Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @srpayd keşke hemen ileti oluşturup kişi etiketlemek yerine sayfalarca konuşulmuş olan diğer iletilere 2 saniye göz gezdirseysiniz... Çünkü ileti yazdığınız başlığın ilk sayfasında bile sorunuzun cevabı maddeler halinde sıralanmıştı. Kopyalayıp yapıştırıyorun sizin için:

DV2019 sureci ana hatlariyla su asamalardan olusmaktadir:

DS260 formunun Green Card alacak herkes icin online olarak doldurulmasi ve gonderilmesi
    KCC'den email ile gelen talimatlar dogrultusunda, istenilen evraklarin taranip dijital olarak gonderilmesi
    Case(dosya) numarasinin aktif olmasini ve mulakat tarihi verilmesini beklemek
    Forumdaki “DV2018 Mulakat Deneyimleri” konusunu ve “ABD’de Yasam” kategorisindeki basliklari ve konulari okumak
    Mulakat tarihinin aciklamasi
    Mulakata Hazirlik ve Konsolosluk'ta Mulakat Gorusmesi
    Vizelerin PTT'den alinmasi
    Seyahat hazirligi ve ABD’ye ilk giris(vize suresi bitmeden)

• Merhaba arkadaşlar,

Ben Ds-260 formunu göndereli uzun süre oldu fakat aile bilgilerinde bir değişiklik oldu geçtiğimiz ay annem ve babamın ayrılma söz konusu oldu.Şu an beraber değiller mahkeme tarafından boşandılar şuan.Bu konuda yapmam gereken bir değişiklik varmı?

Yapılıcaksa nasıl yapıcam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srpayd evet, sureci anlamak icin sayin @mindi 'nin belirttigi gibi bu konunun bir de DV2019 mulakat deneyimleri konusunun ilk iletilerini okumalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaantekinci DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar,

Ben Ds-260 formunu göndereli uzun süre oldu fakat aile bilgilerinde bir değişiklik oldu geçtiğimiz ay annem ve babamın ayrılma söz konusu oldu.Şu an beraber değiller mahkeme tarafından boşandılar şuan.Bu konuda yapmam gereken bir değişiklik varmı?

Yapılıcaksa nasıl yapıcam?

Talihli siz misiniz?

• @crazycells

Evet talihli benim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaantekinci DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells

Evet talihli benim.

Bu bilgiyi mulakat gunu verebilirsiniz, herhangi bir degisiklik yapmaniza gerek yok.

• @crazycells

Tamamdır Bilgi için teşekkür ediyorum.

• sayın @kaantekinci ds260 formunda anne-baba medeni hali ile ilgi bir kısım varmı?ben hatırlayamadımda

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nwtzki
    Is your mother still living?

Is your mother's address the same as your father's?

sorular bunlar

• sayın @ayvalik10 teşekkürler

• @crazycells Merhabalar ben amerikada F1 vizesiyle bulunuyorum esim icin F2 vizesine basvuracagiz(greencard da cikti ama daha erken gelmesi icin boyle bisey yapiyoruz, daha once anlatmistim mevzuyu). Vize talep dilekcesi yazmamiz gerekiyormus ona sponsor olduguma dair, bunun bir ornegini bulamadim yardimci olabilir misiniz?

• @crazycells Bir sorumda greencardla ilgili. Ilk sayfadaki aciklama kisminda dijital belgelerin talep edilecegini soylemissiniz. KCC bu belgeleri ne zaman talep ediyor. Numaramiz current olduktan sonra mi? Arkadaslarin doldurdugu excel dosyasinda numarasi 25 bin olup martta kcc nin belge istedigi arkadaslar olmus, Halbuki 25 bin nisan da current oldu. belgeyi current olmadan once current olmaya yakin mi istiyolar yani?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanecon bu sene ilk defa yeni bir sisteme girildiği için current olduktan sonra mail geliyor ama bu mail DS260 doldurulma zamanına göre de değişiyor bir kaç sayfa geriye gidersen görürsün numarası 10.000 olupta hala mail gelmemiş kişi var. Ds 260 mart ayında doldurmuş ondan dolayı kesin bir zaman dilimi yok. Bazıları da current olmadan gönderdiler anlayacağın çok karıştı. Burası olsun whatsapp olsun. Sen current oldun mu tamam her gün mailine bak yapacağın en sağlıklı olaydır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanecon DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhabalar ben amerikada F1 vizesiyle bulunuyorum esim icin F2 vizesine basvuracagiz(greencard da cikti ama daha erken gelmesi icin boyle bisey yapiyoruz, daha once anlatmistim mevzuyu). Vize talep dilekcesi yazmamiz gerekiyormus ona sponsor olduguma dair, bunun bir ornegini bulamadim yardimci olabilir misiniz?

Bu resmi bir form degil, dolayisiyla istediginiz gibi yazabilirsiniz mektubu, surada ornekler var:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/355/davet-mektubu-örnekleri

Maddi olarak da, siz kendi vize basvurunuz sirasinda ne gosterdiyseniz ayni tur belgeleri hazirlayabilirsiniz. Ayrica sorulari sadece ilgili basliklarda sormalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanecon DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Bir sorumda greencardla ilgili. Ilk sayfadaki aciklama kisminda dijital belgelerin talep edilecegini soylemissiniz. KCC bu belgeleri ne zaman talep ediyor. Numaramiz current olduktan sonra mi? Arkadaslarin doldurdugu excel dosyasinda numarasi 25 bin olup martta kcc nin belge istedigi arkadaslar olmus, Halbuki 25 bin nisan da current oldu. belgeyi current olmadan once current olmaya yakin mi istiyolar yani?

Hayir, sirayi KCC belirliyor. Bu sekilde siz takip edemezsiniz, sadece email almayi beklemelisiniz.

• Merhabalar,
    Gc teslimat adresini degistirirsek ssn manuel mi basvurmak gerekiyor ? ben ssn ile birlikte gelsin demistim formda ancak bi yerde okumuştum sanırım adres değişikliği olması durumunda ssn manuel almak gerekir bilgisi vardı. Birde eyalet değiştirme durumunda ssn numarası değiştirmek gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@travelwithdrone DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,
    Gc teslimat adresini degistirirsek ssn manuel mi basvurmak gerekiyor ? ben ssn ile birlikte gelsin demistim formda ancak bi yerde okumuştum sanırım adres değişikliği olması durumunda ssn manuel almak gerekir bilgisi vardı. Birde eyalet değiştirme durumunda ssn numarası değiştirmek gerekiyor mu ?

Eger SSN gelmezse , SSA ofisinde yeni adresi verebilirsiniz. Online yapmaniz mumkun degil.

• eleştiri değil sadece bir tespit, tabi o da doğruysa, burada konumları ile ilgili terreddütlerini dile getirip soru soran açıklama bekleyen arakadaşlar arasında excel listede kaydı olmayanlar var sanırım, bence ortak tabloya biraz daha ilgi gösterilmeli, katkıda bulunulmalı .. gelecek dönemlere ve yol arkadaşlarınıza yardımcı olması açısından ..herkese hayırlı vizeler, saygılar...

• @crazycells teşekkürler. Benim GC adresim florida da ben Californiaya gitmeyi düşünüyorum. Sorun teşkil eder mi Califoriniadan SSN başvursam olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkben DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

eleştiri değil sadece bir tespit, tabi o da doğruysa, burada konumları ile ilgili terreddütlerini dile getirip soru soran açıklama bekleyen arakadaşlar arasında excel listede kaydı olmayanlar var sanırım, bence ortak tabloya biraz daha ilgi gösterilmeli, katkıda bulunulmalı .. gelecek dönemlere ve yol arkadaşlarınıza yardımcı olması açısından ..herkese hayırlı vizeler, saygılar...

bu konuyu cekinmeden ve acimazsizca elestirebilirsiniz 🙂
    Surec boyunca forumdan yararlanip, bu tabloya bilgi eklemeyen ya da isi bittikten sonra bilgilerini duzenlemeyen arkadaslarin zaten amaclari bellidir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |