Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @btxtr simdi baktim receiptlere ve kanit mektubuna benimki de nbc den gelmis. baska neresi bakiyor peki ? nbc hizli olan mi ?

• @btxtr, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@chrissmith-07 Ben 6 aydır ne EAD ne travel permit aldım. Gördüğüm kadarıyla şu anda çoğunlukla Priority Date'i June olan case'leri onaylıyorlar. Arada tek tük Eylül, Ağustos, Temmuz onayladıkları da oluyor ama Haziran ayından da onaylanmayanlar var. Referans olması açısından...

Ya bari çalışma vs gönderseler yazın TR ye gitme gibi bir planım vardı umarım o zamana kadar gelir ya tüm aksilikler bizi buluyor

şimdi ben daha yeni sağlık belgelerini aldım doktordan, bunları mülakatta mı götürmek mantıklı olur yoksa şimdiden posta ile yollasam mı?

sen ne tavsiye edersin hocam acaba ekstra birşeyler yapılabilir mi hızlandırma için @crazycells

• @chrissmith-07 "DO NOT MAIL DOCUMENTS AT THIS TIME. Mailing documents before receiving one of the notices referenced
    above may delay your case"

• Merhabalar benim kız kardeşim ile ilgili bir sorum var.Amerikalı sevgilisi ile evlilik düşünüyorlar.Türkiye de evliydi ve boşanma işlemleri avukata vekaletname vererek bir hafta önce bitti.Eski eşi de burada olduğundan ikisi de Türkiye’ye vekalet göndererek boşanma gerçekleşti.Boşanma sırasında iki tarafında Amerika da olması bir sorun yaşatır mı?Bir de boşanma yeni gerçekleştiği için ne kadar sürede Yeni evliliğini yapması daha doğru olur?Hemen yaparsa görüşmede bir problem olur yaratır mu bu durum?Kardeşim 3,5 aydır burada turist vizesiyle giriş yaptı bu arada.

• @epsilon05 Amerika’da Texas eyalatinde 30 gün geçmiş olması gerekiyor boşandıktan sonra evlenebilmesi 30 gün içinde evlenmez Texas eyelaetinde 30 gün geçmesi gerek ama diğer eyaletleri bilemem

• @mutu_23 teşekkür ederim Florida eyaleti için herhangi bir bilgimiz var mı acaba?

• Orası için yok ama genelde 30 gün baz alıyorlar o yüzden 30 gün beklemeleri iyi olur doğrusu bence 30 gün beklesinler zaten evlilik evraklarını doldururken kağıtlarda yazı 30 gün. İçinde boşandınzımı diye o yüzde. Formlara baskınlar

• @mutu_23 o ibareyi bilmiyordum söylememiz iyi oldu çok teşekkür ederim.Nelere dikkat edilmesi gerekiyor çok da iyi bilmiyorlar açıkçası.

• tekrardan herkese merhaba, kendi dosyam hala devam ederken ve sona yaklasırken, suan arkadasıma belgeleri doldurmasında yardımcı oluyorum ve sanki ben aynı soruları hiç doldurmamısım gibi bazılarında cevapne yazmalıyız bılemedım. I 485 formunda 9. sayfada race soruluyor. ben sanırım Asia ve White işaretlemiştim.. 🙂 sız ne işaretlediniz? netıcede bir Turk secenegi yok. 🙂 bir de aynı formda part 8 var. sayfa 14te 72a, 72b. ve 73a soruları. Arkadasım 1 bucuk yıl once 6 aylık turıst vızesıyle geldı, suresını asmadan evlılık yaptı ancak belgelerını daha yenı doldurmaya basladı ve bu surede amerıkayı hıc terk etmedı. bu durumda sanırım 73 a sorusuna YES dıyoruz ve 72a ve 72 b sorularına da NO dıyoruz, ulkeden hıc cıkmadıgı ıcın. Yıne aynı belge de Have you ever violated the terms or conditions of your non immigrant status? sorusu var buna arkadasımın durumunda ne cevap vermelıyız? simdiden yardımcı olucak arkadaslara cok cok tesekkur edıyorum. Kucuk detaylar bizi oldukca zorladı.

• @mazk2104 ya hakıkaten anlamak cok zor bu durumu. daha once duydugum kadarıyla, esınızın mevcut ıs yerınden devam ettıgıne daır bır belge ve ısyerının devamlılıgı olan bır ıs soz konusu oldugunu anlatan bır mektup ıse yarayabılır ek bır sponsor olmadan. ama en kısa ve hızlı yolu, joınt sponsor eklemek olur

• @flower cok tesekkur ederim bunu bi deneyelim onu almak kolay da yani tax yok

• Herkese merhaba, ben bir abd vatandaşı ile evlenmek istiyorum. Kendisi ile 6 aydın sosyal medyadan konuşuyoruz. İkimizde 28 yaşındayız. Ben Türkiye’de yaşıyorum ve evlenmek istiyoruz. Konu ile ilgili nasıl bir yol izlemeliyiz? Birçok sey okudum fakat uygun süreci anlatan bir konu var mi forumda? Teşekkürler.

• Bugun 2 yillik green cardim geldi ve cok uzun suren bir surecin sonuna geldik. Ben k1 vizesiyle mart ayinda giris yapmistim. Gecen hafta mulakatim vardi, guleryuzlu hos sohbet bir bayana denk geldik ve rahat gecti. Darisi bekleyen herkesin basina

• @el-nino-9 hayirli ugurlu olsun. nereden basvurmustunuz

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@el-nino-9 hayirli ugurlu olsun. nereden basvurmustunuz

Sagolun. Indiana

• Referenced by  crazycells crazycells 

• Merhaba, ben k1 ile geldim abd de nikahımız yapıldıktan sonra greencard için başvurduk. Bana parmak izi randevusu verilmişti. Ancak burada covid oldum ve randevuyu kaçırdım. Ne yapmam gerekiyor ve bu durum süreci çok uzatır mı?

• merhaba, takip edebildiğim kadarı ile yapılan yorumların çoğu b evlilik gerçekleştikten sonraki green kart başvurusu ile ilgili, peki bir amerikan vatandaşı ile evlenmek için hazırlanması gereken evrakların bir listesini bulabilirmiyiz. daha önce bir topic açıldımı bu konuda..

• 2013 Yılında Türkiyede evlendiğim eski eşime 2017 Yeşil kart çıktı, 2017 Haziranda Yılında New York Albany Yerleştik, 2021 Mart ta New yorkta boşandık. 2022 Haziran ayında, 5 yılım dolacağı için Vatandaşlık başvurusu yapacağım(tüm şartları biliyorum ve sağlıyorum). Türkiyede yaşayan (turist visesi sahibi) kız arkadaşımla evlenmek istiyorum, nasıl bir yol izlememi önerirsiniz.?eski eşimden dolayı green kart aldığım için 5 sene beklemeliyim gibi bişey duydum size benim durumum için geçerlimidir.

• Arkadaşlar sağlık muayenesine formları vermeden mi gitmeli
    Yoksa greencard interviewe gitmeden önce mi gitmek daha iyi?
    Eşimle Formları bu hafta göndereceğiz
    Sağlık testi için ne düşünüyorsunuz
    2 aşımda var

Formlarla mı göndermeliyim yoksa interviewe mi götürmeliyim ?

• Merhabalar turist vizesi ile gelip 4,5 ay sonra evlenip Green Card’a başvurulması geç olur mu sizce kaçağa düşmemek için?Dosyaları hazırlamak kaç güm sürüyor.Bu arada kaçağa düşmemek için turist vizesini uzatmaya başvurmak mı daha mantıklı yoksa hemen green card sürecine başvurmak mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |