikli yapilmistir mesaji geldi. Ama ogrendigim kadariyla ve elcilikteki mulakat aninda tespit ettigim kadariyla, mulakata yeni pasaport ile gidip onceden hic bildirim yapmasaniz da sorun olmayacak. Mulakat aninda degisikligi soyleyip. vize basilmasi icin de yeni pasaportu verirsiniz, Dolayisiyla sorunuza cevap olarak, ekran atlayamama vs sorun yasiyorsaniz eski pass bilgilerini yazip gecin, sonra da elcilige mesaj atin.

• @crazycells AIS kaydının çıktısını (PTT şubesini görmek için) mülakatta istiyorlarmış. Bu AIS web sayfasındaki bilgiyi içeren sayfayı print aldım yeterli olur mu? Özel bir AIS sayfası var mı yani.

• Mülakat sonrası sonuçları hangi web sayfasından izliyoruz. Konsolosluğun case durumunu gösterdiği sayfa mı bu acaba?

• @caglarcan elçiliğe bildirdik dediginiz gibi sırf sayfa geçebilmek icin eski pas. Numarami yazacağız. Teşekkür ederim

• Arkadaşlar vukuatlı nüfus örneğinde adresimiz yazmalı mı? 2. aldığımda görünmüyor, nüfus müdürlüğünden aldım. sadece anne-baba bilgileri var. Mülakat için yeterli midir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |