Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@orcunorcun1881 maalesef süreç pandemi sebebi ile uzadı. Backlog yüzünden baya bi uzadı tabi, expedite yapmayı deneyin veya bölgenizde ki senatör ofisi ile iletişime geçin bunlarında faydası olabiliyor.

• @waterman Cevabiniz icin tesekkurler. Cok enteresan, burada konustugum bir immigration avukati kira kontratina adimizi ekletmemizi onerdi, sonucta tatil boyunca uzun donemler gelip kaldigim bir ev. Konustugum diger kisiler de akademisyen cift oldugumuz icin ayri eyaletlerde yasamamizi anlayisla karsilayacaklarini soyledi, fakat boyle bir durumda basvurmus ve kabul almis kisiler varsa forumda onlarin hikayelerini dinlemek cok iyi olur benim icin. Basvuru sonrasi ben de gelip deneyimlerimi paylasirim tabii, su anda J1 waiver beklemekteyim 🙂

• ⭐⭐⭐

@researchescholar, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@waterman Cevabiniz icin tesekkurler. Cok enteresan, burada konustugum bir immigration avukati kira kontratina adimizi ekletmemizi onerdi, sonucta tatil boyunca uzun donemler gelip kaldigim bir ev. Konustugum diger kisiler de akademisyen cift oldugumuz icin ayri eyaletlerde yasamamizi anlayisla karsilayacaklarini soyledi, fakat boyle bir durumda basvurmus ve kabul almis kisiler varsa forumda onlarin hikayelerini dinlemek cok iyi olur benim icin. Basvuru sonrasi ben de gelip deneyimlerimi paylasirim tabii, su anda J1 waiver beklemekteyim 🙂

Tabi ki avukatların vermiş olduğu öneriler cok daha doğrudur. Sürekli bu tarz dosyalar ile ilgilendiklerinden dolayı en güncel bilgiler avukatlardadır. Ben sadece deneyimler ve kendi fikirlerimi harmanlayarak yorumladım. Sürecinizde bol şans dilerim gelişmelerden bizi de haberdar edersiniz 🙂

• @orcunorcun1881 Aradım şimdi uscis call centerı
    Biz yardımcı olamayız
    Beklemeniz gerekiyor diyorlar
    Sanki 10 aydır bekleyen biz değilmişiz gibi..

• ⭐⭐⭐

@orcunorcun1881, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@orcunorcun1881 Aradım şimdi uscis call centerı
    Biz yardımcı olamayız
    Beklemeniz gerekiyor diyorlar
    Sanki 10 aydır bekleyen biz değilmişiz gibi..

Eğer geçerli bir sebebiniz varsa durumunuzu expedite yapabiliyorsunuz. Maalesef her expedite kabul edilmeyebiliyor veya edilsede dosya işlem süresi gene aynı kalabiliyor cok düşük bir şanstan bahsediyoruz zaten 😞

Bu kadar bekledikten sonra interview olmadan green cardı alan oldu forumda belki size de denk gelir böyle bişey beklediğinize değer sürecinizde bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chrissmith-07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@chrissmith-07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba arkadaşlar, haziran 28 de görüşmem vardı ve baya olumlu geçti memur gerçekten çok cana yakındı. herkese sorulan basit soruları vs sordu nasıl tanıştınız, nerde kalıyorsunuz, formlardaki evet hayır sorularını sordu. bir dünya belge götürdüm ama nerdeyse hiçbirine bakmadı bile, doktordan aldığım belgeleri de görüşmeye götürdüm onu ve banka dökümanlarını elden verdim ve dosyamızı onayladı. buraya kadar yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

üzerinden 4 gün geçmesine rağmen online olarak dosya da bir değişme olmadı o canımı sıkıyor ama onaylandığına göre 1 hafta ile 1 ay arası sürer dedi umarım kısa sürede GC gelir artık.

şuraya da anlık olarak detaylıca sorulan soruları anlattığım videoyu bırakıyorum göz atmak isteyen olursa diye

tebrikler, gozunuz aydin. yakinda sitedeki bilgiler guncellenir, merak etmeyin.

Görüşmenin üzerinden tam 3 hafta geçti ama hala değişiklik yok ben bu adamlara nasıl ulaşıp dosya hakkında bilgi alabilirim acaba?

Bir sorun oldugunu sanmiyorum, sadece guncellenmesini beklemelisiniz. Su asamada elinizdeki en iyi ihtimal USCIS call center'i aramak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Haziran 28 de görüşmeye girdim ve sonunda onayladılar geç oldu ama neyse hayırlısı GC ne zaman gelir acaba?
    1.png

gozunuz aydin, resmi bekleme suresi 90 gun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sickhead, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Form I-693 - USCIS onayli doktor tarafindan verilecek

Merhaba, bu sağlık raporu için mecburen ABD'ye gitmemiz gerekiyor değil mi hocam? Yani Türkiye'de USCIS onaylı hastane veya doktorlar yok sanırım.

I-693'u sadece ABD icinden USCIS onayli doktorlardan alabiliyorsunuz, bilginize.

Turkiye'deki ABD konsoloslugunda vize alacaksaniz I-693'e gerek yok, Ungan'larin verdigi saglik raporunu konsolosluga goturmeniz yeterli. Ama Ungan'lardan alinacak rapor, I-693 degil, bu form yerine de gecmez, bilginize. ( @Tugba )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tampagv, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

29 July'da NBC'den i693 Deficiency Notice gönderilmiş, bugün elime ulaştı. Mülakat tarihi verilirse o zamana, mülakata gerek görülmezse size gönderilecek ikinci bir notice'e göre mail yoluyla dokümanı bize gönderin deniliyor.

Biometric randevum bile gelmeden (08.08) i693'ün gelmesi normal midir? Process'in hızıyla ilgili bir bilgi verebilir mi bu durum?

herhangi bir problem gorunmuyor, eger gerekli gormezlerse biyometrik randevu vermeyebilirler, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@el-nino-9, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Atacagim mesaj moralinizi bozmasin ama buraya gelecek arkadaslar icin kendi yasadiklarimi anlatmak istiyorum. 1,5 yildir amerikadayim. basta hersey yolunda giderken maalesef artik benim bu evliligi ve esimin ailesini kaldiracak gucum kalmadi. afedersiniz essek gibi calismama ve iyi sayilacak bir is bulmama ragmen surekli green cardimla tehdit edilmem yuzunden kafayi yemek uzereyim. bildigim kadariyla su asamada bosanirsam haklarim yaniyor. 14ay daha oturum ve calisma iznim var ama vatandaslik icin sabredebilecegimi sanmiyorum. basindan benzer olay gecen varsa bir tavsiyede bulunursa cok sevinirim. esyalarimi alip basip baska bir yere gitmeyi bile dusunuyorum ama ileride kacak durumuna dusmekte istemiyorum kapana kisilmis durumdayim

Gecmis olsun, tabii en dogrusunu siz bilirsiniz ama 14 ay daha sans vermeniz bence de iyi olur. GC'nin kosul kaldirma basvurusunu yaptiktan sonra durumunuzu bir daha degerlendirebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tampagv, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Bugün biometric için USCIS adresine gitmiştim ve çıkar çıkmaz dosyada güncelleme oldu. Başvuru üzerinden 1 ay geçmeden i765'i bugün onayladılar. Kart bugün basıma gönderildi ve sanıyorum 1 hafta içinde elimde olacak.

gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba, i-693 formu icin salı günü Amerikada doktor randevum var. Aşı geçmişimi nasil temin ederim Turkiyeden? Ya da boylr bir imkanim var mi? Yoksa, talep edilen aşıları tekrar mı olmam gerekecek? Bu sağlıklı ve guvenli mi? Desteğinizi rica ederim @crazycells

E-nabiz kaydiniza bakabilirsiniz ( kiyasla yeni bir uygulama), bunun disinda eger elinizde asi kartlariniz yoksa temin etmeniz mumkun degil.

Yeniden asilari olabilirsiniz, herhangi bir problemle karsilasmazsiniz, vurulacak asilarin hicbiri ikinci kez vurulsa bile sorun cikartacak asilar degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangek, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhabalar tekrardan, eşimle mayıs sonu Vegast'ta evlendik. 3 ay oldu evleneli. Green card için süreci henüz başlatmadık. Evlilik sonrası ben Türkiye'ye döndüm planımız ben buradayken eşimin işlemleri başlatmasıydı. Konsolosluk sürecinden devam etmeyi düşünüyorduk. Ancak işlem süreçlerinin uzunluğu ikimizin de gözünü korkuttu. Bu yüzden işimden ayrılıp oraya gitmeyi ve süreci ordan başlatmayı düşündük. Ancak benim sorum şu ben turist vizesiyle gidip green card sürecini başlatırken çalışma ve seyahat iznine de başvuracağım. Bu çalışma izni ortalama ne kadar sürede gelir? Youtube'tan bir kaç avukatın videosunu izlediğimde eskiden 2 ayda gelirken şimdilerde 7-8 ayda geldiğini belirtti. Bu doğru mudur? Bu doğruysa burdan oraya gitmemin bir anlamı kalmıyor aynı süreye denk geliyor. Sizce Amerika içinden mi başvurmak daha mantıklı Türkiye'den mi?

Maalesef dedikleri gibi surecler uzadi. Suradan son sureleri takip edebilirsiniz:

Eger ABD'de 7-8 ay sizin calismamaniz maddi olarak problem yaratacaksa size, bu durumda Turkiye'den islemlere devam etmeniz daha iyi olacaktir. Ama sorun olmayacaksa ABD'den de islemlere devam edebilirsiniz. Iki surecin de avantajlari ve dezavantajlari var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brkncnt, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba,
    2022 mayıs turistik vize giriş yaptım ve ardından amerikan biriyle tanıştım ve evlendim. Süreç biraz hızlı oldu. Güncel greencard başvuru süreçleri tamamen kafamı karıştırdı ve avukatlarda yüksek rakamlar talep ediyor. Güncel evrak hazırlığı ile ilgili son bilgiyi paylaşabilir misiniz sıfırdan ?
    I130 artık online dolduruluyormuş. Ama avukatlar hayır manuel doldurcaz tek paket yapıcaz diyorlar. Medical exam ne zaman yaptıracağım hangi süreçte?
    Detaylı bir şekilde bu süreci anlatan birisi olursa be büyük stresten kurtaracak 😞

hayirli olsun. I-130'u online olarak doldurup gonderin. Daha sonra gelecek I-797 formunu I-485 formuyla beraber posta yoluyla gonderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutu_23, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba millet bir sorum olcak farklı biraz Sorum olcak Amerikan vatandaşı ile evliyim work permit Aldım eşimle birlikte New Mexico seyhat edeceğiz Amerika sınırlarında bir state ama orada immigration police ve denetim çok sınır olduğu için Meksika’ya oraya gidebilirmiyüm seyahat kartım olmadan ?

I-131 doldurup seyahat belgesi de aldiniz mi? Ya da size gonderilen EAD , combo kart olarak mi gonderildi?

Eger seyahat izni almadiysaniz AOS yaparken ABD disina cikmamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xcx, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mutu_23 ne zaman ulaştı permit ve hangi eyaletten yaptınız işlemleri

suradan surecleri kontrol edebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@archccool, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba birkaç sorum olacaktı ... Amerikan vatandaşlığını yeni aldım.. Nişanlım Türkiye'den yaklaşık 4 ay önce geldi ve 90 gün kuralına uyduk ... Kasım ortasına kadar turist vizesi ile ABD de kalma hakkı var...bu süre bitmeden önce burada nikahı kıyıp, greencard başvurusunu yapmak istiyoruz...

1-Nikah işini hallettikten sonra gerekli formları doldurup göndermek nikahtan hemen sonra mi olmalı? (I-130, 485, 864 vb)

2-Bu basvuru formlarını USCIS in sayfasından online doldurabilir miyiz ? Yoksa posta yoluyla mı yollanacak...

3-Nisanlimin ABD de kalabilmesi için 485 formunun pending de olmasının yeterli olduğunu web sitelerinden okumuştum...Bu formun gönderildikten sonra ne kadarlık bir sürede pending e geçer...

Vatandasliginiz da evliliginiz de hayirli olsun. Hatirlatmis olayim, ABD vatandaslari esleri statu disi kalsalar da AOS sureclerini baslatabilirler, bilginize.

Ama tabii ki siz statunuz bitmeden basvuru yaparsaniz en iyisi olur, genelde I-485'i gonderdikten sonra 2-3 hafta icinde I-797 formunu almis oluyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar I-485’i cok uzun sure once doldurduk dosyamiz San Antonio Field Office’e geldi ve simdi I-639 health examination gonderecegiz ama adresi bulamiyorum. Internette sadece binanin kendi adresi cikiyor ama genelde mailing address baska oluyor sanki. Acele edip de emin olmadan gondermek de istemedim. Chat’te otomatik cevap veriyor formun instructionlarina bak diyor. Form instructionlari da size en son ulastigimiz adres diyor field office’i kastederek ama ben asil mailing addressi bulmak istiyorum. RFE mektubunu bulamadik online account’ta da pdf olarak yok. Nereye gonderecegiz biz bunu?

RFE mektubu geldi mi? Yoksa ulasmasini mi bekliyorsunuz? I-693 belgesini cogunlukla mulakata kendinizle goturebiliyorsunuz, bu bilgi net sekilde RFE mektubunda yaziyor olmali.

Eger mulakatsiz GC vermeye karar verirlerse ayri bir RFE alacaksiniz ve I-693 formunu gondermenizi isteyecekler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@damien, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba, erkek arkadasima onceki senenin green cardi cikti ve nisan ayinda kesin olarak gidiyor. Ben de cok kez Amerika'ya gidip geldim. Nisan ayinda o gittikten sonra ben de agustos ayinda gidecegim turist vizemle. Orada 90 gunu gecirdikten sonra evlenecegiz. Uzun suredir beraberiz, destekleyici bir cok dokumanimiz da var. Onceki mesajlari da okudum onun da yeni green card almis olmasi bizim sureclerimizi etkilemez degil mi?

F2A sureciyle devam etmelisiniz, bilginize:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1424/f2a-ve-f2b-vize-surecleri-green-card-sahiplerinin-es-ve-cocuklari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunny, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

herkesin casei farkli olabiliyor biz esim icin gecen Mart ortasi basvurduk, once biometric reuse bildirimi geldi, dunde greencard onayi aldik, ne seyahat izni, ne calisma izni ne de interview hicbir ara step olmadi ama soyle onemli bir detay var esim de zaten 6 seneden beri Amerikada halihazirda ikamet ediyordu ve zaten calisma izni vardi

gozunuz aydin, tebrikler.

Benzer Başlıklar

• 116
  • 2
  • 652
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |