Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Cevap için teşekkür ederim. Kcc den istenen belgeleri gönderdim ve alındığına işlendiğine dair onay mailide aldım. Açılan pencerenin yönlendirdiği yer Diversity Visa Programı değil, The Immigrant Visa Process bölümü. https://ceac.state.gov/ceac/ adresindeki Check My Visa Application Status e case numaramı girince açılan bir pencere. Belki yanlış bir yerlere girdim ve otomatik olarak yapılan bir yönlendirme ama pencerenin üzerinde numaram yazınca kafam biraz karıştı...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar hayırlısı olsun hergün her saat SPAM dahil gelen kutusu kontrol et çünkü randevu tarihini gösteren mail gelecek ondan sonra ungan sağlık randevusunu almaya bak çünkü yığılmalar olabilir

• Teşekkür ederim @ayvalik10 . Mülakat maili almak için Kcc den istenen belgelerden ayrı olarak iletinin yönlendirdiği sayfadaki adımları tamamlamalı mıyım sorusu henüz aydınlanmadı. Daha önceki görüşmelerde böyle bir şey istendiğine dair bir bilgiye ulaşmadım. Belki yeni bir uygulama olabilir mi diye düşünüyorum. @crazycells belki yanıtlayacaktır...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar evrakların istenmesinin dışında senden ne gibi istekleri yazıyor ki adımlar ne ki onlarıda açıkça yazarsan çok daha kolay olur diğer kişilerin cevaplaması hatta mümkünse maili buraya yazarsan adım adım sana ne yapılacağını anlatacak bir çok yesilkartforum aile ferdi var.

• @ayvalik10 yukarıda yazdığım gibi bir mail değil bu https://ceac.state.gov/ceac/ adresindeki Check My Visa Application Status e case numaramı girince açılan bir pencere ve yönlendirdiği sayfa https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/the-immigrant-visa-process.html

• ⭐⭐⭐⭐⭐

https://drive.google.com/open?id=1uejQIeJxENG3tqoxuA3t1-IZFwJL_V0M
    https://drive.google.com/open?id=1_WbO7so4BZkuWxQynzWhfQF3OYRBSnnW
    resimlerdeki gibi değil mi sana gelen mail değilse farklı bir şey
    2. resimdeki en son gelecek mail

• @sbayraktar kcc ye evrak maili attiniz mi?
    Attiysaniz evraklariniz eksiksiz maili aldınız mı?
    Ds 260 i doldurup gonderdiginizi farzediyorum bunları yazarken..

Tüm bunları yaptıktan sonra beklemekten başka bir şey yapmanıza gerek yok.. bu arada visa status check sayfasından randevu bilgisini ogrenemezsiniz..

https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(h25dnkoj0c4d4w4qbphbcc3g))/CheckStatus.aspx

Bu link ten bakabilirsiniz eğer randevu verilmişse

• @sbayraktar benim bildiğim at nvc dediğinde birşey yapmıyorsunuz bekliyorsunuz ..Arada sırada kazandığınızı öğrendiğibiz dv lottery sayfasını kontrol edin bazen mail gelmiyormuş ama orda randevu tarihi saati yazıyormuş.at nvc ve 6 steps sanıyorım iş sponsorluğunda geeencard için istenen belgeler .

• sayın @ayvalik10 bana mail gelmedi 🙂 gelmesi gecikiyor diye düşündüm https://ceac.state.gov/ceac/ adresine girdim Check My Visa Application Status e dosya numaramı girdim. üzerinde dosya numaram olan bir pencere açıldı. pencerede yazanı yukarıya yapıştırdım. İlginize teşekkür ederim..

• @sbayraktar bu arada bende de at nvc yazıyorrdu fakat şuan hiç giremiyorum geçersiz numara diyor..sanıyorum dönem dönem böyle olabiliyor.

• Evet @sfati evraklarınız eksiksiz ve işlendi mailini aldım. @mel benim de bildiğim -forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda- nvc ye belge gönderilmiyor. Fakat bununla karşılaşınca yeni bir uygulama olabilir mi diye düşündüm...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba @crazycells

Az önce 2019 bekleme odasında paylaştığım iletiyi sildim burada paylaşıyorum. Dilerim iki yerde birden çıkmaz ekstra bir yorgunluk yapmam 🙂
    Case numberım 9xxx. Henüz mülakat için bir mail almadım. Visa status check sayfasından numaramı girince açılan bir pencerede
    "Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask. "
    yazıyor. Ne yapmam gerek bilemedim. Görüşme tarihi alabilmek için önce burada belirtilen belgeleri toplayıp nvc ye mi göndermek gerek? Forumda böyle bir şeyden bahsedeni görmedim. Yanlış bir yerlere mi girdim acaba bilemedim ama açılan pencerenin üzerinde Immigrant Visa Case Number' ım yazıyor. Yardım ederseniz sevinirim...

NVC, cekilis surecini yonetmiyor, dolayisiyla oraya belge gondermenize gerek yok. Fakat DV disindaki butun gocmen vizelerin surecini NVC yonetiyor. Size ozel olarak gonderilmeyen bir linke tikladiginiz buyuk ihtimal, DV sureci icin bu konuda yazilanlari takip etmeniz yeterli.

• Teşekkür ederim @crazycells . Link bana özel gönderilmedi. Check my visa app. a bilgilerimi girdiğimde karşılaştım. Otomatik ileti olarak değerlendirmeliyiz o halde. Bu arada süreç bilgilerimi siteye nereden ekleyebilirim? Profil düzenlemede hakkımda ve imza bölümleri var bunlardan birine mi girmek gerek. Bu arada bir de liste var 2019dv talihlilerinin süreç ilerleyişini gösteren. Başkalarına fikir vermesi açısından oldukça önemli. Bu listeye kendimi nasıl eklerim? Tekrar teşekkür eder kolaylıklar dilerim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sbayraktar DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Teşekkür ederim @crazycells . Link bana özel gönderilmedi. Check my visa app. a bilgilerimi girdiğimde karşılaştım. Otomatik ileti olarak değerlendirmeliyiz o halde. Bu arada süreç bilgilerimi siteye nereden ekleyebilirim? Profil düzenlemede hakkımda ve imza bölümleri var bunlardan birine mi girmek gerek. Bu arada bir de liste var 2019dv talihlilerinin süreç ilerleyişini gösteren. Başkalarına fikir vermesi açısından oldukça önemli. Bu listeye kendimi nasıl eklerim? Tekrar teşekkür eder kolaylıklar dilerim...

Evet, imza bolumunden yapabilirsiniz o degisikligi.

DV2019 listesine eklemeyi kendiniz yapabilirsiniz, su linkteki cizelgeden: http://bit.ly/2L0H2pM

• @crazycells Merhabalar, benim biraz özel bir durumum var ve desteklerinize ihtiyacım var. Asıl sorum DS260 formunda güncelleme yapmam gerekir mi,gerekirse nasıl. Durumumu ise kafanız karışmaması için madde madde yazacağım
    -Ben uluslar arası ithalat/ihracat şirketinde satış pazarlama sorumlusuyum
    -Nisan 2018 De B1/B2 vizesi aldım. Abd 'yi hem görmek, hemde sürekli mailleştiğim meslektaşlarımı, akrabalarımı ziyaret etmek için.(Temmuz ayında 2 haftalık bir plandı)
    -15 Mayıs2018'de Eşim green kart kazandı
    -17 Mayısda DS260 formunu doldurduk;(Burası önemli: bu tarihte ben Abd'ye hiç seyehat etmemiştim bunu beyan ettim. Turist vizem vardı ve vizem hiç cancel edilmemişti.)
    -Eşimin kazandığını öğrenince hesabımdaki belli miktar para ile yine Temmuz ayında aklımdaki birkaç eyaleti gezip, oradaki arkadas ve akrabalarımla görüşüp fikir edinmek ve hangi sektörde çalısabileeğimi 1. ağızlardan dinlemek istedim. dönüş biletimi de 2 ay sonraya aldım. Eşim beni TR de bekleyecekti ve ABD ye gittim.
    -Kapıda turistim deyip geçmek yerine, yukarı da size söylediğim gibi , eşimin greenkart talihlisi olduğunu ve eyaletleri gezmek ,fikir sahibi olmak istediğimi belirttim. Fakat onlar önceden ev ve iş bulmak için gittiğimi ve ev kiralayacağımı düşündüklerini belirtip,uzun lafın kısası Vize mi cancel edip, ilk uçakla TR ye gönderdiler.
    Halbuki bizim numaramız13xxx lerde ve geçen yıllara baktığımızda en erken Nisan -Mayıs aylarında görüşmelerimiz oluyor. Ve benim Temmuz ayından bir sonraki Nisan 'a kadar kira ödemem kadar anlamsız birşey yoktu.
    -Döndüm aynı sektörde çalısmaya devam ediyorum. Sizllere sorum;
    17/05/2018'de ne beyan ettiysem hepsi doğru, yalan hiçbir beyan yok.Fakat sonrasında Temmuz ayında bu değişiklikler meydana geldi. Bu durumda mutlaka güncellemem herekir mi?(evet se bunu nasıl yaparım, bunu önerir misiniz?) Yoksa görüşme esnasında sorulduğu takdirde mi bu şekilde açıklamalıyım.
    Destekleriniz için peşinen teşekkür ediyorum.

• Belgelerde hesap dökümü göstermek yerine, hak sahibinin gitmeden önce emekli olacağını ve alacağı emekli ikramiyesinden söz etsek yeterli olur mu?

• @burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Belgelerde hesap dökümü göstermek yerine, hak sahibinin gitmeden önce emekli olacağını ve alacağı emekli ikramiyesinden söz etsek yeterli olur mu?

hayır , mulakat tarihindeki durumunuz onemli , odunç para alıp hesabınızda gosteriniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@balcinerb DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhabalar, benim biraz özel bir durumum var ve desteklerinize ihtiyacım var. Asıl sorum DS260 formunda güncelleme yapmam gerekir mi,gerekirse nasıl. Durumumu ise kafanız karışmaması için madde madde yazacağım
    -Ben uluslar arası ithalat/ihracat şirketinde satış pazarlama sorumlusuyum
    -Nisan 2018 De B1/B2 vizesi aldım. Abd 'yi hem görmek, hemde sürekli mailleştiğim meslektaşlarımı, akrabalarımı ziyaret etmek için.(Temmuz ayında 2 haftalık bir plandı)
    -15 Mayıs2018'de Eşim green kart kazandı
    -17 Mayısda DS260 formunu doldurduk;(Burası önemli: bu tarihte ben Abd'ye hiç seyehat etmemiştim bunu beyan ettim. Turist vizem vardı ve vizem hiç cancel edilmemişti.)
    -Eşimin kazandığını öğrenince hesabımdaki belli miktar para ile yine Temmuz ayında aklımdaki birkaç eyaleti gezip, oradaki arkadas ve akrabalarımla görüşüp fikir edinmek ve hangi sektörde çalısabileeğimi 1. ağızlardan dinlemek istedim. dönüş biletimi de 2 ay sonraya aldım. Eşim beni TR de bekleyecekti ve ABD ye gittim.
    -Kapıda turistim deyip geçmek yerine, yukarı da size söylediğim gibi , eşimin greenkart talihlisi olduğunu ve eyaletleri gezmek ,fikir sahibi olmak istediğimi belirttim. Fakat onlar önceden ev ve iş bulmak için gittiğimi ve ev kiralayacağımı düşündüklerini belirtip,uzun lafın kısası Vize mi cancel edip, ilk uçakla TR ye gönderdiler.
    Halbuki bizim numaramız13xxx lerde ve geçen yıllara baktığımızda en erken Nisan -Mayıs aylarında görüşmelerimiz oluyor. Ve benim Temmuz ayından bir sonraki Nisan 'a kadar kira ödemem kadar anlamsız birşey yoktu.
    -Döndüm aynı sektörde çalısmaya devam ediyorum. Sizllere sorum;
    17/05/2018'de ne beyan ettiysem hepsi doğru, yalan hiçbir beyan yok.Fakat sonrasında Temmuz ayında bu değişiklikler meydana geldi. Bu durumda mutlaka güncellemem herekir mi?(evet se bunu nasıl yaparım, bunu önerir misiniz?) Yoksa görüşme esnasında sorulduğu takdirde mi bu şekilde açıklamalıyım.
    Destekleriniz için peşinen teşekkür ediyorum.

Gecmis olsun, oncelikle belirteyim bu yasadiginiz surecler gocmenlik surecinizi olumsuz etkilemeyecek. Dolayisiyla telas etmenize gerek yok.

Yasadiklariniz oldukca normal, maalesef turist vizesi "gocmenlige hazirlik" amaciyla kullanilamaz, bu vizenin olusturulma ve verilme amaci bu degil. Maalesef siz kendi acinizdan haklisiniz ama siz ne kadar dogruyu soylemis olsaniz da, CBP gorevlilerinin de karari dogru. Bu sekilde bir sorun yasayan forumdaki ilk kisi de degilsiniz.

Su an bir guncelleme yapmaniza gerek yok, formda yazdiklariniz imzaladiginiz gune gore dogru ve tam. Ama bu surecten mulakat sirasinda bahsedersiniz. Konsolosluk zaten neden iceri alinmadiginizi anlayacaktir o nedenle sorun cikacagini sanmiyorum, bu nedenle idari isleme de kalacaginizi zannetmem ama tabii bu kararlarin hepsini dosyanizi inceleyen konsolos verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Belgelerde hesap dökümü göstermek yerine, hak sahibinin gitmeden önce emekli olacağını ve alacağı emekli ikramiyesinden söz etsek yeterli olur mu?

sayin @sash 'in belirttigi gibi bu para mulakat gunu yaninizda olmazsa konsolosluk dosyanizi onaylamayabilir. Eger bu karar ve para kesinse, bu durumda bunu resmi dokuman ve kayitlarla belgeleyin, belki yardimci olur ama ana maddi birikim olarak ben de banka hesabinizi gostermenizi tavsiye ederim.

• Herkese selamlar. Bu güzel platformda yeniyim. İlk kez DV2020 için form doldurdum. Forumda biraz araştırdım ama denk gelemedim. Merak ettiğim bir soru var. Amerikan Göçmenlik İdaresi çekilişin tamamen random yapıldığını beyan etmiş ama mantıken ekim-kasım döneminde yapılan başvuruların sonucu mayıs ayında cevaplanıyor. Neden arada bu kadar süre var. Bir bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Benzer Başlıklar

• 56
  • 4864
  • 3
  • 275
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |