Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gizemyavuz92 Çok teşekkürler bilgi için...

• Selamlar,
    Sağlıkta olumsuzluk neden olabiliyor. Mesela daha önce ameliyat olup safrayı aldırma durumu var. Bu bir olumsuzluk teşkil eder mi. toz/rutubet gibi durumlara alerjik astım durumu bir olumsuzluk teşkil eder mi? herhangibir hastalığı olup muayeneye girip tecrübe yaşayan var mı acaba ? tecrübesi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürler

• Selamlar,
    Amerika’daverilen adresle alakalı olarak bir sorum var. Acaba mutlaka bu adrese mi gitmek gerekiyor. Şu anda oraya gidip gitmeyeceğimi yada nereye gideceğimi bilmediğim için değişiklik de öngöremiyorum. Zaten başka. bir adres de yok verecek. Mesela adresi değiştirmesek ve vize alırsak farklı bir adrese gitme durumunda problem olur mu? Hava alanına girişte gümrüklerde sorduklarında mutlaka oraya verdiğimiz adresimi söylemek durumunda ve oraya gitmek zorundayız? Amerikaya girişte ds260 ta verdiği adrese gitmeyen ve bu konuda havaalanında tecrube yaşayan varsa paylaşabilirse sevinirim. Birde green kartı almak için mutlaka bu adreste mi olmak lazım , oradaki kişi green kartla alakalı pısta geldiğinde onu alıp tekrar size gönderebilir mi? yani green kartı normal postaylamı yoksa kayıtlı postaylamı gönderiyolar.
    tecrübe paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supernovaa siz şirket değil ŞAHIS olarak başvuru yaptığınız için de paranın SİZİN adınıza açılmış hesapta olması gerekiyor ki paranın size olduğunu görsünler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DS260 yazdığın adresi 2 yerde değiştirme şansın var konsolosluk ve havalimanı ona göre karar ver ona göre hareket edersin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@taygun-kurtulus DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Tekrardan Merhabalar. Bir sorum olacak. Pazartesi günü saat 7:45'te randevumuz var. Fakat sağlık raporlarımızı bize aynı gün saat 09:00'da verebilecekler. Bu konuda nasıl bir sorun yaşarız? Ortalama 1 saatlik bir gecikme için bize sorun yaşatırlar mı yoksa yardımcı olurlar mı?

sorun olmaz, saglik raporunu aldiktan sonra konsolosluktaki randevunuza gidebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supernovaa DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Tekrar merhaba, numaram 13xxx mulakat tarihim 4 mart olarak belirlendi. Benim sorum su olacak, yaklasik 2 yildir e2 vizesi ile amerikada calisiyorum. fakat islerimiz pek iyi gitmiyor. Bu nedenle yilin cogu zamani turkiyede kaliyorum. Maas ta alamiyorum. oradaki sirket sahibi aile dostumuzdu ve istifa edip sirketi babama devretti. Yani pratik olarak sirket sahibi ben olsamda dokumanda babam ve benim gibi vize sahibi olanlar bilirler, calistiginiz sirketin sahibi sizin yakininiz olamamalidir. Ancak o zaman sartlar bunu gerektirdigi icin bu devri gerceklestirmek zorunda kaldik. Durumun biraz karisik oldugunu biliyorum ve yardiminiza ihtiyacim var. Suanda sirket hesabinda 15 bin usd civari para var, bu parayi amerikadaki kendi hesabima gecirip, bunu mu gostermeliyim yoksa turkiyede ayri bir hesap acip, para koyup konsolosluga bu evrakla mi gitmeliyim? Acikcasi bu vizeden hic bahsetmek istemiyorum cunku ne yazikki vize aldigim tarihten itibaren bir cok talihsizlikle karsilastik ve e2 sartlarini yerine getiremedik. Simdiden tesekkur ederim.

Turkiye'deki banka hesabinizi olusturup tum birikiminizi oraya aktarmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar,
    Sağlıkta olumsuzluk neden olabiliyor. Mesela daha önce ameliyat olup safrayı aldırma durumu var. Bu bir olumsuzluk teşkil eder mi. toz/rutubet gibi durumlara alerjik astım durumu bir olumsuzluk teşkil eder mi? herhangibir hastalığı olup muayeneye girip tecrübe yaşayan var mı acaba ? tecrübesi olan varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Teşekkürler

Bu tur ameliyatlar vize sureci icin sorun olmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevocevo DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Selamlar,
    Amerika’daverilen adresle alakalı olarak bir sorum var. Acaba mutlaka bu adrese mi gitmek gerekiyor. Şu anda oraya gidip gitmeyeceğimi yada nereye gideceğimi bilmediğim için değişiklik de öngöremiyorum. Zaten başka. bir adres de yok verecek. Mesela adresi değiştirmesek ve vize alırsak farklı bir adrese gitme durumunda problem olur mu? Hava alanına girişte gümrüklerde sorduklarında mutlaka oraya verdiğimiz adresimi söylemek durumunda ve oraya gitmek zorundayız? Amerikaya girişte ds260 ta verdiği adrese gitmeyen ve bu konuda havaalanında tecrube yaşayan varsa paylaşabilirse sevinirim. Birde green kartı almak için mutlaka bu adreste mi olmak lazım , oradaki kişi green kartla alakalı pısta geldiğinde onu alıp tekrar size gönderebilir mi? yani green kartı normal postaylamı yoksa kayıtlı postaylamı gönderiyolar.
    tecrübe paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Formlarda yazdiginiz adrese gitmek zorunda degilsiniz. Green Card ve SSN yazdiginiz adrese ulastiktan sonra USCIS'ten online adres degisikligi yapabilirsiniz.

• Herkese merhabalar arkadaşlar şimdi ben yaklaşık on gündür abd deyim bu kadar kısa sürede green card ve socialın gelmeyeceğini bende biliyordum ama bir hafta da alan arkadaşlar olmuştu bir umut bekledim şimdi ben iki gün sonra türkiye ye dönmem gerekiyor pasaportuma girişte bir damga basılmıştı ve üzerine sayılar yazmıştı görevli şimdi çıkış yaparken sizce bir sıkıntı yaşarmıyım bu arada adres değişikliği yapmadım girişte de aynı adresi onayladım

• Yasaklı

@crazycells Doctorun.com sitesinden :

"Göç edecek olan hamile kadınlardan göğüs röntgeni çektirmesi istenmektedir. Hamile kadınların röntgen için onam vermeleri gerekmektedir. Göğüs röntgeni çekilecek olan hamile kadınların pelvik bölgeleri çift katlı kurşun koruyucu ile sarılmaktadır."

Buradaki onam o anlama gelmiyor mu? Sağlık sektörü için onam formu şöyle tanımlanıyor :

Aydınlatılmış onam formunun amacı hastaya konulan teşhis, uygulanacak tedavi ve oluşabilecek riskler açısından hastayı bilgilendirmek ve tıbbi işlem için hastanın rızasını almaktır.

• Yasaklı

@cevocevo Toplum sağlığını tehdit edecek bulaşıcı hastalıklar sorun oluyor sadece mesela verem gibi..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese merhabalar arkadaşlar şimdi ben yaklaşık on gündür abd deyim bu kadar kısa sürede green card ve socialın gelmeyeceğini bende biliyordum ama bir hafta da alan arkadaşlar olmuştu bir umut bekledim şimdi ben iki gün sonra türkiye ye dönmem gerekiyor pasaportuma girişte bir damga basılmıştı ve üzerine sayılar yazmıştı görevli şimdi çıkış yaparken sizce bir sıkıntı yaşarmıyım bu arada adres değişikliği yapmadım girişte de aynı adresi onayladım

Problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhepekiz DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells Doctorun.com sitesinden :

"Göç edecek olan hamile kadınlardan göğüs röntgeni çektirmesi istenmektedir. Hamile kadınların röntgen için onam vermeleri gerekmektedir. Göğüs röntgeni çekilecek olan hamile kadınların pelvik bölgeleri çift katlı kurşun koruyucu ile sarılmaktadır."

Buradaki onam o anlama gelmiyor mu? Sağlık sektörü için onam formu şöyle tanımlanıyor :

Aydınlatılmış onam formunun amacı hastaya konulan teşhis, uygulanacak tedavi ve oluşabilecek riskler açısından hastayı bilgilendirmek ve tıbbi işlem için hastanın rızasını almaktır.

izniniz olmadan X-ray'den gecmiyorsunuz diyor sadece.
    Ama izin vermezseniz islemleriniz tamamlanmadigi icin saglik raporu da alamiyorsunuz.

• Arkadaşlar Merhaba ;

Bir sorum olacak ve hangi kelimelerle aratacağımı bilemediğim için de buradan sormayı düşündüm. Şimdiden sabrınız için teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar ds 260 doldururken ve mülakatta belirttiğimiz "ilk giriş yeri/adresi"nden farklı bir yere giriş yapabiliyor muyuz? Örneğin NYC yazılmışken Chicago'dan girersek " arkadaş sen böyle böyle yazmışsın hayırdır? " diyorlar mı?

• @caglarkko DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba ;

Bir sorum olacak ve hangi kelimelerle aratacağımı bilemediğim için de buradan sormayı düşündüm. Şimdiden sabrınız için teşekkür ediyorum.

Arkadaşlar ds 260 doldururken ve mülakatta belirttiğimiz "ilk giriş yeri/adresi"nden farklı bir yere giriş yapabiliyor muyuz? Örneğin NYC yazılmışken Chicago'dan girersek " arkadaş sen böyle böyle yazmışsın hayırdır? " diyorlar mı?

Hayır, sormuyorlar. Giriş yapacağınız yerle, GC'nin gönderileceği adres farklı olabilir, çoğumuz da öyle yaptı zaten sıkıntı yok (:

• Yasaklı

@crazycells Daha önce söylediğim "Sorumlulukla ilgili belge imzalanması" buydu zaten 🙂 Erkeklere ya da kadınlara değil de sadece hamile kadınlara imzalatılıyor olmalı aslında "Kendi kararımla girdim" anlamına geliyor demeye çalışmıştım pratikte mümkün değil demiştiniz ama Doctorun bunun yapıldığını yazmış kendi sitesinde o nedenle paylaştım. Forumda yazışmalardan değil direkt sitesinden görmüşüm

• Yasaklı

Sabah AIS maili geldi "Kayıt yaptırın" diye o işi de hallettim tek hesaba kendimi ve eşimi kaydettim herhalde tamamdır

• Yasaklı

Bu arada pasaportların fotokopisi de gerekiyor mu mülakatta bilen var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |