Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@gul_bencee IR (immediate relative) yani birinci derece aile üyesi demek. Bu vize türüne vatandaş olanlar başvurabiliyor. Şu başlığı incelerseniz bilgilenmiş olursunuz. ABD Yolunda Evlilik

• @crazycells Cok tesekkurler cevabiniz icin!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gul_bencee, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@tampagv bir soru sorabilir miyim. green cardliyken evlendim 1 yil ordan. vatandas olunca esim icin basvurduk 1 yilda ordan ve hala bekliyoruz ona kac yillik gelecek bu durumda. evlilik suresine mi bakiyorlar basvuru tarihinden sonra ne kadar evli oldugumuza mi? dogru anlatabildim mi bilmiyorum;)

Resmi evlilik tarihi ve mulakat gunu (dosyanizdaki karar gunu) arasindaki sure onemli...

• @crazycells Teşekkür ederim, yanıtlarımı açıklamalı olarak yazdım ve e-devletten askerlik belgesinin de sertifikalı tercümesini ekledim. Beklemeye devam 🙂

• @waterman
    Öncelikle tesekkurlee evet F1 icin basvurdum
    Red yersen Hemen Terk Et demissin sanirim Bunin icin bir sure veriyorlar bu sure icinde evlenirsem herhangi bir Sorun yasar miyim?

• @crazycells
    Kiz arkadaşım Amerikalı
    Eğer ki statü değişikliğinden red almaz isem mayısta düşünüyoruz
    Diyelim ki red aldım bana verilen bir süre var değil mi ülkeden ayrılmam için
    Bu süre içinde evlenirsem herhangi bir problem yaşar mıyım ? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@musthawe emin değilim ama sanırım grace period diye bi süre vardı @crazycells cevaplar..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musthawe, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells
    Kiz arkadaşım Amerikalı

hayir, maalesef boyle bir sure yok. Eger "Change of Status" ya da "Extension of Status" reddedilirse ABD'den en hizli sekilde cikmaniz gerekiyor.

Fakat ABD vatandasi ile evlenince statu disi olsaniz da AOS surecine baslayabilirsiniz; lakin soyle bir durum var... evliliginizin iyi niyetli ve gercek olmasi gerekiyor, yani siz statunuzu kaybeder kaybetmez hemen bir evlilik yapip ABD'de gocmen olmak icin basvuru yapmaniz supheli gorunebilir, bilginize.

Ne zaman evlenmeyi planliyorsunuz? Eger yakin zamanda evlenmeyecekseniz 3 yillik ve 10 yillik ban suresine dikkat etmelisiniz.

• Şöyle kız arkadaşımla 8 aydır tanışıyorum aslında work and traveldan sonra süreci uzatmam kız arkadaşım içindi herşey gerçek kız arkadaşım şuanda üniversite son sınıf mayısta mezun olacak sadece onu bekliyoruz çünkü beraber farklı bir eyalete taşınıp beraber yaşamaya başlayacağız bunlar da evlilik için önemli noktalar
    Eğer ki statü değişikliği başvurum devam ederken sadece evlenmem ileride oluşabilecek bazı şüpheyi kaldırır mı ?
    Ve evlendiğim gibi işlemleri başlatmam mı gerekir teşekkürler 🙏

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@musthawe, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells
    Kiz arkadaşım Amerikalı

hayir, maalesef boyle bir sure yok. Eger "Change of Status" ya da "Extension of Status" reddedilirse ABD'den en hizli sekilde cikmaniz gerekiyor.

Fakat ABD vatandasi ile evlenince statu disi olsaniz da AOS surecine baslayabilirsiniz; lakin soyle bir durum var... evliliginizin iyi niyetli ve gercek olmasi gerekiyor, yani siz statunuzu kaybeder kaybetmez hemen bir evlilik yapip ABD'de gocmen olmak icin basvuru yapmaniz supheli gorunebilir, bilginize.

Ne zaman evlenmeyi planliyorsunuz? Eger yakin zamanda evlenmeyecekseniz 3 yillik ve 10 yillik ban suresine dikkat etmelisiniz.

Aynı şekilde sponsor bulduk diyelim hcam AOS sürecine başlanabilir mi ülkede statüsüz kalmamak için.
    Eğer ki evet ise sponsorluk süreci hangi aşamada olmalı ? Biliyorsunuz 2yil kadar sürüyor ortalama.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Şöyle kız arkadaşımla 8 aydır tanışıyorum aslında work and traveldan sonra süreci uzatmam kız arkadaşım içindi herşey gerçek kız arkadaşım şuanda üniversite son sınıf mayısta mezun olacak sadece onu bekliyoruz çünkü beraber farklı bir eyalete taşınıp beraber yaşamaya başlayacağız bunlar da evlilik için önemli noktalar
    Eğer ki statü değişikliği başvurum devam ederken sadece evlenmem ileride oluşabilecek bazı şüpheyi kaldırır mı ?
    Ve evlendiğim gibi işlemleri başlatmam mı gerekir teşekkürler 🙏

Hayir, hemen baslatmaniza gerek yok. Daha once de dedigim gibi ABD vatandaslari esleri statulerini kaybetseler de sureclerine devam edebiliyorlar.

Siz evliliginizin gercek olduguna dair belge biriktirin bence, cok daha iyi olur bir sonraki asama icin, son anda evlenseniz dahi akillarda olusabilecek soru isaretlerini kaldirmis olursunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells
    Kiz arkadaşım Amerikalı

Aynı şekilde sponsor bulduk diyelim hcam AOS sürecine başlanabilir mi ülkede statüsüz kalmamak için.
    Eğer ki evet ise sponsorluk süreci hangi aşamada olmalı ? Biliyorsunuz 2yil kadar sürüyor ortalama.

Sponsor derken tam olarak ne demek istiyorsunuz acaba? Evleneceginiz kisinin maddi durumu yetmedigi icin, size mali sponsor olacak baska biri mi var?

• @crazycells
    Teşekkürler bu kanıtlar için bir örnek listemiz varmıdır kendi fikrimce kanıt olabilecek şeyleri tutuyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Teşekkürler bu kanıtlar için bir örnek listemiz varmıdır kendi fikrimce kanıt olabilecek şeyleri tutuyorum

evet, ilk iletide I-130 basliginin altinda belgeler var...

• Evliliginizin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosteren belgeler
      (Bunlar su tur belgeler olabilir; fotograflar, ortak banka hesaplari, ortak kira ya da mortgage odemeleri, ortak doldurulmus vergi formlari, ortak faturalar, ortak araba bilgisi ya da sigortasi, ortak sigorta ya da emeklilik bilgileri, gayrimenkuller, ayni adreste yasadiginiza dair belgeler, varsa cocuklariniza dair dogum belgeleri ya da evliligin iyi niyetli bir evlilik oldugunu gosterdigini dusundugunuz diger dokumanlar).

• @crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells
    Kiz arkadaşım Amerikalı

Sponsor derken tam olarak ne demek istiyorsunuz acaba? Evleneceginiz kisinin maddi durumu yetmedigi icin, size mali sponsor olacak baska biri mi var?

Evlilik değil hcam işyeri sponsorluğundan bahsettim aslında.
    .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Kiz arkadaşım Amerikalı

Evlilik değil hcam işyeri sponsorluğundan bahsettim aslında.
    .

Anladim 🙂 o halde yanlis basligi kullaniyorsunuz.

Maalesef statu disi olmaniza ragmen AOS'ye devam edebilmek sadece ABD vatandaslarinin yakin akrabalari yani IR kategorileri icin (IR-1 , IR-5 vs) verilmis bir ayricalik... EB vizelerinde boyle bir ayricalik yok, eger statu disi kaldiysaniz 6 ayi gecirmeden ABD disina cikmalisiniz.

• @crazycells
    Teşekkürler hcam:)👍

• 67EF0C64-2DCE-4473-A548-66B1EF59926C.jpeg F76396C9-CA16-4091-A3B4-3F949238E88B.jpeg 8EB05905-4998-4D7F-A25E-7A74132C1170.jpeg Arkadaslar selam. Yaklasik bir senedir amerikadayim. Universite egitimim icin geldim haliyle F1 vizem var. Fakat bundan 217 gun once esim uzerinden green card'a basvurmustum. Biyometrik ve parmak izi randevusuna cagirildim. Gittim. Sonra oturdum SSN'i beklemeye basladim. Fakat gecen hafta bana USCIS'den boyle bir belge geldi. Esim 2021 yilindan once Amerika'da yasamadigi icin belli bir finansal gecmisi yok. Tax, Pay-Check vs. Kendisi USA vatandasi. Bu belgeye gore bizim su an ne yapmamiz gerek? Birinden bize sponsor olmasini rica edersek karsi tarafi cok ugrastirir miyiz? Yuk altina girmis olur muyum? Cunku isteyebilecegim bir iki kisi var fakat bilirsiniz ki insan bir sey istemeye cekiniyor. Bu konuda bizi aydinlatmak isteyen birisi varsa cok mutlu oluruz. Belgeleri asagiya birakiyorum. Tesekkurler...

• Referenced by  ayvalik10 ayvalik10 
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismail-dincer, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Arkadaslar selam. Yaklasik bir senedir amerikadayim. Universite egitimim icin geldim haliyle F1 vizem var. Fakat bundan 217 gun once esim uzerinden green card'a basvurmustum. Biyometrik ve parmak izi randevusuna cagirildim. Gittim. Sonra oturdum SSN'i beklemeye basladim. Fakat gecen hafta bana USCIS'den boyle bir belge geldi. Esim 2021 yilindan once Amerika'da yasamadigi icin belli bir finansal gecmisi yok. Tax, Pay-Check vs. Kendisi USA vatandasi. Bu belgeye gore bizim su an ne yapmamiz gerek? Birinden bize sponsor olmasini rica edersek karsi tarafi cok ugrastirir miyiz? Yuk altina girmis olur muyum? Cunku isteyebilecegim bir iki kisi var fakat bilirsiniz ki insan bir sey istemeye cekiniyor. Bu konuda bizi aydinlatmak isteyen birisi varsa cok mutlu oluruz. Belgeleri asagiya birakiyorum. Tesekkurler...

Oncelikle I-864 formunda yanlislik yapmissiniz (hanehalki sayisi bolumunde) ve imzalamayi unutmussunuz.

Esiniz 2021 yilinda vergi bildirimi yapti mi? Yoksa hic yapmadi mi? Eger yapmadiysa neden yapmadigini aciklayan bir mektup yazip I-864 formuyla gonderdi mi?

• Merhaba Sayın @crazycells
    I-130 ve I-485 formlari icin USCIS account dan kontrol ettigimde, dun itibariyle statülerin “case approved” olduğunu görüyorum. Bu evlilik sebepli green card sürecimin mülakatsız onaylandığı anlamına mi geliyor yoksa bilmediğim başka birşey mi var? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.8k

| | | |