Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@santacruz ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhaba Crazycells

Travel document ve calisma izni beraber gelmesi gerekmiyor mu? Bana travel document belgesi gecen hafta geldi ve interview den once bu belgeyle Usa disina cikarsam ulkeme gidip gelirsem havaalaninda bir problem yasarmiyim? Tavsiyeniz ne olur?

O kartin gelmesi lazim. Eger I-131 ve I-765 basvurularini ayni anda yaptiysaniz ikisinin beraber combo card seklinde gelmesi gerekir. Uygulama uzun bir suredir o sekilde, ama farkli zamanlarda basvuru yaptiysaniz farkli iki belge de alabilirsiniz.

Eger travel document belgesi geldiyse (ustunde I-512 mi yaziyor?), ABD disina cikip, bu belgeyle tekrar giris yapabilirsiniz.

• @crazycells simdi anladim.Cok tesekkur ederim...

• @crazycells Hayir yazmiyor kagidin uzerinde I-797 Notice action yaziyor. I-131 ve I-765 formlarinin her ikisini de beraber gondermistim.

• @santacruz bir kaç güne combo kartınız gelir merak etmeyin.

• Merhabalar ben aos paketimi USCIS chicago loxbox adresine usps ile gönderdim.Paketim uspsin sitesinde tracking number ile baktıgımda delivered olarak gözüküyor.
    Ben formlarıma g1145 formunu eklemiştim email ve mesaj ile bilgi almak için , acaba ne kadar sürede USCIS den email veya mesaj geliyor? Ayrıca sanırım bana mektuplada bir bilgilendirme formu yollıcaklar , o form ne kadar sürede elimde olucak? Bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

• @rookie tesekkurler gelir gelmez surec tarihlerini bende yazacagim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@santacruz ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Hayir yazmiyor kagidin uzerinde I-797 Notice action yaziyor. I-131 ve I-765 formlarinin her ikisini de beraber gondermistim.

Henuz, belgeniz gelmemis o halde. Belge gelmeden ABD disina cikmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jackson2 ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar ben aos paketimi USCIS chicago loxbox adresine usps ile gönderdim.Paketim uspsin sitesinde tracking number ile baktıgımda delivered olarak gözüküyor.
    Ben formlarıma g1145 formunu eklemiştim email ve mesaj ile bilgi almak için , acaba ne kadar sürede USCIS den email veya mesaj geliyor? Ayrıca sanırım bana mektuplada bir bilgilendirme formu yollıcaklar , o form ne kadar sürede elimde olucak? Bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Teşekkür ederim.

Mektubun gelmesi 2-3 hafta surebilir, email guncellemesini net bilmiyorum maalesef.

• cevabınız için teşekkür ederim.

• Başvuruları genelde avukatsız mı yapıyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@funtastic ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Başvuruları genelde avukatsız mı yapıyorsunuz?

ilk iletide zaten gerekli bilgiler var, kendiniz sureci tamamlayabilirsiniz.

• @crazycells cok ozur dilerim yanliz yazmisim ilk defa dolduruyorum formu fakat kendimle ilgili bir kisim bulamadim category kismini

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@betooo_can ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells cok ozur dilerim yanliz yazmisim ilk defa dolduruyorum formu fakat kendimle ilgili bir kisim bulamadim category kismini

(c)(9) olarak gorunuyor sizin kategoriniz...

su pdf'teki 11. sayfada "Adjustment of Status Categories" sanirim size en uygun secenek...

https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-765instr.pdf

• @crazycells tesekkurler, tum belgelerimi topladim is formlari doldurmaya ve gondermeye kaldi bu hafta yapiyorum. kardesime bilet aldik gidis donuslu 2 ay kadar. kafamda 2 soru var, birincisi kapida bana hep soruldu, "tanidigin biri var mi? ailenden burada olan biri var mi?" seklinde. o noktada kardesim beni soylesin mi? evlilik kagidimi gostermesi yeterli olur mu. ablam evlilik karari aldi ve onu aileden yanina gelip gorebilecek tek kisi benim gibi bir aciklama yapabilir, greencard a neden basvurmadigima dair de, ailesel durumlar aciklamasini yapabilir vs.. ya da beni soylemeden tatilini gecirmeye geldigini mi soylesin, yani beni hic karistirmasin mi acaba?
    ikinci sorum da eger 2. sorgulamaya alirlarsa, o noktada benim davet mektubum olsun yaninda, benim ve esimin mesela, onu gostersin ve esimle ve ailesiyle tanismaya geldigini soylesin.. yani iceri alsalar da benim buraya gelip evlenmis olmam ne kadar etkiler onun girisini bilemiyorum. bu sekilde evlenip de ardindan ailesini ziyarete cagiran ve bununla ilgili deneyimler yasayan oldu mu hic. stres yapiyorum yine... ne Amerikaymis

okula ait bilgileri olucak yaninda. Avrupada ogrenci oldugundan, oranin oturum izni var ve o belge de yaninda olucak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flower ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells tesekkurler, tum belgelerimi topladim is formlari doldurmaya ve gondermeye kaldi bu hafta yapiyorum. kardesime bilet aldik gidis donuslu 2 ay kadar. kafamda 2 soru var, birincisi kapida bana hep soruldu, "tanidigin biri var mi? ailenden burada olan biri var mi?" seklinde. o noktada kardesim beni soylesin mi? evlilik kagidimi gostermesi yeterli olur mu. ablam evlilik karari aldi ve onu aileden yanina gelip gorebilecek tek kisi benim gibi bir aciklama yapabilir, greencard a neden basvurmadigima dair de, ailesel durumlar aciklamasini yapabilir vs.. ya da beni soylemeden tatilini gecirmeye geldigini mi soylesin, yani beni hic karistirmasin mi acaba?
    ikinci sorum da eger 2. sorgulamaya alirlarsa, o noktada benim davet mektubum olsun yaninda, benim ve esimin mesela, onu gostersin ve esimle ve ailesiyle tanismaya geldigini soylesin.. yani iceri alsalar da benim buraya gelip evlenmis olmam ne kadar etkiler onun girisini bilemiyorum. bu sekilde evlenip de ardindan ailesini ziyarete cagiran ve bununla ilgili deneyimler yasayan oldu mu hic. stres yapiyorum yine... ne Amerikaymis

okula ait bilgileri olucak yaninda. Avrupada ogrenci oldugundan, oranin oturum izni var ve o belge de yaninda olucak.

Yanlis veya yaniltici bilgi vermesini tavsiye etmem. Geri donecegini gosterecek belgeleri oldugu surece korkmasina gerek yok bence. Normalde yasadisi isler cevirenler bu kadar korkar 🙂 sizin bu kadar stres yapmaniza gerek yok. Kardesiniz sizi ziyaret edecek ve sonrasinda okuluna devam edecek. Oldukca makul ve kabul edilebilir bir neden, ve bunu gosterecek belgeler de var 🙂 Bu durumda cok streslenip, olaylari dallandirip budaklandirmak bence daha cok supheye neden olabilir, o nedenle rahat olun ve kardesiniz de rahat olsun...

• @crazycells ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells tesekkurler, tum belgelerimi topladim is formlari doldurmaya ve gondermeye kaldi bu hafta yapiyorum. kardesime bilet aldik gidis donuslu 2 ay kadar. kafamda 2 soru var, birincisi kapida bana hep soruldu, "tanidigin biri var mi? ailenden burada olan biri var mi?" seklinde. o noktada kardesim beni soylesin mi? evlilik kagidimi gostermesi yeterli olur mu. ablam evlilik karari aldi ve onu aileden yanina gelip gorebilecek tek kisi benim gibi bir aciklama yapabilir, greencard a neden basvurmadigima dair de, ailesel durumlar aciklamasini yapabilir vs.. ya da beni soylemeden tatilini gecirmeye geldigini mi soylesin, yani beni hic karistirmasin mi acaba?

Yanlis veya yaniltici bilgi vermesini tavsiye etmem. Geri donecegini gosterecek belgeleri oldugu surece korkmasina gerek yok bence. Normalde yasadisi isler cevirenler bu kadar korkar 🙂 sizin bu kadar stres yapmaniza gerek yok. Kardesiniz sizi ziyaret edecek ve sonrasinda okuluna devam edecek. Oldukca makul ve kabul edilebilir bir neden, ve bunu gosterecek belgeler de var 🙂 Bu durumda cok streslenip, olaylari dallandirip budaklandirmak bence daha cok supheye neden olabilir, o nedenle rahat olun ve kardesiniz de rahat olsun...

Bu amerika baskani basa geldiginden bu yana stresler artti. o halde burada yasayan bir akraban var mi dediklerinde ablami ziyarete geldim desin, bitsin. zaten ikinci sorgulamaya falan alirlarsa benim ve esimin telefon numarasi olucak, herhalde bir sekilde bizi de aramak isterler. ben bir davet mektubu yazayim mi sizce, benim de durumumu aciklayan gerek var midir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Bu amerika baskani basa geldiginden bu yana stresler artti. o halde burada yasayan bir akraban var mi dediklerinde ablami ziyarete geldim desin, bitsin. zaten ikinci sorgulamaya falan alirlarsa benim ve esimin telefon numarasi olucak, herhalde bir sekilde bizi de aramak isterler. ben bir davet mektubu yazayim mi sizce, benim de durumumu aciklayan gerek var midir

Gerek yok bence, ama yazmanizda da bir sakinca yok. Yaninda kalabilir ve gerekirse gosterebilir.

• @crazycells ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Gerek yok bence, ama yazmanizda da bir sakinca yok. Yaninda kalabilir ve gerekirse gosterebilir.

Tamamdir cok tesekkur ederim yardimlariniz icin. Greencard basvurusu ile ilgili gelismelerden haberdar edecegim

• @crazycells Bu hafta I-512L travel document geldi fakat calisma izni gelmedi. Formlari doldururken Usa disina cikamanizi gerekektiricek bir neden var mi diye sorulan soruya bende evet yuksek lisans tez savunmasi icin 2019 summer da gitmem gerektigini belirterek not dusmustum. Sanirim bu yuzden ayri ayri gonderdiler. Ama bu belge gelmis olsa da interwiev e girmeden Usa disina cikmam sizce riskli mi eger cikarsam ne kadar sure de geri donmem gerekir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@santacruz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells Bu hafta I-512L travel document geldi fakat calisma izni gelmedi. Formlari doldururken Usa disina cikamanizi gerekektiricek bir neden var mi diye sorulan soruya bende evet yuksek lisans tez savunmasi icin 2019 summer da gitmem gerektigini belirterek not dusmustum. Sanirim bu yuzden ayri ayri gonderdiler. Ama bu belge gelmis olsa da interwiev e girmeden Usa disina cikmam sizce riskli mi eger cikarsam ne kadar sure de geri donmem gerekir?

Ben de neden ayri ayri gonderdiklerini anlayamadim; ama bu elinizdeki I-512L ABD'ye girmeniz icin yeterli olacak. Vize gibi kullanabilirsiniz bu belgeyi. Hayir, bu belgeyle ABD disina cikmaniz surec icin artik bir risk yaratmaz. Ama verilen biyometrik/mulakat randevularini kacirmayin. Eger katilamayacaksaniz erteleme icin basvuru yapin, aksi durumda sureciniz olumsuz etkilenebilir.

Makul bir sure yurtdisinda kaldiginiz surece sorun yasamazsiniz, bildigim kadariyla yasalarla belirtilmis bir sinir yok, dolayisiyla cikis nedeni ve surenin ABD'ye girerken makul gorunmesi lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |