Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• This post is deleted!

• ilk çıktığında o anki heyecan ile bir ajans firmasıyla konuşmuştum ve case numaramı onlara verdim benim haberim olmadan case numaram ile bir işlem yapabilirlermi

• Herkese merhaba.Kazanan arkadaslari da tebrik ederim.
    Iki gundur DS260 formuna konsantre olmus vaziyetteyim.forumunuzu kesfettikten sonra youtube ta yayinlanacak videonuzu sabirsizlikla bekliyorum.Cok onemli degil gibi durmakla beraber hata yapma luksu olmadigindan su an icin adreler ile ilgili bir sey sormak istiyorum.Ben resmi olarak Ankarada kayitli olmakla beraber, farkli sehirlerde santiyelerde calistim.Adresler kismina bunlari yazmalimiyim, ayrica 10 seneden once 1 yildan fazla yurtdisinda da bulundum.Adres bilgilerine bunlar eklenmelimidir.Tesekkurler

• Değerli dostlar merhaba,
    DV2019 için GC gönderim adresi için California / San Diego'da bir adres göstermek istiyorum ve mümküse de burada ev bulana kadar ikamet etmek istiyorum eşim ve bir çocuğumla. San Diego'da böyle bir fırsatı sunacak birilerini nasıl bulabilirim.

Selamlar,
    Cihangir,

• @richmond DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@tolga-demir DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. bende ilk senesine kazanan ve ne yapacağına daha karar veremeyen gruptayım.

şuan ailemiz 3 kişi ve kasım ayında 4 kişi olacağız inşallah. işlerimizden ve doğumdan dolayı temelli yerleşimi en az 2 yıl sonra planlayabiliyoruz.

tecrübeli arkadaşlara sorum; ülkemiz standartlarında kıt kanaat geçinen bir aileyiz. 4 kişi için 2 yıl boyunca gir-çık yapmak çok maliyetli ve uğraşlı görünüyor. sadece ilk etapta kendim için kayıt yaptırıp gitsem 2 sene sonunda ailemi kayıt ettirsem sizce daha mı mantıklı olur? temelli gitme niyetiyle ailemi kayıt ettirirken zorluk yaşar mıyım? Bir yerde aile kaydı 2-3 yıl sürer gibi bir şey gördüm bu doğru mudur?

Bu arada case no: 2019EU22XX küsür forumlarda takip ettiğim kadarıyla iyi görünüyor.

Öncelikle tebrikler. Diğer konudaki mesajınıza ve bu mesajınıza burdan cevap yazıyorum. Bu şans ikinci kez ayağınıza gelmeyebilir, hiç düşünmeyin.Sıra numaranız güzel duruyor @crazycells neden seneye bu zamanlar demiş bilmiyorum ama 6-ay sonra sıra gelir gibi duruyor sanırım (eğer 2200 lerde ise. 22000 lerdeyse dediği gibi )

Çok teşekkür ederim. Başvurmuştuk ama bize mi çıkacak diye hiç plan program yapmamıştık şimdi afalladık.

Sıra numaram 2bin lerde dediğiniz gibi iyi görünüyor. Ben olabildiğince geç gitmek istiyorum. Bu ds260 formunu göndermenin bir son tarihi var mı? 4 ay sonra yollasam mesela sorun olur mu? yine 2binli numaralarda oluşum fayda sağlar mı?

Bir de kasım gibi ailemiz 1 kişi daha artacak. O işlemleri sonra yapacağız sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@torsh DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese selamlar. Green card talihlisiyiz. Ama sorunumuz biraz değişik eşim ve benim adıma başvuru yapmıştık. Ne yazikki eşime değil bana çıktı. Eşim 4 yillik üniversite mezunu ancak ben lise terkim. 7 yildir aile inşaat şirketine ortak olarak bağkur ödüyorum. Şirket faal olarak çalışıyor. Sizce mulakatta mesleki yönden kabul edilebilirmiyim.

Sayin @torsh ayrintili bilgi icin su sayfayi okuyabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/basvuru-sartlari/

daha once de benzer soru soran arkadasa yazmistim, oradan alintiliyorum...

Vizeyi alabilmek için,

• lise veya dengi bir eğitim görmüş olmalısınız (12 yıllık ilk, orta ve lise eğitimini veya denkliğini tamamlamış olmalısınız)

VEYA

• son 5 (beş) yıl içinde eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip bulunmalısınız.

İş deneyimlerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için Birleşik Devletler Çalışma Bakanlığı‟nın O*Net veri tabanı kullanılacaktır. O*Net OnLine veri tabanı iş tecrübelerini beş iş alanına (job zone) bölmüştür. Çalışma Bakanlığı web sitesinde birçok meslekten bahsedilmiş olsa da sadece belli meslekler kura programına katılım için uygundur. Mesleğinize dayanarak kura programına katılmak istiyorsanız, son beş yıl içinde, veri tabanında iş alanı (job zone) 4 veya 5 olan, ve Özel Mesleki Hazırlık seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0 veya daha yüksek olan bir meslekte, en az 2 (iki) yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız.

Lutfen burada sizin mesleginizi en iyi anlatan isi bulup bana bildirin, ona gore sizi yonlendirecegim.

Bir de lise terk oldugunuzu soylemissiniz, ne zaman terk ettiniz, eger lise derslerinin bir kismini aldiysaniz ve acik liseye kaydolup dersleri bitirip mulakat tarihine kadar diploma alma ihtimaliniz varsa kesinlikle acik lise diplomasi almanizi tavsiye ederim. Lutfen bu konuyu arastirin, ben acik lise basvurularini cok iyi bilmiyorum. Ama acik lise diplomanizin olmasi tek basina yeterlidir. Fakat lise diplomaniz yoksa, o durumda sizin mesleginizin yukaridaki kriterlere uyup uymadigi onemli oluyor. Konsolos buna gore kararini veriyor. Bugune kadar lise diplomasi olmadan yapilan basvurularin buyuk bir kismi maalesef meslek kriterinin saglanmamasindan dolayi red ile sonuclandi; ama guzel haber su ana kadar 3 forum uyemizin gectigimiz 2 yilda bu sekilde vize alabildigini biliyoruz. Yani imkansiz degil. Lutfen siteden size uygun meslekleri bulup bana bildirin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@richmond @tolga-demir Eger 2200 ise ilk ay sira gelir, ben 22.000 zannedip oyle yorum yaptim. Genelde Avrupa bolgesinde binler basamagina kadar X atiliyor, o neden 22XX gorunce direkt 22 bin olarak okudum...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

hangi durumlarda red veriyorlar acaba genel konu başlıkları varmı?

Su post'u inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri/25?page=2

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

ilk çıktığında o anki heyecan ile bir ajans firmasıyla konuşmuştum ve case numaramı onlara verdim benim haberim olmadan case numaram ile bir işlem yapabilirlermi

Eger isminiz ve dogum tarihiniz de kendilerindeyse DS260 formunuza ulasabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba.Kazanan arkadaslari da tebrik ederim.
    Iki gundur DS260 formuna konsantre olmus vaziyetteyim.forumunuzu kesfettikten sonra youtube ta yayinlanacak videonuzu sabirsizlikla bekliyorum.Cok onemli degil gibi durmakla beraber hata yapma luksu olmadigindan su an icin adreler ile ilgili bir sey sormak istiyorum.Ben resmi olarak Ankarada kayitli olmakla beraber, farkli sehirlerde santiyelerde calistim.Adresler kismina bunlari yazmalimiyim, ayrica 10 seneden once 1 yildan fazla yurtdisinda da bulundum.Adres bilgilerine bunlar eklenmelimidir.Tesekkurler

Merak etmeyin video'yu bu sabah bitirdim 🙂 gece eve gidince youtube'a yukleyip linki paylasacagim.

16 yasindan sonra yasadiginiz butun adresleri yazin, yurtdisi adresleri dahil... Onemli olan ikamet adresinizin bulundugu yer degil, yasadiniz yer. Fiziksel olarak yasadiginiz yerleri ikametinizi o adrese aldirmamis olsaniz da DS260 formunuzda belirtin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@richmond DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler. bende ilk senesine kazanan ve ne yapacağına daha karar veremeyen gruptayım.

şuan ailemiz 3 kişi ve kasım ayında 4 kişi olacağız inşallah. işlerimizden ve doğumdan dolayı temelli yerleşimi en az 2 yıl sonra planlayabiliyoruz.

tecrübeli arkadaşlara sorum; ülkemiz standartlarında kıt kanaat geçinen bir aileyiz. 4 kişi için 2 yıl boyunca gir-çık yapmak çok maliyetli ve uğraşlı görünüyor. sadece ilk etapta kendim için kayıt yaptırıp gitsem 2 sene sonunda ailemi kayıt ettirsem sizce daha mı mantıklı olur? temelli gitme niyetiyle ailemi kayıt ettirirken zorluk yaşar mıyım? Bir yerde aile kaydı 2-3 yıl sürer gibi bir şey gördüm bu doğru mudur?

Bu arada case no: 2019EU22XX küsür forumlarda takip ettiğim kadarıyla iyi görünüyor.

Öncelikle tebrikler. Diğer konudaki mesajınıza ve bu mesajınıza burdan cevap yazıyorum. Bu şans ikinci kez ayağınıza gelmeyebilir, hiç düşünmeyin.Sıra numaranız güzel duruyor @crazycells neden seneye bu zamanlar demiş bilmiyorum ama 6-ay sonra sıra gelir gibi duruyor sanırım (eğer 2200 lerde ise. 22000 lerdeyse dediği gibi )

Çok teşekkür ederim. Başvurmuştuk ama bize mi çıkacak diye hiç plan program yapmamıştık şimdi afalladık.

Sıra numaram 2bin lerde dediğiniz gibi iyi görünüyor. Ben olabildiğince geç gitmek istiyorum. Bu ds260 formunu göndermenin bir son tarihi var mı? 4 ay sonra yollasam mesela sorun olur mu? yine 2binli numaralarda oluşum fayda sağlar mı?

Bir de kasım gibi ailemiz 1 kişi daha artacak. O işlemleri sonra yapacağız sanırım.

Numaranizin kucuk olmasi fayda saglar, cunku numaraniz hizli aktif olur. 4 ay sonra formlari gonderebilirsiniz, hicbir sorun yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Değerli dostlar merhaba,
    DV2019 için GC gönderim adresi için California / San Diego'da bir adres göstermek istiyorum ve mümküse de burada ev bulana kadar ikamet etmek istiyorum eşim ve bir çocuğumla. San Diego'da böyle bir fırsatı sunacak birilerini nasıl bulabilirim.

Selamlar,
    Cihangir,

Sayin @Cihangir-KARABAGCI bu konuda size tavsiyem forumdan kendinize birini bulmaniz. Firsatci ve kotu niyetli arkadaslar oluyor ne yazik ki, o nedenle herkese guvenmeyin. Ama forumda bu tur arkadaslari barindirmiyoruz...

Eger buyuk sehirlerin birinde oturuyorsaniz onumuzdeki yilki forum bulusmalarina katilip oradan arkadas edinmenizi tavsiye ederim, gecen yil Turkiye'de Istanbul, Ankara, Izmir, Adana ve Antalya'da; ABD'de ise New York, Los Angeles, San Francisco ve Houston'da bulusmalar yaptik. Grup uyeleri kendi aralarinda organize oldukca, her yerde bulusma ayarlatip duyurusunu yapmak isteriz...

• @crazycells Tesekur ederim.

• DS-260 Formunda other travel document seçeneğini seçip yollamıştım, şuan pasaportum yok, mülakata pasaportumu götürdüğüm zaman, ds-260 formuna bilgileri girmediğim için bir sorun teşkil edebilir mi ? USA'de kalacağım adresi de mülakat sırasında değiştirmeyi düşünüyorum. Açıkçası DS-260 formunu göndermekte biraz aceleci davrandım 🙂 Bunları merak ediyorum sayın @crazycells , çok teşekkür ederim böyle bir oluşumda her açıdan bilgi verdiğiniz için

• @sharm Teşekkürler 🙂
    Ben şu an KKTC'de okuyorum. ABD'de okumak çok maliyetli olmaz mı?

• @crazycells Cevaplarınız için çok teşekkürler. Bir sorum daha var.
    Ben KKTC'de üniversite okuduğum için başvuru formunda yaşadığım yer olarak "Cyprus" seçmiştim. Sonuç ekranında şunlar yazıyor:

Foreign State Chargeability: Turkey

Sorum şu:
    Vize görüşmelerine Lefkoşa'daki (Nicosia) "ABD Lefkoşa Büyükelçiliği Kuzey Ofisi"nde mi girmek zorundayım? Yoksa Ankara da olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@amygdalinas DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

DS-260 Formunda other travel document seçeneğini seçip yollamıştım, şuan pasaportum yok, mülakata pasaportumu götürdüğüm zaman, ds-260 formuna bilgileri girmediğim için bir sorun teşkil edebilir mi ? USA'de kalacağım adresi de mülakat sırasında değiştirmeyi düşünüyorum. Açıkçası DS-260 formunu göndermekte biraz aceleci davrandım 🙂 Bunları merak ediyorum sayın @crazycells , çok teşekkür ederim böyle bir oluşumda her açıdan bilgi verdiğiniz için

Merak etmeyin, bu forumda veya kaynaklarinda yazan bilgilerinden sureci takip etmeniz halinde bir sorunlas karsilasmazsiniz.

pasaport bilgisi guncelleme veya adres degisikligini mulakattan once yapabilirsiniz.

• Merhabalar! Bende DV 2019 talihlilerinden biriyim. Case Numaram 13xxx. @crazycells e bu forumda bizlere yardimci oldugu icin cok cok tesekkur ederim!

Bir kac sorum olacakti,

Hali hazirda E2 essential employee visam bulunmakta (5 yil) Yaklasik 3 yildir da amerika'da yasiyorum. (MBA ve Opt yaptim) Ancak buradan ogrendigim kadariyla Turkiye'de mulakata gitmek daha saglikliymis. Zaten sik sik turkiye'ye gelmekteyim. Suan da istanbuldayim ve ekim 2018'e kadar burada olacagim. Aslinda visam bu kadar uzun kalmalara elverisli degil ancak isim sezonluk oldugu icin, ve henuz bir evim olmadigi icin burada kalmak zorundayim. Zaten islerim de iyi gitmiyor. Sorum su olacak, benim bu durumumdan ve E2 visam'dan oturu GC mulakatinda elenme durumum olur mu?

Ikinci sorum ise, amerikada yasadigim 2 adresim oldu, (16 yasindan sonra) forma doldurdugum takdirde ( sept 2015-2016 miami, sept 2016-2017 california, ) aralarindaki gap en az 1 aylik olmalidir diye hata veriyor. Dogru tarihleri, sirasiyla yaziyorum ancak asla kabul etmiyor. Bu durumda o adresleri yazamiyorum. Yazmasam problem olur mu? Mulakatta yazamadigimi, hata belirttigini soylesem?

Cok uzun oldu ama durum karisik oldugu icin, ancak bu kadar kisaltabildim. Simdiden herkese hayirli olsun. Sevgilerimle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supernovaa DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar! Bende DV 2019 talihlilerinden biriyim. Case Numaram 13xxx. @crazycells e bu forumda bizlere yardimci oldugu icin cok cok tesekkur ederim!

Bir kac sorum olacakti,

Hali hazirda E2 essential employee visam bulunmakta (5 yil) Yaklasik 3 yildir da amerika'da yasiyorum. (MBA ve Opt yaptim) Ancak buradan ogrendigim kadariyla Turkiye'de mulakata gitmek daha saglikliymis. Zaten sik sik turkiye'ye gelmekteyim. Suan da istanbuldayim ve ekim 2018'e kadar burada olacagim. Aslinda visam bu kadar uzun kalmalara elverisli degil ancak isim sezonluk oldugu icin, ve henuz bir evim olmadigi icin burada kalmak zorundayim. Zaten islerim de iyi gitmiyor. Sorum su olacak, benim bu durumumdan ve E2 visam'dan oturu GC mulakatinda elenme durumum olur mu?

Ikinci sorum ise, amerikada yasadigim 2 adresim oldu, (16 yasindan sonra) forma doldurdugum takdirde ( sept 2015-2016 miami, sept 2016-2017 california, ) aralarindaki gap en az 1 aylik olmalidir diye hata veriyor. Dogru tarihleri, sirasiyla yaziyorum ancak asla kabul etmiyor. Bu durumda o adresleri yazamiyorum. Yazmasam problem olur mu? Mulakatta yazamadigimi, hata belirttigini soylesem?

Cok uzun oldu ama durum karisik oldugu icin, ancak bu kadar kisaltabildim. Simdiden herkese hayirli olsun. Sevgilerimle...

Tebrikler ve hosgeldiniz.
    Ne E2 vizenizin olmasi, ne de islerinizin durumu gocmen vize bassvurusunu ilgilendirmiyor. Bunlarin hicbiri DV mulakatinda sorun olmaz.

Adresleri yazarken 16 yasindan itibaren baslayip bugune kadar butun adresleri yazip kaydetmeniz gerekiyor. Eger butun adresleri yazmak uzun suruyorsa, once tum zamani tek bir adresteymis gibi gosterip kaydedin, sonra her seferinde o tarihi ayira ayira diger adresleri yazin. Bir adresin bittigi zamani, diger adresin baslangici olarak yazin. Adreslerin baslangic ve bitis tarihlerini hatirladiginiz kadar dogru yazmaniz yeterlidir. O adresleri yazmadan DS260 formunu gondermeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |