Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

• biri de geçen gün facebookta yazmıştı, "bu yıl 15.başvurum" diye 🙂 🙂 🙂

• @suat-gunay hay maşallah. Benim ilk başvurum ve Mayısa kadar O kişinin sabrından bir çimdik rica edeceğim. Olay inada binmiş resmen 😆

• @suat-gunay, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

Bence de pasaport şartının kalkması hoş olmadı. Yukarıda bir çoğumuzun söylediği gibi, ABD'ye gitmek için her konuda hazır olan, son derece istekli olan ve çekilişin çıkmasını bekleyenlerin şansı, sadece başvurmak için başvuran, çıkınca da gitmeyeceklerin çoğalması ile azalacak. Ama şu da var; çekilişi kazanıp gitmeyi düşünmeyenler, çekilişi kazanan ama CN'si yüksek olduğundan normalde sıra gelmeyeceklere sıra veriyor(mu?). Haliyle sonuçta çekilişi kazanan biri gidiyor, kimsenin de hakkı yenmiyor, en azından 100% yenmiyor diye avutuyorum kendimi şayet CURRENT mantığım doğru ise. Haa bir de çok yakınen tanıdığım bir kişinin başına gelenler, aslında biraz da, ben yazgı diyeyim siz şans, başkasının sizin gidişinizi engelleyemeceği yönünde. Şöyle ki; Adam ilk 2018 GC'ye başvuruyor, kazanıyor ama CN en sonlarda, gidemiyor. 2019 GC'ye tekrar başvuruyor, yine kazanıyor ama ailesinde bir kayıp yaşıyor, gitmiyor. 2020 GC başvuruyor yine kazanıyor pandeminin azizliğine uğruyor. Veeee 2021 GC kazanıyor ve CN bin küsür, ilk mülakatlardan biri ve vizesini alıp gidiyor. Bir açıdan baktığında adam şansızlığın dibini yaşıyor, diğer taraftan ise amaç ABD'ye gitmek ise, adama yazılmış hocam bir kere, önüne engeller çıksa da o yazgı gerçekleşecek illa... Haa bu arada 2018 ve 2019 başvuru sonuçlarını gördüm, yani doğru. 2020'yi görmedim ama itiraz süreci ile ilgilendi biliyorum. 2021 ise adam şu anda ABD'de. 4 yıl üst üste girip kazanmak nedir yahu?

maşallah ne mübarek bir arkadasmış kendisi. adresini verin de elini bir öpek 🙂 dokunsak yeter şansı bize gecer.

• @suat-gunay 15. kez kendim icin son 8 kez de esimle birlikte oldu sanırım. yani toplamda 23 basvuru var yani. Halen cıkacak ümidi ile basvurup duruyorum. Sansın cok oldugu zamanlarda da cıkmadı az oldugu zamanlarda da:) nereye kadar gider bilmiyorum ama bu sene ümitliyim diyerek pozitif olmaya calısıyorum.

• ⭐⭐

@mathematiche 23 başvuruda çıkmaması gerçekten umut kırıcı olmuş inşAllah bu sene yüzünüz Güler

• @emirgenco Hayırlısı olsun. Bir şekilde nasibimiz varsa orda gideriz. Matematik öğretmeniyim ve sırf baska bir yol deneyeyim yüksek linsansla bari gideyim diyerek Bilgisayar Mühendisliği okudum 30 yasından sonra. Ortalamayı bile cok ciddiye aldım vs.. ama ben okumaya basladıgımda dolar 3 lira civarı iken bittiginde 8 liralara geldiginden o da hayal oldu gitti yüksek lisans ücretlerinden ötürü. Denemeye devam bir şekilde o amerika olacak.

• ⭐⭐

@mathematiche bu azimle bencede olacak rabbim nasip edecek

• This post is deleted!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

merhaba,
    iletileriniz konu başlığından oldukça farklı ilerliyor.
    lütfen iletilerinizin konu başlığıyla alakalı olmasına dikkat edin.

iletilerin ilgili başlıklarda ve özellikle DV2023 Sohbet Odası'nda olması daha sağlıklı olacaktır.

• Banned

@mathematiche İnşallah bu sene çıkar artık. 🙏

• (d) (U) Passport Requirement: Starting with entrants in DV2021 (opened for entry registration in October 2019), each DV entry was required to include the passport number, country or authority of issuance, and expiration date for the principal entrant’s valid, unexpired passport or be qualified for a passport exemption. In February 2022, a federal district court vacated the regulation that provided the basis for this requirement. If you encounter applicants from the DV2021 through DV2023 program years who did not list valid passport information on their DV program entry, or had a change in the passport numbers provided between the time of DV entry and visa application, or there was a claimed exemption on the entry form, you should not consider that information at all as it is no longer legally relevant to the applicant's eligibility. If you have any questions concerning this issue, please contact your attorney adviser in L/CA.

Kaynak: https://fam.state.gov/fam/09FAM/09FAM050206.html

pasaport kuralı ile ilgili düşüncem kısa süre içinde tekrar gelmeyeceği. Her şeyden önce dv vize dağıtımını eskisi gibi sorunsuz hale getirmedikçe kuralların hiç bir önemi yok.

• ⭐⭐

@Orhan-Cabarov inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

🔁

başlığın ilk iletisi yeni gelişme sebebiyle güncellenmiştir.

• Gerçekten çok üzücü bir karar oldu. Başvuracak kişi ciddi değilse pasaport olması gerektiğini gördüğünde şimdi kim uraşacak o işler ile dedikten sonra niyetli olmadığı için başvurmuyordu. Şimdi gerçekten kazanmak piyango oldu.
    Dv2023 son tren gibi duruyor sonra ki yıllar için şu ekonomik durumda başvuru sayısını düşünemiyorum.
    Ben pasaportun yanında bir filtre daha beklerken geldiğimiz durum hiç iyi olmadı.
    İnşallah gerçekten canıgönülden isteyenlere çıkar diyelim.

• ⭐⭐

@SkyH pasaport şartı kalktı mı ? Yani

• ⭐⭐

Şimdi gerçekten biraz daha. Şans oldu bu çekiliş ama lise mezunu şartı bence pasaport şartından daha da önemli pasaportu herkes çıkarır ama lise mezunu olmayan başvurmıyor en azından buradan bir eleme oluyor

• Pasaport gerçekten niyeti olmayanı başvuru sayfasından uzaklaştıran engelleyen çok büyük etkendi.

Şimdi başvuru sayfasının açılmadığı kayıt tuşuna basıldığında aradığınız sayfaya ulaşılamadı vs gözlerinizin önüne geliyordur sanırım.

• Banned

@emirgenco, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

Şimdi gerçekten biraz daha. Şans oldu bu çekiliş ama lise mezunu şartı bence pasaport şartından daha da önemli pasaportu herkes çıkarır ama lise mezunu olmayan başvurmıyor en azından buradan bir eleme oluyor

Korona döneminde herkes lise mezunu oldu.
    Açıktan kayıt oldular. Evden çocuklar sınavlarını yaptı.
    100 binlerce kişi.
    Türkiye’ de okuma oranı yüksek dostum. Kalite düşük 😉

• @emirgenco, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

lise diplomasinin sorun olacagini dusunmuyorum. su an vakifbank yonetim kurulunda lise diplomali hem de sahte lise diplomali bir guresci oturuyor diplomanin sahteligi mahkeme karari ile de sabit 🙂🙂🙂🙂.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |