Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Az önce lawfully app üzerinde kabul edilen bir case gördüm. Adam feb 8 2022’de case başlatmış. 34 günde work permit onayı, toplamda 84 günde butun caselere onay almış. Bu nasıl bi haksızlık ya?!!!!! Şimdi diyeceksiniz ki eyaleti neresi vs…. Neresiyse neresi. Caseler NBC’da. Biz de ordayız. Hangi eyalet veya case merkezi olursa olsun, böyle bir hız kim görmüş şimdiye kadar!!!? Deliriyorum. Daha f2A olarak başlatılıp immediate relative statüsüne geçmesi gereken case bile güncellenmediler.i485 hala f2A kategorisinde. Bu nasıl sorumsuzluk ya!? Ulaşamıyorsun da!

• @Tugba field oficcelar randevusuz kimseyi kabul etmiyor drop diye bir sey yok en azondan ben aradigimda oyle dediler. talepte bulunurlarsa talebe istinaden bir seyler yapabiliyorsunuz. onun disinda tier 2 officer sozde ikinci asama memuru sozde yardimci oluyor ama ben konustum kac kere hicbir yardimi yok ornegin yapilan expedite islemine istinaden arayip bilgilendirip veya iste isini daha da yetkili kisiye yonlendiriyor ama hepsi tamamen sozde. bir keresinde tier 2 officer ile konusma uzerine request yapmisyim ikisinde aramadilar ucuncude arayip ead expeditea istinaden ' herkes gc ya basvuruyor herkesin paraya ihtiyaci yok belgelerine bakiyorlar arama bekle ' deyip kapatti ACAYIP YARDIMCI OLDU HIC BILMEDIGIM HAYATIN GIZLI SIFRELERINI VERDI BANA

• @Tugba bu sacmalik tamamen uscuisin dosyalari hizlandirma olayindan basladi. oyle bi announce yapildi iste biz ead leri 3 ayda vercez pandemiden kalan dosyalar birikti bitirmeye calisiyoruz diye sacmaladilar. Bundan sonra bu nasil bi sacma harekettir ki 2020 ve 21 den degil 22 den basladilar. 22 de basvuran kim varsa 37 gunde ead si gelen 90 gunde interviewe giren var. E ben aptal miydim da onlarsan once basvurdum 1 sene oalcak elimde bi sey yok sikistim kaldim ulkede aileme bir sey olsa gidemiyorum param yok rezil oluyorum hic adil degil. mahkemeye gitmeyi dusundum esime dedim dava edicem bunlari dedim kimi kime sikayet ediyorsun dedi. Yani bilmiyorum tamamen sacmalik ve haksizlik !

• Mart ayinda San Francisco'dan basvurduk tahmini bekleme suresi 30 ay diyor saka gibi hic calismiyorlar mi anlamadim

• @mazk2104 evlilik lisansı geldi , şuanda da okula kayıtlıyım ama bu son ay birdaha gitmem 🙂 Evet çoğu arkadaşım evlenince okulu bırakmış . O bence yalan söyluyor çünkü amerikalı gocmenlik avukatı şunları söyledi : Visa ile abd ye giriş yaptıysan gerisi onemli değil evlendıgınde sorun olmaz diyor 👍🏼 Kaçak olup evlenen çok kişi var .. Bir arkadaşım turist olarak geldi evlendi ve daha gocmenliğe başvurmadı bile 1 yılı geçti yeni başvuracak 👍🏼

• @gul_bencee, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Mart ayinda San Francisco'dan basvurduk tahmini bekleme suresi 30 ay diyor saka gibi hic calismiyorlar mi anlamadim

Gerçekten şaka gibi. Biz december 14’te gönderdik, 22 de teslim almış uscis yanı işleme almış. Lawfully üzerinde başka caselerin time lines baktığımda, adam december 22 de yollamış, received date 29 falan. Green card bile almış. Ben sıralamayı anlayamıyorum. Adaletsiz bir işleme söz konusu. Tarih sırası yok. Elini havuza daldirdiginda ne denk gelirse onun üzerinde çalışıyor officer. Çok adaletsizce. Yazık gunah insanlara.

• @Tugba acaba başvuru yapılan yer farkettiriyormu ki ? Sizin işiniz gerçekten çok saçma olmuş 😳

• @TheKubi, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba acaba başvuru yapılan yer farkettiriyormu ki ? Sizin işiniz gerçekten çok saçma olmuş 😳

Mutlaka eyalete göre değişiyor ama caselerimiz bile aynı centerda. Hadi onu bırakın şubatta başvuru yapıp Mayıs basında green card eline alan var. Böyle bir sacmalik yok.

• @TheKubi tabi illa ki degisiyor ama @Tugba nin da dedigi gibi inanilmaz adaletsiz bir sistem var. canlari istedigi sekilde takiliyorlar. bence ofise gelip belgeler artik her neredeyse elini atip kim denk gelirse onaylayip geciyorlar. bu kadar tuhaf tarihle ilerlemenin baska aciklamasi olamaz.

• Referenced by  Tugba Tugba 

• @mazk2104 Kesinlikle doğru. Bizde de aynısı oldu interview den tam 6 ay sonra onaylandı. Background check bahanesiyle oyalıyorlar😔

• @buay, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@mazk2104 Kesinlikle doğru. Bizde de aynısı oldu interview den tam 6 ay sonra onaylandı. Background check bahanesiyle oyalıyorlar😔

Ya gerçekten anlam yükleyebilmek çok çok zor. Arkadas 1,5 ay önce interview aldı kucağında bebeğiyle. O sırada uscis sisteme ne olduysa sistem çöktü demişler ve odur Burdur ses yok. Kızı öyle gönderdiler haber vericez diyerek. Böyle sorumsuzluk olamaz. Bari work permit ve advance parole verseler, inanın ona da razıyız. 😕

• 8 ay oldu hala ne EAD alabildim schedule olmus interview cancel oldu 2 bucuk aydir ne ses var ne soluk iyi bir firma ile is gorusmesine hazirlaniyordum malesef iptal ettim cunku bu kadar amator calisan bir kurum gormedim. Vallahi green card cok umrumda degil su an work permit i verse yetecek o da yok 4 duvar arasinda skisp kaldim psikolojim bozuldu artik 😞

• @basoglukoray1, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

8 ay oldu hala ne EAD alabildim schedule olmus interview cancel oldu 2 bucuk aydir ne ses var ne soluk iyi bir firma ile is gorusmesine hazirlaniyordum malesef iptal ettim cunku bu kadar amator calisan bir kurum gormedim. Vallahi green card cok umrumda degil su an work permit i verse yetecek o da yok 4 duvar arasinda skisp kaldim psikolojim bozuldu artik 😞

Yıllarca aylarca bekliyor insanlar, kimisi 4-5 ayda nasıl alıyor aklım ermiyor. Aynı şeyleri yazmaktan usandım ama sinirler alt üst. Aynı durumdan muzdaripiz. Geçenlerde okudum forumların birinde, insanlar birbirleriyle kollektif olma çağrısında bulunuyorlardı Uscis mahkemeye vermek için.
    K1/K2 bile 4 ayda ilerleme kaydediyor. Akıl alır gibi değil. Adam burda bile degil, dışarıdan geliyor, üstüne aos başlatıyor ve en az bir case approved oluyor. Ve approval genelde work permit icin. Haksızlık! Çok büyük haksızlık!

• Bu sorunun daha once sorulmus olma ihtimali var ama bulamadim cevabini. Yanitlayabilirseniz sevinirim,

Her form icin tekrar eden bazi dokumanlar var ornegin; iki adet fotograf, en guncel I-94, Pasaport Biografi sayfasi...

Bu belgeleri her istenilen belgeye ek olarak tekrar gondermeli miyiz, yoksa tek bir ek olarak gondermemiz yeterli olur mu?

• @Caner-0, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Bu sorunun daha once sorulmus olma ihtimali var ama bulamadim cevabini. Yanitlayabilirseniz sevinirim,

Her form icin tekrar eden bazi dokumanlar var ornegin; iki adet fotograf, en guncel I-94, Pasaport Biografi sayfasi...

Bu belgeleri her istenilen belgeye ek olarak tekrar gondermeli miyiz, yoksa tek bir ek olarak gondermemiz yeterli olur mu?

Evet. Hepsine ayrı ayrı koyacaksınız. Zimba kullanmayın, atac kullanin birleştirmek için. Uscis zimba kabul etmiyor. Fotolarınızı evrakların en üstüne minik bir zarf içine koyarak tutturun.

Lütfen yanlış anlamayın ve laubali bir tavır sergilediğimi düşünmeyin ama uscis görevlilerinin bazı şeyleri anlamakta güçlük çektiklerini veya anlamaya tenezzül etmediklerini düşündüğümden, her bir dosyayı gereken evraklarıyla birlikte ayrı zarflara koyarak büyük bir zarfa da hepsini koyarak gonderdim ki, evrak kaybetme veya karışıklığa sebebiyet vermemek adına. Size de fikir olsun. Belki mantıklı gelir.

• Anladim. Tesekkurler cevabiniz icin.

• Dun tekrar Interview scheduled edildi umarim bu sefer tekrar sorun cikmaz 😞

• @basoglukoray1 hayirli olsun sorun cikarsa call centeri ara tirmala kovala baska tur gercekten calismiyorlar yani bir problem var. aklim ermiyor artik. uzerine uzerine kibarca gitmedikce hickimse sallamiyor.

• @mazk2104 tesekkur ederim umarim sizin icinde en yakin zamanda sonuclanir cok zor bir surec

• @basoglukoray1 amin insallah 🙂 sizin hangi FOydu beden sonra basvurmussunuz acaba umutlanmaya baslasam mi bana da bir sey gelir diye

Benzer Başlıklar

• 1234
  • 114
  • 974
  • 1673
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |