Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetty, içinde söyledi: Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular

Arkadaşlar ABD'de ayva var mı? Kaliforniya'da sadece 300 akrelik bir alanda yetiştirildiğini okudum.

Houston'da ara sıra HEB veya Türk marketlerinde oluyor. Biraz pahalı ama nefsimizi köreltmek için alıyoruz.

• @ahmetty Farmers marketlerde var, quince diye geciyor ismi. Ayrica pears yani armutlarin degisik cesitleri de var. Bazilari oldukca buyuk ve ayva ile karistilabilir.

Internetten bakinca uretim bolgesi "zone 5 thru 9" diyor. Bu zone ABD'nin buyuk bolumunu kapliyor. En guneydeki cok sicak yerler ve Kanada sinirboyu haric. Delaware'de mesela elma ve armut yetisiyor, bu durumda ayva da yetismesi lazim. Bizim bahcede dwarf elma agaci var. Boyu 1 metre ancak ama her yaz 8-10 adet elma veriyor.

• ⭐⭐⭐

Kefir... Bizim Türkiye ve civar bölgelere özgüdür diye düşünüyordum. İngiltere'de olduğunu videodan izleyince çok şaşırmıştım. Geçen günlerde bir videoda da ABD'de olduğunu gördüm/duydum. Tekrar şaşırdım 😁
    Binbir türlü meyvelisi vardır da sade olanına da şeker katıp satmıyorlardır umarım 😂

• @hadi-BE Kefir bizim hemen hemen devamli aldigimiz bir urun. Hemen hemen tum marketlerde satiliyor. Biz genelde yaban mersini ve cilekli tercih ediyoruz.

32 oz (yaklasik 950 ml) fiyati yerine gore $2.50 ile $3.00 arasinda degisiyor.

• ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular

@hadi-BE Kefir bizim hemen hemen devamli aldigimiz bir urun. Hemen hemen tum marketlerde satiliyor. Biz genelde yaban mersini ve cilekli tercih ediyoruz.

32 oz (yaklasik 950 ml) fiyati yerine gore $2.50 ile $3.00 arasinda degisiyor.

A101 isimli marketten sade Altınkılıç marka alıyorum ben de. 1Litresi yaklaşık 8 liraydı sanırım. Küçükler var. 1 su bardağı çıkıyor. Arada değişiklik olsun diye çileklisinden alıyorum. O da 5 lira civarıydı sanırım.

• Ben kefirin sade ve yagsizini alip su ve tuz ekliyorum. ABD’deki ayran hasretimi oyle gideriyorum.

• @ahmetty Burada (Austin/TX) Hintlilerin calistirdigi marketlerde buluyoruz. 3 hafta once almistim. Kestane de bulunuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror soba kuracak delikte olsa tam Türk işi olacak 🙂

• Amerikada Beinsports'tan yayınlanan Türk futbol maçlarını nasıl seyrediyorsunuz?

• Anlam veremedigim, acayip gercek disi ve sacma gelen bir durumu sormak istiyorum.

ABD’deki ayakkabi kaliplari ve olculeriyle ile ilgili. TR’de iken 42-43 giyiyordum.

Bu ayakkabinin 9-9.5-10 numaralarini denedim ama yanlar cok dar geldi ve sikti.

Bu ayakkabinin da 10 numarasini denedim ama yanlar yine dar geldi, sikti.

Su an giydigim Skechers’in ilk once 9 numarasini denemistim, onda da yanlar dar gelmisti. 9 Wide aldigimda her seyi tam anlamiyla tam geldi. Ama iste her ayakkabida Wide opsiyonu yok. Cogunda yok hatta. Internette ve magazada normal numaranizin yarim numara ustunu alin diyorlar yanlarin tam gelmesi icin, ki 9.5 oluyor benim durumumda, onlar bile tam gelmiyor. 1 numara buyugu 10’u denedim onlar da tam gelmedi. Bunun sebebi ve cozumu nedir? ABD'de sadece Wide ayakkabilari giyebileceksem isimiz var demektir.

• Bu ekteki muzik arastirdigim kadari ile Beyaz Amerikalilar'in kulturunde (ozellikle anaokulda) olan bir muzikmis. Cocugunu orada okutmakta olan mudavimlerimize sormak istiyorum.

Ana okulua veya ilk okula giden cocuklariniza hala bu eski muzigi soylettiriyorlar midir? 🙂

• @Haliax Ben de genelde wide size giyen birisyim. Her cesitte bulmak malesef biraz zor oluyor. Genel olarak TR'de 42-43 giyiyorsaniz, burada 9.5 ve 10 uygun gelmesi gerekir. 10 biraz boydan buyuk gelebilir. Store'da eger wide yoksa, orada deneyip, numaraya karar verdikten sonra online siparis verebilirsiniz.

• ⭐⭐

Bende ayakkabi konusunda asiri huysuzumdur. Abd’de 5 yildan sonra olayi cozdum 😀 Her marka birbirinden farkli. Mesela hicbir nike adidas ayakkabi ile rahat edemiyorum. New Balance’in bazi ayakkabilari iyi geliyor. Gunluk kullanim icin yuzde yuz basari sagladigim ayakkabi asics gel marka olanlar. Hep ayni numara ayni wide ayakkabi aliyorum. Her marka cok farkli hissiyat veriyor. Gerekirse butun markalari deneyin. Bir de numara cok onemli ben uzun sure kendimi 11 sandim. Sonra 10,5 deneyim diye aklima dustu meger 10,5’mus gercek numaram. 😀

• Ayakkabi konusu kirmizi cizgimdir. Her marka her model giyip deneyen birisi olarak sunu soyleyebilirim. Bildiginiz butun markalari unutun.
    1- ON - Cloudmonster
    2-Hoka
    3-Brooks
    deneyin aradaki farki gorun. bunca zaman ayakkabi diye ne giymisiz biz diyeceksiniz.
    sevgiler,

• @Sayal, içinde söyledi: Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular

Ayakkabi konusu kirmizi cizgimdir. Her marka her model giyip deneyen birisi olarak sunu soyleyebilirim. Bildiginiz butun markalari unutun.
    1- ON - Cloudmonster
    2-Hoka
    3-Brooks
    deneyin aradaki farki gorun. bunca zaman ayakkabi diye ne giymisiz biz diyeceksiniz.
    sevgiler,

Ilgilenenler icin:

https://www.on-running.com/en-us/products/cloudmonster-61/mens

https://www.dickssportinggoods.com/f/brooks-running-shoes

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |