Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gezgin34 biz cekilis surecini takip edemedik, ailevi sikintilar vardi , biz ancak mart 2019 da sureci kontrol edebildik . O nedenle formu mart sonu doldurup gonderebildik .

• sayın @mrjohn case numberınızı 2019EU0001XXXX şeklinde yazmanızı tavsiye ederim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrjohn DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

KCC'den mail gelmedi, sıkıntı olur mu ?

Hangi asamadasiniz? Surecinizi hatirlatmalisiniz, yoksa cevap veremem.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

DS-260 11 Mayıs gibi gönderdim. Case Number 23K.

cok yakin bir tarihte gondermissiniz, bence KCC'ye yazmadan once bu ayin sonuna kadar bekleyin. Sonra email ile durumunuzu sorarsiniz.

KCC 'ye durumu anlatan mail attım. Case Number, Name, Date of Birth istedikleri şekilde gönderdim, fakat KCC'den gelen mail'de yazdığım mesaj da belirttiğim Case Number vs. bunları tekrardan istediler. Kaçırdığım bir yer mi var ?

ilk gelen otomatik email'den bahsediyorsaniz, o standart bir email. Sadece sorularinizin zamani gelince cevaplanmasi icin tum bilgilerin email'de olmasi gerektigi hatirlatiliyor.

• Merhaba arkadaşlar,

Şubat ayının ortalarında belgelerimi yolladım ing türkçe olması sanırım önemli değil askerlikti sicildi vs.
    Mart ayında Current oldu numaram ve beklemeye başladım hadi dedim geç yolladım sanırım ama burdakilere bakıyorumda case numarası benden 6 7 bin yüksek ve benden geç yollayan kişiler mülakat tarihi almış bende mail attım. Mülakat durumum ne oldu diye belgeleriniz elimize ulaşsaydı takviminiz oluşurdu dendi ve tekrardan yollamamı istediler.
    1-)Öncelikle sorum şu maili yollar iken kayıt olduğum maille konu olarak case numaram ile yolladım bunun dışında ad soyad ve doğum tarihimi yazmam lazımmı?
    2-) Gönderdiğim belgerin ing çıkanlarını ing türkçe olanlarını türkçe yolladım bu sorun yaratırmı?

yardımınıza ihtiyacım var.

• @Ali1990
    konu kısmına 2019EU000xxxxx olarak dosya numaranızı yazmanız yeterli. Dosyalarınızın 30mb boyutunu aşmadığından ve pdf yada jpeg formatı olduğundan emin olun. Ayrıca eğer eşiniz ve/veya çocuğunuz var ise onlarıda ekleyerek belgelerinizi yollayın. Açıklama kısmına hiçbir şey yazmanıza gerek yok fakat yinede Full name, Birth of Date ve Full Case Number yazın. Dosyalarınızın hepsinin okunabilir olduğundan emin olun. İng ve türkçe belgelerin ikiside kabul ediliyor. Bu iki dil dışında belgeniz var ise bunları ing'ye çevirmeniz gerekmekte.
    Sizin durumunuz gibi bazen evrakları göndermelerine rağmen KCC'nin eline ulaşmadığı durumlar oluştu. O yüzden sıkıntı yapmayın hemen gönderin ve 2 gün sonra KCC'yi telefonla arayarak dosyalarınızın ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin. Umarım en kısa sürede onay maili alırsınız.

• @cancakicitr
    Teşekkür ederim, Darısı sizin mülakatınızın başarılı geçmesi dileğiyle.

• @Ali1990 inşallah hepimiz alacağız. Bazen "nasıl bana çıktı" diye düşünmeden edemiyorum. Böyle bir hayali hepimiz en güzel şekilde yaşarız inşallah 🙂

• Merhabalar bizim case numaramiz 289XX biz ds260 i 23 haziran 2019 de submit ettik. 29 binlerde olup kcc emaili alan arkadaslar goruyorum bu normal mi, yapmam gereken bisey var mi, ya da endiselenmem gerekir mi?
    @crazycells

• @aslanecon tüm numaralar current olduğundan artık case number ikinci planda kaldı. Ds260 gönderme tarihi daha ön planda gibi görünüyor. Benzer durumu benim imzamdan da görebilirsiniz.

• @mindi yani bu ornegin 32000 deki birinin bile bizden once mulakat alabilecegi anlamina mi geliyor, yoksa yine de belli bir araliktakilerin icinde mi once submission yapanlari seciyorlardir?

• @aslanecon bildiğim kadarıyla 32binlerde kimse yoktu, emin olamadım varlığından. Konsolosluğun bir algoritması olduğu kesin, ds260 ve case numbera göre bunu oluşturuyorlar. Fakat bunun hakkında herhangi birinin kesin konuşması mümkün değil, ağırlığı bilmiyoruz. Sadece forumda paylaşılan excel dosyasına bakarken, case number ile birlikte ds260a da bakarak kendi sürecimizi aşağı yukarı yorumlayabiliyoruz

• @mindi ya mesela excel dokumaninda sondan 3. arkadasin ds-260 gonderme tarihi 3 agustos case numarasi 30xxx ama 17 nisanda evrak emaili gelmis frankfurtta olmasiyla mi ilgili? Ki mantikli .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslanecon DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar bizim case numaramiz 289XX biz ds260 i 23 haziran 2019 de submit ettik. 29 binlerde olup kcc emaili alan arkadaslar goruyorum bu normal mi, yapmam gereken bisey var mi, ya da endiselenmem gerekir mi?
    @crazycells

23 Haziran 2018'dir diye tahmin ediyorum?

Zaten sayin @mindi sorulariniza cevap vermis. Siz de sayin @Ali1990 gibi , KCC'yi arayip en azindan surecte nerde oldugunuzdan emin olun. Eger bir sorun yoksa o durumda yapabilecek tek sey beklemeniz.

• @aslanecon muhtemelen yurtdışı sebebiyle evet, çünkü o arkadaş 28binlerden de evvel evrak maili almıştı. Almanya'da konsolosluk yoğunluğu muhtemelen daha az olduğundan süreci hızlı ilerliyor diye tahmin ediyorum.

• Randevular ne zaman verilecek? En son 24 Mayis'ya "Records indicate you have......" maili aldim. Halen bekliyorum

• sayın @computerengineer geçen ay 23-24 ü gibi randevu mailleri kazananlara ulaşmaya başlamıştı,tüm numaraların current olmasından sonra mailler daha erken gelir belki umuduyla bekliyoruz...

• "Records indicate you have......" mailinden sonra tek yapmak gereken beklemek dimi? Ekstra bir hamle yok?

• doğru sayın @computerengineer ,bundan sonraki süreçte tek yapabildiğimiz beklemek:)

• Merhabalar mülakatta greencart onaylandıktan sonra yaklaşık kaç gün içinde pasaportlar elimize ulaşır? Uçak bileti bakmaya başlayacağızda

• Sayın @edab 1 hafta içinde genelde ulaşıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |