Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular

• @freeworld Vizio Soundbar listeme aldım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror ABD'de kablo TV anlamsız derecede pahalı. Bizim eve 15 dolarlık bir anten aldım Amazon'dan, onunla bütün yerel kanalları ücretsiz izliyoruz, hem de bazıları HD kalitede. Bizim Xfinity de TV kutusu ile gelmişti ama çok saçma sapan, düşük kaliteli bir şeydi, kalitelisi de inanılmaz pahalıydı. Hemen iptal edip sadece internet olan pakete geçtim.

Eve Xfinity aldıysanız Xfinity Mobile mantıklı olabilir. Aşırı data kullanmıyorsanız çok karlı oluyor. Bizim aylık faturamız 15-25 dolar civarında oluyor (2 hat için).

• Arkadaşlar merhaba. İşbu girdi benim ilk girdim olacak, foruma yeni üyeyim. Hepinize paylaştıklarınız adına çok teşekkür ederim, gerçekten çok güzel bir ortam var burada. Aranızda olmaktan çok mutluyum.

Merak ettiğim şey şu; Amerika Birleşik Devletleri içerisinde gönüllü olarak katılabileceğimiz sivil toplum kuruluşları var mı? Daha doğrusu bu sivil toplum kuruluşlarında aktif çalışan var mı acaba aramızda? Ben Türkiye'de sokak hayvanlarına yardım ve arama kurtarma operasyonları gibi farklı alanlarda gönüllü olarak eğitim alıyor ve aktif görev alıyorum. Bu ve benzeri imkanlar oralarda nasıl acaba? Arama kurtarma gibi bir alanda gönüllü olarak çalışmamız mümkün mü? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür eder, esenlikler dilerim.

• @knnrn Rica etsem, antenin linki duruyor mu ya da marka-model? 🙂

• @caglaror https://www.antennasdirect.com/transmitter-locator.html

Bana kalsa ben tencere kapağından çoktan anteni yapmış kanalları seyrediyordum 🙂 Eski hatıralar geldi aklıma ne dayak yemiştim ya 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hk1892 Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. İşbu girdi benim ilk girdim olacak, foruma yeni üyeyim. Hepinize paylaştıklarınız adına çok teşekkür ederim, gerçekten çok güzel bir ortam var burada. Aranızda olmaktan çok mutluyum.

Merak ettiğim şey şu; Amerika Birleşik Devletleri içerisinde gönüllü olarak katılabileceğimiz sivil toplum kuruluşları var mı? Daha doğrusu bu sivil toplum kuruluşlarında aktif çalışan var mı acaba aramızda? Ben Türkiye'de sokak hayvanlarına yardım ve arama kurtarma operasyonları gibi farklı alanlarda gönüllü olarak eğitim alıyor ve aktif görev alıyorum. Bu ve benzeri imkanlar oralarda nasıl acaba? Arama kurtarma gibi bir alanda gönüllü olarak çalışmamız mümkün mü? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür eder, esenlikler dilerim.

Hosgeldiniz.

Evet, dediginiz turden kuruluslar var. Hepsinin listesine nasil ulasirsiniz emin degilim ama su gibi sitelerden arastirmaya baslamanizi tavsiye ederim:

• @hk1892 Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba. İşbu girdi benim ilk girdim olacak, foruma yeni üyeyim. Hepinize paylaştıklarınız adına çok teşekkür ederim, gerçekten çok güzel bir ortam var burada. Aranızda olmaktan çok mutluyum.

Sevgili kardesim. Okullarin her zaman yardim ihtiyaci var. Size yakin olan herhangi bir okulun mudurune mail atin, randevu alin. Memnuniyetle yardiminizi kabul ederler. Benim esim okul kutuphanesinde gonullu calisiyor. Bunun gibi bir suru is olabilir okulda yapabileceginiz. Eger sizi tatmin ederse tabi. Kolay gelsin, selamlar.

Edit: Simdi farkettim, arama kurtarma yazmissiniz. Firedepartment'a da sorulabilir. Her town'in kendi acil durum planlari ve isbolumleri oldugunu tahmin ediyorum. Onlara da dahil olabilirsiniz belki. Tecrubeleriniz daha sonra buraya yazarsaniz ben kendi adima memnun olurum.

Bagimsiz birimler olabilir ayrica. Bizim burda Pettinghill House diye bir yer var. Kucuk kendi calinda bir non-profit yiyecek, kiyafet vs dagitiyor. Saglik sigortasi destegi falan veriyor. Oturdugunuz town'i arastirabilirsiniz bu tur kurumlar bulmak icin.

• @crazycells Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

@hk1892 Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

Hosgeldiniz.

Evet, dediginiz turden kuruluslar var. Hepsinin listesine nasil ulasirsiniz emin degilim ama su gibi sitelerden arastirmaya baslamanizi tavsiye ederim:

@sadriabi Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

Sevgili kardesim. Okullarin her zaman yardim ihtiyaci var. Size yakin olan herhangi bir okulun mudurune mail atin, randevu alin. Memnuniyetle yardiminizi kabul ederler. Benim esim okul kutuphanesinde gonullu calisiyor. Bunun gibi bir suru is olabilir okulda yapabileceginiz. Eger sizi tatmin ederse tabi. Kolay gelsin, selamlar.

Edit: Simdi farkettim, arama kurtarma yazmissiniz. Firedepartment'a da sorulabilir. Her town'in kendi acil durum planlari ve isbolumleri oldugunu tahmin ediyorum. Onlara da dahil olabilirsiniz belki. Tecrubeleriniz daha sonra buraya yazarsaniz ben kendi adima memnun olurum.

Bagimsiz birimler olabilir ayrica. Bizim burda Pettinghill House diye bir yer var. Kucuk kendi calinda bir non-profit yiyecek, kiyafet vs dagitiyor. Saglik sigortasi destegi falan veriyor. Oturdugunuz town'i arastirabilirsiniz bu tur kurumlar bulmak icin.

Merhaba,

Cevaplarınız adına çok teşekkür ederim. Henüz Amerika'ya gidemedim. Çekiliş bekleyen, umut yolcularından birisiyim. 🙂

Ancak verdiğiniz bilgiler ve kaynaklar ışığında araştırmalar yapacağım ve Amerika'da bir yaşam kurduğumda önceliklerimin arasına alacağım bu konuyu. Benim için oldukça önemliydi. Çok sağolun tekrardan.

• Merhabalar, sadece meraktan soruyorum, acaba Amerika'dan araba alıp gemiyle buraya getirsek, Avrupa araçları gibi 2 yıl boyunda durabilir mi yoksa başka prosedür mu uygulamak lazım ?

• ⭐⭐ Banned

Amerikan plaka dodge challenger vardı sahibindende yabancıdan yabancıya satılık. Aynı soruyu adama sordum cevap vermedi

• @griinkart
    Evet biz getirmiştik bir kaç sene önce. İzmirdeki porttan. 2 sene durdu sonra geri yolladık. Türkiye tarafında herhangi bir masrafı olmuyor, fahiş benzin fiyatı harici 🙂
    Konularda arattırın, bir konu vardı detaylı bunun hakkında.

• @freeworld Teşekkürler getireceğimden değil ama aklıma takıldı işte 🙂

• @gallifrey harika yazmışsınız, teşekkürler.
    pahalılık ve trafik ile ilgili okuduklarımdan sonra LA'den vazgeçtim. NY olabilir diye düşünüyorum. Karlı kışları severim. ama LA gibi hep güneşli tatlı hava da çpok cazip. Kaldı ki bir de üstsolunum yolum çok hassastır, dikkat etmezsem hemen nezle olurum. Çok yakın bir arkadaşım SF tam senlik dedi. Yokuş sevmem. Dümdüz olsun, kilometrelerce yürürüm. O yüzden bilmedim. Ancak sizin yazınızda belirttiğiniz alternatifler çok cezbedici. Film sektöründe çalıştığım için LA veya NY düşündüm hep. Sanırım şimdi bir oturup etraflıca düşünmem lazım.

• @ebrupilten San Diego yu dusunun derim. Trafigi LA ye gore daha azdir.

• San Diego yu herkes çok övüyor ya çok güzel bir şehir diye. Bakalım 4 günlüğüne tatile gitmeyi düşünüyoruz 🙂

• @damladav Tatil donusu yorumlarinizi bekliyoruz 🙂

• Sevip sevmeme konusuna hiç girmeden bir detay aktarmak isterim. TR'deki CocaCola ile buradakilerin tadı ve şeker oranları farklı. Vardır bir sebebi ama bizim TR formülasyonuna en yakın cocacola Meksika'dan ithal edilenler. Etiketlerine bakın, genelde cam şişe (klasik şişe) formatında oluyorlar.
    Bu arada kök birası denen şey size de Bengay Pomad sıkılmış gazlı içecek gibi geliyor mu? Başkalarına da geliyor muş... https://eksisozluk.com/kok-birasi--281754

• @caglaror Bengay Pomad :)) Aylardır bu tat neye benzer diye düşünür dururdum, yaşayın tanım tam oturdu 🙂

• @freeworld Dolapta 80ente meraktan aldığım var bekliyor. Tadına bakmıştım. Zor içerim gibi ama denemeye devam edeceğim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |