Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Gunaydin . Bu sabah 8:00de mulakata girdik . 7:45 iceri almaya basladilar , 8:00 de giris resepsiyondan numaramizi aldik. 30 dakika sonra evraklari teslim etmek icin cagirdilar. Esim asil talihli oldugu icin oglum ve ben oturduk , evrak teslim islerini isim halletti. Bu islem 15 dakika kadar surdu. Sonra kasaya odeme yapmak icin numaramizin yanmasini bir 15 dakika daha bekledik. 3 kisi icin 990USD nakit odeme yaptik. Sonra son mulakat icin tekrar beklemeye basladik. 15 dakika sonra sin mulakat icin cagirdilar . Esim yemin etti , hepimiz parmak izi verdik, esime ne doktoru oldugunu sordular , universitedeki bolumunu belirtti. Amerikada daha once bulunup bulunmadigini sordular , 2 sene yasadigini, gittigi universiteyi belirtti. Hersey yolunda gozukuyor , 3 ila 5 gun icinde pasaportlariniz ulasir, tesekkur ederiz dediler . İyi gunler dileserek ayrildik . İlk evrak grubunda verdiginiz , diploma asli, banka dokumanlari ve evlenme cuzdani orjinalini son gorustugumuz bey iade etti . 8:00 de girdigimiz binadan 9:20 de ciktik. Esim giderken cuzdanini gozlugunu bes bur torbaya koymustu , onu almadilar ve emanete biraktik. O kisimda cok gulduk cunku telefonlarida almama kararimiz vardi ama esim el aliskanligindan onu da cantaya atmis 😂 , emanete zaten birakma mecburiyeti vardi yani . Cikarken emanetten cantasini aldik , 5 TL odeme yaptik . Simdi pasaport bekleyecegiz. Yolumuz uzun ama keyifli gidiyor hersey . Umarim herkesinki kolay ve sorunsuz halolur . Bir tek , pasaport gelis durumunu nereden takip ediyoruz , onu hatirlamiyorum. Arada bakip kontrol edeyim diye . Sorularima sabirla cevap veren ya da okuyan herkese tesekkurler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist takip etmene gerek yok çünkü sana sürekli durumla ilgili SMS gelecek. Kargoya verildi diye.

• @cnpist Hayırlı olsun yeni hayatınızda şimdiden bol şans:)

• @cnpist gözünüz aydın, yolunuz açık olsun 🙂

• Sayın @cnpist yeni hayatınızda mutluluklar dilerim, herşey gönlünüzce olsun...

• Hayırli olsun

• @cnpist
    Tebrik ediyorum derim, hayırlı olsun

• @cnpist sevincinize ortak olmak çok hoş. her şey gönlünüzce olsun. bol şanslar : )

• Mülakatımız cuma günü 07:45 olarak belirlenmiş, çarşamba günü muayene randevusu almanın riski nedir? Çarşamba sabah Ankara'ya gelip muayene işlemlerini tamamlamayı, perşembe sonuçları almayı ve cuma da mülakata girmeyi planlıyoruz. Bir sorun çıkması durumunda mülakat sonucu bundan etkilenir mi? Yoksa mülakat ertesinde de eksikleri tamamlayabilir miyiz?

• ⭐⭐

Sn @denizaydinli sağlık muayenenizde sorun çıkmazsa raporunuz Perşembe günü öğleden sonra çıkar. Mülakat sonunda da eksik sağlık belgesini tamamlayabilirsiniz ama bunu pek ihtimal dahilinde tutmayın. Normal şartlarda planınız işler.

• ⭐⭐⭐

07:45 teki konsolosluk randevusu için en geç kaçta orada olmak gerekir?

• @keysnambır 7:30 da sirada olmanizda fayda var .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizaydinli hiçbir riski yoktur. Zaten tahlil de olsun röntgen de olsun bir sıkıntı varsa hemen sizi cepten arıyorlar. Zatne bir gün sonra akşam üstü 16.30 dan sonra alabiliyorsun. Ondan dolayı sıkıntı yaratma şimdiye kadar yüzlerce kişinin arkasından su döktük mendil salladık amerikaya sadecve bir kişinin 3 günlük ekstra bir tahlil yapmışlardı. Oda yanlış hatırlamıyorsam hebatit ile ilgili idi. Geriye kalan herkes elini kolunu sallaya gitti geldi

• @cnpist hayırlı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umut07, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

merhabalar, bu postu sponsorlukla ilgili başlığa yazmam gerektiğini biliyorum fakat belki fikri olan daha fazla insana ulaşabilirim diye buraya yazıyorum, rahatsızlık için kusura bakmayın lütfen.

green card sürecine bir sponsorun desteğiyle başladım ve sponsorum i-134 formunu doldurdu. kendisi bir restoran sahibi, o yüzden elçiliğin bildirdiği yasaya göre, iş derecelendirme kuruluşundan bir belge alması gerekiyormuş. kendisine sordum ve herhangi bir fikrinin olmadığını söyledi. fakat mülakata kadar kendisinden bir evrak daha talep etmem gerekiyor. sizce restoranın lisansı, elçiliğin istediği evrağı karşılar mı? o lisans zaten iş derecelendirme kuruluşundan veriliyor diye tahmin ediyorum. şimdiden teşekkür ederim.

bu konudaki bilgilere gore hareket edip, konsoloslugun belirttigi belgeleri hazirlamaniz yeterli olacaktir. Restoran sahibi oldugunu gostermesi yeterli olacaktir kanimca.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @denizaydinli belirlediğiniz takvim iyi görünüyor. Biz de pazartesi sağlık randevusuna, perşembe mülakata katılmıştık. Salı günü de sağlık randevusu alabilirmişiz.

• ⭐⭐⭐

@cnpist teşekkürler, vizeniz hayırlı olsun 🙂

• Update : PTT den mesaj geldi , pasaportlar PTTye teslim edilmistir diye . Pazartesinin tatil oldugunu dusunerek Sali teslim aliriz sanirim .

• @crazycells merhaba:) Bugun vizem onaylandi, foruma tecrubelerimi yazmak icin yaziyi toparliyorum. Cok degisik surec gecirdim, once J1 waiver ve sonrasinda green card application vs. Ancak bir sorum olacakti suan. Ben zaten Amerikada research yaptigim icin donus biletimide haftaya almistim. Mulakatim bugundu, yani persembe. Donus biletini haftaya carsamba gunune aldim. Ancak pazartesi gunu 15 Temmuz milli bayram oldugunu unuttum ve ptt ler kapali oluyormus. Tabiki onceden kestirmek zor olur ancak sizin tecrubenize gore ucak biletimi ertelemem gerekir mi pasaportumum elime gecmesi icin? Son 24 saat kaladan once mi degisiklik yapiliyor diye ucak firmasina bir sormam getekli
    Fikriniz nasil olur? Cok cok tesekkurler:)

• @doctor tebrik ederim,ptt de umarım sıkıntı yaşamazsınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |