Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @epsilon05 Merhaba bizde oyle evlendik. Turist vizesi uzatilmiyor cunku artik turist olarak ulkede kalmiyorsunuz. Avukatimiz oyle yonlendirmisti bizi. Dosyalarini hazirlayip avukatimiz gondermisti 2 gun surdu.

• @buay 6 ayın dolmasına ne kadar kalmıştı sizin?Avukat gönderdiği tarihten sonra ne kadar süre geçiyor acaba işleme girmesi dosyaların.6 ayın bitmesine 1 ay kala geç kalınmış olunur mu?

• @epsilon05 Bizde 6 ayin bitmesine 16 gun kalmisti. Evraklari 9 Nisan da gonderdik. 12 Nisan da alindi onayi geldi. 6. ay da 29 Nisan da doluyordu.

• Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Legal duruma düşülmesinden çekiniyoruz yetişmezse diye.Özellikle pandemi dolayısıyla yavaş ilerleme olması endişe yaratıyor maalesef.Alındı onayı geldiği an işlemler başlamış mı oluyor yani o zamandan sonra 6 ay dolsa bile illegal duruma düşmüş olunmuyor değil mi?

• @epsilon05 Avukatimiz bize boyle bir yol izledi sizde isterseniz iyi bir avukatla hemen islemlerinize baslayin. Bende sizin tedirginliginizi yasamistim.

• Herkese merhaba .Amerika’ya turist vizesiyle gelip bir ABD vatandaşıyla evlilik yaparsak greencard kaç günde geliyor ? Ve greencard alma sürecinde bir sıkıntı oluyor mu? Çünkü sonuç olarak turist vizesiyle geliyoruz.Yasalara aykırı bir şey olur mu bu yüzden ?

• Merhaba. Forumda daha önce soruldu mu bilmiyorum fakat önemli bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Bir yakınım 23 Şubat 2020 de abd de evlilik gerçekleştirdi ve 2021 haziranda green card eline ulaştı. Şimdi evlendiği kişi boşanmak istiyor. Bu durumda green card iptal olur mu ? Yoksa 2 yılı doldurunca yine de 10 seneliğe uzatabilir mi ? Cevaplarsanız çok sevinirim

• Merhabalar arkadaslar, Ocak 25te greencard gorusmemize girdik. Nerden baslasam bilemiyorum. Bana gore oldukca stresliydi. Uzunca bir beklemenin ardindan, randevuya 1 saat erken gidip, yarim saat gec alinmamiza ragmen, gorusmeyi yapicak olan bayan, bize bir soylendi ilk, gec geldiniz diye. Oysa ki, onun oldugu kata bir turlu cikarilmamistik. Bir siradan digerine savrulduk durduk ve malum ki bu tepki karsisinda biz en basindan moralman coktuk. Gorusmeyi yapan kisi, oldukca sabirsiz ve aksiydi genel manada. Sordugu sorular, hep burada gorduklerimiz, onlari da ayri bir postta ekliycem muhakkak. Biz her ne kadar stresli olsak da, sorulara cok dogal cevaplar verdik. Ben iki defa dusuk yaptim ve cocuk dusunuyor musunuz sorusuna, bu bilgiyi verdim. Olmuyor arkadas napalim... dusuk yaptigini gosteren bir belge verdiler mi dedi, hayir ama alinabilir dedim. yanimda oyle bir belge goturmedigim icin kizmisti, ben de kendime kizdim aklima gelmedigi icin... uzerimize ortak araba var onun belgesi yanimizdaydi. ancak sigortasini yanima almamisim. ikimizinde uzerine kayitli bir ciftlik belgesi var, tarim yaptigimiza dair. Ve ben onu da yanima almamisim. Bana gosterebilceginiz seylerin hepsi bu mu dedi. Evet ama yanimizda getirmeyi akil edemedigimiz belgeleri size sunabilirim dedim. Zaten aksi olan kadin, bizim de uzerine dusmemis olmamizla (hani gercekten evliyiz arkadas anlarlar nasilsa rahatligiyla) tamam, belgelerinizi inceleyecegiz, eger initial evidence gerekirse size bildirecegiz dedi. benim moral yerlerdeydi gunlerce elbette. su belgeyi nasil atlarim, bu belgeyi nasil goturmedim diye. Arkadaslar tavsiyem kanit olabilecek herseyi az cok demeden yaniniza alin. Neyse, gorusmeden bir kac gun sonra bize bir mektup geldi. I-693 belgenizde eksik var, son kararimizi vermeden once bu belgeyi tamamlatin diye. Doktor, rapordaki bir asiya tik atmayi unutmus. Dun tamamlattim yolluycam.
    Simdi akillardaki en buyuk soru, bunlar benden initial evidence istememis ama elimdeki, onceki dusukle sonuclanan hamilelik raporumu, esimle ikimizinde adinin gectigi ziraat belgesini ve araba sigorta policesini falan da dosyaya eklesem mi? Sadece doktor raporunun tamamlanmasini istedilerse acaba onaylayacalarmiydi? Ekstra evrak yollayan oldumu bu sekilde hic? Ne yapmaliyim sizce?

• Merhabalar tekrardan bir sorum daha olacaktı.Amerikan vatandaşı ile Amerika’da turist vizesi ile giriş yaptıktan 90 gün sonra evlilik yapılması mülakat için daha doğru olduğunu yazmıştınız önceki iletilerde.Peki evlendikten ne kadar süre sonra greencard başvuru sürecine başlamak mantıklı.Onun için de 90 gün beklenilmesi daha iyi diye duydum.Beklenmeden başvurulursa orada da şüpheli bakıyorlarmış evliliğe.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

• Herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım, planlamadıgım icin green kart alma yolunda cevapsız onlarca soruyla aranızdayım:) simdiden yardımcı olacaklara çok tesekkür ederim. Kısaca durumumdan bahsedeyim suan amerikadayım, 32 yasındayım, buraya turist vizesi ile gelmiştim ve 4 aydır buradayım.. türkiyede bir evlilik yapmıştım 3 yıl sürdü 1 yıl önce ayrıldım cocugum yok. 1 hafta sonra abd vatandası biri ile evleneceğim. Sorum şu evlenir evlenmez green karta basvurabilir miyim? Calısma iznim hemen gelir mi? Floridada yasıyorum islemlerim buradan olacak, sürecle ilgili hicbir sey bilmiyorum, yardımcı olursanız çok seviinrim, vizem 2 ay sonra bitecek b,t,n islemler yetişir mi nasıl olur?

• Merhaba,

Evraklari doldurmaya basladim.
    F1 statusundeyim su anda.
    Sosyal guvenlik numaram var.

Ev.rak doldurma asamasinda iki maddeyi anlamadim:
    A-NUMBER ve USCIS Online hesap numarasi

Bu numaralardan emin degilseniz veya numaralari hatirlamiyorsaniz bos birakin demisler aciklamalarda.

Benim bu numaralari daha once almis ama su anda bulamiyor olma ihtimalim var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu iki video da işinize yarayacak bilgiler vardır umarım.

• Sonunda Interview was scheduled yazisini gordum cok mutluyum, bir cok kisinin aksine cok hizli sekilde gerceklesti. Tarihi sanirim mail ile alacagim bakalim ne amana verecekler. Herkese bol sans diliyorum.

23 Eylul 2021 - AOS paketi gönderildi
    29 Ekim 2021- Biometrik Randevu
    8 Subat 2022- Interview was scheduled

• @samet-tansel Evlilik yoluyla alınan green card boşanınca iptal olmaz. Eğer henüz 2 yıllık conditional green card'a sahipseniz ve boşandıysanız, 10 yıllık green card almak için başvuru sürecinde USCIS'e yaptığınız evliliğin sahte olmadığını, gerçek olduğunu, green card almak için evlenmediğinizi kanıtlamanız gerekecek. Eğer bunu kanıtlayabilir ve USCIS'i evliliğinizin gerçek olduğuna ikna ederseniz, 10 yıllık permanent green card alabilirsiniz.

• @basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Sonunda Interview was scheduled yazisini gordum cok mutluyum, bir cok kisinin aksine cok hizli sekilde gerceklesti. Tarihi sanirim mail ile alacagim bakalim ne amana verecekler. Herkese bol sans diliyorum.

23 Eylul 2021 - AOS paketi gönderildi
    29 Ekim 2021- Biometrik Randevu
    8 Subat 2022- Interview was scheduled

Tebrikler hangi eyaletten basvuru yapmıstınız? Darısı bizlerin basına 🙂

• @ayvalik10 tesekkür ederiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@herseyguzelolacak lafı bile olmaz sonuçta biz aileyiz burada herkes birbirine yardımcı olmak için uğraşıyor

• @gokayk cevabınız için teşekkürler

• @herseyguzelolacak Cok tesekkur ederim. New York Long Island bolgesindeyim. Umarim sizin icinde en yakinda sonuclanir 🙂🙏

• @basoglukoray1 umarım..
    belgelerinizi toplarken sizden istenen nufus kayıt ornegi gibi seyleri türkiyeden mi aldınız e devlette var ama türkçe, bu tip belgelerin noter onaylı cevirisini yaptırmak yeterli midir, yoksa konsolosluk mu veriyor avukat tam bilgi vermedi bu konuda, eksik veya hata olmasın diye detaycı davranmaya çalışıyorum 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |