Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells yine selam ben sizin söylediklerinizi tama olarak avukat a yazdım ama hala sponsor bulmak lazım diyor avukat da ban biz NVC ye tüm evrakları yolladığımız andan sonra sen konsolosluktan mülakat tarihi bekleyeceksin dedi şimdi sponsor bakıyorum 2 gün önce yazdığı e mail de sponsor un evrakları yetmiyor bende 3 hafta önce bana sponsor evrakları güzel işlemlere başattık sonra da yolladık dediler 3 haftadır ben konsoloslukta dan mutlu haber beklerken şimdi bu kötü haber ile yıkıldım

Benim anladigim, ya avukatiniz belgeleri gondermemis NVC'ye, ya da kisinin geliri yetmedigi icin NVC'den geri donmus dosya.

Zaten oyle ya da boyle yeni bir sponsor bulmaniz gerekecekti, bulduktan sonra surece devam edebilirsiniz.

• @crazycells evet şimdi konuştum evet göndermemiş kişinin geliri yetmemiş acil benden yeni sponsor bulmamı istiyor NVC ye gönderecekmiş olay anlaşıldı teşekürler

• @crazycells tekrar mrb.tum formlari gönderdik.5 nisanda teslim oldu.ama bize teslim aldıklarına dair mail yada sms gelmedi.sanki formda bu tarz mesajlar okumustum.smdiki süreçte yapmam gereken nedir acaba.birde ödeme için kendi adıma çek yazıp koydum zarfa kabul oluyor diye okumustum.

• Merhabalar,
    Biometric randevudan ne zaman sure sonra interview icin davet geliyor acaba?
    Biometric, fingerprint islemlerimi 5 Nisan Cuma , 2019 tarihinde yaptim. Is izni kartimin ulasma suresi ne kadari bulur?

( Amerikan vatandasi erkek arkadasim ile Amerika'da evlendik,
    Evraklari gonderme tarihi: 10 Aralik 2018
    Evraklarin ulasmasi : 12 Aralik 2018
    Evraklarin ulastigina ve isleme alindigina dair notice of action: 17 Aralik 2018
    Biometric randevu icin bana ulasilmasi : 22 Ocak 2019 ( Fakat USPS bana ulastirmamis USCIS'e geri gondermis bunu farketmem mart ayini buldu ve USCIS arayip randevu talep ettim.)
    Biometrik randevum: 5 Nisan 2019

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells tekrar mrb.tum formlari gönderdik.5 nisanda teslim oldu.ama bize teslim aldıklarına dair mail yada sms gelmedi.sanki formda bu tarz mesajlar okumustum.smdiki süreçte yapmam gereken nedir acaba.birde ödeme için kendi adıma çek yazıp koydum zarfa kabul oluyor diye okumustum.

henuz 2 is gunu olmus, bu tur asamalar icin beklemeniz lazim. Onumuzdeki 3-4 hafta boyunca sadece bildirim gelmesini bekleyin. Zaten sizi yonlendiriyorlar, sonraki asamanin biyometrik randevu olmasi lazim.

Check kabul ediyorlar.

• @crazycells teşekkür ederım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merbej ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar,
    Biometric randevudan ne zaman sure sonra interview icin davet geliyor acaba?
    Biometric, fingerprint islemlerimi 5 Nisan Cuma , 2019 tarihinde yaptim. Is izni kartimin ulasma suresi ne kadari bulur?

( Amerikan vatandasi erkek arkadasim ile Amerika'da evlendik,
    Evraklari gonderme tarihi: 10 Aralik 2018
    Evraklarin ulasmasi : 12 Aralik 2018
    Evraklarin ulastigina ve isleme alindigina dair notice of action: 17 Aralik 2018
    Biometric randevu icin bana ulasilmasi : 22 Ocak 2019 ( Fakat USPS bana ulastirmamis USCIS'e geri gondermis bunu farketmem mart ayini buldu ve USCIS arayip randevu talep ettim.)
    Biometrik randevum: 5 Nisan 2019

EAD'nin gelmesi 2 ay icinde olur sanirim...

• Merhabalar,

Ben Amerikan vatandasi erkek arkadasim ile Amerika'da evlendim. Evraklarimi Aralik 2018 ayinda gonderdim. Biometrik randevumu da tamamladim. Suan Work Authorization kartim ile travel document ( advanced parole) bekliyorum. Ama interview icin daha tarihimiz belli degil. USCIS sitesinden durum kontrolu yaptigimda randuvumu ayarlayip bana randevumuz icin evrak gondereceklerini belirtmisler.

Sorum su:

• ben green kart surecim tamamlanmadan turkiyeye gitmek istiyorum ve bunun icinde evraklarimi gonderirken travel document (Form I-131) basvuru yaptim ve basvurum onaylandi. Bana work authorization ve travel document onaylandigina dair evrak geldi USCIS'ten. 21 mart 2019 itibari ile iznimin onayi verilmis bir yillik sure icin. Evraklarimin process suresi devam ederken Turkiyeye gidip gelmem ABD'ye donuste bana sikinti yasatir mi? Travel document iznim olsa bile?
    • Biometrik randevudan ne kadar sure sonra work authorization kartim elime ulasir?
    • Interview icin ise Biometric randevudan ne kadar sure sonra Interview gunu icin ulasiliyor?

Tesekkur ederim ilginiz icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merbej ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar,

Ben Amerikan vatandasi erkek arkadasim ile Amerika'da evlendim. Evraklarimi Aralik 2018 ayinda gonderdim. Biometrik randevumu da tamamladim. Suan Work Authorization kartim ile travel document ( advanced parole) bekliyorum. Ama interview icin daha tarihimiz belli degil. USCIS sitesinden durum kontrolu yaptigimda randuvumu ayarlayip bana randevumuz icin evrak gondereceklerini belirtmisler.

Sorum su:

• ben green kart surecim tamamlanmadan turkiyeye gitmek istiyorum ve bunun icinde evraklarimi gonderirken travel document (Form I-131) basvuru yaptim ve basvurum onaylandi. Bana work authorization ve travel document onaylandigina dair evrak geldi USCIS'ten. 21 mart 2019 itibari ile iznimin onayi verilmis bir yillik sure icin. Evraklarimin process suresi devam ederken Turkiyeye gidip gelmem ABD'ye donuste bana sikinti yasatir mi? Travel document iznim olsa bile?
    • Biometrik randevudan ne kadar sure sonra work authorization kartim elime ulasir?
    • Interview icin ise Biometric randevudan ne kadar sure sonra Interview gunu icin ulasiliyor?

Tesekkur ederim ilginiz icin.

Israrla sure soruyorsunuz 🙂 o halde guncel sureleri suradan kendiniz icin takip edebilirsiniz:

Boyle seyler standart degil; dosyadan dosyaya, kisiden kisiye, bolgeden bolgeye degisebilir.

Eger I-131 belgesi elinize ulastiysa bu belgeyle ABD'ye cikip sonra sorunsuz giris yapabilirsiniz.

Diger sureler icin yukaridaki linki kullanabilirsiniz.

• @crazycells Chicago ya gonderilen dosyalara Vermont Service Center mi bakiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells Chicago ya gonderilen dosyalara Vermont Service Center mi bakiyor?

Hayir, o sekilde genelleyemiyorsunuz. Hangi eyalettesiniz, hangi basvuruyu yapiyorsunuz vs. bu tur bilgiler hangi Service Center'in dosyanizi isledigini belirliyor.

• Ben floridada yasiyorum belgeleri Chicago’ya gonderdim, linkini attiginiz siteden I-130 icin baktigim zaman Florida ya da Chicago ile ilgili bi center yok. Hangi center benim dosyama bakiyor nasil ogrenebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Ben floridada yasiyorum belgeleri Chicago’ya gonderdim, linkini attiginiz siteden I-130 icin baktigim zaman Florida ya da Chicago ile ilgili bi center yok. Hangi center benim dosyama bakiyor nasil ogrenebilirim?

Google ya da USCIS'in kendi sitesinden arastirin isterseniz. Service Center'larin direkt bilgilerine ulasirsaniz, hangi eyaletlerdeki hangi formlari degerlendirdiklerini ogrenebilirsiniz sanirim.

• @crazycells ben floridadan basvuruyorum ama dosyayi chicagoya gonderdim. Nereyi baz almam gerekir florida mi chicago mu?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells ben floridadan basvuruyorum ama dosyayi chicagoya gonderdim. Nereyi baz almam gerekir florida mi chicago mu?

Sordugunuz soruya gore degisir, eger hangi eyalette yasadiginizi soruyorsa cevabi Florida olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakpesen ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Merhabalar , @crazycells bey,
    Benim size sorum su; 90 gunden once evlenir ve visa fraud durumuna dusmek garanti mi? Vede eger dusersek bizi turkiyeye geri mi gonderiyorlar yoksa hala evliligimiz kabul edilip islem devam exiyormu? Tesekkrler

Evlilik 90 gunden once olursa ve evlilik uzerinden Green Card basvurusu yaparsaniz o durumda dosya otomatik olarak ekstra incelemeye tabi tutulacaktir diye dusunuyorum. Bu, direkt bir red sebebi degil tabii ki ama USCIS gorevlisi neden 90 gun icinde hizlica evlendiniz, acaba evliliginiz gercek mi diye dosyanizi cok daha ayrintili inceleyecektir. Merak etmeyin, visa fraud yapmadiginiz surece visa fraud durumuna dusmezsiniz 🙂 Eger olaylar dogal seyrinde gerceklesmisse ve hicbir basvuruyu sistemi kotuye kullanarak yapmadiysaniz o durumda endiselenmeniz gereken bir durum yok.

Sizin durumunuzda onemli olan 'ne oldu da hizlica evlendiniz, makul bir nedeniniz var mi, bunu onceden biliyor muydunuz yoksa ani mi gerceklesti, daha once bu konuda yalan soyleyerek mi vize aldiniz ve ABD'ye girdiniz' gibi konular...

• @crazycells merhaba bir bilgi için rahatsız ettim W2 ve 1099 formlar hakkında mutlaka bilginiz vardır benim yardıma ihtiyacım 1099 hakkında bir bilgi aldım ne kadar doğru olduğunu size danışmak istedim amerikada evli olan biri eşine bir türlü sponsor olamıyordu ve sponsorda bulamamış son 3 senenin vergisini verememiş en son 2018 yılında 1099 doldurmup eksik olan parayı da yatırıp 1 yıllık 1099 ile eşine sponsor da destek olmuş bu ne kadar doğru böyle bir durum söz konusu olabilirmi ? ben sponsor bulmak da diğer arkadaşlar gibi zor durumdayım çok zor bir süreç bilgi ve yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells merhaba bir bilgi için rahatsız ettim W2 ve 1099 formlar hakkında mutlaka bilginiz vardır benim yardıma ihtiyacım 1099 hakkında bir bilgi aldım ne kadar doğru olduğunu size danışmak istedim amerikada evli olan biri eşine bir türlü sponsor olamıyordu ve sponsorda bulamamış son 3 senenin vergisini verememiş en son 2018 yılında 1099 doldurmup eksik olan parayı da yatırıp 1 yıllık 1099 ile eşine sponsor da destek olmuş bu ne kadar doğru böyle bir durum söz konusu olabilirmi ? ben sponsor bulmak da diğer arkadaşlar gibi zor durumdayım çok zor bir süreç bilgi ve yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler

1099 sizin doldurdugunuz bir form degil bildigim kadariyla, is yerinden aldiginiz bir form. Maalesef dediginiz kisinin ne yaptigini anlayamadim. Suradaki konuyu okuyun isterseniz, konsoloslugun neleri kabul edecegi konuya aktarilmis:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Sizinki gibi durumlarda en cok isinize yarayacak yontem, baska bir yardimci sponsor bulmak olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |