Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Selamlar

Tüm işlemleri geçip Vizemizi eşimle birlikte aldık.

6 aylık vizemiz 10 Ekimde doluyor. Amerikaya yerleşmeyi istiyoruz tabi ki ancak 15 Ekimde 21 günlük bedelli askerliğe gitmem gerekecek.

Bundan dolayı şöyle bir plan yaptım kendimce;

Vizem dolmadan Eylül ortasında Amerikaya eşimle birlikte ETS TUR vs gibi turla 1 haftalığına gidip gelsek, göçmen vizemizi orada 6 ay daha uzatabilir miyiz?

Gidip gelip Askerlğimi yapıp, sonra kalıcı olarak taşınmak istiyoruz.

Bu süreci en sıkıntısız nasıl atlatabiliriz Greencard'ımızı sıkıntıya sokmadan?

• @mertyilmaz gelen mailde şöyle bir ifade var, "English translations are not required for the documents in Turkish, except for the court documents of any conviction."

Yani, mahkeme evrakları (eğer varsa) hariç diğer Türkçe dokümanların İngilizce çevirisi gerekli değil diyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Selamlar

Tüm işlemleri geçip Vizemizi eşimle birlikte aldık.

6 aylık vizemiz 10 Ekimde doluyor. Amerikaya yerleşmeyi istiyoruz tabi ki ancak 15 Ekimde 21 günlük bedelli askerliğe gitmem gerekecek.

Bundan dolayı şöyle bir plan yaptım kendimce;

Vizem dolmadan Eylül ortasında Amerikaya eşimle birlikte ETS TUR vs gibi turla 1 haftalığına gidip gelsek, göçmen vizemizi orada 6 ay daha uzatabilir miyiz?

Gidip gelip Askerlğimi yapıp, sonra kalıcı olarak taşınmak istiyoruz.

Bu süreci en sıkıntısız nasıl atlatabiliriz Greencard'ımızı sıkıntıya sokmadan?

Ilk girisi vizenin son tarihinden once yapmalisiniz. Daha sonra kartlariniz belirttiginiz adrese gonderilecek, bu kartlarla veya gocmen vizenizle daha sonraki 1 yil icerisinde giris yapabilirsiniz. Gocmen vizeler ilk giriste muhurlendikten sonra 1 yil boyunca Green Card yerine kullanilabilir. Mumkun olan en yakin zamanda ABD'de kalici olarak yerlesmenizi tavsiye ederim.

Hayirli tezkereler.

• @crazycells Bilgilendirme için çok teşekkürler, siz ve bu topluluk olmasaydı gerçekten bu bilgilere ulaşmak hiçte kolay olmayacaktı 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nicely, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Bilgilendirme için çok teşekkürler, siz ve bu topluluk olmasaydı gerçekten bu bilgilere ulaşmak hiçte kolay olmayacaktı 🙂

Rica ederim, bol sanslar.
    Uzman oldugunuz konularda forumu bilgilendirmeyi unutmayin 🙂

• Merhabalar,

Geçen hafta perşembe KCC evrak maili geldi, bugün KCC evrak mailine e-devlet pdf evrakları ile yanıt verdim (18.07.2019) case number 2019EU00030XXX bekleme tablolarına göre evrak talep maillerinden ortalama 3 ay sonrasına mülakat veriliyor gibi görünüyor, gelinen tarih itibarıyla 30 Eylül'e kadar pek şansım yok gibi düşünüyorum, sizin yorumlarınız nedir? DV2019 için sizce en son alınacak numara hangi civarlarda olacağı öngörülüyor?

Ayrıca aşılar ile ilgili bir sorum var, hiç bir aşı kartım yok, şu ana kadar da tüm bu sürecin belirsizliğinden ötürü aksiyon almadım, bu konuda forumda bilgi bulamadım, varsa kusura bakmayınız, link iletirseniz inceleyeyim, yapılacak aşılar sağlık muayenesindeki kan tahliline göre doktor tarafından mı karar veriliyor, sanki böyle bilgiler okudum.

Değerli dönüşlerinizi beklerim, herkese bol şanslar diliyorum.
    Saygılar.

• @Onur-Tz numara konusunda yorum getiremeyeceğim maalesef, umarım sıranız gelir.
    Aşı kartınızı bulamaz iseniz yapacak birsey yok. Aşı kartı size daha önceden vurulan iğneleri gösteriyor, Unganlarda bu karta bakarak hangi asıları yapsak yapmasak karar veriyor. Eger aşı kartınız yok ise hepsini vuruyorlar 🙂 . Kan tahlili vurulacak aşılar ile ilgili değil. Bol sans.

• ⭐⭐⭐

@Onur-Tz evrakların ulaştığına dair email geldi mi peki? Gelmediyse bir an önce KCCyi arayıp evrakların ulaşıp ulaşmadığınızı teyit etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Tz evrak mailinden sonra 3-4 gün içinde mülakat maili gelen insanlar var bu forumda neden hemen herkes ümitsizliğe kapılıyor. Bugün daha TARİH 19 TEMMUZ ağustos ayı girdiği zaman haa sana mail gelmediyse şansım yok dersin. Unutmayın orası saat farkından dolayı bir gün önce geliyor. Bizim saate göre gece gelen mailler oldu.

• @keysnambır, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

akların ulaştığına dair email geldi mi peki? Gelmediyse bir an önce KCCyi arayıp evrakların ulaşıp ulaşmadığınızı teyit etmenizi tavsiye ederim.

Merhabalar @keysnambır aşağıdaki maili aldım, bahsettiğiniz mail bu mudur?

"The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email and is currently processing your documents. This email address, [email protected]mailto:[email protected], is only used for applicants to provide the Kentucky Consular Center (KCC) with documents required to continue processing Diversity Visa applications.

Merhabalar @ayvalik10 teşekkür ederim bilgilendirme için, excel listesinde genelde 2,5 - 3 ay ortalama görünce böyle bir izlenim oluştu açıkçası. O kadar ümitsizliğe alıştırılmışız ki genlerimize işlemiş durumda, haklısınız.

• ⭐⭐⭐

@Onur-Tz “Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center.
    ” ile başlayan bir email daha gelmesi lazım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur-Tz, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

Geçen hafta perşembe KCC evrak maili geldi, bugün KCC evrak mailine e-devlet pdf evrakları ile yanıt verdim (18.07.2019) case number 2019EU00030XXX bekleme tablolarına göre evrak talep maillerinden ortalama 3 ay sonrasına mülakat veriliyor gibi görünüyor, gelinen tarih itibarıyla 30 Eylül'e kadar pek şansım yok gibi düşünüyorum, sizin yorumlarınız nedir? DV2019 için sizce en son alınacak numara hangi civarlarda olacağı öngörülüyor?

Ayrıca aşılar ile ilgili bir sorum var, hiç bir aşı kartım yok, şu ana kadar da tüm bu sürecin belirsizliğinden ötürü aksiyon almadım, bu konuda forumda bilgi bulamadım, varsa kusura bakmayınız, link iletirseniz inceleyeyim, yapılacak aşılar sağlık muayenesindeki kan tahliline göre doktor tarafından mı karar veriliyor, sanki böyle bilgiler okudum.

Değerli dönüşlerinizi beklerim, herkese bol şanslar diliyorum.
    Saygılar.

1. Boyle bir zaman hesabi yapmak mantikli degil.

2. Zaten onceden asi olmaniz gerekmiyor, sadece asilarla ya da hastaliklarla ilgili belgeler varsa bunlari saglik muayenesine goturmeniz gerekiyor. Eger yoksa yaninizda belge goturmenize de gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu "Records indicate... " emailini almayan arkadaslar KCC'yi arayip rahatsiz etmeye devam etsinler. Bu emaili alan arkadaslara cok buyuk ihtimalle mulakat tarihi verilecek, eger emaili almadiysaniz mulakat tarihi alip almayacaginiz kesin degil.

O nedenle belgeleri gondermis olmasina ragmen bu emaili almayan arkadaslar varsa, KCC'yi arayabilirler. Dun ve onceki gun bu emaili alan arkadaslar var, dolayisiyla hala hicbir sey icin gec degil, onemli olan su an KCC'nin sizi mulakat icin siraya sokmasi...

• @crazycells Merhaba, biz o maili 14 haziranda aldık ama henüz randevu tarihi belli olmadı, bizde mail atsak mı? case number 2019eu27xxx

• Sayın @fes1983 işinizi şansa bırakmadan, telefon ve mail yolu ile netice alana kadar kcc ile irtibata geçin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fes1983, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba, biz o maili 14 haziranda aldık ama henüz randevu tarihi belli olmadı, bizde mail atsak mı? case number 2019eu27xxx

Ben de sayin @ONROZR 'un dedigi gibi KCC'yi arayip her seyin yolunda olduguna emin olmanizi tavsiye ederim. Bu saatten sonra elinizden geleni yapmalisiniz, onumuzdeki birkac hafta icinde mulakat tarihi alamayacak arkadaslar icin DV2019 sureci bitmis olacak yuksek ihtimal.

• DS260 formunda şöyle bir kısım var videodakinden farklı olarak ''Select from the list below each social media platform you have used within the last five years. In the space next to the platform’s name, enter the username or handle you have used on that platform. If you have used more than one platform or more than one username or handle on a single platform, click the ‘Add Another’ button to list each one separately. If you have not used any of the listed social media platforms in the last five years, select ‘None.’ '' şimdi ben bu kısma none desem çünkü bilmiyorum hangilerini beş yıldır kullanıyorum sorun olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frejya 2020 olduğun için yanlış başlıkta yazıyorsun @crazycells başlığın en altında ds260 tümü ayrıntılı türkçe ve ingilizce açıklamalı olarak paket var onu indirip bakabilirsin
    Bu başlığa yazacaksın
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1455/dv2020-bekleme-odası/1548
    Bulamazsan diye
    https://m.box.com/shared_item/https%3A%2F%2Fapp.box.com%2Fv%2Fyesilkart

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@frejya, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

DS260 formunda şöyle bir kısım var videodakinden farklı olarak ''Select from the list below each social media platform you have used within the last five years. In the space next to the platform’s name, enter the username or handle you have used on that platform. If you have used more than one platform or more than one username or handle on a single platform, click the ‘Add Another’ button to list each one separately. If you have not used any of the listed social media platforms in the last five years, select ‘None.’ '' şimdi ben bu kısma none desem çünkü bilmiyorum hangilerini beş yıldır kullanıyorum sorun olur mu ?

DS-260 formuyla ilgili sorularinizi su baslikta sormalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 Surec konusunda soru soranlari sohbet konulari yerine, asil bilgi olan konulara yonlendirmelisiniz. Mulakat disi butun sorular icin su basligin kullanilmasi uygundur:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |