Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhabalar, 28 Haziran'da gc interviewumuz vardi ardindan sadece calisma izni onaylandi ve statu hala interview was scheduled olarak duruyor, I-131 icin ise Evidence Request geldi. Online yapmayi dusunuyorum. Daha once evidence i online olarak gonderen var mi? Nelere dikkar etmek gerekir ? Bana gelen notice kagidini da upload etsem mantikli olur mu ?

Tebrikler.
    USCIS hesabinizda hangi bolume ekliyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salihhh, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar, oncelikle paylastiginiz bilgiler ve zamaniniz icin tesekkur ederim. Bir sorum olucak yardimci olursaniz cok mutlu olurum.
    Ben burda ogrenci statusundeyim ve toplamda 5 yillik vizemin 3 yilini doldurmus bulunmaktayim. Esim green cardli ancak bir ay sonra vatandaslik icin interviewe girecek. Ocak ayinda burada evlenmeyi ve ardindan okulum mayis ayinda bitecegi icin Mayis ayinda Turkiye ye gidip orada da dugun yapmayi planliyorum. Bu nedenle basvurumu Ocak ayinda degil Turkiye den geldikten sonra Haziran ayinda yapmak istiyorum . Cunku hala ogrenci olarak burada okulum olmadigi surece seyehat edebiliyorum, ancak green card surecine baslar isem seyehat iznimin gelmesini beklemek zorundayim.
    Burada resmi olarak evlensem bile dosyami gondermedigim icin ogrenci vizemle seyehat edebilirmiyim?

ABD'ye giris yaptiktan sonra AOS surecinizi baslatmadan en az 90 gun beklemenizi tavsiye ederim.

Eger AOS surecine baslamazsaniz, ABD disina seyahat edebilirsiniz. AOS surecine baslarsaniz I-131'in onaylanmasini beklemelisiniz. ABD icinde seyahat etmenizin onunde herhangi bir engel yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizyucel, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaşlar merhaba,

Bir sorum olacak. Evlilik yoluyla gren card sürecindeyim. Geçtiğimiz Ekim 1 de evlendim. Evlendiğimde turist vizem henüz bitmemişti. Green card başvurumu 28 Mart’ta yaptım. Tabi bu süreçte vizem bitmişti. Sormak istediğim şu;
    Ehliyet başvurusu için dmv’ye gittiğimde I-94 formundan vizemin Expire olduğunu ve bu nedenle ehliyet veremeyeceklerini söylediler. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Bu süreçte 3 adet araç aldım üzerime, aynı zamanda sattım. Sorun çıkmamıştı. Fakat dün yeni aldığım aracı üzerime almaya gittiğimde bana yine I-94’dan bahsedip geçerli bir kimlik getirmemi istediler. (Süresi dolmamış vize vs) Aynı sorunu yaşayanlar var mıdır? Bu sorunu nasıl aşabiliriz?

I-485 formunuzun alindigini gosteren I-797 formunu kullanabilirsiniz. Ama su an "I-485 pending" statusunde oldugunuz icin hala sorun cikarabilirler, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azuleverde, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@tampagv teşekkürler yanıtınız için. Evlilik sahte değil ancak ABD vatandaşı eş saplantılı bir durumda anladığım kadarıyla ve ortada aile içi şiddet ve psikolojik baskı mevcut. Sanırım bugüne kadar sabredilmiş ancak artık en iyi yol VAWA gibi duruyor.

Benzer tecrübesi olanlar da paylaşır belki. Teşekkürler.

Gecmis olsun. Bu durumda en iyi yol bir avukata danisip VAWA ile ilerlemek bence de. Ozellikle de aile ici siddet varsa...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangek, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar, Eşim ve ben geçen Mayıs’ta evlendik. Ben Türkiye’de yaşıyorum o Los angelesta. Green card için süreci başlatmadık. Ben oraya gittiğimde başlatmayı düşünüyoruz. İleride eşimle birlikte floridaya taşınmayı düşünüyoruz. Benim sorum şu eşim ailesinin evinde kalıyor ben orada rahat edemeyeceğimi düşündüğüm için süreci başlattıktan sonra Florida’da arkadaşlarımın yanına gidip süreci orada beklemeyi düşünüyordum. Eşimde sonrasında gelecek diye plan yaptık. Ancak bunun riskli olduğunu arkadaşlarımız söyledi evliliğimiz gerçek olduğu için biz riskli olacağını hiç düşünmemiştik. FBI’ın araştırdığını ayrı yerlerde yaşadığımızı bulacağını bulursa da evliliğin sahte olduğunu söyleyip sıkıntıya gireceğimizi belirttiler. Süreç ne kadar uzun süreceğini bilmediğim için rahat edemeyeceğim bir yerde kalmak istemiyorum. Bu durumda arkadaşlarımız haklı mı? Birbirimizi ziyaret ettiğimiz ve o benim kiramı ödediği sürece evliliğimiz şüphe uyandırır mı? Bu konuda sıkıntı yaşar mıyız? Mayısta gitmeyi planlıyorum başvurduğumuzda evliliğimiz 1 yılını doldurmuş olacak.

FBI biraz abartili olmus, FBI'in cok ciddi bir durum veya suclama olmadikca bu sureclere karisacaklarini sanmam. Genelde evlendikten sonra eslerin beraber yasamasi beklenir; ama tabii ki bunu engelleyen makul nedenler varsa sorun olmayacaktir. Esiniz ne zaman Florida'ya tasinmayi dusunuyor? Eger isi nedeniyle bu surecler gecikiyorsa hala Florida'ya tasinmis gibi islem yapabilir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MyLife-0, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Birisi yardımcı olabilirse cok sevineceğim
    Esim ve cocuqumuz cifte vatandas ve biz green card surecini baslattik yalniz esim uzun suredir Türkiye de 5 senedir daha yeni Amerikaya 1 ayliqina seyahate gittiler acaba bunun green card surecinde bize sorun cikartma olasılığı varmi varsa nasil bir yol izleyebiliriz? Avukatlar uzun sure Abd dışında olmasinin sorun olacağını söylüyor

Ayri bir mali sponsorunuz mu var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MyLife-0, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Türkiye ye dönmeden çalışmışligi var ve aileside orada yaşıyor.Pandemi çocuk felan derken donemedi ve islemlere başlamakta gec kaldık.Ekstra sponsorlarimizda var kriterlere uyan. Acaba bunun telafisi nasıl mümkün olur.Avukatlar benden önce gidip 8 9 ay orda çalışması gerektiğini felan söylüyor tabi bu bizim icin bir secenek degil. Bu durum sart olursa sureci iptal edeceğiz. Suan baska çıkış yolu varmi diye bilen birinden yardim bekliyoruz

Esinizin ABD'de is arama / is bulma durumu var mi? Yani mulakata is teklifi goturebiliyor musunuz? Su basliktaki bilgileri de incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flower, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar, interview un ustunden 8 ay gectikten sonra, nihayet dun approval kagidi geldi. Online account Uma bakinca, Kartinizbasiliyor, sonra da Kartiniz gonderildi demekte. Yarin kart elimde olucak umarim. Esimin passport islemleri hala bitmedi. Onun islemleri 7-10 hafta Arasi suruyormus, beklemek istemiyorum, malum 4 yil oldu ailemi gormeyeli. Sen bi 10 gunlugune git, benim pasaport gelince gider daha uzun kaliriz dedi. Ben bu Kartin geldigi hafta ciksam gitsem trye, buraya girerken sorun yasar miyim?

Tebrikler, gozunuz aydin.
    Green Card elinizdeyse herhangi bir problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jasmine, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba, amerika vatandasi esimle bir yildan birz fazla sure once evlendik ancak evrak basvurusunu hala yapmadik. Evliligimiz oncesinden gelen ekonomik sikintilari oldugu icin tax odemelerini son bir kac yildir yapmamis. 2022 yi odeyip basvuru yapariz diye dusunmustuk ancak hala odeyemedik. Kendisi inatci bir amerikali oldugu icin bunun sorun cikarmayacagini soyleyip duruyor ancak ben bunu sponsorluk asamasinda sorun olacagini dusunuyorum. Sizlerden de fikir almak istedim. Bir de evraklarimin hepsini ayni anda gonderecegiz. forumda beraber basvurularda USCIS Chicago Lockbox'a gonderin denmis. Ancak Missouri eyaleti icin Coral Stream Box'a gonderilmesini okudum. hangi adrese gondermeliyim? Simdiden tesekkurler

Peki en kotu durumda size sponsor olacak birini bulabiliyor musunuz? Veya sizin de geliriniz varsa "household income" olarak gosterebiliyor musunuz?

Suradan eyalete bagli olarak adreslere bakabilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Jasmine, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@timtim olabiliyor ancak esim istemiyor

2021 yili icin gerekli vergiyi odedi mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flower, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese merhabalar. Greencard'im pazartesi guns elime gecti. Onumuzdeki ay trye gidiyorum ins. Pasaportumu yenilemedim. (Evlenirken esimin soyadini almistim kendi soyadimda middle name olarak gecti.) Tr oncesinde Los Angeles a gidecegim. Pasaport isim degisikligini oradan mi talep edeyim sizce yoksa trden mi halledeyim? Bir de Ben ucak bileti alirken pasaportta yazan soyismimle mi Alicam yoksa greencard yazanla mi

Hangi havayolu ile gidiyorsunuz? Pasaportunuzun gelmesi 1 ayi bulabilir, o nedenle Turkiye'ye gidince halletmeniz daha iyi olur.

Evlilik belgesi, GC ve pasaport ile beraber seyahat edip GC'nin ustundeki ismi kullanabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@MuRtY Merhaba ssn binasina gidip kendiniz basvurmaniz gerekiyor work permit ve gecerli id nix Ile. Basvurunudan sonra 14 gun icinde gelir.

Merhaba, Cevap icin tesekkur ederim ancak bu bilgiden emin misiniz? Çünkü bir cok kisiden SSN’ın adresime herhangi bir talep olmadan geleceği bilgisini aldim. Çünkü immigration formlarini en basindan doldururken bu sekilde talep ettik diye hatırlıyorum. Sayin @crazycells bu konuda bilginiz var mi?

Sayin @MuRtY , 14 gun bekleyip sonra SSA ofise gidebilirsiniz. Cogunlukla USCIS bu basvuruyu yapiyor ama bazen bu basvuru gecikebiliyor, o nedenle biraz bekleyip , eger SSN gelmezse en yakin SSA ofise gidip basvurunuzu yapabilirsiniz. Zaten onlar sistemden sizin adiniza bir basvuru yapilmis mi diye gorebiliyorlar, dolayisiyla hic beklemeden gidip kendiniz de sorabilirsiniz durumu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xcx, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese selam
    Tüm formları pazartesi 12 eylülde gönderdim ve form ücretleri için kredi kartı bilgileri bırakmıştım. Cuma 16 eylül de bankadan form 130 için 535 $ çekildi sonra form 485 ödemesi için 1.220 $ çekilirken bankadan telefon aldım bilgimiz dahilinde olup olmadığına dahil tabi bu arada çekim başarısız oldu ve tekrar denemediler ardından form 130 un ücretnide iade ettiler ve şuan 2 ekim herhangi bi ses yok acaba böyle bi durumla karşılaşan oldu mu
    Çok teşekkürler

Formlari yeniden gondermeniz gerekecek buyuk ihtimal. Maalesef yeniden cekim yapmiyorlar cogunlukla, bir kez deneyip -eger olmazsa- sureci iptal ediyorlar; size bu durumla ilgili bilgi gonderecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertsay07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba arkadaşlar;
    Abd de evlilik sonrası yeşilkart başvurusu hakkında bilgi almak istiyorum. Evliliğimizi yaptık. Yeşil kart , çalışma kartı ve seyahat kartı başvurularımızı yapacağız. Belgeler arasında i-130 ve i130a formu yazıyor. Bu bilgi güncelmidir? Bu formları doldurmamız gerekiyor mu? Birçok kişi bu formları doldurmamış sanırım. Ayrıca bu formlar için olan ödemeleri ayrı ayrı her form için farklı şekilde mi ödeyeceğiz? Konu hakkında en yakın zamanda süreci tamamlayan ya da başvuran arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim, tşkler... @crazycells

Evet, bilgiler guncel. Tek bilmeniz gereken artik I-130'u online gondereceginiz. I-130A'yi da elle doldurup, tarayip, I-130 basvurusunun sonuna ekleyeceksiniz.

Daha sonra I-130 icin hesabiniza yuklenen I-797 belgesinin ciktisini alip I-485 ve diger formlarla AOS surecinizi -posta yoluyla- baslatacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertsay07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@MuRtY Çok teşekkürler tekrardan. K1 vizesi içinde i-130 ve i-130 a formlarını doldurmak zorunda mıyız? Birçok k-1 ile gelen arkadaş bu formları doldurmadan başvurularını yapmışlar. Ayrıca yeşilkartını alan ve bekleyenlerde var henüz. Tam olarak emin olamadım. K1 ile gelip başvuru yapan arkadaşlar bilgilendirebilirler mi? @crazycells

Siz bu durumda AOS yapiyorsunuz, su basligi takip etmelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Guven-Tek-2, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba arkadaslar cevabini bilmedigim bir kac sorum var yardımcı olursanız sevinirim ben Amerika’ya k1 vizesiyle 2021 11 25 de giriş yaptım ve 2022 03 29 da resmî evliliğimi yaptım ABD vatandaşı eşimle ve 2022 05 22 de grencard başvurusu yaptım başvurudan 1 ay sonra parmak izi randuvusune gittim ve 2022 07 22 de ead kartım ve ssn kartım eve postayla geldi ama henüz grencard görüşmesi için herhangibi bir bildirim almadım suan eşimle evliliğimiz hiç iyi ilerlemiyor ve büyük bir ihtimalle boşanacağız ve 6 aylık bir bebeğimiz var eşimden grencard almadan boşansam tek başima grencard görüşmesine gidebilirmiyim ve grencard alma ihtimalim ne acaba

Gecmis olsun, isterseniz bir avukatla gorusun ama bu sartlar altinda ilk asamada GC almaniz pek mumkun olmayacaktir diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lucky_star, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba,
    ABD'ye 14 nisan 2022'de B2 vizesi ile giris yaptim.
    6 ay kalis surem bitti. (13 Ekim) TR'ye donmek istemedim.
    21 Ekim 2022de California - Contra Costa County'de evlendim.
    Esim US Citizen ve I-130 formunu dolduracak, ben de kalis suremi ve bicimimi degistirip green carda basvuracagim.
    Bu islemler en hizli nasil olur ? Yasal sureleri asmak istemiyorum.
    Ilk amacim, I-94 formumu guncelleyip, DMV'den kalici ehliyetimi almak, ardindan ITIN number ve SSN basvurusu yapmak.
    Resmi isyerinde calismak gibi bir istegim yok. Is aramiyorum .
    Onerinizi bekliyorum.
    Saygilar...

Tebrikler. Bu basligin ilk iletisindeki gibi ilerleyip AOS surecinizi baslatmalisiniz. Artik I-94 ile isiniz olmayacak cunku gocmen olacaksiniz. ABD vatandasi ile evlendiginiz icin statu disi olsaniz da surecleri baslatabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Guven-Tek-2, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Case Was Approved On October 24, 2022, we approved your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, Receipt Number MSC229054013 We sent you an approval notice. Please follow the instructions in the notice. If you do not receive your approval notice by November 8, 2022, please go to www.uscis.gov/e request. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address merhaba arkadaşlar bana böyle bir bildirim geldi bu ne anlama geliyor

Tebrikler, mulakat yapmaya gerek duymadan dosyanizi onaylamislar gibi gorunuyor. Kosullu GC'nizi aldiktan sonra bir avukat ile gorusmenizi tavsiye ederim, bazi durumlarda bosanma niyetiniz olsa bile 10 yillik karta donusturmeniz mumkun oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

K-1 vizesi ile gelip direk 10 yıllık yeşilkart alan var mıdır? Böyle birşey duydum ama doğruluğundan pek emin olamadım açıkcası

Evliligin ustunden ne kadar sure gectigi onemli... Eger mulakat gunu 2+ yil gectiyse 10 yillik gonderiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

arkadaslar selam herkese,

biz i-485 ve i-130u birlikte gonderdik. gonderirken de kanitlar gondermistik ortak isimli belgelerimiz, fotograflarimiz vs. simdi i-130 approved oldu ama i-485 icin rfe geldi saglik belgesi ve kanit istiyor. daha fazla ne gonderebiliriz? tekrar kanit icin aranizda rfe alan oldu mu? arkadaslardan sworn affidavit alip gonderen oldu mu?

dugun, balayi fotolari, ortak banka hesabi, ortak kira kontrakti vs. gibi belgeler gonderdiniz mi acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

34

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |