Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevergiveup DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Evet arkadaşlar şöyle bir şey geldi aklıma nisan ayı hariç geçtiğimiz 5 aylık vize döneminde 4343 adet vize verildi ve yaklaşık kalan 7 ay için verilmesi planlanan 16000 vize daha var (normal şartlarda tabi bütün vizeleri vermek zorunda değiller). KCC ' nin genel tutumu kotaları doldurmak olduğunu biliyoruz. Eğer KCC 'nin elindeki CN ' lar ile bu kotayı (EU için) dolduramazsa ek bir çekiliş yapar mı ? yorumlarınızı merak ediyorum.

Yakinda DV2020 sureci icin form doldurma baslayacak, bu saatten sonra DV2019 icin ek bir uygulama baslamaz diye dusunuyorum; ama tabii DOS'un verecegi bir karar bu.
    Ayrica kotalar tamamen dolmasa bile 45.000-50.000 vize verilmis olur. Bu kadar vize icin yeni bir cekilis yapip insanlara umut vermektense, su an secilmis kisilerin tamamina vize sansi verilmesi ve sureci tamamlanmamis olanlarin tamamlamasi (AP) daha iyi olur 🙂
    87 bin kisi secilmis DV2019 icin, buradaki hesaba gore kabaca ilk 10.000 icin %50'si surece devam ediyor deyip, sonrasinda devam edenlerin orani artacak diye dusunursek (gecmisteki yonelim hep bu sekilde) yaklasik 45.000 vize yapiyor, hatta 45.000'i de gecebilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sonat-karan DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, konsolosluğa verilmesi gereken hesap dökümü ile ilgili biraz forumu kurcaladım kafam karıştı. 7 Mayıs'ta mülakata gideceğim. Geçen hafta eşimin ve benim tüm hareket olan hesaplarının dökümünü (6 aylık) alıp çıkartıp dosyamıza koyduk ancak bu belgelerin ıslak imzalı olması gerekiyor mu yoksa internet bankacılığından çıkartılan döküman yeterli mi emin olamadık. İnternet bankacılığından aldığı döküman ile giden oldu mu hiç mülakata?

Şimdiden teşekkürler.

Bu kadar ayrintili olmasa da, o anki banka hesap bilgilerinizi bildiren ciktiyi da bankadan alip tum belgeleri mulakata goturebilirsiniz.

• ben dun aldim hesap dokumunu yatirip geri cektim parayi.20 mayis mulakatim yani bir ay var. bi sorun olurmu

• Mülakat esnasında tek kişi için 6 bin dolar bankada para göstersem ama Amerika'da yatılı iş buldugumu söylesem bu işin adresini ds260 formunda yazmıştım zaten patronun adını telefonunuda yazmıştım, 6 bin dolar bile bana fazla desem, mali yetersizlik verilme ihtimali yinede yüksek olurmu, mülakat deneyimi olan arkadaşlar bir fikir verebilir mi acaba, 35 bin TL'yi zaten zor bulucam 25 bin daha bir yerlerden maalesef bulamayacagim. Kredide çekemiyorum. 6 bin dolar ancak bulabilirim zaten yatılı iş yani kira ve araba alma masrafim yok. Tölerans tanınma ihtimali varmı.

• @captainblue Orada geçiminizi sağlayabileceğinizi ve devlete yük olmayacağınızı göstermeniz gerekiyor. Eğer işinizin maaşı eyalete göre uygunsa ve yatılı olduğunu da belgelerseniz sorun olacağını düşünmüyorum. İş yerinden Job Offer da alıp götürürseniz sizin yararınıza olur. Yapabilirseniz biraz daha fazla miktar parayı hesabınızda gösterip sonra geri çekip o hesap dökümünü de götürebilirsiniz.

• @goncagül-zihni maalesef en yüksek 6 bin dolar gösterebilirim Zaten bu paranın yarısına ailemden göstermelik alicam doküman sonrası hemen geri çekicem. Bulduğum iş ağır iş eyaletin askeri ücretinin 2 kati. Patron beni bende patronu tam olarak tanımadığımız için herhangi bir sponsorluk iş teklifi v.s patron bulaşmak istemiyor başım ağrır diye düşünüyor. 5-6 bin dolar ile mali yetersizlik alan varmı acaba bilgisi olan varmi

• @captainblue Job Offer da bir sorun çıkmaz ki. Sizin orada çalışacağınız ve göreviniz filan yazıyor. İş yerinin bunu vermesi lazım siz isteyince ama tabi siz bilirsiniz.

• @goncagül-zihni çok teşekkür ederim ben patrona bi sorim ıslak imza şart mı yoksa mail şeklinde bana atabilirmi bu belgeyi

• @captainblue Rica ederim 🙂 Islak imzalı olmalı ama onu mail olarak taratıp atabiliyorlar size. Maaşınız, iş pozisyonunuz filan da yazıyor. Hatta yatılı olduğunu da yazmalarını istemelisiniz bence. İnternetten örneklerini de bulabilirler. İş bulduğunuzu böyle kanıtlarsanız sizin içinde daha kolay olacaktır.

• @yalta hayırlı olsun, başarılar

• ⭐⭐ Yasaklı

@yalta haberınız olsun ataturk bulvarının ters ıstıkametı yanı almanya abd kons oldugu yerlerde ara sokaklar var.Temız mahalledır arabanızı oralara koyabılırsınız ozellıkle fransa buyukelcılıgının arka kısımları uygun oluyor

• Merhabalar, ds-260 formunu doldurduğumda daha birkaç gündür evliydim ve elimde yeni soyadımı gösteren hiçbir belge yoktu, hatta resmi kayıtlarda bile soyadım henüz güncellenmemişti. Herhangi bir karışıklık olmaması adına formu eski soyadımla doldurdum. Mülakat sırasında güncelleme yapsam olur değil mi? Yoksa beklerken formu açtırmama gerek var mı? Bir de Haziran’da currentım ama bana KCC’den hala evrak maili gelmedi, sıra numarası benden önce olan bazı talihlilere gelmiş görüyorum. Bir yandan da ay sonuna kadar bekleyin yorumları görüyorum. Biraz endişeliyim açıkçası. Vakit ayıran cevaplayan herkese şimdiden çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buseerdinc mülakatta olmaz şimdiden erkenden açtır ki randevu mailin geç gelmesin. Çünkü ds 260 ve evraklar üzerindeki bilgilerden mülakata giriyorsun mülakatta zaten senin gbt yani gelmişin geçmişinden haberleri oluyor ondan sakın mülakata bırakma bu arada mülakat deneyimlerini okursan zaten orası sohbet yeri

• sayın @buseerdinc bende ds260 ı 25 günlük evliyken doldurdum ve eşimin yeni soyadını yazdık forma. Kontrol ettiğimizde çoğu resmi dairelerde eşimin yeni soyadı güncellenmişti.Fakat güncellenmeyen yerrlerde vardi mesela vergi dairesinde eski soyadı gözükuyordu onuda iletşime geçtik ve düzelttirdik.Daha iyi fikri olanlar vardır belki ama benimde önerim formu açtırıp yeni soyadınızla doldurmak.

• mulakata 1 ay kala hesap dokumumunu cikarip sorun yasayan oldumu hic.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya123 hiç kimse olmadı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@buseerdinc DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar, ds-260 formunu doldurduğumda daha birkaç gündür evliydim ve elimde yeni soyadımı gösteren hiçbir belge yoktu, hatta resmi kayıtlarda bile soyadım henüz güncellenmemişti. Herhangi bir karışıklık olmaması adına formu eski soyadımla doldurdum. Mülakat sırasında güncelleme yapsam olur değil mi? Yoksa beklerken formu açtırmama gerek var mı? Bir de Haziran’da currentım ama bana KCC’den hala evrak maili gelmedi, sıra numarası benden önce olan bazı talihlilere gelmiş görüyorum. Bir yandan da ay sonuna kadar bekleyin yorumları görüyorum. Biraz endişeliyim açıkçası. Vakit ayıran cevaplayan herkese şimdiden çok teşekkürler

Resmi kayitlarin guncellenmemesi bence bir bahane olmamali, DS260 formunu ilk doldururken guncel isminizle doldurmaniz en uygunu olurdu.

Bence de KCC'ye ulasip bilgilerde guncelleme yapacaginizi soyleyin, yoksa gondereceginiz belgelerdeki isimler ayni olmadigindan kabul edilmeyebilir. Form acildiktan sonra hemen guncelleyip gonderin ki cok gecikme yasamayin.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim tavsiyeniz için

• arkadaşlar , 2019 excel listesine giriş yapmamış, güncellememiş arkadaşlar var ise birkaç dakika ayırarak bilgilerini girmeleri ya da güncellemelerini rica edebilir miyim?

• @nwtzki pasaportu da güncellememiştim, yanlış hatırlamıyorsam sisteme pasaport yüklüyorduk bu yüzden eski soyadımı yazmak durumunda kalmıştım. üstünden 1 yıl geçti, yanlış da hatırlıyor olabilirim 🙂 çok teşekkürler ilginize

Benzer Başlıklar

• 114
  • 1
  • 6430
  • 27
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |