Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Engelli Bireylerin ABD Vizesi Başvuruları

• Türkiye sakatlar derneğine üyeyim dernek bana amerikaya gitmem için yardım edebilir mi?

%45 a tipi psikoz engelli raporum var.annemle dayım türkiye sakatlar derneği başkanıyla aile dostu.1 hafta sonra türkiye sakatlar derneğine girmem için dernek başkanıyla görüşmeye gidicez.türkiye sakatlar derneğine kayıt olursam dernek başkanı konsolosluğa ya da amerikadaki herhangi bir iş yerine dilekçe yollayıp benim vize almamı sağlayabilir mi? derneğin başkanı bir dilekçeyle beni dil okulu için öğrenci vizesi ya da çalışma vizesiyle amerikaya gönderebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkan-yıldız merhaba.
    engelli olmanız sizin bir vizeye başvuru yapmanıza mani değildir. ancak; devlet kurumları hariç, size resmi bir görev adledilmedikçe bahsettiğiniz kurumlardan alacağınız evrakların size bir abd vizesi sağlayacağını pek zannetmiyorum. çünkü vize almanız, tamamen görüşmeyi yapan konsolosluk memurunun inisiyatifine bağlıdır.

elbette seyahat sebebiniz sağlık / tedavi konusu üzerineyse ve size bununla ilgili bir evrak sağlanacaksa o zaman durum farklı olacaktır. ancak bu evrağın bir sağlık kurumundan alınması gereklidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Erkan-Yıldız, içinde söyledi: Engelli Bireylerin ABD Vizesi Başvuruları

Türkiye sakatlar derneğine üyeyim dernek bana amerikaya gitmem için yardım edebilir mi?

%45 a tipi psikoz engelli raporum var.annemle dayım türkiye sakatlar derneği başkanıyla aile dostu.1 hafta sonra türkiye sakatlar derneğine girmem için dernek başkanıyla görüşmeye gidicez.türkiye sakatlar derneğine kayıt olursam dernek başkanı konsolosluğa ya da amerikadaki herhangi bir iş yerine dilekçe yollayıp benim vize almamı sağlayabilir mi? derneğin başkanı bir dilekçeyle beni dil okulu için öğrenci vizesi ya da çalışma vizesiyle amerikaya gönderebilir mi?

Vizeyi bu sekilde sadece mektuplarla alamazsiniz maalesef. Hangi amacla ABD'ye girmeyi planliyorsaniz bu amaca uygun vizeye basvuru yapmalisiniz. Yani sadece ABD'de okumak istiyorsaniz ogrenci vizesine basvuru yapmalisiniz, veya sizi bir isveren ise alirsa ve sponsor olursa calisma vizesine basvuru yapmalisiniz.

Forumdaki ilgili basliklari incelemenizi tavsiye ederim, vize surecinizde bol sanslar.

• Referenced by  admin admin 

• TR'den alınmış engelli raporunun yeminli tercüman ile İngilizceye çevrilmesine gerek var mı ABD için, bilen var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Haliax hangi işlem için bunu soruyorsunuz acaba?

• @gucarslan, içinde söyledi: Engelli Bireylerin ABD Vizesi Başvuruları

@Haliax hangi işlem için bunu soruyorsunuz acaba?

Spesifik bir işlem için değil de, hani engellilikle ilgili olası işlemlerde engelli raporu lazım olur diye düşünmüştüm. Örneğin, California'da ehliyet alırken, işe girerken vs.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Haliax elbette ettirin hatta heyet raporunuzun daha detaylı hali varsa onu da yaptırın derim.
    ne şekilde talep edeceklerini bilemezsiniz çünkü.

• Merhaba ben Samet yılmaz benim sol bacam sakat ama yürüyen biliyorum engelli raporum yok ben Amerika'ya gide bilirmiyim orda çalışabilir miyim....?????sevgiler saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-YlLmaz ilgili engeliniz vize almanıza elbete engel değil, burada önemli olan hangi vize türüne başvurduğunuz önemli.
    göçmen vizeler için sağlık muayenesi olmanız gerek.
    ilgili muayene sonrası hekim sizin sağlık durumunuzu değerlendirip karar verecektir.

Benzer Başlıklar

• 1
  • 24
  • 6
  • 12
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |