Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mhepekiz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Bu arada pasaportların fotokopisi de gerekiyor mu mülakatta bilen var mı?

Hayir gerekmiyor. Bol sans!

• @mhepekiz Eklemeyi unuttum, size bu zamana kadar gelen butun mailleri cikti alin, bizde bir durumda lazim olmustu. Ds 260 formlarini da cikti almanizi tavsiye ederim. Ihtiyac olabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhepekiz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Daha önce söylediğim "Sorumlulukla ilgili belge imzalanması" buydu zaten 🙂 Erkeklere ya da kadınlara değil de sadece hamile kadınlara imzalatılıyor olmalı aslında "Kendi kararımla girdim" anlamına geliyor demeye çalışmıştım pratikte mümkün değil demiştiniz ama Doctorun bunun yapıldığını yazmış kendi sitesinde o nedenle paylaştım. Forumda yazışmalardan değil direkt sitesinden görmüşüm

Ha yok, pratikte mumkun olmayan X-ray yaptirmadan saglik raporunun tamamlanmasi. "Ben hamileyim o nedenle yaptirmak istemiyorum" deyince, surec bitmiyor anlaminda yazmistim onu. 3

• Yasaklı

@crazycells haha aslında paralel konuşmuşuz da farklı yerlerden

• #Bilgilendirme

Bugun (05-Şubat-2019) sağlık randevumuz vardı. Ben,eşim ve 9aylık kız bebeğimiz ile sağlık muvayinesini tamamlamış bulunyoruz.
    Sabah 9da olan randevumuza 10dakika öncesinden gelerek beklemeye başladık. Saat 9da diger bekleyenlerle beraber bizi içeriye aldılar. Pasportlarımiz ve Case no yazılı kağımızı gövlilere teslim ettik. Tek tek çağırarak fotoğraflarımızı çektiler. İşlemlerler tamamlandıktan sonra Pasportlarımıź ve işlem kağitlar ile beraber 3.katta bulunan Düzen Lab'a indik. Ben ve eşim idrar kan x-ray çekildikten sonra, tekrar 4.kata Unganlara çıkdık. Handan Hanım kontorelleri ve aşılarımı yapdı. Ben ve eşime ne aşısi yapdığını soramadık. Sadece bebeğımize Grip aşısı yapdılar. düzen lab'da toplam 235$ ve Unganlara 820$ ödeme yapdık. Toplama ödediğimız tutar 1055$.
    Raporları ertesi gün (06-Şubat-2019) saat 16.00dan sonra alabileceğimizi söylediler.
    Bi sonrakı adım Mülakat. Umarım sorunsuzca alırız.

• @baymyrat bilgilendirme için teşekkürler. Güzel haberlerinizi bekliyoruz

• inşallah 14 martta randevumuz var konsoloslukta çocuğumuz doğduğu için ds 260 formunu açtırdık. Onun bilgilerini ben ve eşimin formuna eklettik. sorum şu ; çocupumuza da ait bir ds260 formunu doldurmalımıyız? dolduracaksak o formu nasıl ekletebiliyoruz sisteme?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecz-mikail DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

inşallah 14 martta randevumuz var konsoloslukta çocuğumuz doğduğu için ds 260 formunu açtırdık. Onun bilgilerini ben ve eşimin formuna eklettik. sorum şu ; çocupumuza da ait bir ds260 formunu doldurmalımıyız? dolduracaksak o formu nasıl ekletebiliyoruz sisteme?

Hayirli olsun, evet cocugunuza da Green Card alacaginiz icin kendisi icin de bir DS260 formu doldurmalisiniz. Cocugunuzun dogduguna dair bir belgeyi (isminin net bir sekilde goruldugu) tarayip KCC'ye gonderin ve yeni form acmalarini talep edin. Daha sonra acilan formu doldurabilirsiniz.

Bu sirada kendi formlarinizi da actirip, ilgili degisiklikleri yapmayi da unutmayin.

• Evrak maili gönderilmesinin bir aritmetiği olabilir mi?En son 21 binlere gelmişti ve sanki seri olarak mailler gönderilmişti.Tabi mail alamayanlar da olmuştu.Bu konuda çıkarımı olanlar paylasabilirlerse sevinirim.

• Arkadaşlar merhaba.
    Evet uzun bir beklemenin ardından vizeli pasaportum elime ulaştı.
    Yaklaşık 4 aylık bir idari işlem sürecinden sonra mutlu sona ulaştım. Bu süreçte yardımcı olan @crazycells e ve sorularıma-yorumlarıma yanıt veren katkıda bulunan bana moral veren üyelere ayrıca çookkk teşekkür ederim.
    Esas koşturmaca bu süreçten sonra başlayacak gibi görünüyor. Süreci devam eden arkadaşlara bol şanslar.

• @roccorocco tebrikler, çok sevindim adına..

• @ecz-mikail ben ds 260 formların bulunduğu sayfadan add applicant bölümünden oğlumu ekleyerek sürece dahil etmiştim..

• @sfati tesekkurler. Sizede bol şanslar. İnş. sorunsuz tamamlarsınız süreci.

• @roccorocco gözünaydın kardeşim. Hadi hayırlı yolculuklar 🙂

• Tesekkurler @yalta :)) Darısı size inş.

• @roccorocco inşallah teşekkürler iyi dileklerin için. İlk sen gidersin diyorduk neredeyse bize yetiştin 🙂

• @sfati maalesef add applicant bölümü yok benim sayfamda..

• @crazycells current olduktan sonra gerekli değişiklikleri ekletmek için formu açtıracaktım ama maalesef şimdi formu açtırdım ama yeni aile bireyimi ekletemiyorum. şimdi formu tekrar submit edip sonra kcc ye mail atıp yeni çocuğumuz için aplicant eklenmesinin mailini atarsam korkarım bu mailime randevudan sonraya bile yetişmeyebilir.

• @yalta benden sonra mülakata girenler gidip yerleşti bile :)) şans ve kader diyelim. Geç olsun da güç olmasın artık. Bu yeni mottom :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ecz-mikail DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells current olduktan sonra gerekli değişiklikleri ekletmek için formu açtıracaktım ama maalesef şimdi formu açtırdım ama yeni aile bireyimi ekletemiyorum. şimdi formu tekrar submit edip sonra kcc ye mail atıp yeni çocuğumuz için aplicant eklenmesinin mailini atarsam korkarım bu mailime randevudan sonraya bile yetişmeyebilir.

Evet, siz mulakat tarihi almissiniz. O nedenle KCC ile degil, konsolosluk ile iletisime gecmelisiniz, yukarida yanlis yazmisim. Mulakat tarihi aldiktan sonra muhattabiniz sadece konsolosluk olmali.

Surec ile ilgili bilgileri imzaniza yazin isterseniz, cevaplarken yardimci oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |