Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @turkay Merhaba, konsolosluğa evrakları posta ile gönderip işlem yapabiliyorsunuz. En yakın konsolosluğun web sitesinden mail adresine bakıp mail atın, 2 gün içinde cevap veriyorlar.

• @aslimh cok tesekkur ederim..hayirlisi olsun

• Merhaba,

Amerikali erkek arkadasim ile 1 eylul 2018 de evlendik. Ve green kart evraklarimizi yukaridaki tum ayrintili evraklari aralik 10 2018 de gonderdik. Ayrica ben seyehat iznine de basvuru da bulundum. Uzerinden yaklasik 3 ay gecti hic bir sekilde evrak almadik. Bu surec ne kadar suruyor? Evraklari gonderdikten birkac hafta sonra basvurularimizin kabul oldugunu, belgelerimizin incelendigine dair 4 adet zarf gonderdiler.
    Turkiyeye gitmek istiyorum ama biliyorum ki evraklarim gelmeden biryere gidemem. Form I-131 Advanced Parole belgesine (re-entry permit basvurusu) de basvuru yaptik diger tum evraklari gonderirken beraberinde, umarim seyehat izni alirim ve bu yazi ailem ile turkiye de gecirebilirim.
    Surec hakkinda bir bilginiz var mi? ne kadar daha beklemek gerekiyormus. once work permit sonra recidence permitin geldigini biliyorum ama surec ne sekilde ilerliyor?
    Goverment shot down da immigration officeleri etkilenmemis diye biliyoruz.

Cok tesekkurler ilginiz icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merbej ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba,

Amerikali erkek arkadasim ile 1 eylul 2018 de evlendik. Ve green kart evraklarimizi yukaridaki tum ayrintili evraklari aralik 10 2018 de gonderdik. Ayrica ben seyehat iznine de basvuru da bulundum. Uzerinden yaklasik 3 ay gecti hic bir sekilde evrak almadik. Bu surec ne kadar suruyor? Evraklari gonderdikten birkac hafta sonra basvurularimizin kabul oldugunu, belgelerimizin incelendigine dair 4 adet zarf gonderdiler.
    Turkiyeye gitmek istiyorum ama biliyorum ki evraklarim gelmeden biryere gidemem. Form I-131 Advanced Parole belgesine (re-entry permit basvurusu) de basvuru yaptik diger tum evraklari gonderirken beraberinde, umarim seyehat izni alirim ve bu yazi ailem ile turkiye de gecirebilirim.
    Surec hakkinda bir bilginiz var mi? ne kadar daha beklemek gerekiyormus. once work permit sonra recidence permitin geldigini biliyorum ama surec ne sekilde ilerliyor?

en son foruma aktarilan bilgi de yaklasik 3 ay surdugu yonundeydi, dolayisiyla sizinki de yakin zamanda gelecektir. Geldigi tarih konusunda bizi de guncellerseniz sevinirim.

• @crazycells mrb yine bir sorum olacak
    I-130 formunu doldururken 46.b sorusunda form I-94 dokumune geldm.sizin tarif soylediginiz gibi linki tiklayinca passport bilgilerini ad soyad istiyor.bu bilgileri doldurunca verecek numarayi yazmam gerekiyor degilmi
    I-130 Formuna.

Simdiden tesekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells mrb yine bir sorum olacak
    I-130 formunu doldururken 46.b sorusunda form I-94 dokumune geldm.sizin tarif soylediginiz gibi linki tiklayinca passport bilgilerini ad soyad istiyor.bu bilgileri doldurunca verecek numarayi yazmam gerekiyor degilmi
    I-130 Formuna.

Simdiden tesekkur ederim

evet, I-94 record number'i yazmaniz lazim.

• @crazycells ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@merbej ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba,

en son foruma aktarilan bilgi de yaklasik 3 ay surdugu yonundeydi, dolayisiyla sizinki de yakin zamanda gelecektir. Geldigi tarih konusunda bizi de guncellerseniz sevinirim.

Maalesef sayın @crazycells seyahat ve çalışma izni için süreler 3 aydan uzun sürüyor en az 5 ay olmakla birlikte bu süreyi de geçebiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

haklisiniz sayin @Rookie , o sekilde aktarmistiniz siz en son, benim aklimdan cikmis. Ilgili iletiyi asagiya da kopyaladim...

Sayin @merbej , sayin @Rookie 'nin aktardigi bilgi daha guncel oldugundan sizin yasayacaginiza daha cok benzeyecektir.

@rookie ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Maalesef sayın @crazycells ve @merbej
    o süreler artık biraz hayal olmuş bizim başvurumuzun üzerinden 3 ay geçti herhangi bir gelişme yok.Dün bir arkadaşla tanıştım 14 Ağustos da başvuru yapmışlar Ead si daha dün gelmiş.Maalesef bu hesaba göre 5-6 ay arası diyebiliriz ki Uscis timeline da da bu süreleri gösteriyor.

• Merhabalar. Öncelikle herkese bu kadar yardımcı olduğunuz için teşekkür etmek isterim.
    Benim 2 sorum olacak. Gerçekten kafam çok karıştı. Ben buraya j1 vizesi ile geldim ve 4 ay sonra evlendim. Vizemde 2 yıl kuralı var ve ben bununla ilgili hiç bişey yapmadım. Evraklarımızı yeni gönderdik. Bu bir sorun yaratır mı yani evraklarımız bu iki yıl kuralı yüzünden red alır mı? Ne yapmalıyım. Yoksa iki yıl kuralını istediğim zaman kaldırabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@basaklll ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar. Öncelikle herkese bu kadar yardımcı olduğunuz için teşekkür etmek isterim.
    Benim 2 sorum olacak. Gerçekten kafam çok karıştı. Ben buraya j1 vizesi ile geldim ve 4 ay sonra evlendim. Vizemde 2 yıl kuralı var ve ben bununla ilgili hiç bişey yapmadım. Evraklarımızı yeni gönderdik. Bu bir sorun yaratır mı yani evraklarımız bu iki yıl kuralı yüzünden red alır mı? Ne yapmalıyım. Yoksa iki yıl kuralını istediğim zaman kaldırabilir miyim?

Evet, sorunsuz Green Card alabilmek icin waiver almaniz gerekiyor, ilgili konu surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/79/j1-waiver-2-years-rule

islemlere hemen baslamanizi tavsiye ederim.

• Öncelikle Selamlar herkese. Geçtiğimiz haftalarda evlilik yaptım. Başvuru içim belgelerle uğraşıyorum fakat ufak bir pürüz var. Eşimin geliri düşük olduğu için o bana sponsor olamıyor. Araştırdığım kadarıyla greencard sahibi bir arkadaşta sponsor olabiliyormuş. Bu bilgi doğru mudur? Eğer öyleyse hangi belgelere ihtiyaç duyacağız?

• merhaba arkadaşlar hepimize öncelikle sabır diliyorum benim sorum bana gelen bu e mail den sonraki adım teşekkürler

Case Was Sent To The Department of State
    On December 14, 2016, we sent your case, Receipt Number LINxxxxxxxx to the Department of State for visa processing. You can find general information on Consular Processing by visiting our website at www.uscis.gov . The website will provide information on what to do next, who to contact, and how to inform us of any changes in your situation or address.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssergenk ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Öncelikle Selamlar herkese. Geçtiğimiz haftalarda evlilik yaptım. Başvuru içim belgelerle uğraşıyorum fakat ufak bir pürüz var. Eşimin geliri düşük olduğu için o bana sponsor olamıyor. Araştırdığım kadarıyla greencard sahibi bir arkadaşta sponsor olabiliyormuş. Bu bilgi doğru mudur? Eğer öyleyse hangi belgelere ihtiyaç duyacağız?

Evet, aynen oyle. Eger esiniz size finansal olarak sponsor olamiyorsa o durumda baska bir sponsor bulmalisiniz. GC sahibi ya da ABD vatandasi olmali ve ABD'de yasamali...

Ayrintili bilgi icin su konudaki bilgileri okumalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

merhaba arkadaşlar hepimize öncelikle sabır diliyorum benim sorum bana gelen bu e mail den sonraki adım teşekkürler

Case Was Sent To The Department of State
    On December 14, 2016, we sent your case, Receipt Number LINxxxxxxxx to the Department of State for visa processing. You can find general information on Consular Processing by visiting our website at www.uscis.gov . The website will provide information on what to do next, who to contact, and how to inform us of any changes in your situation or address.

Siz I-485 basvurusu yaptiniz mi acaba? Yoksa Turkiye'de mi vize alacaksiniz?

• Merhabalar. Belgeler uscise ulastiktan(5 Mart) 11 gun sonra(16 Mart) islemler baslamistir mektubu aldim(8 Mart’ta baslamis) cok sükür 😊. Iki sorum olacak.

Biometrik gorusme icin ne zaman cagriliriz tahminen?
    Alien number ile ID, Driver Licence alma sansim var mi? Tesekkürler, herkese bol sanslar 🙂

• @crazycells tüm evraklar yollandı evet türkiye den alıcam

• @crazycells ben 2005 yılında evlendim 2008 yılında deport oldum 10 yıl deport için bekledim yada artık gitmem diye düşündüm baktım tr de durulmuyor 2016 yılında başvuruyu yaptık her adımı attık doldurulan tüm evrakları avukat yolladı dediğine göre konsolosluktan interview bekliyoruz ama kendisi biraz geç dönüyor bana bende size yazmak zorunda kaldım USCIS VE NVC den geçtik şubat 28 de tüm paketi yolladık sponsor evraklarıyla ve 18 gün oldu yollayalı yardımcı olabilirmisiniz avukat yardımcı olmak zorunda bana ama biliyorsunuz bu süreç insanı insanlıktan çıkarır şimdiden teşekkürler

• son bir sorum daha olacak evraklar tüm yollandı ama sponsor vazgeç e bilir mi iptal etme bir olasılığı var mı çünkü uzun bir süreç yüzünden belki iptal i düşünüyor da
    içeri verilen evraklar geri istenme diye bir söz konusu olabilir mi avukat sponsor geri çekemez dedi emin olmak için bunu da yazmak istedim saygılarla

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar. Belgeler uscise ulastiktan(5 Mart) 11 gun sonra(16 Mart) islemler baslamistir mektubu aldim(8 Mart’ta baslamis) cok sükür 😊. Iki sorum olacak.

Biometrik gorusme icin ne zaman cagriliriz tahminen?
    Alien number ile ID, Driver Licence alma sansim var mi? Tesekkürler, herkese bol sanslar 🙂

2-3 haftaya bilgi gelir biyometrik gorusme hakkinda.

Dediginizi, bagli bulundugunuz DMV'nin sitesinden kontrol etmenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells tüm evraklar yollandı evet türkiye den alıcam

Anladim, o durumda yanlis konudasiniz. Sorularinizi su baslikta sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/297/ir1-cr1-sureci-ve-mulakat-deneyimleri-abd-vatandasi-ile-evlenip-turkiye-de-green-card-almak

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |