Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @milenium, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@milenium, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells , merhaba uzun surecten sonra greencardim ulasti ama basilan fotografim yanlis. Ayni durum pasaportuma ve vize evraklarimin oldugu sari dosyada da yanlisti. ABDye girmeden once konsoloslukla iletisime gecip duzelttirmistim. Ama ayni sorun greencard resmime de yansimis. Su an abdde degilim ne yapmam gerekiyor. Ablam amerikada Mayista gelirken o getirecek ve Haziranda tamamen yerlesmeyi dusunuyordum. Ama su an greencardima yanlis fotograf basili. Acil desteginizi rica ederim.

Yanlis derken, size ait olmayan bir fotograf mi demek istiyorsunuz?

evet bana ait olmayan fotograf

@crazycells, ankaradaki konsoloslugun hatasini duzeltince tamemen hallolmustur saniyordum, ama hallolmamis

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells , merhaba uzun surecten sonra greencardim ulasti ama basilan fotografim yanlis. Ayni durum pasaportuma ve vize evraklarimin oldugu sari dosyada da yanlisti. ABDye girmeden once konsoloslukla iletisime gecip duzelttirmistim. Ama ayni sorun greencard resmime de yansimis. Su an abdde degilim ne yapmam gerekiyor. Ablam amerikada Mayista gelirken o getirecek ve Haziranda tamamen yerlesmeyi dusunuyordum. Ama su an greencardima yanlis fotograf basili. Acil desteginizi rica ederim.

@crazycells, ankaradaki konsoloslugun hatasini duzeltince tamemen hallolmustur saniyordum, ama hallolmamis

Evet, oldukca kotu olmus bu. Vizeyle ilk girisi ne zaman yaptiniz?

I-90 formu doldurup yeni bir Green Card almaniz gerekiyor, hata sizde olmadigi icin USCIS'e ucret odemenize gerek yok. Sizi biyometrik randevuya cagirip yeni bir fotografinizi cekeceklerdir:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

• @crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

I-90 formu doldurup yeni bir Green Card almaniz gerekiyor, hata sizde olmadigi icin USCIS'e ucret odemenize gerek yok. Sizi biyometrik randevuya cagirip yeni bir fotografinizi cekeceklerdir:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/307/green-card-yenileme-ya-da-degistirme-i-90-kaybolma-calinma-veya-i-751-i-829-kosul-kaldirma

Vize ile ilk girisimi 23 aralikta yapmistim. Formu doldursam direk biyometrik randevuya cagirsalar gidemeyecegim. O yuzden vizeim ile ulkeye girdikten sonra halledebilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Vize ile ilk girisimi 23 aralikta yapmistim. Formu doldursam direk biyometrik randevuya cagirsalar gidemeyecegim. O yuzden vizeim ile ulkeye girdikten sonra halledebilir miyim?

Evet, o sekilde yapin. Kesinlikle Green Card'i kullanmayin, hatta sorarlarsa gelmedi deyin. Eger Green Card'taki yanlisligi farkelerse sizin bir isler cevirdiginizi dusunecekler. O nedenle size tavsiyem ilk firsatta (giristen sonra max 1 yil boyunca vizenizi kullanabilirsiniz) ABD'ye girip, bu islemleri halledip Green Card'i aldiktan sonra cikis yapmaniz.

Formu ABD'ye girmeden 2-3 hafta once gonderebilirsiniz.

• Merhaba saygı değer Forum sakinleri, umarım süreç herkes için güzel gidiyordur. Benim vize mülakatım 03 Şubat'taydı. Tüm belgelerim onayladı, maddi kısmında sponsor evrakları sundum ama konsolos belgeleri inceleyip sonra benden ekstra olarak amerika'dan iş teklifi mektubu bulmamı istedi. Bu konuda nasıl yol izlemeliyim? Benim Hiç amerikada olmadan herhangi bir iş yerine başvurup nasıl kabul mektubu alabilirim ? Şimdiden destekleriniz için teşekkürler.

• @vahapmoh, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba saygı değer Forum sakinleri, umarım süreç herkes için güzel gidiyordur. Benim vize mülakatım 03 Şubat'taydı. Tüm belgelerim onayladı, maddi kısmında sponsor evrakları sundum ama konsolos belgeleri inceleyip sonra benden ekstra olarak amerika'dan iş teklifi mektubu bulmamı istedi. Bu konuda nasıl yol izlemeliyim? Benim Hiç amerikada olmadan herhangi bir iş yerine başvurup nasıl kabul mektubu alabilirim ? Şimdiden destekleriniz için teşekkürler.

2020 mülakat deneyimleri sayfasına yazın bunu.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@sash DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba 16 yaşındaki kızım mulakata bizden 1 ay sonra girdi ve onaylı pasaportu ulaştı ,
    ancak not düşülmüş: 212(g)(2)(b) valid only if acc/FTJ father
    kendisi yurt dışında yaşıyor ve benden daha sonra giriş yapacaktı.
    Bu yazıya gore kesinlikle benimle birlikte mi giriş yapması gerekiyor yoksa benden sonra giriş yapma imkanı varmıdır ?
    Ailecek katılanlarda aile bireyleri ve cocuklarının pasaportlarına benzer not düşülmüş olanlar varmıdır ?

Butun DV2 ve DV3 vizelerinde ayni sey yaziyor zaten, dolayisiyla telaslanmaniza gerek yok.

Cekilis talihlisi yani DV1 vizesi sahibi ABD'ye giris yapmadan digerleri giris yapamiyor, ya sizinle beraber giris yapacaklar ya da sizden sonra.

Sayın @crazycells, DV1 vize sahibi ABD'ye önceden tek başına giriş yapıp tekrar TR'ye dönse ve DV1 hala TR'deyken, DV2/DV3 sonradan ABD'ye DV1 olmadan yalnız giriş yapabilir değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@unborn, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Sayın @crazycells, DV1 vize sahibi ABD'ye önceden tek başına giriş yapıp tekrar TR'ye dönse ve DV1 hala TR'deyken, DV2/DV3 sonradan ABD'ye DV1 olmadan yalnız giriş yapabilir değil mi?

Evet, DV1 giriş yaptıktan sonra diğerleri DV1 sahibi yanlarında olmadan giriş yapabilir. DV1 sahibinin ABD'de olması da gerekmez.

• @knnrn, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@unborn, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Evet, DV1 giriş yaptıktan sonra diğerleri DV1 sahibi yanlarında olmadan giriş yapabilir. DV1 sahibinin ABD'de olması da gerekmez.

Teşekkür ederim

• @crazycells ali bey merhaba.. Ben 1 aralıkta houstondan cıkıs yaptım. Eşim hala Houstonda çalısıyo. Düzen kurup bizde gidicekti yanına ama suan ortamı görüyorsunuz.. Ucuslar durdurulmaya başladı bu durumda 6 ayı geçse sıkıntı olur mu? Yoksa anlayış gösterirler mi

• @Dscrt selamlar, zor günler, kolay gelsin...sizin sorunsuz olarak 1.12.2020 ye kadar ABD ye girmenizde bir sorun gözükmüyor, kaldı ki eşiniz orada , bir düzeniniz zaten hayırlısıyla kurulmuş, ortalık koronadan yangın yeri olmuş, endişenize mahal olmadığı kanaatindeyim...ancak yine de güncel takibinizi sürdürün derim... hiç daha önce yaşamadığımız şeyler yaşıyoruz,...esen kalın...

• @arkben kesinlikle haklısınız. Dünyayı sarsan Bi krizle karsı karsıyayız. Allah yardımcımız olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells ali bey merhaba.. Ben 1 aralıkta houstondan cıkıs yaptım. Eşim hala Houstonda çalısıyo. Düzen kurup bizde gidicekti yanına ama suan ortamı görüyorsunuz.. Ucuslar durdurulmaya başladı bu durumda 6 ayı geçse sıkıntı olur mu? Yoksa anlayış gösterirler mi

anlayis gosterirler, merak etmeyin... tum dunyaya yayilmis bir pandemik var.

• @crazycells teşekkür ederim Ali bey ve diğer cvp veren arkadaslara panikle heryere yazdım😁 Her yerde beni görürseniz kusura bakmayın

• This post is deleted!

• Herkese merhaba. Tek gidecek biri banka hesabında 35-40 bin tl kadar para gösterse sıkıntı olur mu ? Bu durumu yaşayan biri var mı acaba ? bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@tuncayarat, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba. Tek gidecek biri banka hesabında 35-40 bin tl kadar para gösterse sıkıntı olur mu ? Bu durumu yaşayan biri var mı acaba ? bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler

Forumda tavsiye edilen rakam 10k$ tek kişi için.
    Bence bütün mal varlığınızı göstererek rakamı yukarıya çekmelisiniz ve ya sponsor, job officer ile destekleyebilirseniz mali bakımdan daha iyi olacaktır.
    Fakat yinede yeterli olup olmayacağına konsolosluk görevlisi karar verecek.
    Geçmiş mülakat deneyimlerine bakarakta bir fikir elde edebilirsiniz.
    Bol Şans

• @tuncayarat merhaba ben sıkıntı olucagını sanmıyorum. Biz karı koca 10k dolar gösterdik geçen sene 50000tl idi.. Bakmadılar bile

• @bolatmali çok teşekkür ederim

• @Dscrt çok teşekkürler 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |