Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar Merhaba,
    08 Mart gunu vizem onaylandi. Kısaca ozet gecmek gerekirse;
    Herkes gibi 2 gun oncesine unganlara randevu alip, 117,5 usd duzen labaratuvarina + 280 usd unganlara olmak uzere toplamda 397,5 usd odedim.
    Detaylari diger arkadaslar tarafindan defalarcaa anlatildigi icin ve farkli bisey yasamadigim icin girmicem hic.
    Cuma yani mulakat gunumde ise randevum 09:15 te idi. Guvenlik kontrolu vs iceri alindik.
    Oncek evrak teslimi icin numaram yandi sonra ise odeme icin 330 usd.
    3cu kez numaram yandiginda ise digerlerinden farkli olarak cok yogunluk oldugunu ve gorusmenin oglenden sonra 2 de gerceklesecegini soylediler.
    bir kagida isim soyisim ile tarih saat bilgisini yazip gonderdiler.
    2 gibi tekrar geri geldigimde iceride benim gibi sadece 4-5 kisi vardi.
    Gorusmemiz gerceklesti ve vizem onaylandi.
    Gorsumede klasik olarak, nerde yasiorsun, kiminle yasiorsun, askerligini yaptin mi, meslegin nedir, nereye gidiceksin, daha once yurt disina ciktinmi, gidicegin yerde tanidigin varmi gibi sorular sordular.
    Umarim herkes en kisa surede hayallerine kavusur..

• ⭐⭐⭐⭐

@kivooo hayırlı olsun.

• @gkhn-clkkn verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ve tebrikler

• ⭐⭐ Banned

Mekanı cennet olsun ateş düştügü yeri yakar üzüldüm.Bir an önce işlerinizin hallolması dileğiyle

• ⭐⭐⭐⭐

@gkhn-clkkn hayırlı olsun.

• @redsat2000 ve @nwtzki tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sozluk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@calibraturbo benim annem hastalanmıştı, maalesef kaybettik, başka durumlar da denk gelmişti o sebeple başvuruyu vaktinde yapamadım.

Sıraya göre çağırıyorlar ise benim mantığım göre 5 ay beklememem gerekiyor ancak bilemedim.

Mantıken 8000'lerdeki veya 2000'lerdeki kişiler öncelikli değil mi, bazı yerlerde okuduğum kadarıyla son bir yıldır case number'a bakılıyor, sırası ilerlemiş dahi olsa yine case number göz önünde bulundurularak randevu ona göre veriliyor.

Basiniz sagolsun. Bu arada Nisan ayi mulakat tarihleri verildi, 1 haftaya da Mayis ayi icin belirlenen sayilar belli olacak. DS260 formunu gondermek sadece ilk asama, sonra KCC'den belge listesi gelecek ve sizin belgeleri gondermeniz gerekecek. Ancak butun bunlar tamamlandiginda dosyaniz siraya konuluyor.

https://yesilkartforum.com/bulten/

• @Gkhn-CLKKN vizeniz hayırlı olsun. bol şanslar 🙂

• @redsat2000 çok teşekkürler uğur abi

• Öncelikle başta @crazycells olmak üzere bu süreçte yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ve 9 Mart'ta vizeli pasaportumuzun elimize ulaştığını belirteyim..

İlk olarak sağlık kontrolünden bahsetmek istiyorum..

Randevu muayene saat 9.40'taydi. kuğulu park girişine yakın Atatürk bulvarı üzerindeki düzen laboratuvar binasına aşağı yukarı randevu saatinde geldik. İlk olarak 4. Katta unganlara gittik.. içeri girer girmez, mülakat randevu mektubu, pasaport ve aşı kartlarini istediler.. Ardından benim, eşimin ve oğlumun webcamla fotoğrafları çekildi.. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra muayene odasına çağırıldım. Ardından üzerimdekileri çıkarıp ameliyat onlugune benzer bir önlük giyerek doktoru beklemeye başladım.. 10 dakikalık bir bekleyişin ardından doktor bey odaya gelerek sağ koluma bir aşı vurdu.. aşıyı yaparken ve yaptıktan sonra birtakım sorular sordu (ne iş yapıyorsun, nerede çalışıyorsun, Amerika'da ne iş yapcaksin, alkol, sigara kullanıyor musun, daha önce Amerika'da yasadin mi ya da farklı bir ülkede yaşadın mı, troid ile ilgili bir rahatsızlığın var mi) Bu sorunlara hızlı ve net cevaplar vererek, boy ve kilo ölçümünün ardından odadan çıktım.. Daha sonra eşim ve en son oğlum da eşimle beraber muayene oldu ve burada toplam 610 dolar ödedik..( bana 4 asi 280 dolar. Eşime 3 aşı 230 dolar. Oğlum daha 3 aylık olduğundan aşı olmadı sadece boy kilo ölçümü ve ciğer dinleme 100 dolar 🙂 sonra aşağıya düzen laboratuvara indik.. girer girmez hemen 235 dolar eşim ve benim için ödedik.. bebek için ödeme olmadı.. zaten oğlumdan 3 aylık olduğundan röntgen falan istenmedi.. sonrasında kan, idrar testi ve akciğer röntgeni çektirip tekrar yukarı çıkarak düzen lab'dan aldığım belgeleri teslim ettim ve ertesi gün saat 4 civarı kapalı dosyayı aldim.

Artık sıra mülakata gelmişti ve 3 gün vardı..

Ankara'da eşimin ablasinda kaldık o süre zarfında.. enteresan şekilde bahsedildiği gibi bende heyecan falan yoktu.. eşim de benden daha çok vardı diyebilirim 🙂

Her neyse günler 7 Mart'i gösteriyordu.. benim bacanak sağolsun 8.30 da olan mülakatimiza sabah 8.15 gibi bizi yetiştirdi.. bebek arabasını alıp almayacaklarini bilmiyordum ama yine de getirmistim araçla.. konsoloslugun önünde ilk isim görevliye bebek arabasını alıp almadıklarını sormak oldu. Sagolsunlar onlar da alıyoruz dediler.. ardından hava soğuk olduğu için sıradakiler den müsade istedim ve içeri girmemiz 10 dakika civarı sürdü. Kapıdan girer girmez bankoda bulunan görevli isimlerimizi bulup 12 sıra numarasını verdi.. bütün işlemler bu numara üzerinden yürüdü..sıra numarasını aldıktan sonra oturarak beklemeye başladık.. en uzun bekleyişimiz buydu.. yaklaşık 40 dakika falan sürdü.. ardından 12 sıra numarası yandı.. evrakları teslim ettim.. evrakları teslim alan bayan biraz gergindi ya da ben öyle hissettim ve karşısında ben de gerildim açıkçası.. son olarak her şey güzel görünüyor diyerek gidebilecegimi söyledi.. 10 dakika sonra tekrar numaram yandı ve 990 dolar ödeyerek tekrar beklemeye başladım.. yine hemen hemen 10 dakikalık beklemenin ardından mülakat için çağırıldık..

Ben: iyi günler
    Görevli: iyi günler
    G: sağ ellerinizi kaldırarak söylediklerimizin doğruluğu üzerine yemin edermisiniz.
    Ben ve esim: evet ederiz.
    daha önce Amerika vizesi aldın mı
    daha önce yurtdışında yasadinmi
    Amerika'da nereye gideceksin
    Ne iş yapacaksın
    Tarzı soruların ardından benim çocuk ağlamaya başladı annesiyle susturmaya çalışırken Tebrikler vizeniz onaylandı sözcüğünü duyduk ve giseden ayrıldık.. açıkçası annesiyle birlikte çocukla uğraşmaktan ne hissettigimizi bile anlayamadik:)

Ben eve teslimat secmistim ve 7 Mart'ta onaylanan vizemiz, 9 Mart'ta pasaport ve kapalı dosyalarla elimize ulaştı..

Darısı tüm ABD hayali kuran arkadaşlara 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfati tebrikler, bundan sonraki surecte bol sanslar.

• @crazycells teşekkürler

• İzmir'den selamlar ve bol şanslar herkeze. Arkadaşlar birşey gözümü korkuttu, ds260 formundaki 16 yaşından itibaren olan adresleri soruyor, ben 1 şehir ve birçok adres değiştirdim. Bu durumda en eski adresleri hatırlamam mümkün değil. E devlete girdim sadece 2 adres çıkıyor, o kadar eski adreslerin apt no sk no falan mümkün değl hatırlıyamam, eğer çok ayrıntılı soruyorlarsa bizim durum biraz sıkıntıya girebilir. Bu konuda bilgisi ilgisi olan var ise lütfen içime su serpsin. Benim gibi yaşı 50ye dayanmış çok adres değiştirmiş çok insan var, onlarada yardımcı olmuş olursunuz.En azından bu adresleri bir devlet kurumundan elde edebiliyormuyuz bilen varmı ?

• @ozgurastan ben nufus müdürlüğünden çıkarmıştım hocam

• @sfati gözünüz aydın.

• herkese merhabalar ben ocak ayında amerika ya ilk girişimi yaptım ve pasaportuma bir mühür bastılar üzerinde dv ve 2020 gibi bir tarih yazıyor ilk sorum bu mühür ne anlama geliyor acaba yani girişte memur bu mühürle giriş çıkış yapacaksınız tarzında bir şey demişti de tam hatırlayamıyorum şuan ikinci sorumda daha green cardım abd deki adrese ulaşmamış ben haziran da bir daha giriş yapacağım eğer green cardım yetişmez ise ne yapmam gerekiyor?

• herkese Ankaradan selamlar. numaram 136XX gereken evrakları 8 Şubat'ta göndermiştim. Aynı gün ''KCC has received your email and is currently precessing your documents.'' şeklinde cevap aldım. Üzerinden 4 hafta geçmesine rağmen randevu tarihi ve görüşmeye giderken götürülecek evrak listesi maili gelmedi. Ne yapmam gerekiyor? Benimle aynı durumda olan talihliler var mı?

• Banned

@sfati tebrikler ve duanıza amin. 🙂 yeni hayatınızda başarılar. 🙂

• Banned

@Calibraturbo başınız sagolsun..

• Banned

@gkhn-clkkn tebrikler. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

132

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |