Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Greencard kazananlar amerikada ne kadar yasamak zorunda

• @crazycells uzmanlik yapmadim henuz demek diploma geciyor bu cok iyi uzmanliga da amerikada devam edebilirim.demekki

• @dtsbp Greencard kazananlar amerikada ne kadar yasamak zorunda içinde söyledi:

Tamam pizzacilik da yapariz ama oncelikle egititmimi kariyerimi tamamlamam lazim ve cikan greencard firsatink da kacirmak istemiyorum yokmu bunu kesin bilen biri bi yolu

sayın @dtsbp buradaki eğitiminin tam anlamıyla orada bir karşılığı yok, kendinle alakalı daha detaylı bilgi verirsen emin ol tavsiye verenler olacaktır . Mesela çıktığında hemen gidip orada da denklik almanın yollarını arayabilirsin. Atıyorum 2,5 sene Türkiye de eğitimine devam etsen de gene oraya gittiğinde bazı şeylere sıfırdan başlayacaksın, Senin bir SWOT analizi yapman gerek yani demek istediğim güçlü yanlarını, zayıf yanlarını, amerikayı kazanırsan oluşacak fırsatları ve tehditleri ölçmen gereklidir.Belki burada harcayacağın 2,5 sene senin için orada kaçan bir fırsat olacaktır. Ne kadar erken atılırsan oradaki hayatına o kadar iyidir.

@crazycells ben yazarken zaten gerekli açıklamayı yapmış. Tıp fakültesini bitiriydesiniz, uzmanlık zaten geçerli olmayacağı için gidip direk orada uzmanlık eğitimin alman senin için daha faydalı olacaktır

• @vecihi yalniz.uzmanligi tanitmak icin ayrica sinav var diye biliyorum.emin misiniz? Ben aslinda turkiyede kariyerime devam etmeyi planliyorum.ama amerika vatandasligi da istiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dtsbp Greencard kazananlar amerikada ne kadar yasamak zorunda içinde söyledi:

@vecihi yalniz.uzmanligi tanitmak icin ayrica sinav var diye biliyorum.emin misiniz? Ben aslinda turkiyede kariyerime devam etmeyi planliyorum.ama amerika vatandasligi da istiyorum

Bilen biri olarak söyleyeyim, ABD'ye yerleşmeyi en fazla 3-4 yıl erteleyebilirsiniz. Ancak vatandaşlık için gerekli olan 5 yıllık süre yerleştikten sonra başlar.

Uzman doktor bir arkadaşım şu anda MD lisansı almak için gerekli sınavlara (USMLE) hazırlanıyor. Onun gibi birkaç kişi daha tanıyorum. Hepsinin söylediği ortak şey "Keşke mezun olur olmaz gelseydim".

Hem Türkiye'de kariyere devam edip hem ABD'de göçmen olmak mümkün değil maalesef. Önünde sonunda birini seçmek zorunda kalacaksınız.

• Dogru diyorsunuz ama gerçekçi olmak lazim orada egitim tamamlamak icin birikim gerek ve bu bende yok

• Sanirim once vatandasligi alip sonra turkiyeye geri donup kariyerimi tamamlayacagim kararim bu sekilde

• Anladigim kadariyle daha gc kazanmadiniz.daha gc kazanmadan vatandas olmayi dusunuyorsunuz kazaninin sonra dusunursunuz

• ABD de vatandasliga green kart sonrasi 5 sene yasadiktan sonra muracaat edebilirsiniz... O sure icinde yilin en az 6 ayini ABD de gecirmeniz lazim... Egitim icin birikimim yok derken USMLE icin kendinizi hazir hissetmiyorsunuz herhalde...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |