Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

• ⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

@smartcells açılan dava "civil action" davası olduğu için genel bir karar bu, sadece davacıları ilgilendirmiyor.

sn. @Muhtaradana'nın ifadesi " davayı açanlar kazandı " şeklinde olması gerek 🙂 çünkü karar kuralın iptali için verilmiş.

Ne diyelim. Belki de DV çekilişi için alınmış en doğru kararın devam ettirilmesi için DoS bir daha dava konusu edilemeyecek şekilde ABD kanun ve usüllerine uygun bir önlem alır ve bu şekilde devam etmesini sağlarlar.

Pasaport şartı hakikatten boş beleş adamların iş olsun diye bu çekilişe katılmasını önleyen çok iyi bir uygulamaydı. Hele ki Türkiye gibi pasaport almanın maddi olarak külfetli olduğu bir ülkede gerçekten bu lotoyu kazanmak isteyenlerin şansını arttıran bir etmendi.

• ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

zaten yukarida da birkac kez yazilmis ama tekrardan vurgulamayi uygun goruyorum. Pasaport sartinin kaldirilmasinin nedeni yasal usullere uygunsuz bir sekilde getirilmis olmasi. Yani DOS en az 30 gun oncesinden boyle bir degisiklik yapacagini federal bultende duyurup halktan yorum ve soru almadi. Bunun yerine DOS bu durumu "foreign affairs function" geregi istisnai bir durum olarak gorup degisikligi hemen yapti. Fakat mahkeme bunun uygun yol olmadigini dusundugunden yurutmeyi durduruyor.

Yani DOS, uygun adimlari takip edip pasaport sartini yeniden getirebilir.

Umarım bu zorunluluk böyle devam eder, yoksa oyuncak olacak bu Lottery işi ..

• Umarım ilgili kurum olması gerektiği adımları atar ve Pasaport zorunlu olur

• ⭐⭐⭐

Çok kötü olmuş bu karar, umarım doğru şekilde yeniden pasaport şartını getirirler de sırf denemek için başvuru yapıp gitmeyeceklerin önü kesilir 🙏🏻

• Gerçekten böyle bir durumun yaşandığını görmek çok üzücü ve anlamsız , bu sene kazandık kazandık sonrasında imkan yok demektir.

• Dv2024 te 300.000 kisi basvurur herhalde boyle olursa

• Biraz şeytanın avukatlığını yapmak istiyorum. Açıkçası " boş beleş insanlar başvuracak yav" söyleminin aptalca ve mantıksız olduğunu düşünüyorum. Adamların green cardla random insanları almasındaki amaç zaten hizmet sektöründe çalışacak low level veya unskilled insan ihtiyacını karşılamak istemeleri. Böyle bir amaçları olmasaydı zaten bunu ingilizce bilmeyen lise mezunlarının bile katılabileceği bir çekilişle değil Kanada'dakine benzer bir puanlama sistemi getirirlerdi. Sadece iş sektörleri başlığındaki popüler başlıklara bakmanız ne dediğimi anlamanız için yeterli bence.
    Olay diversity ise ve dünyanın her tarafından insanların katılabileceği bir sistemse gayet mantıklı bir karar olmuş. Sonuçta pasaport çıkarmanın zor ve hatta imkansız olduğu onlarca ülke var.

• ⭐⭐

@days-g, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

Biraz şeytanın avukatlığını yapmak istiyorum. Açıkçası " boş beleş insanlar başvuracak yav" söyleminin aptalca ve mantıksız olduğunu düşünüyorum. Adamların green cardla random insanları almasındaki amaç zaten hizmet sektöründe çalışacak low level veya unskilled insan ihtiyacını karşılamak istemeleri. Böyle bir amaçları olmasaydı zaten bunu ingilizce bilmeyen lise mezunlarının bile katılabileceği bir çekilişle değil Kanada'dakine benzer bir puanlama sistemi getirirlerdi. Sadece iş sektörleri başlığındaki popüler başlıklara bakmanız ne dediğimi anlamanız için yeterli bence.
    Olay diversity ise ve dünyanın her tarafından insanların katılabileceği bir sistemse gayet mantıklı bir karar olmuş. Sonuçta pasaport çıkarmanın zor ve hatta imkansız olduğu onlarca ülke var.

Boş beleş insanlara çıkacak söylemi yanlış olur ama kendi şansını denemek için başvuracak o kadar insan var ki çıksa gitmeyecekler bunlarda gerçekten isteyen bizim gibi insanları etkiliyor.

Pasaport çıkarmanın zor ve imkansız olduğu ülkeler diyorsunuz zaten o kişiler kazansa da onay almayacak insanlar bu da bizim şansımızı düşürüyor ve komunizm ile yönetilen ülkelerde pasaport şartı aranmıyor.

• @Days-G dediğiniz gibi olsaydı, pasaport müracaatında üniversite diploma şartı olurdu. Mavi yaka yada Beyaz yaka fark etmez köyde yaşayan kardeşimiz de pasaport alıyor, maslaktaki kardeşimizde alıyor.

Pasaportun şartının bize sağladığı şey, gitmek isteyen isteklilerin daha fazla şans bulması.

• Hemen her şeyde olduğu gibi bu konuda da siyah ve beyazın dışında grinin de binlerce tonu var.
    18 yaşına geldiği halde pasaport almayı akıl edememiş, fırsat bulamamış veya ailesi bu konuyu ciddiye almadığı için para denkleştirememiş birinin, pasaportsuz olarak kazandığında hem ailesinin desteğini hem de pasaportu alacak neredeyse bir yılı olacaktır örneğin.
    Kazandıktan sonra bile umursamayan insanlar olduğu gibi, sonrasında olayın kendisi için öneminin farkına varıp, veya hayatı o yönde şekillendiği için bu kazanımı ciddiye alıp adım atan insanlar da illa ki vardır.

• Valla hocam dediğinize kısmen katılıyorum evet dediğiniz şekilde de var,
    lakin ben şöyle düşünüyorum: bu DV işini haftasonu italya gezisi gibi algılayanlar, veya tam tersi hayatın olağan akışında normal sananlar var. Bırak ciddi ye almayı saçma sapan sorular soranlarmı dersin, mantık dışı hareketler mi dersin ne ararsan var bunu diğer başlıklarda yada youtube ta görüyoruz. Bu iş anne karnından yeniden doğmaya benzer, yeni bir ülke sıfırdan bir hayat, biraz surviver tadında mücadele. Bunlara maçası yemeğene bırak usa gidipde rezil olmayı bence ailesi pasaportunu dahi çıkartmasın.

• ⭐⭐⭐

@days-g, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

Biraz şeytanın avukatlığını yapmak istiyorum. Açıkçası " boş beleş insanlar başvuracak yav" söyleminin aptalca ve mantıksız olduğunu düşünüyorum. Adamların green cardla random insanları almasındaki amaç zaten hizmet sektöründe çalışacak low level veya unskilled insan ihtiyacını karşılamak istemeleri. Böyle bir amaçları olmasaydı zaten bunu ingilizce bilmeyen lise mezunlarının bile katılabileceği bir çekilişle değil Kanada'dakine benzer bir puanlama sistemi getirirlerdi. Sadece iş sektörleri başlığındaki popüler başlıklara bakmanız ne dediğimi anlamanız için yeterli bence.

Öncelikle forumdaki insanların fikirleri için "aptlaca" diye hitaplarda bulunmayın.
    Okuduğunuzu iyi anlayın. Boş beleş demek unskilled, lise mezunu, işsiz vs anlamında değildir. Üniversite mezunu ama bakalım bana da çıkıyor mu diye başvurup kazanıp hiç bir şekilde devam etmeyeni de gördüm. Bu boş beleş insandır. Kendi başvurduktan sonra çevresinde ne kadar arkadaşı varsa onlara da başvuranı da gördüm. Ki bu arkadaşlarının ne ABD'ye gitmeye niyeti var ne de çekilişle ilgileniyorlar. Bu da boş beleş insandır. Kazansa bile gitmeyecek, sırf iş olsun diye, eğlencesine ve sorumsuzlukla başvuranlar için bir tabir olarak kullandım. Bunu yazımda "... boş beleş adamların iş olsun diye bu çekilişe katılması.." diye açık açık yazdım. Okuduğunuzu anlayarak okuyup ondan sonra yorum, eleştiri yapın ve aynı zamanda "aptalca" vs gibi hakaret içeren kelimeler kullanmadan eleştiri yapın.

• ⭐⭐

@smartcells, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

Öncelikle forumdaki insanların fikirleri için "aptlaca" diye hitaplarda bulunmayın.
    Okuduğunuzu iyi anlayın. Boş beleş demek unskilled, lise mezunu, işsiz vs anlamında değildir. Üniversite mezunu ama bakalım bana da çıkıyor mu diye başvurup kazanıp hiç bir şekilde devam etmeyeni de gördüm. Bu boş beleş insandır. Kendi başvurduktan sonra çevresinde ne kadar arkadaşı varsa onlara da başvuranı da gördüm. Ki bu arkadaşlarının ne ABD'ye gitmeye niyeti var ne de çekilişle ilgileniyorlar. Bu da boş beleş insandır. Kazansa bile gitmeyecek, sırf iş olsun diye, eğlencesine ve sorumsuzlukla başvuranlar için bir tabir olarak kullandım. Bunu yazımda "... boş beleş adamların iş olsun diye bu çekilişe katılması.." diye açık açık yazdım. Okuduğunuzu anlayarak okuyup ondan sonra yorum, eleştiri yapın ve aynı zamanda "aptalca" vs gibi hakaret içeren kelimeler kullanmadan eleştiri yapın.

%100 size katılıyorum hayallerimiz çocuk oyuncağı olacak.

• bana göre de pasaport şartı "ciddiyet paratoneri"ydi.

Amerika'da yaşama niyetinde ne kadar kararlı ve ciddisin mesajı veriyordu. sırf çekiliş için pasaport çıkartan ve bu sebeple niyetini belli eden ve çekiliş sonucunda kazanırsa şayet, isteyen kişilerin gideceği bir durumu oluşturuyordu. goygoyuna başvurup, arkadaşı, eşi, dostu kendisi için başvurmuş bihaber tipler tekrar türeyecek şimdi. yani ciddiyetsiz, çıkarsa gidip-gitmeyecegi muallakta ve green card'in ciddiyetini kavrayamamış tipler tekrar hortlayacak. umarım bu karardan dönülür.

• Gördüğüm kadarıyla birçok kişi benimle ayrı görüşte olup pasaportun ciddiyet konusunda bir filtre olduğunu düşünüyor. Umarım bu filtre tekrar gelir. Bunu bizler kadar onlar da biliyorlardır diye düşünüyorum. Son 2 yıldaki verilerle kazanan ve süreci değerlendirmeyenler ile önceki dönemlerdeki aynı süreçte farklılık mevcuttur umarım ve bunu değerlendirirler.

Hakkımızda hayırlısı

• Bence de pasaport şartının kalkması hoş olmadı. Yukarıda bir çoğumuzun söylediği gibi, ABD'ye gitmek için her konuda hazır olan, son derece istekli olan ve çekilişin çıkmasını bekleyenlerin şansı, sadece başvurmak için başvuran, çıkınca da gitmeyeceklerin çoğalması ile azalacak. Ama şu da var; çekilişi kazanıp gitmeyi düşünmeyenler, çekilişi kazanan ama CN'si yüksek olduğundan normalde sıra gelmeyeceklere sıra veriyor(mu?). Haliyle sonuçta çekilişi kazanan biri gidiyor, kimsenin de hakkı yenmiyor, en azından 100% yenmiyor diye avutuyorum kendimi şayet CURRENT mantığım doğru ise. Haa bir de çok yakınen tanıdığım bir kişinin başına gelenler, aslında biraz da, ben yazgı diyeyim siz şans, başkasının sizin gidişinizi engelleyemeceği yönünde. Şöyle ki; Adam ilk 2018 GC'ye başvuruyor, kazanıyor ama CN en sonlarda, gidemiyor. 2019 GC'ye tekrar başvuruyor, yine kazanıyor ama ailesinde bir kayıp yaşıyor, gitmiyor. 2020 GC başvuruyor yine kazanıyor pandeminin azizliğine uğruyor. Veeee 2021 GC kazanıyor ve CN bin küsür, ilk mülakatlardan biri ve vizesini alıp gidiyor. Bir açıdan baktığında adam şansızlığın dibini yaşıyor, diğer taraftan ise amaç ABD'ye gitmek ise, adama yazılmış hocam bir kere, önüne engeller çıksa da o yazgı gerçekleşecek illa... Haa bu arada 2018 ve 2019 başvuru sonuçlarını gördüm, yani doğru. 2020'yi görmedim ama itiraz süreci ile ilgilendi biliyorum. 2021 ise adam şu anda ABD'de. 4 yıl üst üste girip kazanmak nedir yahu?

• Banned

@suat-gunay, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

Bence de pasaport şartının kalkması hoş olmadı. Yukarıda bir çoğumuzun söylediği gibi, ABD'ye gitmek için her konuda hazır olan, son derece istekli olan ve çekilişin çıkmasını bekleyenlerin şansı, sadece başvurmak için başvuran, çıkınca da gitmeyeceklerin çoğalması ile azalacak. Ama şu da var; çekilişi kazanıp gitmeyi düşünmeyenler, çekilişi kazanan ama CN'si yüksek olduğundan normalde sıra gelmeyeceklere sıra veriyor(mu?). Haliyle sonuçta çekilişi kazanan biri gidiyor, kimsenin de hakkı yenmiyor, en azından 100% yenmiyor diye avutuyorum kendimi şayet CURRENT mantığım doğru ise. Haa bir de çok yakınen tanıdığım bir kişinin başına gelenler, aslında biraz da, ben yazgı diyeyim siz şans, başkasının sizin gidişinizi engelleyemeceği yönünde. Şöyle ki; Adam ilk 2018 GC'ye başvuruyor, kazanıyor ama CN en sonlarda, gidemiyor. 2019 GC'ye tekrar başvuruyor, yine kazanıyor ama ailesinde bir kayıp yaşıyor, gitmiyor. 2020 GC başvuruyor yine kazanıyor pandeminin azizliğine uğruyor. Veeee 2021 GC kazanıyor ve CN bin küsür, ilk mülakatlardan biri ve vizesini alıp gidiyor. Bir açıdan baktığında adam şansızlığın dibini yaşıyor, diğer taraftan ise amaç ABD'ye gitmek ise, adama yazılmış hocam bir kere, önüne engeller çıksa da o yazgı gerçekleşecek illa... Haa bu arada 2018 ve 2019 başvuru sonuçlarını gördüm, yani doğru. 2020'yi görmedim ama itiraz süreci ile ilgilendi biliyorum. 2021 ise adam şu anda ABD'de. 4 yıl üst üste girip kazanmak nedir yahu?

O nasıl bir şanstır 😧

• @ping-pong hocam işte adama yazılmış. nolursa olsun bu adam gidecek denmiş... ha bunu diyen ben Tanrı derim, başkası Kozmoz der, diğeri şans der vs vs. Lakin buna ben şans demekte zorlanırım yahu 🙂 Bana şike yapmış diyin, KCC'de amcası var diyin, GC çekilişine hile karıştırmış diyin, Biden kankisi diyin, vallahi daha çok inanırım ama şansla anlatılmaz bu 🙂 🙂

• Banned

@suat-gunay, içinde söyledi: Green Card Başvurusunda Pasaport Şartının Kaldırılması Kararı (Şubat 2022)

@ping-pong hocam işte adama yazılmış. nolursa olsun bu adam gidecek denmiş... ha bunu diyen ben Tanrı derim, başkası Kozmoz der, diğeri şans der vs vs. Lakin buna ben şans demekte zorlanırım yahu 🙂 Bana şike yapmış diyin, KCC'de amcası var diyin, GC çekilişine hile karıştırmış diyin, Biden kankisi diyin, vallahi daha çok inanırım ama şansla anlatılmaz bu 🙂 🙂

Bize bunun 1/4 i lazım. 😂

• @ping-pong ahahaha doğru dedin ama yine de bence yanlış temenni. zira kazanmak yetmiyor, adamın yaşadıkları ortada. bize gitmenin nasip olması, yazılması gerekiyor. usta 4 yıl üst üste çekilişi kazanmak nasıl bir şeydir hiç aklım almıyor 🙂

Benzer Başlıklar

• 8
  • 61
  • 1
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |