Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

• @birisi metin gayet iyi hocam çevirip gönderelim.

• @justozkan Ingilizcesi iyi birisi cevirip bizimle paylasabilir mi translet'den ceviririz de sonra yamulmayalim

edit: kcc mail yollamaktan vazgectik

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @mustf201 benimki bir öneri aklıma geleni yazdım, elbette nihai metin olmasını beklemiyorum, beraber düzenleyelim diye paylaştım. Elbette metin ingilizce olacak, metni çeviririz

• @birisi aynen bu tarz olacak şekilde. Dileyen bunu direkt atsın tabi ama özellikle ingilizceyi iyi kullanan arkadaşlar pasaport kuralının kaldırılmasının fake başvuruyu çoğaltarak gerçekten gelmek isteyenleri elemesi, senin bahsettiğin gibi vize ücretinin önden alınıp daha sonraki başvurulara göre değerlendirilmesi, hatta ilk başvuruda kazananların sayısının uzun yıllardır başvuranlara göre son 3-4 yıldır istatistiki olarak arttığını ve bu algoritmanın bir güvensizlik oluşturmaya başladığını yazabilirler

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami düşüncenizde haksız degilsiniz ancak; yasalar önünde kurallara uyulmadan getirilmiş bir şarttı bu. normalde bu şartın getirilmesi için gerekli bir yasal süre vardi. trump yönetimi bu zaman kuralına uymadan bu şartı getirdi ve haliyle mahkeme de yapılan itirazı kabul edip bu şartı kaldırıldı.

sizinle aynı şekilde düşünmekle birlikte, bu yasağın "çekiliş" mantığında olan bir piyangoya da ters düştüğünü zaman zaman düşünmüyorum değilim.

evet, en az lise mezunu şartı da var ancak; dubya üzerinde pasaport temin edilemeyen ülkeleri de bu piyangoya sokmak istemeleri çok normal. çünkü kisi, pasaportu olmadan da vize alıp abd'ye gidebilir. (*bu FAM kurullarında açıkça belirtilir)

mail atarak bu şartı tekrardan getirilmesinin istemek elbette hakkiniz / halkımız ancak; trump gibi bir başkanin kararnamesiyle gelen şartı, biden gibi(!) bir başkanin kararnamesi ile geri getirilmesi istemek çok da gerçekçi olmaz.

DOS'un bu konudaki fikri bence trump ile aynı. belki de yakında bu kuralı tekrardan getirecek kurallar dahilinde bir girişimde bulunurlar.

o zamana kadar beklenenin ve bunun için dua etmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

• @birisi lise mezunu kısmı olmamış.lise mezunu olmayıp meslek şartını sağlayanlar başvurabiliyor

• @enemy Sayın yetkili, ben green card çekilişinde pasaport şartının devam etmesini, ayrıca vize ücretinin başvuru esnasında ödenmesini talep ediyorum. Bu yapıldığında gerçek olmayan başvuruların azalacağını düşünüyorum.
    Ben Türkiye'de yaşıyorum. Green Card çekilişi için başvuru yapanların içerisinde lise mezunu olmayıp başvuru yapan (veya meslek şartını taşımayan) pasaportu olmayıp sahte numara ile başvuru yapan binlerce insan var. Eğer başvuru esnasında istenen pasaport şartı kaldırılırsa çok daha fazla sahte başvuru olacaktır. Bu çekiliş sayesinde yeni fırsatlar yakalamak için yıllardır başvuru yapan kişilerin mağduriyeti çok daha fazla artacaktır.

şimdi nasıl oldu

• This post is deleted!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

arkadaşlar,

yapmaya çalıştığınız bu girişim, şuan DV sürecinde olan arkadaşların süreçlerine zarar vermekten baska bir işe yaramaz. lütfen bunu yapmayin, bu konuyla alakasi dahi olamayan KCC'ye bu tarz gereksiz mailler atmayın.

KCC'nin pasaport sarti ile uzaktan yakından alakası yok.
    KCC, dv süreci için sadece evrak toplayan bir kurum. çekilişin yapılması, kuralları, kaideleri vb durumlarla ilgili bir karar mercii değil.

lütfen ama lütfen maillerinizle KCC'yi meşgul etmeyin. suan mülakat bekleyen binlerce türk dv talihlisinin sürecini olumsuz etkileyeceksiniz.

bu kuralın tek yetkili DOS'tur.
    unutmayın, bu kural bir abd başkanı tarafından getirildi. kaldiran da bir abd mahkemesi.

tekrar ediyorum, lütfen atmaya çalıştığınız mailleri göndermeyin.

kural gelecekse yine DOS tarafından gelsin.
    bunun yerine, fazla mülakat vermesi için ankara'ya sosyal medyadan baski yapmanız daha doğru olacaktır.

• @gucarslan yönlendirme için teşekkür ediyorum

• @gucarslan Arkadaşlar bilginize @justozkan @birisi @mustf201

• Dear Sir, I request that the passport requirement for green card lottery continue and that the visa fee should be paid at the time of application. When this is done, I think that false applications will decrease.
    I am living in Turkey. Among those who apply for the Green Card lottery, there are thousands of people who are not high school graduates (and do not meet the professional requirement) and do not have a passport and apply with a fake number. If the passport requirement is removed during the application, there will be many more fake applications. Thanks to this lottery, the grievances of people who have been applying for years to catch new opportunities will increase much more.

Doğrusuyla yanlışıyla şöyle bir metin gönderdim. Konu kısmına da : About the 2024 green card lottery

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustf201 ben yapmaya çalıştığınız girişimin yanlış olduğunu düşünmüyorum. ancak izlediğiniz yok tamamıyla yanlış.

şuan mulakat bekleyen dv talihlilerinin yerine koyun kendinizi. KCC'ye atacağınız her mail, süreçleri ile alakalı maillerine cevap bekleyen bir türk dv talihlisinin sürecini olumsuz etkileyecek. beklediği maile cevap alamayacak belki, belki günler sonra alacak yığılan mailler yüzünden.

doğru adres DOS'tur.
    onlarla da bu linkten iletişime geçmeniz gerekir

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustf201 bunun için görüşüp bir çalışma yapabilir miyiz elbette bakalım.

ancak tekrar ediyorum; bu abd federal hükümeti tarafından yapılıyor ve kuralları onlar tarafından belirleniyor. bu şartın olması gerektigini fikrine katılan olduğu kadar, katılmayanlar da var ve açtıkları davayı kazandılar. atılacak maillerle bu kuralın tekrardan getirilmesini saglamak zor olacaktır.

yine de bunun için neler yapalım bir bakacağız 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

50

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |