Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Guven-Tek-2 hayirli ugurlu olsun cok sevindim.

• Arkadaşlar herkese merhaba,

Ben geçen yıl Ekim 1’de Amerikan vatandaşı eşim ile evlendim.
    GV başvuru evraklarını 28 Mart’ta iletebildim.
    10 Nisan’da biometric verdim.

Süreç içerisinde benden ek evrak istendi;
    June 2, 2022: Response To USCIS' Request For Evidence Was Received (Haziran 2’de iletildi)

Veriş o veriş, ne work permit geldi ne başka bir şey.
    7. Ayın sonundayım. Öneri üzerine çok iyi bir avukat tuttum, oldukça yaşlı bir Amerikan. Oda tam bir hayal kırıklığı. Her aradığımda önce kendimi tanıtmak zorunda kalıyorum. Bana şu anda greencard süreçlerini durdurup nisana kadar ilerleme olamayacağını söyledi.( seçim öncesi immigration vatandaşlık başvurularını ön plana almışlar sözde). Bu adamın dediğine pek inanmıyorum.
    Benimle aynı süreçte evrak teslim edenler en azından work permitini aldılar. Tam bir hayal kırıklığı içerisindeyim. Çalışamıyorum deyip expedite de gönderemiyorum. Bir sürü iş yerim var, evli olduğum kişi üzerine.
    Sizce sürec normal mi? 7 ay ses soluk yok..

Araç dahi alamıyorum kendi üzerime, vizem dolmuş. Mental olarak yormaya başladı.

WhatsApp grubunuz var mıdır? Gelişmeleri beraber takip edebileceğim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum..

Deniz

• @mazk2104 eyvallah kardeşim

• @Tugba Fort Myers gönderdim

• @denizyucel Merhaba ayni durumu yasadim yanlis bilgi vermek istemiyorum fakat eger belgeler tam Degilse work permitin verilmedigini duymustum. Benden de sponsorluk formu icin ek belge istendi aradan 120 gun gecti ve belgeler Tamam mi eklediklerim oldu mu olmadi mi hicbir donus alamadim. Bu yuzden uscis I arayip ne yapabulecegimi sordum ve formlari escelade edebileceklerini yani sistemde yukari kaldirip cevap verebileceklerini soylediler. Kanit yollandiktan sonra 90 gun icinde cevap verilmesi gerekiyormus 90 taktim gunu icinde cevap yoksa escelade islemi yapilabiliyormus Ben de 120. Gunumde yaptim ilk escelade cevabi icin 30 taktim gunu beklemek gerekiyor eger yine cevap alinamazsa 2. Escelade islemi yapilabiliyor ust iste iki defa yapinca sistemde daha farkli yer aliyormus memurlarin ilgisini cekebilmesi ve yanit alinabilmesi acisindan. Ben de bu sekilde ilerledim yanlis hatirlamiyorsam 2. Escelade sonrasinda 5. Gunde falan saglik raporu icin sisteme mektupyuklendi bu esnada da uscis I arayip sordum hep. Belgelerin alinmis hepsi tamam saglik raporunu hazirla dediler. Ek kanit / belge durumu yuklendikten sonra bayagi bir sancili olabiliyor ama boyle bir opsiyonunuz var. yine de emin olmak icin hicbir sey yapmadan once uscis I arayip sorabilirsiniz ek kanit istendigi halde size EAD verilir mi veya iste kanitlar tamam olduktan sonra mi ead verilir vs gibi. Escelade islemini de sorup kafaniza yatarsa yapabilirsiniz. Ayrica benim EAD 6-7 kere expedite yaptigim halde 9 ay sonra onaylanmisti bu da aklinizda olsun.

• @xcx I-485 Uscis sayfasında online gönderilmiyor yazıyor, siz online mı gönderdiniz?

• @mazk2104

Cevabınız için teşekkür ediyorum.

Eksik bir belge olduğunda online sistemde görülmez mi?

Şu an tüm başvurularda “there is nothing outstanding” yazıyor.

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@denizyucel Merhaba ayni durumu yasadim yanlis bilgi vermek istemiyorum fakat eger belgeler tam Degilse work permitin verilmedigini duymustum. Benden de sponsorluk formu icin ek belge istendi aradan 120 gun gecti ve belgeler Tamam mi eklediklerim oldu mu olmadi mi hicbir donus alamadim. Bu yuzden uscis I arayip ne yapabulecegimi sordum ve formlari escelade edebileceklerini yani sistemde yukari kaldirip cevap verebileceklerini soylediler. Kanit yollandiktan sonra 90 gun icinde cevap verilmesi gerekiyormus 90 taktim gunu icinde cevap yoksa escelade islemi yapilabiliyormus Ben de 120. Gunumde yaptim ilk escelade cevabi icin 30 taktim gunu beklemek gerekiyor eger yine cevap alinamazsa 2. Escelade islemi yapilabiliyor ust iste iki defa yapinca sistemde daha farkli yer aliyormus memurlarin ilgisini cekebilmesi ve yanit alinabilmesi acisindan. Ben de bu sekilde ilerledim yanlis hatirlamiyorsam 2. Escelade sonrasinda 5. Gunde falan saglik raporu icin sisteme mektupyuklendi bu esnada da uscis I arayip sordum hep. Belgelerin alinmis hepsi tamam saglik raporunu hazirla dediler. Ek kanit / belge durumu yuklendikten sonra bayagi bir sancili olabiliyor ama boyle bir opsiyonunuz var. yine de emin olmak icin hicbir sey yapmadan once uscis I arayip sorabilirsiniz ek kanit istendigi halde size EAD verilir mi veya iste kanitlar tamam olduktan sonra mi ead verilir vs gibi. Escelade islemini de sorup kafaniza yatarsa yapabilirsiniz. Ayrica benim EAD 6-7 kere expedite yaptigim halde 9 ay sonra onaylanmisti bu da aklinizda olsun.

Sizin de green card interview ile ilgili bir gelişme yok hala sanırım. Escalate işlemi acaba interview istiyoruz demek icin kullanilabilir mi 🤔 interview olmadan olursa daha iyi olur tabi de, unutulduk. 11 ay oldu evrak göndereli. Yukarıda beyefendi 5 ayda herseyini almış, interview olmadan. Ne güzel, hele interview olmadan harika.
    Biz ead ve advance parole bile Expedite yaptırarak aldık. Bir Şeylerin üzerinden Bir kaç ay geçtikten sonra hep böyle bu şekilde uğraşmaktan ve beklemekten çok sıkıldım. Dürtmeyince kimse kılını kıpırdatmıyor.
    Sağlık raporu hazır edin bekleyin dediler. 5 ay oldu hala gelişme yok. Bari gönderin deseler de göndersek. Bu nedenle soruyorum veya fikir istiyorum ki escalate işlemi bu aşamalar icin de yapılabilir mi diye.

• @denizyucel benim online sistemde ek kanit istendiginde galiba gorunuyordu cok uzun zaman gecti hatirlayamiyorum simdi yanlis bilgi vermeyeyim. Sponsorluk formu icin istendi ek kanit onu da I485 formuna ek olarak online sistemde ekledik sonra kanitlar eklendi gibi bir yazi cikardi 120 gun kaldi oyle ne bakan var ne eden oyle zorlaya zorlaya baktilar. Bir arayin olmadi sorun ona gore aksiyon alin.

• @Tugba bende de bir gelisme yok ama calisma izni geldi diye saldim acikcasi bekledigim oydu bir an once calisayim istiyordum simdi resesyona denk geldim ead var is yok 😃 Esiniz is buldu mu napti ? Simdi escelade islemi soyle bir arkadasim bu konuda bir hata yapti benzer bi kanit durumu yasadi kanitlara bakilmis telefonda baktiklarini ama sisteme henuz yansimadigini soylemisler o da bir daha escelade yapin sistemde cevap gormek istiyorum vs demis kiz da yapmis ama kiz normalde bunu yapabilir miydi yoksa bir hata mi oldu bilmiyorum daha sonra bu escelade islemini kontrol icin aradiginda baska bir call center calisani dedi ki bunu yapamazsiniz zaten kanitlariniza bakilmis sisteme yansiyacaktir bu yaptiginiz escelade isleminin hicbir hukmu yok. Neyse o oyle kaldi bu olaydan sonra da 2-3 hafta sonra sisteme yansimisti iste kanitlar uscis tarafindan teslim alindi gibi bir seydi. Bundan 3 ay sonra kiz bi mail aldi escelade isleminiz sebebi ile 90 gun icinde field office tarafinizdan size randevu verilecek eger size randevu verilmezse biri arayabilirsiniz diye. Yani o escelade hatayla mi oldu ne oldu bi sasirdilar isleme alindi aylar sonra. Buradan yola cikarak sansinizi deneyebilirsiniz belki ama sunu da okudum 2 senelik GC yi yeniletecekken bi 700$ daha odetiyorlarmis yetmedi somurdukleri hatta ben de o yuzden GC kovalamiyorum artik verirler nasilsa bi ara diyorum 😃 onemli olan calisma izniydi simdilik 😃

• @mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba bende de bir gelisme yok ama calisma izni geldi diye saldim acikcasi bekledigim oydu bir an once calisayim istiyordum simdi resesyona denk geldim ead var is yok 😃 Esiniz is buldu mu napti ? Simdi escelade islemi soyle bir arkadasim bu konuda bir hata yapti benzer bi kanit durumu yasadi kanitlara bakilmis telefonda baktiklarini ama sisteme henuz yansimadigini soylemisler o da bir daha escelade yapin sistemde cevap gormek istiyorum vs demis kiz da yapmis ama kiz normalde bunu yapabilir miydi yoksa bir hata mi oldu bilmiyorum daha sonra bu escelade islemini kontrol icin aradiginda baska bir call center calisani dedi ki bunu yapamazsiniz zaten kanitlariniza bakilmis sisteme yansiyacaktir bu yaptiginiz escelade isleminin hicbir hukmu yok. Neyse o oyle kaldi bu olaydan sonra da 2-3 hafta sonra sisteme yansimisti iste kanitlar uscis tarafindan teslim alindi gibi bir seydi. Bundan 3 ay sonra kiz bi mail aldi escelade isleminiz sebebi ile 90 gun icinde field office tarafinizdan size randevu verilecek eger size randevu verilmezse biri arayabilirsiniz diye. Yani o escelade hatayla mi oldu ne oldu bi sasirdilar isleme alindi aylar sonra. Buradan yola cikarak sansinizi deneyebilirsiniz belki ama sunu da okudum 2 senelik GC yi yeniletecekken bi 700$ daha odetiyorlarmis yetmedi somurdukleri hatta ben de o yuzden GC kovalamiyorum artik verirler nasilsa bi ara diyorum 😃 onemli olan calisma izniydi simdilik 😃

@mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba bende de bir gelisme yok ama calisma izni geldi diye saldim acikcasi bekledigim oydu bir an once calisayim istiyordum simdi resesyona denk geldim ead var is yok 😃 Esiniz is buldu mu napti ? Simdi escelade islemi soyle bir arkadasim bu konuda bir hata yapti benzer bi kanit durumu yasadi kanitlara bakilmis telefonda baktiklarini ama sisteme henuz yansimadigini soylemisler o da bir daha escelade yapin sistemde cevap gormek istiyorum vs demis kiz da yapmis ama kiz normalde bunu yapabilir miydi yoksa bir hata mi oldu bilmiyorum daha sonra bu escelade islemini kontrol icin aradiginda baska bir call center calisani dedi ki bunu yapamazsiniz zaten kanitlariniza bakilmis sisteme yansiyacaktir bu yaptiginiz escelade isleminin hicbir hukmu yok. Neyse o oyle kaldi bu olaydan sonra da 2-3 hafta sonra sisteme yansimisti iste kanitlar uscis tarafindan teslim alindi gibi bir seydi. Bundan 3 ay sonra kiz bi mail aldi escelade isleminiz sebebi ile 90 gun icinde field office tarafinizdan size randevu verilecek eger size randevu verilmezse biri arayabilirsiniz diye. Yani o escelade hatayla mi oldu ne oldu bi sasirdilar isleme alindi aylar sonra. Buradan yola cikarak sansinizi deneyebilirsiniz belki ama sunu da okudum 2 senelik GC yi yeniletecekken bi 700$ daha odetiyorlarmis yetmedi somurdukleri hatta ben de o yuzden GC kovalamiyorum artik verirler nasilsa bi ara diyorum 😃 onemli olan calisma izniydi simdilik 😃

Anladım. Bayağı bi karışık belli ki 🥶 eşim is buluyor da şimdi de o gitmiyor. Sektör değiştirmek istiyor, bir yandan master devam. Yanı sizler de bi alemsiniz, ead ead ead , aha da ead ama çalışan yok 🤣

• @Tugba vallahi ben gecen hafta her seyi tamam yaptim super is buldum harika fitsin supersin en harika match sensin dediler tamam dedim oldu galiba dediler ki GC var mi veya vatandaslik yok ama 3-4 aya gelecek gibi dedim yok bize en az GC lazim veya vatandas olman lazim kusura bakma deyip gorusmeyi sonlandirdilar 😃 ilginc seyler oluyor en harika isi bekledigimi dusunuyorum 😃

• konuyu anlamadim evliyken gorusmeye girmeden esimize direk green card mi gonderiliyor artik?

• @gul_bencee, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

konuyu anlamadim evliyken gorusmeye girmeden esimize direk green card mi gonderiliyor artik?

Hayır, “ artık bu şekilde” diye bir durum yok. Bu dosyanız üzerinde çalışan officer ve service center bağlı. Genelde çok nadir olan bir durum . Uscis “ mutlaka interview gerçekleşeceğinden “ bahseder ve ekler” uscis officer gerekli görürse interview olmadan da dosyanız kabul edilebilir” der.

• Arkadaşlar Ucsis Call center’i arayıp dosyam ile ilgili bilgi almak istiyorum fakat her seferlerinde robot çıkıyor. Gerçek kişiyle görüşüp derdimi anlatmam lazım ama bir türlü beceremiyordum.

Siz nasıl görüşüyorsunuz?

• @denizyucel I wanna make an appointment diyeceksiniz ardindan interview diyeceksiniz sizi canli kisiye baglayacaktir

• @mazk2104 Dostum teşekkür ediyorum. Yarın deneyeceğim.

• ben o kadar cok mesaj attim ki tup bebek yapmak icin ulkemize gitmemiz gerek diye. en son The National Benefits Center will contact you concerning your case once they have reviewed your inquiry. yazdilar ama ne arayan ne yazan yok nasil is anlamadim.

• arkadaslar selam herkese,

biz i-485 ve i-130u birlikte gonderdik. gonderirken de kanitlar gondermistik ortak isimli belgelerimiz, fotograflarimiz vs. simdi i-130 approved oldu ama i-485 icin rfe geldi saglik belgesi ve kanit istiyor. daha fazla ne gonderebiliriz? tekrar kanit icin aranizda rfe alan oldu mu? arkadaslardan sworn affidavit alip gonderen oldu mu?

• @tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

arkadaslar selam herkese,

biz i-485 ve i-130u birlikte gonderdik. gonderirken de kanitlar gondermistik ortak isimli belgelerimiz, fotograflarimiz vs. simdi i-130 approved oldu ama i-485 icin rfe geldi saglik belgesi ve kanit istiyor. daha fazla ne gonderebiliriz? tekrar kanit icin aranizda rfe alan oldu mu? arkadaslardan sworn affidavit alip gonderen oldu mu?

Medical exam alacaksınız uscisin uygun gördüğü drlardan birinden. Dr verecek medical exam size kapalı zarf içinde.

Sworn affidavit? i130 icin ek olarak mi isteniyor? i130 kabul edilse bile evliliğin gerçek olup olmadığını yazılı bir şekilde (yemin şeklinde) beyan etmenizi isteyebilirler. Bahsettiğiniz durum bununla ilgili olabilir. İstenilen Rfe’de neye dair olduğu belirtilmiştir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |