Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, bu davaya katılmanın sürece herhangi bir olumsuz etkisi olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@agaslan elbette hayır, neden olsun.
    eğer öyle olsa geçen sene davaya katılmış olanlar vizelerinizi almazdı. (dava sayesinde olmasa bile)
    kısaca davaya katılmış olmanın, dv sürecine olumsuz bir etkisi yok.

• @gucarslan Teşekkürler, Sanırım katılacağım. umarım iş oraya gelmeden alırız vizemizi.

• Forumdan davaya katılacak olan var mı acaba? kimse konuyla çok ilgilenmedi sanki?

• @agaslan Ben katılacaktım fakat bu davanın artık bir sonuca varmayacağını düşünüyorum. Mülakatlar dağıtılıyor ve sayı gün geçtikçe artıyor, yani kota doluyor zaten.

Bu davaya kaç kişi katılacak, kaç vize rezerv edilecek vs. artık zor diye düşünüyorum.

Bunun yerine Ankara gibi mülakat vermeyen konsolosluklara açılmış davalar var. Bunlar daha faydalı olacaktır.

Bunlar benim şahsi düşüncem, her hangi bir yönlendirme söz konusu değildir. Belki dava sonucu olumlu bile olabilir, bilemem.

• @gamefry Açıkçası ben de sizin gibi düşünüyorum ancak ne olur ne olmaz diye son şans olarak değerlendiriyorum. Ankara'ya açılan davalar hangileri? Başvuruya açık davalar mı yoksa geçti mi tarihleri ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@agaslan ankara özelinde açılmış bir dava yok, olmadı da.

ayrıca; sn. @gamefry'In aşağıdaki ifadesi konusunda bir kaç şey söylemek istiyorum;

Bunun yerine Ankara gibi mülakat vermeyen konsolosluklara açılmış davalar var.

aslında ankara'nın mülakat vermediğini söyleyemeyiz.
    konsolosluk özelinde açılan davalara bakarsanız, onların hepsi hiç çalışmayan / mülakat vermeyen konsolosluklar. ankara ise şuan dünyada ilk 5'e girecek performansı sergiliyor DV2022 için. ankara'nın asıl sıkıntısı, EU / AS eşitliğiniz sağlayamamış olması.

• Satın @agaslan, Sayın @gucarslan yazmış zaten Ankara için açılmış dava yok. Bir örnek vermek için yazdım. Ankara için nasıl dava olur ya da olmaz mı bunları bilemiyorum. Avukatlara sormak gerekiyor.

Sayın @gucarslan evet dediğiniz gibi Ankara üst sıralarda fakat Türkiye vatandaşları için durum şimdilik iyi değil. Bu şekilde devam ederse bütün performansı dış ülkelere gitmiş olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtsi morrison ve ekibi, davanın resmi olarak açıldığını dün itibariyle duyurdu.

dava, "united afircan organization" örgütü desteğiyle açıldığı için dava ismi "United African Organization v Biden" (UAOvBiden) olarak belirlendi ve beklenenin aksine dc bölgesinde değil, davayı illinois eyaletinde açtılar.

curtis morrison davaya 72 farklı ülkeden toplam 4665 davacı katıldığını duyurdu.

UAO için detayları buradan ulaşabilirsiniz;

katılan bütün arkadaşlarımıza faydalı olması dileğiyle!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dava, illinois eyaleti yargıçlarıdan Judge Edmond E. Chang'e atandı.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

❓

peki curtis morrison davayı neden beklendiği gibi DC bölgesinde değil de illinois eyaletinde açtı ve davaya neden UAO'yu dahil etti?

geçmiş yıllardaki dava detaylarını incelediğimizde DC bölgesinde açılması beklenen dava bir anda illinois eyaletinde file edildi.

curtis morrison bunun sebebini, son iki yılda davalarına atanan yargıçların dv için çok olumlu olmadığını ve 2002 yılında açtığı IddirvINS davasını dayanak gösteriyor.

IddirvINS.PDF

ayrıca atanan yargıç chang'in dv için daha dost canlısı (!) olduğunu dile getiriyor.

peki neden UAO?
    buradaki amacın davaya daha sağlam bir destek arama çabasından kaynaklandığını düşünüyorum. bunu da yine kendi sözcükleriyle belirtelim;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

dava dosyayı, curtis morrison tarafından paylaşıldı.
    ilgili linkten daha dosyasının ilk taslağına ulaşabilrisiniz;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

davaya katılan ülkelerin istatistiklerini gösteren bir grafik;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

davaya katılan ülkelerin istatistiklerini gösteren bir çalışma yayınladı curtis.

UAOvBiden.pdf

ilgili veriye göre türkiye'den 15 kişi katıldı davaya;

a6b7a39e-a9b5-47c4-9565-7dccc39276d7-image.png

• @gucarslan Gördüğüm kadarıyla bölgelerinde en çok mülakat veren ülkelerin vatandaşları ağırlıklı katılmış davaya. Hayırlı olsun katılan arkadaşlara.

• Merhaba @gucarslan 😊
    Davalarla ilgili olarak genel bir sorum olacak ; Dava sonucunda kazananların vizeleri direk basılıyor mu yoksa normal mülakata girip mülakat sonucuna göremi vizeleri basılıyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbens davadan çıkacak karar eğer davacılara vizelerini verilmesi yönünde olursa, elbette sağlık muayenesi ve vize mülakatı yapmak zorundalar. dava sadece vize mülakatı yapın şeklince çıkar, vize verin şeklinde değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrison ve ekibi, davacılar için PI taleplerini resmi olarak mahkemeye bildirdi;

• ⭐⭐⭐⭐⭐

curtis morrison, son 36 saatte yaşanan karşılıklı dosyalamaları aşağıdaki şekilde özetledi;

• @gucarslan sayın gucarslan merhaba, acaba hala bu davaya dahil olunabiliyor mu? yoksa artık fiili olarak mahkeme süreci başladıktan sonra iş işten geçmiş mi oluyor?

bir diğer merak ettiğim konu ise (önceki yıllarda açılıp sonuçlanan bir dava olmadığından, elimizde buna dair herhangi bir somut veri yoktur diye düşünüyorum) davayı kazanıp mülakat hakkı kazanan talihlilerin vize görüşmelerinin, hiç bir davaya katılmayıp normal süreç içerisinde sırası gelenlere göre daha zorlayıcı geçmesi olası mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.0k

| | | |