Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@roccorocco gözünüz aydın iyi yolculuklar

• @ecz-mikail DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@sfati maalesef add applicant bölümü yok benim sayfamda..

Once formunuzun acilmadi icin mail atin, acildigina dair bir mail gelecek, sonrasinda tekrar kontrol ettiginizde ds 260 da add applicant butonunu goreceksiniz. Bol sans.
    @roccorocco Hayirli olsun, sancili surec bitti simdi bilet bakma zamani 🙂

• Herkese merhabalar,
    Bugün saat 9'da mülakatımız vardı, saat 8 gibi konsoloslukta olduk. 08:50 gibi içeriye alındık. Kısa bir bekleyişten sonra evrakları teslim için 11 nolu bankoya gittik. 8 - 12 nolu bankolar interview için diye bir tabela ile bilgilendirilmede yapılmıştı. Evrakları teslim etmeye başladık, görevli bayan arkadaş tek tek benim, eşimin ve kızımın evraklarını istedi. Kızımın nüfus kaydı kırmızı mühürlü , nüfus idaresinden alınmış bir evraktı. Neden e-devlet evrağı yok diye sordu, 15 yaşından küçüklerin e-devlet şifresi alamadığını bu yüzden nüfustan bu evrağı getirdiğimizi söyledim ve siteyi okursa göreceğini söyledim, siteyi kontrol etti, bir görevli arkadaşa sordu ve işlemlere devam etti. Daha sonra banka hesap cüzdanımızı istedi, hesabımın olmadığını , arabamın değerini gösterir kasko belgesini ve evimin spk onaylı değerleme raporunu sundum. Tekrar cüzdanınız Yok mu diye sordu, "hayır yok, ev ve araba evraklarım var" dedim. İşlemleri yaptı ve sizi tekrar çağıracaklar dedi. Yaklaşık 10 dakika sonra 330 Usd lık ödemeleri yapmak için çağrıldık, kredi kartlarımız ile ödemeleri yaptık. Akabinde yarım saatlik bir bekleyiş sonrası 1 nolu bankodan çağırıldık. Hangi üniversiteden mezun olduğu mu , bölümü mü , Amerika'da tanıdığımın olup olmadığını gidince ne yapacağımı ve neden gitmek istediğimi sordu. Kısa ve net cevapların ardından parmak izlerimizi aldı ve hayırlı olsun diyerek 3-5 işgünü içinde pasaportlarımızın gönderileceğini söylediler. Saat 11 gibi işlemlerimiz tamamlanmış oldu. İnşaAllah haziran ayı sonu gibi gitmeyi düşünüyoruz.
    Sevgilerimle

• merhaba
    @crazycells tekrar hersey icin tesekkurler. Ben mayista ds formunu submit etmis kisa sure sonra sonra tekrar actirmistim ve aralik ayinda tekrar submit ettim. bugun evraklari isteyen kcc emailini aldim. Bekleyen arkadaslar icin bilgi vermek istedim. bu arada 14 binlerdeyim

• ⭐⭐

@volkytolky öncelikle hayırlı olsun bir şey dikkatimi çekti bu sefer alışık olduğumuz sorular gelmemiş size..

• Teşekkür ederim @LordBolton , bizim 2 yıl önce alınmış 10 yıllık turistik vizemiz vardı, o zaman bile çok çok daha detaylı sorular sormuşlardı.

• Yasaklı

@volkytolky gözünüz aydın

• ⭐⭐

@volkytolky evet sizin gerçekten turist olarak gidip gitmediğizi kontrol etmek için göçmen olmayan vizelerde çok soru sorulur ama göçmen vizelerinde basit ve az soru sorarlardı hatta herkes formalite diyor genel olarak ama neden gitmek istiyorsunuz diye bir soru ilk kez sizden gördüm açıkçası insan heyecanlanır bir şey diyemeyebilir ben olsam ne derdim o an çok heyecan yapardım yani çok sebebi var hangi birini diyeyim ki 🙂

• Teşekkür ederim @mhepekiz . @LordBolton aslında bir gün önceden de eşimle konuşmuştuk, lise yıllarında bile hep yurtdışında yaşamak gibi bir hayalim vardı, görevli soruyu sorunca hiç düşünmeden "benim idealimdi bu" dedim.

• @lordbolton DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

gerçekten turist olarak gidip gitmediğizi kontrol etmek için göçmen olmayan vizelerde çok soru sorulur

Böyle bir genelleme yanlış olur Sayın @LordBolton
    Ocak ayında kız arkadaşımın hayatındaki ilk abd vizesini sadece "nerede çalışıyorsun" sorusundan sonra onayladılar..

• ⭐⭐

@volkanu aynen memurdan memura o an ki ruh haline göre değişir haklısınız tabi ki ama daha önce okuduklarım hep bir birine benzerdi bu sefer farklı görünce bir tuhafıma gitti ama genelleme olmaz tabi 🙂

• @mhepekiz
    gözünüz aydın, bir sorum olacak. vukuatlı nüfus kaydıyla alakalı olarak grupta tüm aile için tek bir belge yeterli , çünkü tüm aikeyi gösteriyor şeklinde yorumlar yapılmıştı, bende kcc den evrak istenince sadece esimin ve benim nufus kayıtlarını gönderdim (bu arada sadece bir tane gönderenler de var) çocuk için göndermedim ve Kcc den de onay geldi. siz neden çocuk için de götürme gereği duydunuz, bu gerekli mi? zaten sizin evrakta kaydı yok mu çocuğun? yoksa bunu mulakata mı götürmek gerekiyor?
    mülakata girip tüm aile için tek nüfüs kaydı veren oldumu acaba? tecrübesi olan paylaşabilir mi?
    teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• 3 kişilik aile için sadece sağlık raporu bu 1055 dolar vize için 330 x3 = 990 dolarda o
    ankarada oturmuyorsan bide ucakla gittin geldin 1 gecede kalman gerekti en az 1500 lirada öyle yaz.
    ucak biletlerinide yaz abi 1500 dolarda gitmeden önce yapıcağın bide greencard ödemeleri var gitmeden yatırılan onlar kaç dolar bilmiyorm yani şunu bi toplasanıza..
    1055+990+1500
    3545 dolar + 1500 lirada öyle
    tertemiz 20bin lira gitti şuanki kurla ki daha greencard ödemelerii extra masraflarınıda yazmıyorum... kur 5,2 tl
    ki oraya gittikten sonra yapılan masraflar var daha onlara girersek çıkamayız şimdi burdan
    allah herkesin yardımcısı olsun zor iş..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevergiveup bu masrafları başvuru yapmadan önce bilgi olarak yazılsa ozaman başvuru yapmazlar

• @ayvalik10 keşke başvuru olmasa da gitsek

• @volkytolky DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Daha sonra banka hesap cüzdanımızı istedi, hesabımın olmadığını , arabamın değerini gösterir kasko belgesini ve evimin spk onaylı değerleme raporunu sundum. Tekrar cüzdanınız Yok mu diye sordu, "hayır yok, ev ve araba evraklarım var" dedim. İşlemleri yaptı ve sizi tekrar çağıracaklar dedi.

Burada çok defa hesapta para gösterilmesine gerek var mı sorusuna da kesin bir cevap oluşturmakta bilgilendirme için çok teşekkür ederim.
    "Yeni hayatınızda sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşam sizlerin olsun.."

• Yasaklı

@cevocevo sorunun muhatabı ben değilim @volkytolky sanırım 🙂

• @roccorocco Tebrik ederim, merak ediyordum sizin durumunuzu!!! Gözünüz Aydın!!!

• @gizemyavuz92 Gizem hanım maalesef açtırması için mail attım açıldığına dair mail de aldım formumuz açıldı da ama maalesef form da add aplicant modülü yok bunun için gene mail attım konsolosluğa sonucu bekliyorum şu an.teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |