Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sefa Hayırlı uğurlu olsun kardeşim:)

• @nilufervurall eski ve yeni pasaportlar mülakata götürün bende sordum bu cevabı aldım aynı şey bende de var

• @paw-of-eagle çok teşekkür ederim kardeşim. Aynı telaşeleri bu sene de sen yaşayacaksın umarım 🙂

• @Rüzgar çok teşekkürler.

• @redsat2000 çok teşekkür ederim her şey için 🙂

• This post is deleted!

• @crazycells bu sabah Ankara elçilikten randevuda getirmemiz gereken belgelere ilişkin email aldım. Bir konuda size danışmak istiyorum.
    "Prior marriage documents (Original and English translation with copy), Marriage Certificate, Divorce Certificate and/or Death Certificate regarding your prior spouse(s), If applicable."

Eşimin eski evliliğinden boşanma ilamını ve kesinleşmiş kararı Aile Mahkemesinden almıştık (Türkçe). Fakat elimizde prior marriage documents bulunmuyor. Asıl talihli benim. Eşim anlaşmalı olarak boşanmış ve eski evliliğinden çocuğu bulunmuyor. Bu durumda sizce elimizdeki boşanma ilamı yeterli olacak mıdır?

• @the-black-eagle AIS kaydını 1 Martta yapabildim. CEAC sayfasında aynı tarihte ready oldu dosyamız. Bugün de sizinkine benzer email aldık Ankara'dan.

• Arkadaşlar maile cevap geldi ve AIS kaydını tamamladık. Teşekkürler yardımcı olan herkese.

• @Sefa @blaxseed @Bozon Tebrik ederim arkadaslar. Bundan sonrası için kolaylıklar dilerim.

• Öncelikle herkese iyi dilekleri için teşekkürler şimdi gelelim detaylara

Eşyalarımızı hemen girişin karşısındaki büfeye 5 tl karşılığı bıraktık.İçeri saat, çanta almıyorlar(Konya'dan gelmeniz bir şeyi değiştirmiyor :)) Mülakatımız sabah 09:00'daydı bu saatte mülakatı olanları 08:45 gibi almaya başladılar salona girmemiz 09:00'ı bulmuştur.İçeri girip numaramızı aldıktan sonra oturup beklemeye başladık.Numaramızın ilk defa yanmasına kadar (evrak teslimi) yaklaşık 45-50 dk bekledik, en çok da bu arada bekledik zaten daha sonra numaramızın tekrar yanması(ücret ödeme ve mülakat) için 15'er dakika civarı beklemişizdir.Evrak olarak daha önce yazdığım annemin 1. boşanmasının ilamını ve diplomasını götürmedik diploması yerine görev yeri belgesini verdik(üzerinde eğitim seviyesi olarak önlisans yazıyordu zaten) ilk önce ama görevli neden diplomayı getirmediniz diye sordu bize, biraz ısrarcıydı bizde yanımızda olan annemin okulundan 89 yılında aldığı saman kağıt, üzerinde "sonradan diploma ile değiştirilmek üzere iş bu belge verilmiştir." yazan dekan tarafından imzalanmış ve mühürlenmiş orijinal mezuniyet geçici belgesini verdik ve kabul etti açıkçası o belgeyi kabul edeceğini hiç sanmazdım yanımızda geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi yoktu fotokopiyi görevli kendi çekti.Bu arada ikimizin de yeşil pasaportu var.

Mülakatımız 6. numaralı bankoda yapıldı siyah saçlı, Amerikalı olduğunu düşündüğüm(emin değilim çünkü Türkçe'si çok iyiydi)oldukça kibar bir kadın görevliyle oldu.Mülakat yemin etmeyi ve parmak izi vermeyi saymazsak 1 dakika bile sürmedi, önce adresini verdiğiniz neyiniz oluyor, ne iş yapıyor diye sordu ardından nereye gitmeyi düşünüyorsunuz, neden diye sordu.Philadelphia deyip tanıdığımızın olması ve iş imkanları diye cevap verdik hemen ardından bana şuan ne iş yapıyorsun diye sordu öğrenciyim diye cevapladım ardından hangi okul hangi bölüm diye devam etti ve son olarak orada ne iş yapmayı düşünüyorsun dedi(annem asıl talihli olduğu halde ona böyle bir soru sormadı) okuduğum bölüm ile ilgili işler dedim ve sonrasında bildiğimiz 🙂 vizeniz onaylandı tebrikler demesinden sonra teşekkür edip ayrıldık, işlemler yaklaşık 1,5 saat sürdü.

• @balcinerb teşekkürler. Çok sağolun.

• merhaba arkadaşlar, 2009EU8500'lü case numaramla ancak bugün başvurumu gönderebildim. Soracağım soruya yanıtınızı tahmin ediyorum: başvuru sayısı, toplam talihli adedi, talihli eş-çocuk vb gibi yakınlarının fazlalığı toplam vize adedini etkiliyor.

Ancak yine de sormadan edemiyorum, sizce 8500'lü no ile yeni başvuru yapmış birisi için durum riskli mi? Mülakat tarihi olur ise takribi ne zaman olacaktır acaba?

Teşekkürler, bol şanslar herkese.

• @crazycells teşekkür ederim. Oncesinde mail atıp DS 260 i actirip güncelleme yapmama gerek yok bu durumda degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smoothsurfin DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells bu sabah Ankara elçilikten randevuda getirmemiz gereken belgelere ilişkin email aldım. Bir konuda size danışmak istiyorum.
    "Prior marriage documents (Original and English translation with copy), Marriage Certificate, Divorce Certificate and/or Death Certificate regarding your prior spouse(s), If applicable."

Eşimin eski evliliğinden boşanma ilamını ve kesinleşmiş kararı Aile Mahkemesinden almıştık (Türkçe). Fakat elimizde prior marriage documents bulunmuyor. Asıl talihli benim. Eşim anlaşmalı olarak boşanmış ve eski evliliğinden çocuğu bulunmuyor. Bu durumda sizce elimizdeki boşanma ilamı yeterli olacak mıdır?

Bence yeterli olacaktir. Onemli olan hem bosanmanin hem de yeni evlenmenin yasal olarak yapildigini konsoloslugun gormesi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sozluk DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

merhaba arkadaşlar, 2009EU8500'lü case numaramla ancak bugün başvurumu gönderebildim. Soracağım soruya yanıtınızı tahmin ediyorum: başvuru sayısı, toplam talihli adedi, talihli eş-çocuk vb gibi yakınlarının fazlalığı toplam vize adedini etkiliyor.

Ancak yine de sormadan edemiyorum, sizce 8500'lü no ile yeni başvuru yapmış birisi için durum riskli mi? Mülakat tarihi olur ise takribi ne zaman olacaktır acaba?

Teşekkürler, bol şanslar herkese.

Yaz sonu diye tahmin ediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nilufervurall DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim. Oncesinde mail atıp DS 260 i actirip güncelleme yapmama gerek yok bu durumda degil mi?

gerek yok.

• Yeniden merhaba! Yaklaşık bir yıldır süren uğraşımız, dün itibari ile Green Card vizesi almaya hak kazanmayla şimdilik sona erdi. Anladığımız kadarıyla asıl uğraş, esas şimdi başlıyor.

Üç Kişilik bir aileyiz. Bazen eşlerden biri çok telaşlıyken diğeri bir o kadar sakin kalmayı başarabiliyor. Bu durum bir çeşit evlilik aurası galiba. Oldum olası resmi evrakların, hep son dakikada bir sürpriz çıkarabilecek potansiyeleri bulunduğunu düşünürüm. Aslında gereğinden fazla kontrolun, kontrol kaybına neden olabilecek ilk sebep olduğunu ikimiz de biliriz ama son bir kez kontrol etmekten kimseye bir zarar gelmez değil mi 🙂 (Telaşlı kısmı kimin temsil ettiği hususunda şu anda kendimi ele veriyorum galiba)

Buna rağmen her zaman işi ters giden taraf ben olurum. Eşimin işleri de bir şekilde rayına oturur. Zaten talihli de kendisi oluyor.

7 Mart'taki mülakat randevumuz için, 4 Mart'a sağlık randevusu aldık. 4 Yaşındaki kızımız muayene/hastane ortamlarından, evvelden yediği aşıları unutamadığı için olsa gerek, hep çekinmiştir. Unganlar'ın ofisinin de ne tür bir yer olduğuna uyandığı anda biraz işimizi zorlaştı 🙂 Uzun uğraşlar sonucu fotoğraf için ikna edebildik. Öğleden önceki randevumuzda pek fazla Türk yoktu. Çoğunlukla İranlı olduğunu düşündüğümüz aileler vardı. Randevu oluşturduktan sonra, Unganlar'dan gelen mailde hangi belgeler isteniyorsa onları götürdük. Yazıyı gereksiz sayılabilecek ayrıntılarla boğmayı istemem, ancak yol göstermesi açısından tek tek yazayım. (Daha fazla ayrıntı isterseniz, özel mesaj yazmaktan çekinmeyin lütfen)

• Pasaportlarımız,
    • Case Number'ın yer aldığı belgenin çıktısı,
    • Unganlardan gelen mailin, maildeki tavsiye üzerine birer çıktısı,
    • Kızımızın daha önce olduğu aşıları gösteren imzalı kaşeli belge, (Aşıların yapıldığı aile hekimliğinden temin ettik)

Bu kadar.

Önce pasaportlarımızı aldılar, sonra fotoğraflarımızı çektiler.
    Düzen Laboratuarında tahlillerimiz yapıldı.
    Muayenemiz yapıldı.

Ücreti ödedik ve sağlık randevumuz sona erdi. (İki yetişkin bir çocuk için laboratuvar dahil toplam 1040$)

7 Mart 09:15'teki randevumuza 09:15'te ancak yetişebildik, Kızılay'daki sabah trafiği zirvedeydi. Biz Ankara'ya bir gün öncesinden gelmek durumunda olduğumuz için, Ankara'dan veya Ankara'ya yakın bir şehirden gelenler negzel ya.

İlk önce, bu süreçlerin başrol oyuncusu pasaportlarımızı teslim ettik, İlk kapıda üstümüz arandı. Daha sonra berlgelerimizin bulunduğu dosya ve montlarımız, X-ray cihazından geçti, biz de duyarlı kapıdan geçtik. İçeriye klasik saatleri alıyorlar ancak akıllı saat almıyorlar. Bu nedenden ötürü bir hanımefendi, akıllı saatini bir yere emanet bırakmak için sıradan çıkıp yeniden sıraya girmek zorunda kaldı. Aklınızda bulunsun. Biz buradaki arkadaşların aktardığı deneyimlerden ötürü yanımıza metal yoğunluklu eşya almamaya özen göstermiştik. Giriş, havaalanı giriş prosedürüne benziyor. Biz bir akrabamızla geldiğimiz için, kişisel eşyalarımızı kendisine bıraktık. Sağolsun, bizi kapıda, Öss'ye giren çocuğunu bekleyen bir ebeveyn gibi bekledi. Yanında herhangi biri bulunmayanlar için ücret karşılığında, kurumun karşısındaki büfe emanet kabul ediyormuş. (Bu bilgiyi yazmadığımızda, bu başlığa bırakılan post kendi kendini imha ediyormuş, kesin bilgi)

İçerisi oldukça kalabalıktı. içerde işleyen süreç, aldığımız sıra numarası üzerinden devam etti. Sıramız tabelada yanana kadar yaklaşık 30 dakika bekledik. Burada belirtmeliyim ki, içerisinin gerçekten farklı bir havası var ya da bize öyle geldi. bilmiyoruz. Gayet güler yüzlü bir hanımefendi randevu mailinde yer alan belgeleri tek tek istedi. Bilindiği üzere, mülakata katılan herkes, kendi durumuna uygun olan belgeleri temin ediyor. Ben bizden istenen belgelerin ne olduğunu yazayım. (Detay öğrenmek isteyenler özel mesaj yazmaktan çekinmesin lütfen)

• Pasaportlarımız
    • Sağlık raporlarımız (Kapalı zarflar)
    • Talihlinin diploması ve bir adet diploma fotokopisi,
    • Mali geçim kanıtı (Talihlinin, imzalı kaşeli, banka hesap dökümü,
    • Nüfus Kayıt Örneği (Vukuatlı/E-Devlet'ten aldık)
    • Evlilik Cüzdanı ve iki adet fotokopisi
    • Adli Sicil Kaydı (Arşiv Kayıtlı/E-Devletten aldık)
    • İkişer adet 5x5 Fotoğraf.

Bu Kadar.

Bu belgeleri teslim ettikten sonra yine sıra numaramız üzerinden üç kişi için 990$ ödeme yaptık. Beklemeye başladık.

Sıramızın yazdığı bankoya gittik. Yine oldukça güleryüzlü bir hanımefendi, önce parmak izlerimizi aldı. Daha sonra söyleyeceklerimizin doğruluğu üzerine yemin ettirerek, bize nereye gideceğimizi, ne iş yapacağımızı sordu. Kızımıza da Disneyland'ı tavsiye ederek, tebrikler vizeniz onaylandı deyip sormak istediğimiz bir şey olup olmadığınızı sordu. Biz kendisine teşekkür edip, kurumdan ayrıldık.

Bu forumdan çok faydalandık. Burada yazan, deneyimini paylaşan, yol gösteren, sabırla her sorumuza cevap veren bütün arkadaşlara, bir selamı esirgemeyen tüm dostalara ve sayın @crazycells'e teşekkürü bir borç biliriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sefa @blaxseed hayirli ugurlu olsun arkadaslar, bundan sonraki sureclerde bol sanslar.

• @crazycells çok teşekkürler (:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |