Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cancakicitr sağolun. yani dr muayenesi + konsolosluk işlemiyle Vizeyi alıp ABD YE gitmeden 1 yıl dondurma hakkım var mı? detayını nerden edinebilirim.linki var mıdır? ARAŞTIRMAYA DEĞER .Tabi işlemler için geç kalmadıysam. Diğer vazgeçtiğimi bildirme konusu ise gelen mailde yazıyor mülakata gelemezseniz bildirin diyor bir de daha önce YKFden sonradan başka visa ile gitme durumunuz olursa sıkıntı çıkabilir bildirin denmişti ama nereye yazmamıştı..USembassy ankara visa ofisine bildirmem lazım galiba ama email adresi verilmemiş sadece tel var o da çok zor olur sanırım ,değil mi? teş

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serfi unganlardan çıktıktan itibaren 6 ay içinde amerikaya giriş yapman gerkiyor. Eğer giriş yapmadıysan tekrar muayene olman gerekiyor. Tabiki de 6 ay içinde girmedin tekrar girmek için gittiğin zaman ilk girişte senin vizeni iptal etme hakları var. Eğer gecikmenin nedenini ikna edici bir dille anlatmazsan

• @serfi re entry permit basligi var , oray bakmanizi tavsiye ederim . Lakin bunu yapmak icin sanirim green card aldiktan sonra Amerikaya giris yapmaniz ve re entry permit islemlerini orada yapmaniz gerekiyor bildigim kadari ile . Forum da bu basligi bulursaniz , ilk sayfa daha bilgi verici olacaktir. Re entry permit size 2 sene gitmeme secenegi sunar ama onun icinde ucret odeyeceksiniz .

• @serfi https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Sanırım başlık bu. Ama başvurmak için verilecek ücretler neredeyse uçak biletine denk 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ttdvgg, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells ;
    merhabalar, case numaram 29xxx, ds260i submit ettikten sonra herhangi bir geri donus almadim. Mail attim durumla ilgili olarak soyle bir geri donus aldim."Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing." CEAC internet sitesinde durum "AT NVC" olarak gozukmekte.

Zaman kisaldigi ve herhangi bir donus olmadigi icin stres oluyorum ister istemez. Durumla ilgili olarak yonlendirmelerinize fikirlerinize acigim. Daha yuksek numaralarin mulakat tarihi bile belli olabiliyorken bu duru neyden kaynaklaniyo olabillir? yardimlarinizi bekliyorum

Maalesef bu olayi cozumlemek oldukca zor. Ama sayin mindi'nin belirttigi gibi email gelmemis olsa da belgeleri gondermenizi tavsiye ederiz.

Bu saatten sonra kaybedecek bir seyiniz yok, ama sira size gelirse kazanacak cok seyiniz olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ttdvgg, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@mindi, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@ttdvgg evet evet yollamalısınız. Son bir ay kaldı. Ben de kendim evrakları yolladıktan sonra onlardan mail almıştım Mayıs ayında.

Bu basligin ilk iletisindeki belgeleri yollamam yeterli mi? siz konu kismina ne yazarak yollamistiniz

konu kismina dosya numaranizi eklemeyi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eem1978, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@crazycells in transit ready yazmasi mi gerekiyor.benim ki transit yaziyor.mulakat 9 agustos.daha ne kadar beklemeliyiz ready icin

1 hafta bekleyin, her sey hazir olmus olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serfi, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

CASE NUMBER 2019EU22XXX MÜLAKAT Ağustos ilk hafta Ancak maddi vs nedenlerle gitmekten üzülerek vazgeçmek durumundayım. Vazgeçince hangi email adresine bildirmem gerekir. hep tel no ve posta adresi vermişler nvc ye göndersem olur mu? Sağolun.

Bildirmenize gerek yok. Bir sorun yasamazsiniz. Eger gocmen olmama isteginizin kayitlara gecmesini istiyorsaniz, Ankara'daki konsolosluga bu sekilde bir email atabilirsiniz. En azindan sonrasi icin referans olur ve kendi isteginizle gocmen olmak istemediginizi gormus olurlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@coder yanlis iletiye cevap olmus sanirim sayin @coder 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serfi ilk vizeyi son tarihine kadar kullanmak yani ABD'ye giris yapmak zorundasiniz.

Sizi ilgilendiren email adresi su:
    [email protected]

• @crazycells tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mindi, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@serfi https://yesilkartforum.com/forum/topic/134/re-entry-permit-i-131-form-ve-i-327-belgesi

Sanırım başlık bu. Ama başvurmak için verilecek ücretler neredeyse uçak biletine denk 😞

Evet, maalesef bu tur islemlerin hepsi basvuru ucreti icin nerdeyse en az 500-600 dolar gerektiriyor...

• @serfi Sağlık olsun ne diyelim gidememenizi üzüldüm... Bundan sonra ki hayatınızda başarılar diliyorum size umarım buradaki hayallerinize en kısa sürede ulaşırsınız.

• @coder cok teşekkürler ederim detaylı açıklamanız için umarım bunların hiç biri olmaz yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik

• @crazycells peki biz orda olmak zorunda mıyız bu işlem için avukata vekalet versek olur mu

• @arnblt Bide o var tabi 🙂

• @serfi maddi neden dediğinize göre kesin gitmelisiniz bence, siz tam tersi yapıyorsunuz, orda askari ücretle tr de sıkıntınız halledersiniz. Çok üzüldüm eminmisin böyle bir fırsatı kaçırmak biraz ağır olmazmi.

• @Sefa ne güzel söylediniz, inşaallah tüm bekleyen arkadaşlar bir çırpıda vizelerini alırlar

• @serfi
    Bende @cancakicitr beye katılıyorum vizemizi alıp bir süre beklemeniz daha iyi olacaktır düşüncesindeyim, nacizane fikrim

• merhabalar, bu postu sponsorlukla ilgili başlığa yazmam gerektiğini biliyorum fakat belki fikri olan daha fazla insana ulaşabilirim diye buraya yazıyorum, rahatsızlık için kusura bakmayın lütfen.

green card sürecine bir sponsorun desteğiyle başladım ve sponsorum i-134 formunu doldurdu. kendisi bir restoran sahibi, o yüzden elçiliğin bildirdiği yasaya göre, iş derecelendirme kuruluşundan bir belge alması gerekiyormuş. kendisine sordum ve herhangi bir fikrinin olmadığını söyledi. fakat mülakata kadar kendisinden bir evrak daha talep etmem gerekiyor. sizce restoranın lisansı, elçiliğin istediği evrağı karşılar mı? o lisans zaten iş derecelendirme kuruluşundan veriliyor diye tahmin ediyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |