Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @santacruz ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells daha once basvurdugum I-539 basvurusu icin bugun bana REQUEST FOR EVIDENCE postasi gonderdiler.Nisan sonuna kadar cevabimi bekliyorlarmis. Acaba herhangi bir letter yazma ya da evlilik dokumanlari gondermem gerekir mi?

Benim de daha once yaptigim COS basvurusu vardi. 13 marta kadar belge gondermem istendi ben de GC basvurusu yaptigim icin belge gondermedim. Ses seda yok. Sizce COS dosyasiyla ilgili herhangi bir sey yapmali miyim yoksa hic bir sey yapmamak daha mi iyi olur? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@santacruz ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells daha once basvurdugum I-539 basvurusu icin bugun bana REQUEST FOR EVIDENCE postasi gonderdiler.Nisan sonuna kadar cevabimi bekliyorlarmis. Acaba herhangi bir letter yazma ya da evlilik dokumanlari gondermem gerekir mi?

Benim de daha once yaptigim COS basvurusu vardi. 13 marta kadar belge gondermem istendi ben de GC basvurusu yaptigim icin belge gondermedim. Ses seda yok. Sizce COS dosyasiyla ilgili herhangi bir sey yapmali miyim yoksa hic bir sey yapmamak daha mi iyi olur? @crazycells

Yok sayin @bjkamil3365 , siz de isterseniz bir mektup yazip gonderebilirsiniz basvuruya devam etmeme nedenlerizi aciklayan, ama bunun disinda surece devam etmemeniz lazim. Bence de hicbir yapmayip surecin iptal olmasini beklemek en iyisi olur.

• @crazycells ben veya sponsor olan kişi sponsorluğu nasıl iptal edebiliriz evraklar gideli 1 ay oldu herhangi bir cevap da gelmedi immigration dan eğer bir bilginiz varsa yazarsanız sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hüseyin ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells ben veya sponsor olan kişi sponsorluğu nasıl iptal edebiliriz evraklar gideli 1 ay oldu herhangi bir cevap da gelmedi immigration dan eğer bir bilginiz varsa yazarsanız sevinirim

Doldurdugunuz ve imzaladiginiz evraklarin resmi evraklar oldugunu unutmayin. Eger sponsor olacak kisi, size sponsor olmaktan vazgectiyse yapmaniz gereken mulakat gunu baska bir sponsorun dokumanlarini tam bir sekilde randevuya goturup, konsolosa durumu aciklamak ve sponsorunuzu degistirmeyi talep etmek olmali.

• @crazycells mrb benim size yine sorularım olacak..evrakların hepsini hazırladk pazartesi gonderıcez ınsallah..formları doldururken takıldığımız bir-kac soru var
    ( 3 yaşındaki oğlumla amerikaya turist vizesi ile gelip abd vatandası ıle evlendim, ugrastırmamal ıcın bu bılgıyı belırtıyorum)

** I-130 Formunda
    Part 5 te 1.soruyu "no" olarak ısaretledık.esım daha önce kimseye sponsor olmamıs.ordakı relative bölümüne oğlumu ve beni yazmadık.ama emin olamadık.oglum için doldurulan forma beni, benim için doldurulan forma oğlumu mu yazmalıydı

** I-131 Formunda
    Part 2 de birinci soruyu 1.d olarak ısaretledım.ama emin olamadım 1.a mi olmalıydı. Turkiyeye 15 günlüğüne gidip dönücek.

Part 5 kısmını boş bıraktık.(Daha önce hiç amerikada bulunmadım)

Part 7 de de boş mu bırakmalıyım yoksa sadece one trıp mi işaretlemeliyim

** I-864 Formunda eşim oğlum ve benim için tek sponsorluk kağıdı dolduracak sanırım.tam emin olamadım ama
    Part 3 te family member kısmına oğlum ve benim adım yazılacakmı?

Part 5 te 1.soruya 2 yazdık
    2.soruya yourself 1 yazdık
    3.soruya your spore 1 yazdık
    4.soruda "if you have sepet children enter the number here" eşimin 3 çocuğu var.ıkı tanesi ortak velayet 2 hafta bızde kalıyor,diğer 3.çocuğunun velayeti annede.sadece ıkı haftada bır hafta sonu gelıyor.burda ne yapmalıyız cok kararsız kaldık
    Ve ben kendi oğlumu ekleyeceğim madde bulamadım toplam sayı eksik çıkıyor ozaman.kafam çok karıştı.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.cevaplarsanız sevınırım.cok teşekkür ederim smdıden.

• @crazycells Merhabalar;Belgelerimi 2 martta göndermiştim yaklaşık 10 gün sonra Mart 15i gibi belgelerimi aldıklarını gösteren mektuplar geldi. Mart'ın 22'de parmak izi için randuvum olduğunu gösteren mektubu almış bulunuyorum. Nisan'ın 4ünde parmak izi vermeye Uscise gideceğim.Gelişmeler oldukça forma güncel bilgiler aktarmaya çalışacağım.
    İyi Günler

• @crazycells teşekkür ederim peki nasıl anlaşılacak sponsorluğumun bana sponsor olmakdan vazgeçtiğini ? evraklarımız şuan hala işlemdemi yoksa donduruldumu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells teşekkür ederim peki nasıl anlaşılacak sponsorluğumun bana sponsor olmakdan vazgeçtiğini ? evraklarımız şuan hala işlemdemi yoksa donduruldumu

Siz, mulakat sirasinda soyleyeceksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells mrb benim size yine sorularım olacak..evrakların hepsini hazırladk pazartesi gonderıcez ınsallah..formları doldururken takıldığımız bir-kac soru var
    ( 3 yaşındaki oğlumla amerikaya turist vizesi ile gelip abd vatandası ıle evlendim, ugrastırmamal ıcın bu bılgıyı belırtıyorum)

** I-130 Formunda
    Part 5 te 1.soruyu "no" olarak ısaretledık.esım daha önce kimseye sponsor olmamıs.ordakı relative bölümüne oğlumu ve beni yazmadık.ama emin olamadık.oglum için doldurulan forma beni, benim için doldurulan forma oğlumu mu yazmalıydı

** I-131 Formunda
    Part 2 de birinci soruyu 1.d olarak ısaretledım.ama emin olamadım 1.a mi olmalıydı. Turkiyeye 15 günlüğüne gidip dönücek.

Part 5 kısmını boş bıraktık.(Daha önce hiç amerikada bulunmadım)

Part 7 de de boş mu bırakmalıyım yoksa sadece one trıp mi işaretlemeliyim

** I-864 Formunda eşim oğlum ve benim için tek sponsorluk kağıdı dolduracak sanırım.tam emin olamadım ama
    Part 3 te family member kısmına oğlum ve benim adım yazılacakmı?

Part 5 te 1.soruya 2 yazdık
    2.soruya yourself 1 yazdık
    3.soruya your spore 1 yazdık
    4.soruda "if you have sepet children enter the number here" eşimin 3 çocuğu var.ıkı tanesi ortak velayet 2 hafta bızde kalıyor,diğer 3.çocuğunun velayeti annede.sadece ıkı haftada bır hafta sonu gelıyor.burda ne yapmalıyız cok kararsız kaldık
    Ve ben kendi oğlumu ekleyeceğim madde bulamadım toplam sayı eksik çıkıyor ozaman.kafam çok karıştı.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.cevaplarsanız sevınırım.cok teşekkür ederim smdıden.

• Evet, I-130 'da 5. kisimda sizin formunuza oglunuzu, oglunuzun formuna da sizi ekleyin.

• Evet, I-131'de Part 2'de 1d uygundur; Part 5 bos olmali; evet 1 kere gidip geleceginizi soylediginiz icin one trip olarak isaretleyin Part 7'yi...

• I-864'te bence de tek bir dokuman olarak hazirlamaniz yeterli, cunku ikinizin de ismi yer alacak. Ama isterseniz garanti olsun diye hazirlayacaginiz belgeleri 2 set olarak hazirlarsiniz.

• Part 3'te oglunuz ve sizin ismini ekleyin.

• Part 5'te, 1'e 2 yazin... 2'e 1 ve 3'e 0 yazin... 4'te evlenmemis ve 21 yas alti butun cocuklari sayin (yasal vasi esiniz olmasa bile), su sekilde de dusunebilirsiniz, eger esiniz onlari vergi formunda dependent olarak gosteriyorsa yazin, gostermiyorsa yazmayin.

2+1+0+3=6 olmasi lazim sonuc...

Instruction'lari okursaniz, bir onceki seceneklerde sayilan birini bir daha saymamaniz gerektigi yaziyor:

Add together the number of persons for whom you are financially responsible. Some of these persons may not be residing with you. Make sure you do not count any individual more than once. In some cases the same person could fit into two categories. For example, your spouse, whom you would enter in Item Number 3., might also be a lawful permanent resident for whom you have already sponsored using Form I-864 (Item Number 6.). If you included your spouse in Item Number 3., do not include him or her again in Item Number 6.

• @crazycells anladığım kadarıyla işlemler durdurulmadı devam ediyor yani mülakat tarihim gelecek ve mülakat tarihim gelmeden ya sponsoru ikna edeceğim yada yeni sponsor evraklarıyla mülakat a gireceğim oldu ya sponsor u ikna edemedim mülakat tarihime 10 gün kala yeni sponsor buldum bu evraklar NVC mi gönderilecek yoksa bende olması yeterlimi teşekkürler

• @crazycells cok teşekkür ederim.sız olmasanız ısın içinden çıkmak zor.
    I 864 belgesi ile ilgili olarak eşim sadece bir çocuğunu vergı indiriminde kullanıyor.
    Birde I 485 formunda part 6 kısmında hem kendi çocuğumu hem eşimin 3 çocuğunu da yazdım.toplamda 4 çocuk yazmış oldum.cocuk çok olunca kafa karısıyor:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anladığım kadarıyla işlemler durdurulmadı devam ediyor yani mülakat tarihim gelecek ve mülakat tarihim gelmeden ya sponsoru ikna edeceğim yada yeni sponsor evraklarıyla mülakat a gireceğim oldu ya sponsor u ikna edemedim mülakat tarihime 10 gün kala yeni sponsor buldum bu evraklar NVC mi gönderilecek yoksa bende olması yeterlimi teşekkürler

NVC'nin hicbir bilgiden haberi olmayacak, bu belgeleri NVC'ye gondermeniz sadece islemleri uzatacak. Size dedigim sekilde yapin, son ana kadar bekleyip mulakat gunu konsoloslukta gercek sponsorunuza dair bilgileri goturun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkay ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

@crazycells cok teşekkür ederim.sız olmasanız ısın içinden çıkmak zor.
    I 864 belgesi ile ilgili olarak eşim sadece bir çocuğunu vergı indiriminde kullanıyor.
    Birde I 485 formunda part 6 kısmında hem kendi çocuğumu hem eşimin 3 çocuğunu da yazdım.toplamda 4 çocuk yazmış oldum.cocuk çok olunca kafa karısıyor:)

iki bilginin celismesi garip olmus, bu durumda daha sonra sorun yasamamak icin daha kapsamli sekilde, 21 yas alti evlenmemis tum cocuklari yazin bence. Mulakat gunu bu konuda soru gelirse aciklama yaparsiniz.

• @crazycells anladım çok teşekkür ederim peki avukat bana yeni sponsor bul demişti şimdi nasıl bir süreç içindeyim ve beni bilgilendirmedi acaba sponsor olan kişinin evraklarını sponsor a iademi etti yoksa sponsorluğun değişimi için NVC herhangi bir evrak yollayıp yada arayıp bilgi verebilir mi ve tabii ki sizin verdiğiniz uyarı çok güzel ve hızlı onu kesinlikle uyguyacağım yeni sponsor un evraklarımı yanımda mülakat günü götürüp göstereceğim tabii yukarıda yazdıklarımın başıma ne kadar sorun olacağına bağlı herhalde teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells anladım çok teşekkür ederim peki avukat bana yeni sponsor bul demişti şimdi nasıl bir süreç içindeyim ve beni bilgilendirmedi acaba sponsor olan kişinin evraklarını sponsor a iademi etti yoksa sponsorluğun değişimi için NVC herhangi bir evrak yollayıp yada arayıp bilgi verebilir mi ve tabii ki sizin verdiğiniz uyarı çok güzel ve hızlı onu kesinlikle uyguyacağım yeni sponsor un evraklarımı yanımda mülakat günü götürüp göstereceğim tabii yukarıda yazdıklarımın başıma ne kadar sorun olacağına bağlı herhalde teşekkürler

maalesef avukatinizin ne dusundugunu bilmiyorum, NVC surecine nasil muhadele etmeyi dusundugunu de bilmiyorum. Fakat size dedigim sekilde yapmaniz yeterli olur.

• ⭐⭐

Turk konsoloslugundan alacaginiz birth certificate (nufus kayit ornegi ve cevirisi)

Bu belge icin Miami konsoloslugundan randevu alacagim fakat 2 farkli belge opsiyonu var.

1- Dogum basligi altinda “uluslararasi dogum kayit ornegi formul A” belgesi

2- Nufus basligi altinda “nufus kayit ornegi basvurusu

Sanirim 2.si ilki yeni dogan cocuk icin gibi geldi ama emin olmak istedim. Miami konsoloslugu saolsun telefonlara bakmiyor.

Sitede diyor ki sahsen basvurmalisiniz. Gitmek zorunda kalacagiz gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Turk konsoloslugundan alacaginiz birth certificate (nufus kayit ornegi ve cevirisi)

Bu belge icin Miami konsoloslugundan randevu alacagim fakat 2 farkli belge opsiyonu var.

1- Dogum basligi altinda “uluslararasi dogum kayit ornegi formul A” belgesi

2- Nufus basligi altinda “nufus kayit ornegi basvurusu

Sanirim 2.si ilki yeni dogan cocuk icin gibi geldi ama emin olmak istedim. Miami konsoloslugu saolsun telefonlara bakmiyor.

Sitede diyor ki sahsen basvurmalisiniz. Gitmek zorunda kalacagiz gibi

Genelde 2.'si kullaniliyor, eger ihtiyac olacaksa ilkini de alabilirsiniz.

• Herkese merhaba .
    Green kart için dün parmak izi verdim ve beklemeye geçtim . Bu arada çalışmaya ihtiyacım olduğu için bir yerde iş bulup çalışmaya başladım. Yalnız bir sorum olacak iş yeri benden w4 formu doldurmamı istedi maaş ödemesi için . Sizce bu formu doldurursam ilerde green kartım için herhangi bir problem olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhanaktas ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak içinde söyledi:

Herkese merhaba .
    Green kart için dün parmak izi verdim ve beklemeye geçtim . Bu arada çalışmaya ihtiyacım olduğu için bir yerde iş bulup çalışmaya başladım. Yalnız bir sorum olacak iş yeri benden w4 formu doldurmamı istedi maaş ödemesi için . Sizce bu formu doldurursam ilerde green kartım için herhangi bir problem olur mu ?

EAD'niz ulasti mi size?

• @crazycells yine selam ben sizin söylediklerinizi tama olarak avukat a yazdım ama hala sponsor bulmak lazım diyor avukat da ban biz NVC ye tüm evrakları yolladığımız andan sonra sen konsolosluktan mülakat tarihi bekleyeceksin dedi şimdi sponsor bakıyorum 2 gün önce yazdığı e mail de sponsor un evrakları yetmiyor bende 3 hafta önce bana sponsor evrakları güzel işlemlere başattık sonra da yolladık dediler 3 haftadır ben konsoloslukta dan mutlu haber beklerken şimdi bu kötü haber ile yıkıldım

Benzer Başlıklar

• 6498
  • 1468
  • 22
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |