Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells cok tesekkur ederim ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cinnamon, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells merhaba, benim joint sponsorum i864 formunu dolduruyor suanda, kendisi dis hekimi, isyerinden sozlesme kopyasini aldi ve 2 yillik tax dokumlerini 3 yillik alamadi cunku 2 yil once basladi calismaya oncesinde ogrenciydi. Kendisi i 864 formunu doldururken soru 23a’da “have you filled a federal tax income for each of the three most recent tax years“ mi yoksa 23b’ mi isaretlemeli ve asagidaki kutulardan sadece gecmis 2 yila ait tax returnlarini yazmali? Desteginiz icin cok cok tesekkurler

Sayin @cinnamon , sponsorlukla ilgili sorularin su konuda sorulmasi daha dogru olur:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Tum bilgiler tek bir baslikta ulasilabilir olsun...

• @crazycells Merhaba, formlarin sonlarina dogru yaklastim.Takildigim heryerde bana yardimci oldunuz size tekrar tesekkur ediyorum..Maalesef yine takildim, formda hic ulke girisinde red aldinizmi soruluyor.Ben 7-8 yil once turist vizemle giriste takilmistim.O gelisten bir once gelisimde 6 ay kalisim (giriste 6 ay izni verildigi halde) ve donus biletimi gosteremedigimden sorgu odasina cekildim ve o sene sadece 1 ayligina giris verilip sonrasi icin bir yil ulkeye girememe cezasi aldim.Aslinda yasa disi hic bir seyim yoktu sadece donus biletimi gosteremedim ve bir oncesi 6 ay kalisim dan huylandilar. Bir yil ulkeye girememe cezasini bildirmeliyim ne yapmaliyim bilemedim.Yardimci olmanizi rica ediyorum.
    Tesekkurler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lynbrook, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Merhaba, formlarin sonlarina dogru yaklastim.Takildigim heryerde bana yardimci oldunuz size tekrar tesekkur ediyorum..Maalesef yine takildim, formda hic ulke girisinde red aldinizmi soruluyor.Ben 7-8 yil once turist vizemle giriste takilmistim.O gelisten bir once gelisimde 6 ay kalisim (giriste 6 ay izni verildigi halde) ve donus biletimi gosteremedigimden sorgu odasina cekildim ve o sene sadece 1 ayligina giris verilip sonrasi icin bir yil ulkeye girememe cezasi aldim.Aslinda yasa disi hic bir seyim yoktu sadece donus biletimi gosteremedim ve bir oncesi 6 ay kalisim dan huylandilar. Bir yil ulkeye girememe cezasini bildirmeliyim ne yapmaliyim bilemedim.Yardimci olmanizi rica ediyorum.
    Tesekkurler..

Vizede nasil bir not yaziyor bu durum icin?

• Merhabalar @crazycells ,
    Nereye yazacagim bilemedim o yuzden burdan sormak istedim belki arkadaslarimizin tecrubelero vardir .
    Benim sorum Expedite request yapsam ead icin bu ilerdeki gorusmemi etkilermi olumsuz olarak?
    Soru2) expedite requesti kendi websitesi uzerinden mi yapabilirim. Tesekkurler ederim

• @crazycells eski pasaportum daki bu durm icin vizemde " cancelled without preiudice" yaziyor..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakpesen, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar @crazycells ,
    Nereye yazacagim bilemedim o yuzden burdan sormak istedim belki arkadaslarimizin tecrubelero vardir .
    Benim sorum Expedite request yapsam ead icin bu ilerdeki gorusmemi etkilermi olumsuz olarak?
    Soru2) expedite requesti kendi websitesi uzerinden mi yapabilirim. Tesekkurler ederim

boyle bir basvuru yapabileceginize emin degilim. Websiteyi incelediniz mi?

• Arkadaşlar merhaba;
    Ben k1 vizesi ile gelip evlendim ve aos sürecindeyiz. Sormak istediğim ssn ile ilgili yaklaşık 1 buçuk ay önce başvuru yaptım numara almak için fakat hiç bir bildirim almadık kartım da gelmedi. Sizce tekrar ofise gitmelimiyim ve bu sık yaşanan bir durum mu? Sağlık sigortası ve ehliyet için ssn'ye ihtiyacım var.

• aaaaaaaaaa

• @Ege-Candeniz-Arslaner sordum bilginin olan varsa lütfen bilgilendirsin i-94 form daki soy isimle şimdiki soyisimim birbirini tutmuyor. Evlendikten sonra soyadım değiştiği için ssn numaramı almam için i-94 formunu update etmem gerektiğini söylediler çok mantıksız hiç böyle birşey yazmıyor araştırıyoruz. Kızlık soyisimimle geldim ve evlendim soy isimim degistir. Evlilik belgem bunun kanıtı neyini anlamıyorlar anlamıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze oldukca sacma bir istekmis bence de. Bu durumda eski isimle SSN'yi alip, sonra isim degisikligi icin basvuru yapin.

• @crazycells burdaki sen ofisi artık beni tanıyor:)) başka bir şehirde gitsem sorun olur mu?:))) belki daha büyük şehirde insanlar daha bilinçlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@graombze, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells burdaki sen ofisi artık beni tanıyor:)) başka bir şehirde gitsem sorun olur mu?:))) belki daha büyük şehirde insanlar daha bilinçlidir.

olabilir 🙂 belki telefonla yetkili birilerine ulasip sorabilirsiniz, eger SSA yetkilileri oyle yonlendirirse sonra bunu ofiste lehinize kullanabilirsiniz.

• @crazycells üstat merhaba, bütün evrakları tamamladım evlilik sonrası green card icin lakin amerikalı eşim çalışmıyor sponsor bulmak oldukça güç benim için ailem varlıklı ama amerikan vatandası değiller kendime sponsor olabilmem mümkün mü? Bildiğiniz bir zayıf nokta var mı? Formda additional income diye section var acaba sadece orayı doldurup kendi banka hesabı mı göndersem göcmenlik bürosuna kabul olur mu? Nasil bir yol izlemeliyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fırat-Aydoğmuş, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells üstat merhaba, bütün evrakları tamamladım evlilik sonrası green card icin lakin amerikalı eşim çalışmıyor sponsor bulmak oldukça güç benim için ailem varlıklı ama amerikan vatandası değiller kendime sponsor olabilmem mümkün mü? Bildiğiniz bir zayıf nokta var mı? Formda additional income diye section var acaba sadece orayı doldurup kendi banka hesabı mı göndersem göcmenlik bürosuna kabul olur mu? Nasil bir yol izlemeliyim.

Eger ABD'de ve ayni evde yasiyorsaniz ve tabii sizin gelirleriniz yeterliyse o durumda esinizi "household income" ile sponsor gosterebilirsiniz. Sizin ve esinizin gelirleri ortak olarak goz onunde bulundurulabilir.

• @crazycells Merhaba !
    1- Bugun esimle ortak hesap acmak icin bankaya gittik. Fakat ortak hesapda beni kabul etmediler. Ya ID im olmaliymis yada adima eve gelen bir fatura...Her ikiside yok lakin hic bir kagidim henuz yok.Formlari gonderirken ortak banka hesabi gostermek istemistim.
    Bu konuda ne yapabilirim ?
    2- Daha once belirttigim gibi 7-8 yil kadar once ABD ye giriste donus biletimi gosteremedigimden, o yil hem giris izni verdiler, hemde cikis yaptiktan sonraki 1 yil giris reddi almistim.Suresi bitmis pasaportumdaki vizede "cancelled without preiudice" basili.
    Bu sadece donus biletimi gosteremedigimden basima geldi.Formda sorulan " hic red aldinizmi" sorusuna ne cevap vermeliyim ?
    Sadece sizden yardim alarak formlari doldurabiliyorum..
    Gercekten cok tesekkur ederim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lynbrook, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Merhaba !
    1- Bugun esimle ortak hesap acmak icin bankaya gittik. Fakat ortak hesapda beni kabul etmediler. Ya ID im olmaliymis yada adima eve gelen bir fatura...Her ikiside yok lakin hic bir kagidim henuz yok.Formlari gonderirken ortak banka hesabi gostermek istemistim.
    Bu konuda ne yapabilirim ?
    2- Daha once belirttigim gibi 7-8 yil kadar once ABD ye giriste donus biletimi gosteremedigimden, o yil hem giris izni verdiler, hemde cikis yaptiktan sonraki 1 yil giris reddi almistim.Suresi bitmis pasaportumdaki vizede "cancelled without preiudice" basili.
    Bu sadece donus biletimi gosteremedigimden basima geldi.Formda sorulan " hic red aldinizmi" sorusuna ne cevap vermeliyim ?
    Sadece sizden yardim alarak formlari doldurabiliyorum..
    Gercekten cok tesekkur ederim...

1. Baska bir bankaya gitmeyi deneyebilirsiniz, bankalar kurallarini kendileri koyuyorlar. Dolayisiyla baskasinda ortak hesap acmak daha rahat olabilir. Ama yavas yavas dedikleri belgeleri toparlamanizi tavsiye ederim, sonucta ID ya da adres teyidi onemli konular.

2. Hayir, siz red almadiniz. CWOP damgasi bir ihlal olmadan vizenizi iptal ettikleri anlamina geliyor, yani o saatten sonra o vizeyi kullanamazsiniz, ama ABD'ye giriste ya da cikista red almadiniz.

• @crazycells abd'da yasiyoruz benim calısma iznim yok income gösteremem aylık ama bankada 20 -25 k gösterebilirim? Bu uygunmudur ortak hesapta.

• @lynbrook benim eşim banka çalışani her banka kabul etmiyor ama çoğu banka id veya ssn numarası olmadan ortak hesap açıyor. Başka bankaları deneyin. Ben pasaportum ve evlilik belgem ile birlikte ortak hesap açtım.

• @crazycells Oncelikle cevaplar icin tesekkurler..
    Baska bir bankada hesap acmayi deniyecegim.Sanirim zaten fotolar,ortak hesap, ayni adresi kullandigima dair belgeler vs. butun bunlar formlarla gonderilmeyecek, gorusmeye giderken sonra lazim olacak seyler ?
    Tekrar tesekkurler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

43

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |