Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @SEDA hanım confirmation numaranız 2019eu ile başlayan numara değil ilk başvuru sırasında aldığınız numarayı girmeniz gerekmekte.

• kusura bakmayın sızıde cok yordum evet dun gırmeyı denedım confırmatıon no orda 16 karekter ıstıyor. benım conf numaram AA007XXXXX bu sekılde ds 260 formunda doldurdugumuz sagda case number yazıyor solda confırmatıon number yazıyor .. Bende dun denedım ama ıkısınıde denedım case ve confırmatıon 16 karekter ıstıyor. Kafam karıstı . Mulakat tarıhı maıl geldıkten sonrada gıremezsem dıye telasa dustum . dun denedım olmadı . nerede hata yapıyor olabılırıım dıger bılgılerı zaten dogru gırıyorum dogum tarıhı soyadı .yanı kısaca sormak ıstedıgım conf noyu yazıcam onu anladım ama orda 16 hanelı gosterıyor ama conf no 10 hanelı ..

• @SEDA hanım o harfi ve 0 rakamı varsa confirmation numarasında dikkat etmeniz gerekiyor, rakamların arasında soldan sağa yatık çizgi bulunmakta, bu şekilde tekrar deneyin isterseniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seda DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

kusura bakmayın sızıde cok yordum evet dun gırmeyı denedım confırmatıon no orda 16 karekter ıstıyor. benım conf numaram AA007XXXXX bu sekılde ds 260 formunda doldurdugumuz sagda case number yazıyor solda confırmatıon number yazıyor .. Bende dun denedım ama ıkısınıde denedım case ve confırmatıon 16 karekter ıstıyor. Kafam karıstı . Mulakat tarıhı maıl geldıkten sonrada gıremezsem dıye telasa dustum . dun denedım olmadı . nerede hata yapıyor olabılırıım dıger bılgılerı zaten dogru gırıyorum dogum tarıhı soyadı .yanı kısaca sormak ıstedıgım conf noyu yazıcam onu anladım ama orda 16 hanelı gosterıyor ama conf no 10 hanelı ..

hayir, o sizin confirmation numaraniz degil, DS-260 kodunuz. Cekilise basvuru sirasinda aldiginiz kod ile gireceksiniz bu siteye. Cekilis sonucunu kontrol ediyormus gibi...

• ılk basvuru sırasında derken green carda basvururken verılen numarayı gırıyoruz. mulakat tarıhı maıl geldıgı zaman sayfanızı kontrol edın dendıgınde o numaraylamı dv lottery sayfasından gırıs yapıcam .. randevu tarıhıne bakmak ıcın onur bey orda bende cok buyuk karısıklık var @ONROZR

• tamam tesekkur ederım anladım:) ben demekkı yanlıs seylerı yazdıgım ıcın olmuyor mus ..acıldı kontrol ettım kcc ye ılettım evrakları ısteyen mektup var hala cok tesekkur ederım cıdden kafam karısmıstı . Şimdi yıne bekleme galıba 2019EU00022XXX numaram 22 bınlerde acaba bu aralar gelır dıye dusunuyorum ama sımdı mulakat tarıhı geldı dırekt doktordan randevu pttye kayıt yaptırma sonrada evrak toplama sureclerınden gecıyoruz galıba dogru dımı:) ınsan sureklı bıldıgını unutucakmıs gıbı strese gırıyor tesekkur ederım hemen cevap verıyorsunuz @crazycells @ONROZR

• @SEDA hanım, mülakatlar genelde ayın son günlerinde geliyor Türkiye için yani 28-29 gibi ve Ali Cihan Bey'in dediği gibi herkese hem hemen aynı anda geliyor. Ayrıca sizin o siteden kontrol ettiğiniz sayfada evrakları isteyen mektup olamaz sadece " You have been randomly selected" ile başlayan mektup olabilir. Mülakat tarihi gelincede bu sayfa sizin mülakat tarihinizi, saatinizi ve yerinizi belirten bir sayfaya dönüşecek. İlgili konuların ilk sayfasında Ali Cihan Bey'in koymuş olduğu açıklamaları okursanız kafa karışıklığınız gidecektir diye düşünüyorum çünkü ben her şeyi oradan çok net bir şekilde öğrenebildim.

• Tesekkur ederım evet dogru ben yanlıs yazmısım dogru secıldıgıme aıt kagıt geldı orda hala aynısı duruyor . Mulakat tarıhı gelıncede maılden sonra check edıcem orayı anladım.. Bende bayagı sey okumustum ılk cıktıgını green cardın ogrendıgımde sonra hepsını yıne unuttum sankı:)) Bir hata olmasından korkuyorum . tesekkurler . Bende tekrar bakıyım sızın dedıgınız sayfaya ama yıne okusam yıne tegit almak ıstıyor ınsan yanlıslık olur dıye b urdakı kişilerden tesekkur ederım @cancakicitr

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seda hayir, hicbir karisiklik yok 🙂 aynen dediginiz gibi, cekilis sonucunu ogreniyormus gibi siteye gireceksiniz ve mulakat tarihinizi mektupta goreceksiniz.

• Mulakat tarihinizi dvlottery sayfasindan bakabilirsiniz. BIraz once control ettim ve Temmuz 29 a vermisler bizimkisini. Darisi diger arkadaslarin basina insallah.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@doctor DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba. Tecrubenize basvurmak istedigim bir konu vardi. Ben suan Amerika'da research yapiyorum. 11 Temmuz Persembe gunune Ankara konsoloslugunda mulakat tarihi verildi.

Suan gidis donus ucak bileti bakiyorumda mulakattan 2 gun once yani 9 Temmuz sali gunune doktor randevusu almayi planliyorum, ertesi gune sonuclar cikiyor diye biliyorum. Buna gore Turkiye'ye gidis biletimi 7 veya 8 temmuza alsam. Mulakat tarihim 11 temmuz persembe oldugu icin, biraz garanti olsun diye ertesi hafta sali gunu gibi yani 16 temmuza donus biletini alsam. Bu gidis ve donus tarihleri sizce tecrubelerinize gore mantikli olmus olur mu, veya baska bir tavsiyeniz olur mu bu konu hakkinda? Cok tesekkurler

tabii ki vizenizin ne zaman gelecegini net kestiremeyiz ama pek cogu icin pasaportlar 1 hafta icinde geliyor. Tam araya haftasonu giriyor, o nedenle ne olur ne olmaz diye 16'yi birkac gun daha geciktirmenizi tavsiye ederim. Eger acik uclu bilet ile arasinda cok fiyat farki yoksa sizin icin daha iyi olabilir, o durumda yetismeme stresi de olmaz, pasaportlari alir almaz ilk ucaga atlayip gelebilirsiniz.

• AIS randevusu için forumda "Green kart çekilişi için randevu almam/kayıt olmam hakkında bir bildirim aldım" yazan ifadenin karşılığı "Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım." seçeneğidir, değil mi? Forumda yazan olmamış da teyit etmek istedim.

• Herkese iyi akşamlar. çekilişi kazandıktan sonra evlendim ve soyadım değişti. AIS kaydında ad soyad kısmına başvururkenki soyadımı mı yazayım, yoksa güncel soyadımı mı yazayım? Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells merhaba. Tecrubenize basvurmak istedigim bir konu vardi. Ben suan Amerika'da research yapiyorum. 11 Temmuz Persembe gunune Ankara konsoloslugunda mulakat tarihi verildi.

Suan gidis donus ucak bileti bakiyorumda mulakattan 2 gun once yani 9 Temmuz sali gunune doktor randevusu almayi planliyorum, ertesi gune sonuclar cikiyor diye biliyorum. Buna gore Turkiye'ye gidis biletimi 7 veya 8 temmuza alsam. Mulakat tarihim 11 temmuz persembe oldugu icin, biraz garanti olsun diye ertesi hafta sali gunu gibi yani 16 temmuza donus biletini alsam. Bu gidis ve donus tarihleri sizce tecrubelerinize gore mantikli olmus olur mu, veya baska bir tavsiyeniz olur mu bu konu hakkinda? Cok tesekkurler

tabii ki vizenizin ne zaman gelecegini net kestiremeyiz ama pek cogu icin pasaportlar 1 hafta icinde geliyor. Tam araya haftasonu giriyor, o nedenle ne olur ne olmaz diye 16'yi birkac gun daha geciktirmenizi tavsiye ederim. Eger acik uclu bilet ile arasinda cok fiyat farki yoksa sizin icin daha iyi olabilir, o durumda yetismeme stresi de olmaz, pasaportlari alir almaz ilk ucaga atlayip gelebilirsiniz.

cok tesekkurler. O konuda haklisiniz gercekten, pasaportun gelis tarihini kestiremiyoruz. Ben yinede donus biletini Ukrayna Havayollarindan ucuza buldum, economy standart seceneginde unlimited changes yaziyor yaninda. Normal economy'den sadece 100 dolar pahali, 500 dolardan 600 dolara cikiyor, bugun veya yarina baska ucuz bilet bulamazsam onu alayim, en azindan bir degisiklik yapma sansimiz olur

• Haziranda cok az randevu verilmisti , Temmuz bayagi kalabalik 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcualtay DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

AIS randevusu için forumda "Green kart çekilişi için randevu almam/kayıt olmam hakkında bir bildirim aldım" yazan ifadenin karşılığı "Diversity Lottery visa randevusuna kaydolmak veya programlamak için mektup / e-posta aldım." seçeneğidir, değil mi? Forumda yazan olmamış da teyit etmek istedim.

evet, diversity visa secenegini secin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okvekilic DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese iyi akşamlar. çekilişi kazandıktan sonra evlendim ve soyadım değişti. AIS kaydında ad soyad kısmına başvururkenki soyadımı mı yazayım, yoksa güncel soyadımı mı yazayım? Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

guncel bilgilerinizi yazin. Mulakat tarihi aciklandiktan sonra konsoloslugu bu degisiklikten haberdar ettiniz mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

cok tesekkurler. O konuda haklisiniz gercekten, pasaportun gelis tarihini kestiremiyoruz. Ben yinede donus biletini Ukrayna Havayollarindan ucuza buldum, economy standart seceneginde unlimited changes yaziyor yaninda. Normal economy'den sadece 100 dolar pahali, 500 dolardan 600 dolara cikiyor, bugun veya yarina baska ucuz bilet bulamazsam onu alayim, en azindan bir degisiklik yapma sansimiz olur

100 dolar daha verip, esnek bileti alin bence. Daha sonra yeni bir bilet almaktan cok daha ucuz olur, ayrica en onemlisi kafaniz da rahat olur 🙂

• @crazycells DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

@okvekilic DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese iyi akşamlar. çekilişi kazandıktan sonra evlendim ve soyadım değişti. AIS kaydında ad soyad kısmına başvururkenki soyadımı mı yazayım, yoksa güncel soyadımı mı yazayım? Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

guncel bilgilerinizi yazin. Mulakat tarihi aciklandiktan sonra konsoloslugu bu degisiklikten haberdar ettiniz mi?

ben de çekilişi kazandıktan sonra evlendim, soyadı değişikliğimi ds formunda belirtmiştim. başka bir şey yapmama gerek var mıydı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |