Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rookie Cok tesekkur ederim..

• @graombze Tesekkurler

• @crazycells yine çok güzel paylaşım yapmışsınız biz bu süreci avukat ile birlikte halletmeye çalışıyoruz ama tabi ki içim rahat etmediği için bilgi ve önerileriniz önemli. Sorum şu olacaktı biz ABD ye girişten 90gün içinde evlendik fakat pasaportumda 8 Eylül son yazıyor geçerliliği başvuruyu bu hafta yapacağız inşallah.Bu durum sıkıntı olur mu teşekkürler yardımlarınız için tekrardan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cinnamon, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells cok tesekkurler, onerdiginiz sayfaya godebiliyorum fakat nasil soru sorabilecegimi bulamadim.

yeni bir baslik olusturarak soru sorabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@essente, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells yine çok güzel paylaşım yapmışsınız biz bu süreci avukat ile birlikte halletmeye çalışıyoruz ama tabi ki içim rahat etmediği için bilgi ve önerileriniz önemli. Sorum şu olacaktı biz ABD ye girişten 90gün içinde evlendik fakat pasaportumda 8 Eylül son yazıyor geçerliliği başvuruyu bu hafta yapacağız inşallah.Bu durum sıkıntı olur mu teşekkürler yardımlarınız için tekrardan

vize daha once bitebilir, bir sorun olmaz. Vize sadece ABD'ye giris icin lazim.

• @lynbrook rica ederim süreciniz de bol şans.

• @crazycells Merhaba, yukarida belirttigim gibi su anda Amerika dayim ve Amerika vatandasiyla evlilik yaptim. Su an 765 formunu dolduruyorum. Formdaki 27.soruda tikandim.cevap olarak c-9 umu ,yada hangisini isaretlemeliyim bilemedim.Bu konuda yardimlarinizi rica ediyorum..
    Birde i- 539 formu benim doldurmam gereken bir formu? Gerci sitede bununla ilgili bir sey goremedim fakat emin olmak icin sormak istedim...

Her sey icin cok tesekkur ederim.....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lynbrook, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Merhaba, yukarida belirttigim gibi su anda Amerika dayim ve Amerika vatandasiyla evlilik yaptim. Su an 765 formunu dolduruyorum. Formdaki 27.soruda tikandim.cevap olarak c-9 umu ,yada hangisini isaretlemeliyim bilemedim.Bu konuda yardimlarinizi rica ediyorum..
    Birde i- 539 formu benim doldurmam gereken bir formu? Gerci sitede bununla ilgili bir sey goremedim fakat emin olmak icin sormak istedim...

Her sey icin cok tesekkur ederim.....

Evet, (c)(9) olmali...

I-539, gocmen olmayan vizelerle alakali bir form, sizin doldurmaniza gerek olmayacak.

• Merhabalar,

Oncelikle böyle güzel bir konu basligi acarak bizlere ilerlediğimiz bu zorlu sürecte yardimci olduğunuz icin cok teşekkür ederim.
    Ben esim ıle Haziran ayi sonlarinda Amerika da evlendim. Kendim Amerika vatandasiyim ve esim burada turıst vizesi ile bulunuyor. İmmigration icin gerekli evraklari hazirliyoruz. Aklimizi karistiran birkac hususta yardiminiza ihtiyac duyduk. Yardimci olursaniz cok seviniriz.

Form I-485 Part 8 altindaki 1., 49. ve 55. sorular. Bildiğiniz uzere Turkiye de erkeler zorunlu askerlik gorevı yerine getiriyorlar. Esim de görevini Turkıye de iken ifa ettiği icin, bu sorulara nasıl cevap vermeliyiz?

Diger bir sorum, form I-765 da Part 2 altindaki 27. soruda benim yazmam category codu nedir?

1. sorum, gordugum kadari ile her form icin istenen bazi belgeler ve başvuru ücretleri var. Hatta bazi evraklar her form icin ayni. Bu belgeler her form icin ayni dahi olsa, her bir istenen evrak o forma ilistirilerek mi yollanmalı, yoksa her bir evraktan hazirlayip paketin içine koymak yeterli gelir mi? Mesela pasaport fotokopisi hemen hemen her formda isteniyor. Toplam 5 adet fotokopi hazirlanip, her bırı ilgili forma attach mi edilmeli? Ayni sorum ödenecek bedeller hakkında da gecerli. Yani her form bedeli icin ayri bir cek yazip forma mi iliştirmeliyiz yoksa tek bir cek ödenecek bedellerin toplami icin yeterli gelir mi?

Sımdıden cok teşekkürler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Sönmez, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar,

Oncelikle böyle güzel bir konu basligi acarak bizlere ilerlediğimiz bu zorlu sürecte yardimci olduğunuz icin cok teşekkür ederim.
    Ben esim ıle Haziran ayi sonlarinda Amerika da evlendim. Kendim Amerika vatandasiyim ve esim burada turıst vizesi ile bulunuyor. İmmigration icin gerekli evraklari hazirliyoruz. Aklimizi karistiran birkac hususta yardiminiza ihtiyac duyduk. Yardimci olursaniz cok seviniriz.

Form I-485 Part 8 altindaki 1., 49. ve 55. sorular. Bildiğiniz uzere Turkiye de erkeler zorunlu askerlik gorevı yerine getiriyorlar. Esim de görevini Turkıye de iken ifa ettiği icin, bu sorulara nasıl cevap vermeliyiz?

Diger bir sorum, form I-765 da Part 2 altindaki 27. soruda benim yazmam category codu nedir?

1. sorum, gordugum kadari ile her form icin istenen bazi belgeler ve başvuru ücretleri var. Hatta bazi evraklar her form icin ayni. Bu belgeler her form icin ayni dahi olsa, her bir istenen evrak o forma ilistirilerek mi yollanmalı, yoksa her bir evraktan hazirlayip paketin içine koymak yeterli gelir mi? Mesela pasaport fotokopisi hemen hemen her formda isteniyor. Toplam 5 adet fotokopi hazirlanip, her bırı ilgili forma attach mi edilmeli? Ayni sorum ödenecek bedeller hakkında da gecerli. Yani her form bedeli icin ayri bir cek yazip forma mi iliştirmeliyiz yoksa tek bir cek ödenecek bedellerin toplami icin yeterli gelir mi?

Sımdıden cok teşekkürler!

1. Ordu icin 1. 49. ve 55. sorulara "yes" deyin ve 14. kisimda aciklama yapin.

2. (c)(9)

3. Zaten sadece iki ucret var, I-130 ucreti ve I-485 ucreti. Diger formlar I-485 ile gonderilince ucretsiz olacak, bu miktarlari birlestirebilirsiniz de ayri da gonderebilirsiniz. Bu konuda sorun cikmiyor. Belgelere gelince de buyuk ihtimal tek bir ornek gonderseniz de sonuc cok degismeyecek ama ben yine de garanti olsun diye butun formlar icin ayri ayri birer kopya gondermenizi tavsiye ederim.

• merhaba, vize oturum süresi bitmeye yakın bir evlilik yapılsa fakat yasal süreç için mahkeme adımına geçilmemiş olsa bu durumda oturumun uzama durumu nedir, bilgi verebilecek var mı? yani yasal oturum bitiyor ama aynı zamanda evlisin amerikan vatandaşıyla ama green card için mahkeme sürecine başvurmadın. bu durumda yine de oturum talep etme hakkı doğuyor mu?

• @CRAZYCELLS Tekrar merhabalar...Oncelikle size ne kadar tesekkur etsem yetmez.Yine isin icinden cikamadigim yerler var.
    1-- Form 130, part 4, sayfa 8 in 61a ve 61b sorularinin cevabini ne yazmaliyim. Ben su an NewYork dayim.
    2-- Formlari komputurde yaziyorum fakat bazi kisimlari komputur yazmiyor , bu kisimlari sonra elle doldursam olurmu,yani formun bir kismi komputur , birk ismi elle yazilsa sorun olurmu?
    Gercekten sabriniz icin size minnettarim..
    Tesekkurler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keepdreaming, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

merhaba, vize oturum süresi bitmeye yakın bir evlilik yapılsa fakat yasal süreç için mahkeme adımına geçilmemiş olsa bu durumda oturumun uzama durumu nedir, bilgi verebilecek var mı? yani yasal oturum bitiyor ama aynı zamanda evlisin amerikan vatandaşıyla ama green card için mahkeme sürecine başvurmadın. bu durumda yine de oturum talep etme hakkı doğuyor mu?

Statulerini kaybetmis olsalar da (out-of-status kalsalar da), ABD vatandaslarinin esleri I-130 ve I-485 surecine baslayip tamamlayabiliyor.

IR vizeleri icin kanunlarda bu konuda ayricaliklar var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lynbrook, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@CRAZYCELLS Tekrar merhabalar...Oncelikle size ne kadar tesekkur etsem yetmez.Yine isin icinden cikamadigim yerler var.
    1-- Form 130, part 4, sayfa 8 in 61a ve 61b sorularinin cevabini ne yazmaliyim. Ben su an NewYork dayim.
    2-- Formlari komputurde yaziyorum fakat bazi kisimlari komputur yazmiyor , bu kisimlari sonra elle doldursam olurmu,yani formun bir kismi komputur , birk ismi elle yazilsa sorun olurmu?
    Gercekten sabriniz icin size minnettarim..
    Tesekkurler...

1. sorulari direkt aktarin isterseniz. daha sonradan cevabi arayanlar icin daha iyi olur.

2. hicbir sorun olmaz.

• @crazycells Cok tesekkur ederim hizli ve net cevabiniz icin. Ayrıca bır sorum daha olacak form I-131 ıle ılgılı.
    Formun bazı bolumlerinde (Part 3ve Part 4) planlanmis bır seyahat ile ilgili sorular mevcut, seyahat tarihi, suresi, vb. Eger Advance Parole specific bir seyahat icin değil de olasi bir seyahat icin talep ediliyorsa, yanlizca Part 7 mi doldurulmali?
    Ayrica yukarıdaki cevainizda sadece I-130 ve I-485 icin ucret odemem gerektiğini, diğerlerinin ucretsız olacagini belirtmiştiniz. Buna form I-131 de dahil mi?

Tesekkurler

• @Rookie @crazycells Dun konsolosluk dan nufus kayit orneginin hem turk ehem ingilizce sini mavi damgali olarak aldim.Bir arkadasim bunun gecerli olmadigini kendisi TR.den formul A belgesini ve nufus kayit orneginin uzerinde mutlaka kirmizi islak damga olmasi gerektigini soyledi.Ondan avukati boyle istemis.Bu konuda kafam yine karisti.Dun aldigim nufus kayit belgesi yeterli olmuyormu ? Degerli bilgilerinizden bir kez daha yardim rica ediyorum..

• İyi günler @crazycells . Ben bu ayın 27 sinde Amerika da mülakat a giricem eşim Amerikan vatandaşı ve iki tane çocuğum var. Bize mülakat da neler gerekli? Bir de mülakatta ne tür sorular yöneltirler. Cevaplarsanız seviniriz 🤗

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nur-Sönmez, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Cok tesekkur ederim hizli ve net cevabiniz icin. Ayrıca bır sorum daha olacak form I-131 ıle ılgılı.
    Formun bazı bolumlerinde (Part 3ve Part 4) planlanmis bır seyahat ile ilgili sorular mevcut, seyahat tarihi, suresi, vb. Eger Advance Parole specific bir seyahat icin değil de olasi bir seyahat icin talep ediliyorsa, yanlizca Part 7 mi doldurulmali?
    Ayrica yukarıdaki cevainizda sadece I-130 ve I-485 icin ucret odemem gerektiğini, diğerlerinin ucretsız olacagini belirtmiştiniz. Buna form I-131 de dahil mi?

Tesekkurler

Part7'nin ekran fotosunu ya da link koyun isterseniz soruya (kopyala yapistir da olur), daha sonradan sayfayi okuyacaklar icin sorular anlasilir olur. Bu sekilde bakmasi zor oluyor.

Evet, I-131 dahil, ilk iletiyi bir daha inceleyin isterseniz, orada her form icin ayri ayri yonlendirmeler ve bilgiler var, I-485 ile gonderince ucret odenmeyecegi de yaziyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rookie @crazycells Dun konsolosluk dan nufus kayit orneginin hem turk ehem ingilizce sini mavi damgali olarak aldim.Bir arkadasim bunun gecerli olmadigini kendisi TR.den formul A belgesini ve nufus kayit orneginin uzerinde mutlaka kirmizi islak damga olmasi gerektigini soyledi.Ondan avukati boyle istemis.Bu konuda kafam yine karisti.Dun aldigim nufus kayit belgesi yeterli olmuyormu ? Degerli bilgilerinizden bir kez daha yardim rica ediyorum..

Aldiginiz uygundur, USCIS bunu da kabul ediyor, daha once sorun ciktigini hatirlamiyorum; ABD'deyken Turkiye'den belge alamazsiniz 🙂 o nedenle birden fazla kabul edilen belge olabilir.

• @crazycells merhaba, benim joint sponsorum i864 formunu dolduruyor suanda, kendisi dis hekimi, isyerinden sozlesme kopyasini aldi ve 2 yillik tax dokumlerini 3 yillik alamadi cunku 2 yil once basladi calismaya oncesinde ogrenciydi. Kendisi i 864 formunu doldururken soru 23a’da “have you filled a federal tax income for each of the three most recent tax years“ mi yoksa 23b’ mi isaretlemeli ve asagidaki kutulardan sadece gecmis 2 yila ait tax returnlarini yazmali? Desteginiz icin cok cok tesekkurler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |