Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Bu formu her aile bireyi için ayrı ayrı doldurmam gerekiyor değil mi?

evet.

• Merhaba. Ds260 formunda arkadaşımızda kalacağımız için onun adresini verdik fakat evlilik yaptığı için adresi değişti. Daha USCIS ücretini ödemedik bu yüzden dolayı. Forumdan okuduğumuz kadarıyla havalimanında memurlar adresi soruyorlarmış. Ekstra form, bildirim vs. bir işlem yapılması gerekiyor mu havalimanındaki görevli dışında ? USCIS ücretini öderken ds260 formundaki değil de yeni gideceğimiz adresi girmek gerekiyor herhalde ?

• ⭐⭐⭐

• @keysnambır Bu sıkıntı oldu işte. Peki adresi değiştirirken arkadaşımın ismini ve soyismini adrese ekleyecek miyiz ? Bir gönderide adres baska birine aitse posta adresinin basina "in care of" yazısı yazarak adres sahibinin eklenmesi gibi bir bilgi belirtmişti crazycells Bey.

• ⭐⭐⭐

@coolblazer Benim de çok bilgim yok o yüzden "sanırım" demiştim. 😰 Verdiğim konuyu inceleyebilirsiniz. 🧐 AR-11'de DS-260'ta olduğu gibi "Name of person currently living at address:" gibi bir alan göremedim. Bir de şöyle bir konu daha var: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1979/yeşil-kart-ın-adresinize-ulaşmasını-nasıl-takip-edersiniz?page=1

• @coolblazer, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Ds260 formunda arkadaşımızda kalacağımız için onun adresini verdik fakat evlilik yaptığı için adresi değişti. Daha USCIS ücretini ödemedik bu yüzden dolayı. Forumdan okuduğumuz kadarıyla havalimanında memurlar adresi soruyorlarmış. Ekstra form, bildirim vs. bir işlem yapılması gerekiyor mu havalimanındaki görevli dışında ? USCIS ücretini öderken ds260 formundaki değil de yeni gideceğimiz adresi girmek gerekiyor herhalde ?

Vize sonrası ilk giriş esnasinda kapida yeniden adres değiştirebilirsiniz. Girerken adres degisikligi yapmak istiyorum demeniz yeterli. USCIS ücretini oderken size sorduklari adres konuyla alakali değil, odeme kisminda ona takilmayin . USCIS ödemesi yaparken istenen adresi, fatura adresi gibi duşunun, onemi yok. Giriste adres degisikligi yapabilirsiniz . Odeme yapmadan ve ilk giriş gerçekleştirmeden yeşil kartlar adrese gönderilmez. Sunu da belirteyim, adres değişikliklerinde (forumdan anladigimiz) kart gelişlerinde gecikme olabiliyor. USCIS kart gelişini eger gideceği adresteki kişi cok iyi bir tanidiginiz ise posta servisine kayit olarak takip edebilirsiniz cunku bu posta kaydini acarsaniz arkadasiniza gelen her postayi görmüş olacaksiniz. Adres bildirirken c/o ibaresini mutlaka kullanin. @crazycells eksik birakti isem top sizde 🙂

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@stilll bu üçüncü yazdığın yer bir yerde daha yazarsan @crazycells @FreeWoRLD @admin müdahale eder

• Merhabalar, benim ds260 ile ilgili bir sorum olacak. Hemen özet geçiyorum efendim, benim pasaportum tam olarak bu senenin mayıs 27 sinde bitiyor, biliyoruz ki greencard çekilişleri mayısın ilk haftasında açıklanıyor. Ben hep garantici bir insan olmuşumdur, şimdi kazanmış olursam diye düşündüğümde sizce pasaportumu şimdiden yenileteyim mi? yoksa kazandıktan sonra yeniletip greencard sonuçları açıklandıktan 2 hafta sonra falan ds260 doldurmuş olsam geç kalmış olur muyum sizce? yani ds260 doldurma süresine göre randevu tarihleri ve sıralamaları belirleniyor diye biliyorum, ve bazı sıraların gelmeme ihtimali var mesela bu sene 30.000 son diyip sıralaması 40.000 olan hakkını kaybediyor diye biliyorum. Bütün bunları göz önüne aldığımızda sizce 3-5 gün içinde doldurulmalı mı yoksa 1 ay sonra dolduranlarında sıraları geliyor mu? valla kafam çok karışık çıkabilme ihtimaline karşın bile bütün herşeyi garantici davranmaya çalışıyorum 🙂

• @ozan350 forum başlığından bağımsız bir konu hakkında soru soruyorsunuz.

• ⭐⭐⭐

@ozan350, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, benim ds260 ile ilgili bir sorum olacak. Hemen özet geçiyorum efendim, benim pasaportum tam olarak bu senenin mayıs 27 sinde bitiyor, biliyoruz ki greencard çekilişleri mayısın ilk haftasında açıklanıyor. Ben hep garantici bir insan olmuşumdur, şimdi kazanmış olursam diye düşündüğümde sizce pasaportumu şimdiden yenileteyim mi? yoksa kazandıktan sonra yeniletip greencard sonuçları açıklandıktan 2 hafta sonra falan ds260 doldurmuş olsam geç kalmış olur muyum sizce? yani ds260 doldurma süresine göre randevu tarihleri ve sıralamaları belirleniyor diye biliyorum, ve bazı sıraların gelmeme ihtimali var mesela bu sene 30.000 son diyip sıralaması 40.000 olan hakkını kaybediyor diye biliyorum. Bütün bunları göz önüne aldığımızda sizce 3-5 gün içinde doldurulmalı mı yoksa 1 ay sonra dolduranlarında sıraları geliyor mu? valla kafam çok karışık çıkabilme ihtimaline karşın bile bütün herşeyi garantici davranmaya çalışıyorum 🙂

Hiç bir şeye geç kalmazsınız. Talihli olmaya bakın gerisi kolay

• @cato ah, çok özürdilerim.

• @bolatmali doğru ama işte herkes gibi ben de takıntılı ve pimpirikliyim bu konuda, ihtimalleri bile şansa bırakmak istemiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

@ozan350, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali doğru ama işte herkes gibi ben de takıntılı ve pimpirikliyim bu konuda, ihtimalleri bile şansa bırakmak istemiyorum 🙂

Önemli olan çekilişte talihli olmanız. Talihli olduğunuzu öğrendikten sonra sıra numaranız ilk sıra numaralarda olsa dahi formu doldurmak için 3-4 ay vaktiniz olacak. Bu süre içerisinde sorununuzu halledebilirsiniz. Formu hızlı doldurmak sıra numaranız gelmediyse bir avantaj sağlamıyor. Bol Şans

• @bolatmali aaa , yani greencard açıklanır açıklanmaz sıra numaraları zaten belli olmuş mu oluyor? ben ds260 doldurduktan sonra, doldurulma zamanına göre bu numaralar belirleniyor sanıyordum...

• @ozan350 evet gecen senede kazandiniz mesajinda alt kisimda case numbee yaziyor

• 1 aralıkta cıkıs yaptım amerikadan. 6 ayı geçicek muhtemelen malum ucuslar kapatıldı , virüs falan.. Eşim ama Amerikada calısmaya devam ediyor. Sizce 6 ayı geçtiği için sorun cıkarır lar mı? Greencard iptal falan olur mu

• ⭐⭐⭐

@Dscrt, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

1 aralıkta cıkıs yaptım amerikadan. 6 ayı geçicek muhtemelen malum ucuslar kapatıldı , virüs falan.. Eşim ama Amerikada calısmaya devam ediyor. Sizce 6 ayı geçtiği için sorun cıkarır lar mı? Greencard iptal falan olur mu

Olmaz, detaylı bilgi için şu başlığı inceleyebilirsiniz;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

• Merhaba,ds-260 formunu doldururken okul seçeneğini no olarak seçmişim farketmemişim,Düzeltmem mümkün mü?imzalayıp gönderdim formu birde :((((

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sameterim, içinde söyledi: DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,ds-260 formunu doldururken okul seçeneğini no olarak seçmişim farketmemişim,Düzeltmem mümkün mü?imzalayıp gönderdim formu birde :((((

DV2021 ile ilgili basliklari kullanmalisiniz...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.7k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |