Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @unclesam http://bit.ly/2L0H2pM forumun ilk sayfasında tüm tabloları bulabilirsiniz.

• Tabloyu 7 ocak tarihinden itibaren kimse güncellememiş. Son mail alan numara 21binlerde görünüyor. 22binlerde olup mail gelen oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@unclesam DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba excel tablosunu en kolay nasıl bulabilirim forumda? teşekkürler

Her yil tum tablolarin linklerini o yilin Green Card Lotosu Asamalari konusunun ilk iletisine ekliyorum, bilginize.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• Değerli dostlar selamlar,
    geçen hafta yazmıştım buradan sormuştum sizlere case numaram 12K civarına ve bana konsolosluktan davet gelmedi diye. 07 Şubat tarihinde aradım KCC yi telefon ile. Memur bayan benden çeşitli bilgiler istedi ve sistemden kontrol ettğinde benim gönderdiğim emailin ulaşmadığını bildirdi. Halbuki bana teyit emaili de gelmişti. Neyse ben aynı gün tekrar email olarak istenen ebat ve formatta evrakları gönderdim ve aynı teyit email yine geldi ama içimde şüphe oluştu. O yüzden bir de email attım KCC'ye kontrol etmeleri için. Sizce bundan sonra ne yapmalıyım?

Teşekkürler,
    Cihangir K.

• @crazycells ve @ayvalik10 teşekkür ederim. Size zahmet o Excel tablosunun linkini paylaşabilir misiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Dün enteresan bir şeye şahit oldum. İş başvuru sırasında recruiter site ID bilgimi veya Driver card numaramı istedi.Kimlik kartımı aldığımda Çok dikkat etmemiştim. Ancak dün farkettim. Denizci arkadaşlar bilirler . Gittiğimiz ülkede gemi giriş çıkış esnasında ülkeler SHORE PASS bize verirler. Pasaportumuzu veya gemi adamı cüzdanımızı alırlar. Biraz tutumluluktan dolayı ben USA shore pass larımı saklamıştım. Her shore pass ta K-452 rakamının yazılı olduğunu görmüştüm. Bu inanışla benim fişlenme numaram hep bu demiştim . Dediğim doğru çıktı. Kimlik kartım K-452 ile başlıyor. Enteresan gerçekten çok.

• Slmlar
    Bebekler icin pasaport cikiormu?Birde saglik ocaginda verilen aşı kartimiz var.Ds260 formundaki usa yasalrina gore asilarinizi gosterir belge sorusuna yes cevabimi verilmeli.?Yoksa kasmadan unganlarda nasilsa aşılarını tamamlayacaklar.No cevabi verip ordanmi edinsek?

• @itsme DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Slmlar
    Bebekler icin pasaport cikiormu?Birde saglik ocaginda verilen aşı kartimiz var.Ds260 formundaki usa yasalrina gore asilarinizi gosterir belge sorusuna yes cevabimi verilmeli.?Yoksa kasmadan unganlarda nasilsa aşılarını tamamlayacaklar.No cevabi verip ordanmi edinsek?

Bebeğiniz için de vize basılması için tabi ki pasaport gerekli. Ds260 daki aşı kısmına da yes diyebilrisiniz. Çünkü unganlardan sonra beyan edebileceğiniz ingilizce bir belgeniz olacak .

• @cihangir-karabagci DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Değerli dostlar selamlar,
    geçen hafta yazmıştım buradan sormuştum sizlere case numaram 12K civarına ve bana konsolosluktan davet gelmedi diye. 07 Şubat tarihinde aradım KCC yi telefon ile. Memur bayan benden çeşitli bilgiler istedi ve sistemden kontrol ettğinde benim gönderdiğim emailin ulaşmadığını bildirdi. Halbuki bana teyit emaili de gelmişti. Neyse ben aynı gün tekrar email olarak istenen ebat ve formatta evrakları gönderdim ve aynı teyit email yine geldi ama içimde şüphe oluştu. O yüzden bir de email attım KCC'ye kontrol etmeleri için. Sizce bundan sonra ne yapmalıyım?

Teşekkürler,
    Cihangir K.

Selamlar, işlemleri daha yeni tekrarladığınız için bir süre daha beklemenizi öneririm. Önümüzdeki haftaya kadar bir dönüş olmazsa tekrar mail atarsınız kcc'ye veya ararsınız. Bol şans.

• @gizemyavuz92 aynen ben de bekleme taraftarıyım. bakalım herhangi bir email ya da benzeri bir şey olursa sizlere de bilgi veririm.

• @gizemyavuz92 teşekkürler değerli bilgilendirmeniz için

• Bu sefer visa bulletin için tam 15 ‘ini bekliyecekler sanıyorum..günde kaç kez bakıyorum belli degil :))

• @mel bende sizin gibiyim 2 dakikada bir sayfayı yenile yapıyorum...zaman geçmek bilmiyor

• O zaman buraya da yapıştırmak farz oldu

• Slmlar;
    2016-2017 iki sene kayit dışı çalıştım.ds260 formunda bu tecrubemi cv gibi düşünüp belirtmelimiyim.?Yoksa kcc vergi kacirmak gibi mi algilar?İşsizmi gorunmeliyim?Karar veremedim?Bilgi sahibi arkadaşların yorumlarina ihtiyacim var.Şimdiden teşekkürler @crazycells 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Kentucky soruyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@itsme DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Slmlar;
    2016-2017 iki sene kayit dışı çalıştım.ds260 formunda bu tecrubemi cv gibi düşünüp belirtmelimiyim.?Yoksa kcc vergi kacirmak gibi mi algilar?İşsizmi gorunmeliyim?Karar veremedim?Bilgi sahibi arkadaşların yorumlarina ihtiyacim var.Şimdiden teşekkürler @crazycells 🙂

Eger calistiysaniz yazin, sorun olmaz. Vergi kacirmak olarak algilanmaz.

• Ds 260 formunu gözden geçirirken bir hata yaptığımı farkettim. Security soruları bölümünde
    Do you have any mental or phsyical disorder pose any threat ile baslayan soruya sağ kulağımda isitme kaybi oldugu icin fiziksel probleminiz varmi olarak anlayıp evet diye cevap vermisim. Ve isitme problemimi aciklamalar kisminda yazmışım . Security sorusu olduğu icin bu bir sorun olurmu sizce? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tairanu DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ds 260 formunu gözden geçirirken bir hata yaptığımı farkettim. Security soruları bölümünde
    Do you have any mental or phsyical disorder pose any threat ile baslayan soruya sağ kulağımda isitme kaybi oldugu icin fiziksel probleminiz varmi olarak anlayıp evet diye cevap vermisim. Ve isitme problemimi aciklamalar kisminda yazmışım . Security sorusu olduğu icin bu bir sorun olurmu sizce? @crazycells

Sorun olmaz, o soru mulakatta karsiniza cikabilir, ayni sekilde sorudan ne anladiginizi ve neden o sekilde cevap verdiginizi belirtirsiniz, bu sekilde hicbir sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

• 152
  • 316
  • 3
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |