Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin yakinda mulakat ile ilgili bilgi alirsiniz, eger sponsor imza atip tum gerekli belgeleri size verdiyse bu belgeleri siz surecinizde kullanabilirsiniz. Resmi olarak sponsor belgeleri cekemez ama size sponsor olmak istemeyen birinin sponsorlugunu kullanmaniz da etik olmaz diye dusunuyorum.

• @crazycells sponsor a ben maddi yönden yardım edeceğim ama o ben daha vize almadan maddi olarak sıkıştığını ihtiyacı olduğunu yani onun için geri çekebilir mi diye yazdım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells sponsor a ben maddi yönden yardım edeceğim ama o ben daha vize almadan maddi olarak sıkıştığını ihtiyacı olduğunu yani onun için geri çekebilir mi diye yazdım

NVC'ye kendi basina ulasmasi oldukca zor olur.
    Ama eger sponsor olmak istemiyorsa size bunu soyleyebilir sanirim.

• @crazycells merhaba crazycell benim mülakat tarihim 2 ay içinde gelirmi şuan 24 gün oldu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba crazycell benim mülakat tarihim 2 ay içinde gelirmi şuan 24 gün oldu ?

gelir diye dusunuyorum ama daha da uzayabilir de. Bu surecler kesin olarak suresi olan surecler degil maalesef, su an sadece haber verilmesini beklemelisiniz. Ayrica surecinizi imzaniza tasirsaniz sevinirim, cevap vermesi kolaylasiyor. Bu sekilde onceki mesajlari okuyup nerede kaldiginizi hatirlamam gerekiyor.

• @crazycells surecinizi imzaniza tasirsaniz sevinirim, cevap vermesi kolaylasiyor. derken genel bölümdemi yazmamı istedin ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells surecinizi imzaniza tasirsaniz sevinirim, cevap vermesi kolaylasiyor. derken genel bölümdemi yazmamı istedin ?

Yok, kendi profilinizden duzenleyebilecegimiz imzadan bahsediyorum 🙂

Hemen asagidaki ----- cizgilerinden sonra gorunen kisim, buraya NOA1 tarihi, NOA2 tarihi, I-130 gonderim tarihi gibi bilgileri eklerseniz, bir de IR1/CR1 sureci oldugunu yazarsaniz, soruyu okur okumaz surecte nerde oldugunuzu anlamak kolaylasir 🙂

alt metni

• @crazycells anladım:)) ama benim tüm evraklarımı avukat yolluyor ne yaptıklarından bir bilgim yok sadece bekle diyor benden imzalanacak evrakları istiyorlardı bende imzalayıp yolluyordum işte en son şubat 28 de tüm evraklar NVC postalandı dedi artık konsolosluktan interview bekleyeceksin dedi 24 gün oldu ses cıkmadı bende forumda okunanlara bakarak bekliyorum zaten avukat a attığım mesajlara dönmüyor 7500 dolar da anlaşmıştık 6500 dolar ı verdim verdiğim paraya göre hizmet i görüyorsun ne haldeyim e mail bile atmaya zahmet etmiyorlar bende buradan biraz bilgi sahibi oluyorum sence 1 ay daha sürer mi benim interview bekleyişim teşekkürler tabii gelen görüşmeler göre sizleri bilgilendiricem

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anladım:)) ama benim tüm evraklarımı avukat yolluyor ne yaptıklarından bir bilgim yok sadece bekle diyor benden imzalanacak evrakları istiyorlardı bende imzalayıp yolluyordum işte en son şubat 28 de tüm evraklar NVC postalandı dedi artık konsolosluktan interview bekleyeceksin dedi 24 gün oldu ses cıkmadı bende forumda okunanlara bakarak bekliyorum zaten avukat a attığım mesajlara dönmüyor 7500 dolar da anlaşmıştık 6500 dolar ı verdim verdiğim paraya göre hizmet i görüyorsun ne haldeyim e mail bile atmaya zahmet etmiyorlar bende buradan biraz bilgi sahibi oluyorum sence 1 ay daha sürer mi benim interview bekleyişim teşekkürler tabii gelen görüşmeler göre sizleri bilgilendiricem

Evet, bir ay daha surebilir, ben de beklemenizi tavsiye ederim 🙂
    Avukata o kadar para vermeye gerek yoktu, zaten sureci siz de kendiniz takip edebilirdiniz.

• merhabalar update yapmak istedim green kart surecimle alakali. Ocak 22 de bana USCIS biometrik randevu gondermis ama usps adresime ulastirmamis durum kontrolu yaptigimda ogrendim ve direkt uscis aradim second officer ile gorustum nisan ayi ilk haftasi yeniden biometrik randevu ayarlandi ama yine document ev adresime ulasmamis bana fax gonderecekler.
    belge gonderim tarihi: 10 aralik 2018
    ulastigina dair uscis ten notice of action i-797C form gonderiliisi: aralik 12 2018
    normalde bana ulassaydi biometrik randevum ocak 22 de planlanmisti
    Bugun uscis officer ile gorusmeme gore work permitim ve travel document onaylanmis sadece biometric photo ve fingerprints randevusundan sonra bana ulasacak 🙂

• Form I-765, I-485 ile gonderilecegi icin herhangi bir ucret odemeye gerek yok denmis fakat uscis kendi sitesinde I-765 icin 410$ dolar fee belirtmis. Hangi bilgiyi takip etmek gerekir?

• @crazycells merhaba boston da bir arkadaşım dediki eşinin facebook ta resmi olmadığından dolayı red almış sizce olurmu böyle bir durum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ssergenk ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Form I-765, I-485 ile gonderilecegi icin herhangi bir ucret odemeye gerek yok denmis fakat uscis kendi sitesinde I-765 icin 410$ dolar fee belirtmis. Hangi bilgiyi takip etmek gerekir?

Resmi sitedeki bilgiyle buradaki ayni zaten, resmi sayfayi tam okumalisiniz; cunku kacirdiginiz ayrintilar var. $410 yazan yerde su cumle geciyor:

Some individuals may be exempt from paying fees. See the form instructions for more information.

I-485 ile gonderilince ucret odemenize gerek olmayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba boston da bir arkadaşım dediki eşinin facebook ta resmi olmadığından dolayı red almış sizce olurmu böyle bir durum ?

tabii ki esinizin "facebook'ta resmi olmadigi" icin red almazsiniz 🙂 lakin evliliginizin iyi niyetli bir evlilik oldugunu siz kanitlamak zorundasiniz.

Esinizle ilgili fotograflar, ortak banka hesaplari, ortak kira ya da mortgage odemeleri, ortak doldurulmus vergi formlari, ortak faturalar, ortak araba bilgisi ya da sigortasi, ortak sigorta ya da emeklilik bilgileri, gayrimenkuller, ayni adreste yasadiginiza dair belgeler, varsa cocuklariniza dair dogum belgeleri ya da evliligin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosterdigini dusundugunuz diger dokumanlari USCIS'e gondermelisiniz.

• Tekrar merhaba, Green kart surecim devam ederken , travel document onayimdan sonra TR ye 2 aylik icin gitmek ne kadar dogru? yani daha once benimle ayni sekilde GC sureci surerken travel document ile usa disina cikip ve girerken sorun olmayan var mi? Biraz beni dusunduruyor acikcasi ama gitmem de gerekiyor .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@merbej ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Tekrar merhaba, Green kart surecim devam ederken , travel document onayimdan sonra TR ye 2 aylik icin gitmek ne kadar dogru? yani daha once benimle ayni sekilde GC sureci surerken travel document ile usa disina cikip ve girerken sorun olmayan var mi? Biraz beni dusunduruyor acikcasi ama gitmem de gerekiyor .

Advance Parole dokumani elinize gectiyse ABD disina cikis yapip, sorun olmadan girebilirsiniz.

• @crazycells benim paket olarak tüm evraklarim 28 şubat da NVC ye yollandı konsolosluk mülakat için bekliyorum ilk uscıs e başvuralı yani tüm işlerim hepsi nerede ise 27 ay oluyor avukat ilgileniyor ama ne durumda olduğumuzu yazma cüretinde bulunmuyor benim evraklarım avukat da ve NVC de bende gönderilen hiç evrak yok gibi bir şey benim adres ve telefonum değişti avukat a e mail attıp bildirdim ona bile dönüş yapmadı işte birine bağlı hareket etmenin zorlukları 1 ay geçmek üzere ve sizde en az 1 ay daha sürer dediniz onun için beklemek zorundayım teşekkürler

• @crazycells daha once basvurdugum I-539 basvurusu icin bugun bana REQUEST FOR EVIDENCE postasi gonderdiler.Nisan sonuna kadar cevabimi bekliyorlarmis. Acaba herhangi bir letter yazma ya da evlilik dokumanlari gondermem gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@santacruz ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells daha once basvurdugum I-539 basvurusu icin bugun bana REQUEST FOR EVIDENCE postasi gonderdiler.Nisan sonuna kadar cevabimi bekliyorlarmis. Acaba herhangi bir letter yazma ya da evlilik dokumanlari gondermem gerekir mi?

Isterseniz bir mektupla planlarinizda degisiklik oldugunu ve I-485 surecine girdiginizi yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells benim paket olarak tüm evraklarim 28 şubat da NVC ye yollandı konsolosluk mülakat için bekliyorum ilk uscıs e başvuralı yani tüm işlerim hepsi nerede ise 27 ay oluyor avukat ilgileniyor ama ne durumda olduğumuzu yazma cüretinde bulunmuyor benim evraklarım avukat da ve NVC de bende gönderilen hiç evrak yok gibi bir şey benim adres ve telefonum değişti avukat a e mail attıp bildirdim ona bile dönüş yapmadı işte birine bağlı hareket etmenin zorlukları 1 ay geçmek üzere ve sizde en az 1 ay daha sürer dediniz onun için beklemek zorundayım teşekkürler

Surebilir de surmeyebilir de 🙂 Daha uzun da surebilir. Kesin olarak bir timeline yok daha once de belirttigim gibi, siz sadece beklemelisiniz maalesef, yapacak baska bir sey yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |