Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular

• Başlığa uygun sorulara devam: Sizce yarınki seçimin sonuçları Amerika'ya göç kararınızı etkiler mi?

• @nilorhan Benim etkilemez 🙂 TR'de çok yüksek değişiklikler beklemiyorum. Memleket için en iyisi neyse o olsun. Biz yolumuzu biraz ayrık çizdik.

• ⭐⭐

@nilorhan güzel soru! Amerika fırsatlar ülkesi ve greencard büyük şans. Kesinlikle gidip denemek istiyorum.

• @nilorhan Absürd, Detaycı, Obsesif, Cevaplanması Şart Olmayan Ama Kimine Göre Cevabı Önemli Sorular içinde söyledi:

Başlığa uygun sorulara devam: Sizce yarınki seçimin sonuçları Amerika'ya göç kararınızı etkiler mi?

bu iktidarin son 15 yilda adalet, egitim, ekonomi, devlet idaresi, dis isleri, askeriye dahil tum demokratik kurumlarda yarattigi erozyonun izlerini, liyakata dayanmayan kadrolasmanin etkilerini silmek icin en az 50 yil gerekir.

• ⭐⭐

@sadriabi artık 100 sene ye de muvaffak olmaz!

• "Türkiye seçimini yaptı" klişesi ile noktayı koyayım.

• Ingilizceye yeni baslayan arkadaslarima tavsiyem;
    Turkce dusunerek direk ingilizce cevirisini yapmayin derim. Ozellikle kulturumuzde olan bazi soylemleri.
    Bu kulaklar "Kiss your daughter for me" diyen bir adam duydu. Ne kadar temiz niyetle soylenmis oldugunu biz biliyor anliyoruz ama boyle bisey demek bir amerikali kafasinda tahmin edemeyeceginiz kadar buyuklukte bir yanlis. 😅
    Zor toparladim arkadasin dedigini 😃

• @toprock selamlar, 1 aydir Austin Tx dayiz. Burda cocuklar icin ortam tr ye gore kesinlikle cok daha iyi, en azindan benim gordugum kadariyla. Parklarla ilgili bir cekinceniz olmus sanirim. Austinde park ve dogaya karisma adina cocuklarinizla vakit gecirebileceginiz bir cok yer ve aktivite var. Neredeyse her mahallede bahsettiginiz sekilde parklar var ve bu parklar tr deki gibi bir kavsagin kosesi kadar olan cim alan degil. baya kucuk bi orman gibi. Farkli tur kuslar hayvanlar hatta geyikler gormek mumkun.

• Banned

Abi "CatCalling"(Sözlü Taciz) diye bişey duydum genelde newyorkda çok görülüyormuş. Bu olay hakkında bilgi sahibi olan var.
    (

) bu nedir ya. Hani yasalar fln nerde kaldı. Gidip'de katil olmak var 😃

• @tissi Çok teşekkürler,
    Bir tane bahsettiğiniz türde parkın google maps street view bağlantısını gönderebilir misiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @toprock rica ederim.
    burasi da evimize yakin aslinda kucuk cok da populer olmayan bir park:

burasi austindeki en populer park:
    burasi yine nispeten populer bi park:
    bu da yine siradan buraya gore kucuk bir park:

istemediginiz kadar park bulabilirsiniz bunlar gibi.

• Parklar harika her eyalette bolca mevcut fakat sıcak ve nem bir hayli zorluyor. Ki bahsettiğim yer NC eyaleti. Saat şuan 23:45 sıcaklık 24 derece ve nem orani %91. Yarin gunduz 34c gorunuyor.
    Houston’da dahada kötüdür diye tahmin ediyorum.

• @tissi Teşekkürler. Aslında böyle büyük parklardan çok, Türkiye'deki mahalle parkları gibi her mahallede bulunan parklardan bahsetmiştim. Google maps'te "park" diye aratınca evet çok fazla çıkıyor. Heyecanlanıyoruz buradan bunlara bakınca. umarım bir an evvel geliriz oralara da çocuğumuzun bu parklarda koştuğunu görebiliriz

• @toprock Iste onu soyluyorum aslinda, zilker haric digerleri mahalledeki parklar. Digerlerine dikkat etmedim ama rattan creeke gidiyoruz mesela, bir zone soz konusu o park o zoneun sakinlerine ait. ozel alan tabelasi var bu zone disindakiler giremez seklinde.

• @tissi ve diğer arkadaşlar,
    siz gittiğinizde çocuklarınız kaç yaşındaydı ? hangi sınıftan başladılar okula ? dil ve uyum problemini ne sürede giderdiler ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@toprock Oğlumuz 2016 Kasım ayında 5.5 yaşındayken Houston'da anaokuluna başladı. Birkaç kelime dışında hiç İngilizce bilmiyordu. Anaokulunu bitirdiğinde dil anlamında hiçbir sıkıntısı kalmamıştı ama neredeyse yıl ortasında başladığı ve dersleri aynı hızda öğrenemediği için öğretmeni birinci sınıfa başlamasını önermedi, anaokuluna devam etti. Şimdi her anlamda hazır.

Benim önerim mümkün olduğunca çocukların tüm çocuklar ile birlikte, eğitim yılı başında okula başlamasıdır.

Türkiye'deyken ve ABD'ye ilk geldiğimizde oğlumuza İngilizce öğretmek için uğraşıyorduk, ancak ilk yılın sonunda Türkçesi bozulmaya başladı. Şu anda İngilizce konusunda hiçbir şey yapmıyoruz, evde kesinlikle İngilizce konuşmuyoruz. Türk çocukları bir araya geldiğinde hepsinin tercihi İngilizce oluyor, kendi aralarında da Türkçe konuşmaları için uyarıyoruz ama yine de istemiyorlar.

Yetişkinler genelde çocukları da kendileri gibi gördükleri için çok zorlanacağını sanıyorlar ama özellikle dil konusunda çok kolay uyum sağlıyorlar.

• @knnrn Biz de gitmeden burada bir dil kursuna verelim, orada sıkıntı çekmesin, en azından temel ihtiyaçlarını giderebilecek kadar konuşabilsin istiyoruz ama sizin anlattığınıza göre belki de buna hiç gerek yok.
    Hep çocuk çocuk diyoruz ama bakalım biz nasıl yapacağız dil ve uyum problemini 🙂

• @yekta
    O da baya yurekli bi abimiz/ablamizmis yalniz 🙂

• Banned

Sanırım Amarillo yerine Utah da bi kasabayı tercih etmem gerekecek. 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |