Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba arkadaslar pazartesi günü mülakatımız var. eksik bişey olmaması için soruyorum.evlilik cüzdani (fotokopiside var) ,mezuniyet belgesi,banka hesapları,sağlık raporu,ais kaydı,vukuatlı nufus kaydı (barkodlu), adli sicil kaydı,pasaportun fotokopisi çekilecek mi? eksik bişey var mı?

• @Dscrt pasaport fotokopi istenmiyor da benim size bir tavsiyem var bizim hiç eksik olmadığı halde onay aldığımız halde AP ye kaldık e mail aldık mülakattan sonra diblomamım e devletten barkotlu bir şekilde istiyorlarmış ve gönderdik hala beklemekteyiz size tavsiyem diblomanızın da e devletten barkotlu olanınıda götürün derim.

• ⭐⭐⭐

@Dscrt evlilik cüzdanının kopyası 2 tane olsun bu arada

• Sayın @supermario ceactan kontrol ettiniz mi durumunuzu, herhangi bir bilgilendirme geldi mi size?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilsam, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar vize süremiz içerisinde ABDye tatil gibi bir giriş çıkış yapmayı düşünüyoruz. Sonraki 3-5 ay içerisinde de kısmetse kalıcı olarak gitmeyi düşünüyoruz.
    Giriş çıkış hakkında merak ettiğim bir konu var. Bize verdikleri vize ile bir tur şirketinden tur satın alıp gitsek, gezip gelsek bir sorun yaşar mıyız? Uçuş içerisinde Miami Orlando turlarını inceledim, fiyatları kendi planlayacağımız bir tatil için nispeten uygun geldi. Daha önce böyle bir tecrübe yaşamış olan var mıdır? Bu tip turlarla gidip dönmeyi tavsiye eder misiniz?

Ne sekilde gittiginizin bir onemi yok. Turla gidebilirsiniz. Kara veya deniz yoluyla bile girebilirsiniz.

• @meryem1453, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@Dscrt pasaport fotokopi istenmiyor da benim size bir tavsiyem var bizim hiç eksik olmadığı halde onay aldığımız halde AP ye kaldık e mail aldık mülakattan sonra diblomamım e devletten barkotlu bir şekilde istiyorlarmış ve gönderdik hala beklemekteyiz size tavsiyem diblomanızın da e devletten barkotlu olanınıda götürün derim.

Tamamdır cok teşekkür ediyorum

• @keysnambır aaa tamamdır iyi ki söylediniz

• ⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@saulgoodman Hayat nasıl gidiyor Austin ' de? Ekimde kısa süreli etrafa bakıp, dolaşmaya geleceğiz 🙂

Hayat iyi gidiyor. Austin'i seviyoruz. 🙂

Austin Türkler arasında da popülerleşmeye başlıyor sanki. Zaten ABD içinde de göç alan, sevilen bir şehir...

Umarım geldiğinizde siz de sever ve beğenirsiniz. İzlenimlerinizi bekliyorum. Mülakatta başarılar diliyorum. 🙂

• alaksız bi soru sorucam yeri burası değil muhtemelen .. greencard ile pasaport kontrol geçişlerinde fast track makinalarını kullanabilir miyiz

• @saulgoodman
    Konuyla alakasız oldu ama yazamadanda duramadım, kusura bakmayın
    Mentalist dizisinin ilk sezonları california da geçiyordu, şimdi Houston, austin arası gidiyor ikinci defa bütün bölümleri izliyorum, insanın ilgi alakası olunca dizinin zevkide bir acayip oluyor, belki bir sene sonra austin yada Houston da yaşam kurabilirim deyince, ayrı bir ilgiyle izliyoruz ailece diziyi 😁😁

• @ONROZR merhaba. bugün mail geldi Ankara Public ten “Congratulations” başlıklı. Daha sonrada ptt den mesaj geldi kargo bilgileri. vize basılı şekilde geliyor diye anladım ben:) o kadar bekledik ki acaba diyor insan bi aksilik olmasın diye:)

• @Dscrt Hem sizin hem de esinizin 2'ser tane fotografi. Bir de adli sicil belgesi arsiv kayitli olacak, gozden kacmasin. Diplomanizin ve barkodlu mezuniyet belgenizin de fotokopilerini goturun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

alaksız bi soru sorucam yeri burası değil muhtemelen .. greencard ile pasaport kontrol geçişlerinde fast track makinalarını kullanabilir miyiz

sanirim oraya green card'dan dolayi degil pasaporttan dolayi girebiliyorsunuz. pasaportunuz uyumluysa aliyorlar.

• ⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@saulgoodman
    Konuyla alakasız oldu ama yazamadanda duramadım, kusura bakmayın
    Mentalist dizisinin ilk sezonları california da geçiyordu, şimdi Houston, austin arası gidiyor ikinci defa bütün bölümleri izliyorum, insanın ilgi alakası olunca dizinin zevkide bir acayip oluyor, belki bir sene sonra austin yada Houston da yaşam kurabilirim deyince, ayrı bir ilgiyle izliyoruz ailece diziyi 😁😁

Benim de ABD'de yaşama düşüncesi hayatıma girdiğinde ister istemez aklıma gelen dizilerden bazıları Breaking Bad ve Better Call Saul olmuştu. İkisini de çok severim. Tam olarak o dizilerin geçtiği yerlerde değiliz ama çok yakınız ve aynı coğrafi şartlardayız, insanlar, iklim, mimari çok yakın, aynı gibi.

Yani, demek istediğim, sizi çok iyi anlıyorum. Bu diziler siz ve biz gibi göçmenler, göçmenlik yoluna/fikrine düşenler tarafından başka bir gözle izleniyor ve hatırlanıyor...

İyi seyirler ve GC sürecinde başarılar diliyorum. 🙂

Not: Yönetim bu mesajları ilgili bir başlığa taşıyabilir, konu dışı yazdığım için kusura bakmayın.

• Sayın @supermario, bende dün ceactan kontrol ettiğimde dosya güncelleme tarihi değişmişti fakat bir bilgilendirme almadım, 4 gözle bekliyoruz ailece,gözünüz aydın tekrardan

• banka hesabını babam ve kendi adıma ortak hesap olarak açtırsam problem olur mu? (Talihli sadece benim)

• @ONROZR çok teşekkürler. bizde ceac dan baktık dün mail gelince issued yazıyodu. inşallah sizinde en kısa sürede gelir mail:)

• Bende mülakat olumlu geçmesine ragmen halen ceac da ap yazanlardanim. Bayramdan sonra mail gelir demisti bayan ama beklemek cidden sinir bozuyormuş 😑 eşim ve kızımın ready benim ap olmam normaldir umarım. Mail başında ömrüm bitti bu 2 yıllık süreçte 😂

• @Tairanu bizim de aynı agustos 6 da girdiniz mülakata dimi

• @meryem1453 evet sizin saat kactaydi mülakat. Belki karşılaşmışızdır 😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |