Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @buay tesekkur ederim umarim. Suan evraklari tekrardan dolduruyorum hic bir kopyasini tutmadigim icin 😞 oldukca stresli bir durum

• @btxtr Ekletebildiginiz faturalara isminizi mutlaka ekletin. (Elektrik, internet) Bizimde mulakatla calisma izinlerimizin onayi yakin zamanlardaydi. Mulakatta ortak banka hesabi, kira kontrati verdik. Vergi bildirimi ve faturalardan istedi ekletemedik dedik. Bir suru dosya gosterip bunlar nasil halletmis dedi🙁 Araba sigortaniz veya saglik sigortanizda ortak isimle olabilir. Olabildigince cok evrakla gitmeye calisin bence.

• @flower Sizi cok iyi anliyorum. Umarim hersey yolunda gider🙏🏻

• @buay Ay vazgeçtim ya bu stres düzeyine henüz geçmeyecektim, şu an sadece EAD ve travel permit stresi yaşamak istiyorum 😃

Sizin süreciniz nasıl ilerledi mülakattan sonra, GC alabildiniz mi? (Yine de merak etmeden duramıyordum)

• @btxtr Bizim mulakatimiz sonuclanamadi daha. FBI background check sonucunu alinca dedi.

• @flower peki bu ek kanit onaylanmadan once geldi mi calisma izniniz ? yani bizden ne istendigi de belli degil. 21 bin mi 29 bin mi ne sponsorluk miktari esim aliyor 70 bin sorun bunun neresinde bilemiyorum. ortada calisma izni de yok. anlamadim. ama merak ettigim bu surecte calisma ve seyahat iznini durduruyorlar mi ?

• @btxtr bu konuda da tecrubeli biri bulmak zor ama ben tecrubeli olucam herhalde siz lawfullyde gorduklerinizi aktarirsiniz ben de yasadiklarimi bakalim neler olacak cok tesekkur ederim 🙂

• @mazk2104 İmece usulü green card aldırıyorlar insana ya 🙂

• @btxtr hahahahaha baska care birakmiyorlar ki anlamadim bende hala bi gelisme yok bekliyorum

• @mazk2104 70000 gibi bir tutar icin ek sponsor istemeleri tuhaf. son 3 yilin tax vergileri gosterdiniz degil mi ve 3 yilda da en dusuk miktarin ustunde olmali kazanc. Ayrica benim esimin de iki yili bu miktarin uzerindeydi ancak bu son iki yildi, o yuzden ek sponsor istediler. Ve calisma iznim ve yurt disi cikis izin belgem, belgeler onaylandiktan sonra geldi

• @btxtr merhaba yanlış bakmışım benim dosya National Benefits Center bakıyormuş kağıtlarımın altında yazıyordu orası baya hızlı ve çoğu kişi 150 ile 200 gün için dosyaları neredeyse tamamlanmış ve mülakat green kartları vs hepsi gönderilmiş

• @mutu_23 Benimki de NBC ve evet, genelde herkes NBC'den EAD veya Travel Permit alıyor bu aralar ama i485'e local office'ler bakıyor sanırım, benimki Dallas FO.

• Bu arada en son bizim durumumuzda olup, dosyalarını 22 Temmuz'da gönderen biri EAD'sinin onaylandığını yazdı, expedite yapmamış. Receipt number'ını IOE0912.. şeklinde paylaştı. Case durumu 140 gün boyunca "Actively Reviewed" göründükten sonra birden "Card Being Produced" olmuş. Birkaç gün sonra da travel permit onaylanıyor.

• Ondan önce de 21 Haziran'da dosyalarını gönderen biri EAD'sinin onaylandığını paylaştı. Bu kişi de Receipt number'ını MSC219154.. olarak paylaştı. İkisi de NBC'den.

• @btxtr Receipt numaralarının bir anlamı varmı sıralama gibi vs neye göre işlem oluyor demişsinİ ya Receipt numarası bu diye hani benim bir bilgim yok daha yeniyim sonbraklamarına. Göremi işlem yapılıyor nasıl oluyor biraz bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim

• @mutu_23 Kesin "illa" ona göre işlem yapılmıyordur çünkü belirli bir kronolojiye göre gidiyorsa daha Haziran'da dosyalarını gönderip onaylanmamış kişiler varken Temmuz, Eylül aylarında gönderenler onaylanmazdı diye düşünüyorum. Ama gördüğüm kadarıyla yakın zamanlarda onaylanan kişilerin Receipt numaralarınının ilk 4-5-6 hanesinde benzerlik vardı. Bazıları IOE bazıları MSC ile başlıyor.

• @btxtr benim lOE İLE BAŞLIYOR İNŞ ERKEN ONAYLANIR YADA ÇALIŞMA İZNİ GELRİDE İŞİMİZE GÜCÜMÜZE BAKARIZ İNŞ ŞENİNDE İŞLERİN RAST GİDER

• @flower yok iste esim ogrenciydi. biz bunu acikladik. 1 senelik vergi var oteki senenin vergisi de geliyor. ama cok buyuk sirkette calisiyor hem promote almis biri. hani isi duzenli ve surekli. napalim yani 3 senelik yoksa. zaten bi yazida 3 sene yoksa olani koyun nedenini aciklayin falan denmisti. hayir isin ilginc kismi bu insanlar her seyi bilip nicin kafa karistirip da boyle seyler yapiyorlar anlamadim.

• @btxtr benim de ioe ile basliyor nbc nin baktigini nasil anlarim

• @mazk2104 Online USCIS hesabınız var mı? Ben USCIS'e mesaj atıp öğrenmiştim Inbox'tan ama zaten bana Ağustos ayında gelen Account Acceptance Notice'in en altındaki imzada National Benefits Center yazıyormuş, şimdi fark ettim. I765 ve I131 NBC'de, i485 ise Dallas Field Office'te (bunu da mesaj atıp öğrendim).

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |