Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba öncelikle, birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.
    1-ŞU ANDA YURTTA YAŞIYORUM AMA İKAMET ADRESİM EVİM OLARAK GÖZÜKÜYÜYOR, PRESENT ADRES KISMINA YURDU MU EVİ Mİ YAZMALIYIM.
    2-Daha önce çalıştığınız işler kısmında, kısa süreli ve sigortasız olarak 2 ay kadar çalıştım bunu yazmalı mıyım?
    3-Şu anda üniversite 2. sınıf öğrencisiyim,bitirdiğiniz en üst öğrenim seviyesine ne yazmalıyım.?
    4-katıldığınız eğitim kurumları sayısına kaç yazmalıyım? Okul bilgilerine okumakta olduğum üniversiteyi de yazayım mı, eğer yazacaksam ilk liseden mi başlamalıyım?
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• @sunrise merhaba,öncelikli olarak ilk ay vize sayılarına nereden ulaştınız? bu hesaplamada vize sayıları kazanan numara mı yoksa kişi sayısına göre mi hesaplanıyor? bu hesapla yola çıktığımızda toplam avrupadan 30000 talihli olduğunu var sayarsak 10815 rakamına ulaşıyoruz,buna göre de tüm sayıların current olma ihtimali yükseliyor, dv 2018 de avrupa da vize alanların sayısı yanlış hatırlamıyorsam 20434 e ulaşmıştı,yanlışım varsa lütfen düzeltin,case number yüksek olunca hesap yapmadığım saniyem olmuyor:(

• @bekird DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba öncelikle, birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.
    1-ŞU ANDA YURTTA YAŞIYORUM AMA İKAMET ADRESİM EVİM OLARAK GÖZÜKÜYÜYOR, PRESENT ADRES KISMINA YURDU MU EVİ Mİ YAZMALIYIM.
    2-Daha önce çalıştığınız işler kısmında, kısa süreli ve sigortasız olarak 2 ay kadar çalıştım bunu yazmalı mıyım?
    3-Şu anda üniversite 2. sınıf öğrencisiyim,bitirdiğiniz en üst öğrenim seviyesine ne yazmalıyım.?
    4-katıldığınız eğitim kurumları sayısına kaç yazmalıyım? Okul bilgilerine okumakta olduğum üniversiteyi de yazayım mı, eğer yazacaksam ilk liseden mi başlamalıyım?

1- En son güncel adresiniz ne ise onu yazın.
    2- Çalıştığınız bütün işleri yazın sgk nın olmasına bakmıyorlar zaten.
    3- Şuanda öğrenci olduğunuzu yazın öğrenci belgesi götürürsünüz yanınızda. Mezun olmadığınız için şuan lise mezunusunuz.
    4- Bunu tam hatırlamıyorum ama liste lise den başlıyordu herhalde yine de tam emin xdğişim

• @onrozr selamlar! ilk ay icin vize sayisina ulastigim sitenin linkini bu: https://dvcharts.xarthisius.xyz/issuances.html#. Sitede verilmis olan bu 721 issued visa sayisi asil talihli arti beraberlerinde goturmek istedikleri aile uyelerini kapsiyor. Fakat sadece 1 aylik verilere bakarak butun yili oranlamak dogru sonuc vermeyecektir. Pek cok degisken var bu isin icinde. Her ay kac kisinin KCC'den gelen maillere donus yaptigindan tutun da gitmeye kararli olan kisilerin beraberinde kac aile uyesi goturmek istediklerine kadar genis bir skala soz konusu. Heyecaninizi anliyorum, biz de ayni durumdayiz. Biraz sabirli olmamiz gerekecek. Iyi gunler dilerim.

• @sunrise teşekkürler bilgilendirme için,istatistiklerin ilk ayın verilerine göre gitmesini temenni ederim,mart ve nisan ayları süreci daha net yorumlayacağımız aylar olacak,saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onrozr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sunrise teşekkürler bilgilendirme için,istatistiklerin ilk ayın verilerine göre gitmesini temenni ederim,mart ve nisan ayları süreci daha net yorumlayacağımız aylar olacak,saygılar

eger ilk ay gibi giderse, yil sonunda sadece 10.000 kisi vize alabilir, bu da bir suru kisiye sira gelmemesi anlamina geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bekird DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba öncelikle, birkaç sorum var cevaplarsanız sevinirim.

1. Eger gecici olarak kaliyorsaniz yurtta yazmaniza gerek yok.
    2. Eger yaptiginiz isle ilgiliyse yazin, eger alakasiz bir deneyimse yazmaniza gerek yok.
    3. Hangi sorudan bahsettiginizi anlayamadim maalesef.
    4. Lise ustu butun egitim kurumlarini sayarak yazabilirsiniz.

Formu doldururken su kaynaklari kullanabilirsiniz, sorularin turkce aciklamalarini bulabilirsiniz:

http://goo.gl/YKHmct

• sayın @crazycells,721/ 2000 istatistiğini arada boşluklar olduğu ve kazanan kişi sayısına oranlandığında gitmek isteyen sayının az olduğu yorumunu yaptım ve kcc nin avrupa için 20000 vizeye ulaşmak için tüm sayıları current yapması durumu olacağını düşündüm,sizin yorumunuzdan böyle bir zorunluluklarının olmadığını anlıyorum,doğru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@onrozr DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

sayın @crazycells,721/ 2000 istatistiğini arada boşluklar olduğu ve kazanan kişi sayısına oranlandığında gitmek isteyen sayının az olduğu yorumunu yaptım ve kcc nin avrupa için 20000 vizeye ulaşmak için tüm sayıları current yapması durumu olacağını düşündüm,sizin yorumunuzdan böyle bir zorunluluklarının olmadığını anlıyorum,doğru mudur?

o gidisati oyle dusunemezsiniz maalesef, cunku her ay bir onceki aylardan mulakat tarihi almayanlar da aliyorlar. Onlari da hesaba katmalisiniz 🙂
    Bunun forumda bariz oldugunu dusunmustum ama emin olmak icin tekrar belirteyim... forumdaki pek cok arkadas numarasi aktif olmasina ragmen henuz mulakat tarihi alamadi, bu arkadaslar gibi bir suru arkadas var tum dunyada yani ilk ay numarasi aktiflesip, sonraki aylarda mulakat tarihi alan kisileri de katmalisiniz hesaba.

KCC, bultendeki sayiyi 8800'den 10.000'e getirdiginde, mulakat tarihini numarasi 8800 ile 10.000 arasindakilere degil, 10.000'den dusuk olan ve onceki aylarda mulakat tarihi almayanlara da veriyor.

ayrica hickimsenin hicbir zorunlulugu yok maalesef 🙂 oyle dusunmeyin, yoksa isin icinden cikamiyorsunuz ve surekli yaniliyorsunuz.

• @crazycells teşekkürler detaylar için,deneyim böyle bir şey,ben konular içinde emeklemeye çalışırken bazı detayları atlıyorum, aslında current olma ihtimalini hayal edebilmek için kendimce hesaplar yapıyorum,sizi bilgi aktarımı konusunda daha çok kez yoracağım bu süreçte,tekrar teşekkürler

• ⭐⭐

arkadaşlar geçen yıl 25 bin de kapandı diye biliyorum yanlış bilmiyorsam bu sene ne olmuş olabilir de 10 bin de kapanma ihtimali konuşuluyor tam olarak anlayamadım bir fikri olan var mıdır acaba bu konuyla ilgili mantıklı bir sebep sunabilecek? acaba düşünüyorum da sayın Trump'ın bu çekilişe olan bakış açısı belli zaten, yani o yavaşlatmış olabilir mi bu şekilde? sizce

• sayın @lordbolton,10000 rakamı benim düz bir hesap yapmamdan kaynaklandı,ilk ayda 2000 talihliden 721 kişi vize alınca her ay aynı oranlarla gittiğini hesaplayarak bu rakam çıktı ortaya,yanlış bir hesaplama olmuş,bilginize

• ⭐⭐

@onrozr anladım teşekkürler

• @crazycells 3- 'Highest Level of Education Completed' kısmına -high school diploma mı işaretlemeliyim yoksa -university, no degree'yimi işaretlemeliyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bekird DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells 3- 'Highest Level of Education Completed' kısmına -high school diploma mı işaretlemeliyim yoksa -university, no degree'yimi işaretlemeliyim.

en ust ogrenim seviyenizi sormuyor bu soruda, tamamladiginiz en ust ogrenim seviyesini soruyor. Sizin durumunuzda cevap "lise" oluyor.

• @supernovaa size mail geldi mi?
    16 bindekilere geldi. Birde Ds260 i ne zaman gondermistiniz?

• Sayın @redcka mailin 16000 lere ulaştığını yazmışsınız,bu bilgiye nereden ulaştınız?

• KCC'den mail geldi ve istedikleri belgeler bunlar:

1-Copy of passport biodata page (no translation required)
    2-Birth certificate
    3-Military records for any applicant who has served in the military
    4-Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
    5-If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Anladığım kadarıyla;

• Herhangi bir suç kaydımız olmadığı için 5. seçeneği dikkate almıyoruz.
      1. seçenekteki belgeyi sadece askerliğini yapanlar gönderiyor. Yapmayanlar için tecil belgesi vs. göndermeye gerek yok.
      1. seçenekteki belgeyi karakoldan isteyeceğiz.
      1. belgenin Türkiye'de bir karşılığı olmadığı için nüfus kayıt örneğidir diye düşünüyorum.

Doğru mudur? yanıldığım bir nokta var mı?

• Merhaba,KCC ye dökümanları geçen Cumartesi günü Mail attım ancak dökümanları aldıklarına dair herhangi bir mail gelmedi.Tekar göndermem gerekir mi?

• @burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

KCC'den mail geldi ve istedikleri belgeler bunlar:

1-Copy of passport biodata page (no translation required)
    2-Birth certificate
    3-Military records for any applicant who has served in the military
    4-Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries
    5-If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Anladığım kadarıyla;

• Herhangi bir suç kaydımız olmadığı için 5. seçeneği dikkate almıyoruz.
      1. seçenekteki belgeyi sadece askerliğini yapanlar gönderiyor. Yapmayanlar için tecil belgesi vs. göndermeye gerek yok.
      1. seçenekteki belgeyi karakoldan isteyeceğiz.
      1. belgenin Türkiye'de bir karşılığı olmadığı için nüfus kayıt örneğidir diye düşünüyorum.

Doğru mudur? yanıldığım bir nokta var mı?

1, 3 doğru
    2- nüfus kayıt örneği kaymakamlıktan alınan,
    4- polis sertifikası dediği şey adli sicil kaydı,
    5- adli sicil kaydında gözüken suç varsa bununla ilgili bütün evraklar . tercüme gerekir mi söylememiş. Hükmün açıklanması geri bırakılması kararı varsa o adli sicil de gözükmez onu söylemenize ya da beyan etmenize gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |