Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@eem1978, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Bugun vizeli pasaportumu aldim.bu süreçte bana yardimci olan başta crazycell olmak uzere ayvalik10 ve diger tüm forum yazarlarina tesekkur ederim.bana sonsuz yardimci oldunuz. Saolun.oncelikle saglik raporu olayı istedigim gibi gitmedi.kucuk oglum öksuruk nedeniyle antibiyotik kullandigindan onu dr.muayene etmedi.iyilessin öyle gelsin dedi.eşimde de kucukken gecirdigi tüberküloz nedeniyle balgam testi gerekti.testin 8 haftada cikmasi nedeniyle 30 eylule yetişmemesi durumu ortaya çikti.dolayisiyla ailecek karar aldik sadece benim mulakata girmem konusunda.mulakat günü,
    Mali gecim olarak 60bin tl banka hesabi ev tapusu bes ciktisi ve arac gosterdim.üniversite diplomasinin Asli ve fotokopisi edevlet mezun belgesi koydum.aile cuzdani adli sicil kaydi ve nkö verdim.evraklarinizda problem gozukmuyor dedileler.mulakatta nicin yesil pasaportunuz var diye sordu.devlet memuruyum dedim.cocuklar neden yesilkart almıyor diye sordu biz oyle karar verdik once ben gidecegim sonra aile sponsor vizeye başvuracagim dedim.ok vizeniz onaylandi dedi.3.isgunu pasaport elime ulasti.
    Crazycelle bana gosterdigi sonsuz sabır için ayrica tesekkur ederim.

tebrikler, sizin gozunuz yine de Ungan'larda olsun, eger son birkac hafta kala saglik raporu sureci tamamlanirsa, hizli sekilde konsolosluga ulasip mulakat talep etmelisiniz. Bu sekilde esiniz ve cocuklariniz da rahat bir sekilde sizinle vize almis olurlar.

• @ONROZR hayırlısı 😐

• Sayın @crazycells özellikle sorum size. Yardımı olabilecek diğer arkadaşlar da yorum yazarsa sevinirim. Benim mülakat tarihim 9 Eylül. Fakat büyük bir sorunum var. Bir değişiklik olmazsa büyük ihtimalle vize alamadan hakkımı kaybedeceğim. Khk'lı olduğum için şu anda yeni pasaport alamıyorum. Ne zamana kadar alamayacağım da belli değil. Yakında hükümetin yasal bir düzenleme ile hakkında soruşturma bulunmayan khk'lılara pasaport vermek için yasal düzenleme yapacağı konuşuluyor ama benim mülakat tarihine yetişmeyeceği artık kesin. Elimdeki eski pasaportumun süresi de 2016 Eylül'de bitmişti. Belge isteme döneminde mevcut süresi dolmuş pasaportumu göndermiştim ve sorunsuz vize tarihi aldım. Ama bildiğiniz gibi vize görüşmesinde en az 6 ay geçerli pasaport şartı var. Konuştuğum kişiler büyükelçiliğe durumunu anlat, elindeki pasaporta veya başka bir evrağa vize basabilirler dediler fakat büyükelçilikten "valid passport" gerekli diye cevap verdiler. Amerika'da bir göçmenlik avukatına danıştığımda o da tek yolun büyükelçiliğin passport waiver yapması olduğunu, ama son zamanlarda bunu pek yapmak istemediklerini söyleyerek şansımı zorlamaya devam etmemi tavsiye etti. Bu durumda bir öneriniz var mı acaba? Yakaladığım bu fırsatı bu şekilde kaybetmek istemiyorum.

• @ONROZR hangi kısımdan ready falan oldugu görüyoruz acaba

• Sayın @Dscrt ceac.state.gov ve tr.usembsssy.gov dan kontrol edebilirsiniz.

• @ONROZR, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Sayın @Dscrt ceac.state.gov ve tr.usembsssy.gov dan kontrol edebilirsiniz.

Cok teşekkür ederim onur bey

• @ONROZR ben ordan bakım 2019eu**** yazan numaramı girince geçersiz numara yazıyo Bi yerde yanlışmış yaptım acaba

• Yeni bir banka hesabı açtım göstereceğim miktar orada bulunuyor haliyle hesap özeti yok.Varlık belgesi alsam ve ekstra 3 tane kullandığım bankanın her birinden ayrı ayrı hesap özeti alsam problem olur mu?Tesekkürler

• @keysnambır benim dv2020 , kcc den gelen mailden bu sorunu ibraz etmeyim mi diyorsunuz ?

• Bu ileti silindi!

• @eem1978 mrblar.Oncelikle esiniz ve çocuğunuzun sağlık surecide yetişir inş 30 eylüle kadar.crazycells in belirttiği gibi tekrardan mulakat talebinde bulursunuz.Size sorum muayene sirasinda esinizin küçükken geçirdiği rahatsızlığı sizmi beyan ettiniz yoksa doktor sizin böyle bir hastalık geçmişiniz varmış test gerekior mu dedi?

• @muhammetnzr hayırlı olsun. Bundan sonrada bol şamslar

• Sayın @Dscrt aradaki sıfırlar olmadan deneyin.

• @itsme, bende bilmiyordum röntgen filminde çıkıyor.esimde soylemedi daha once.

• Ağustos 5 ve 9 u arasında mülakata girip, pasaportları eline ulaşmayan var mı?

• @ONROZR Benim ulaştı, mülakatım 8indeydi.

burdan statünüzü kontrol ettiniz mi?

• Sayın @poli güncelleme 15 inde yapılmış, ready olarak görünüyor fakat gelen giden bir şey yok,pasaportlar size ulaşmadan bilgilendirme aldınız mı ve aldıysanız ne zaman? Teşekkürler

• @ONROZR ready olarak görünmemesi lazım, "issued" olmalı.
    eğer 5 iş günü geçtiyse konsoloslukla iletişime geçin bence.

1-2 sayfa öncesince ben deneyimimi anlattım, orda tarihlere bakabilirsiniz.

• @eem1978 hayırlı olsun, geçmiş olsun:)

• @crazycells sağolun, OK

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 11426
  • 46
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |