Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bizde biraz update oldu, timeline olmasi acisindan yazayim. Texas'ta yasiyoruz.

I-765: May 17'de dosya received oldu. Nov 29'da biometric vardi. Dec 10'de case approved oldu ve Dec 13'de card mailed oldu.
    I-131: I-765'le ayni gunde approved oldu ama Dec 10'de sadece approved diyor, card mailed falan yok. I-765 ile birlikte mi gelecek yoksa ayri mi gelecek?

I-130: Hala case received.

I-485: Oct 15'te RFE gonderdik o sekilde bekliyor.

• @mazk2104 Aynen, ben de USCIS'e mesaj attığımda gelen cevap, süreyi takip etmek için office olarak "National Benefit Center"ı seçin oldu. Diğer formlar için "National Benefit Center" bir seçenek olarak çıkmıyor, biraz araştırdım bunun "local office'iniz neresiyse orası" demek olduğuna dair bir şeyler buldum sonra. Tam emin de değilim. Dediğiniz gibi ne işler gitti. Kimse sponsorluğa yanaşmıyor, işler çalışma izni noktasında tıkanıyor. En azından burada gelişme gördükçe bir nebze umutlanıyorum ^^

• @btxtr ben de dun dayanadim mesaj attim tekrar kanit istediniz ama cevap vermediniz eksigimiz neydi dedim bozuk bi ingilizce ile cok kotu hissediyorum calismak istiyorum dedim ki gercekten boyle. son iki aydir esim ekstra ekstra calisiyor yahu evdeyim kafam disari cikmiyor gecen gun ve bugun oturdum agladim kendimi ise yaramaz hissediyorum sifir umut yani bilmiyorum audi kacti bir suru tasarim yerleri kacti nyc da oturup agliyorum valla cidden. bakalim ne cevap verecekler kaba mi bulacaklar yoksa su su eksik tekrar gonder mi diyecekler yoksa belgelerin okay tarihini mi bekle diyecekler

• Merhaba,

19 Mart 2021 Evlilik tarihi
    7 Haziran 2021 AOS belgelerinin gönderilmesi
    22 Haziran 2021 Notice of Action (Receipt Noticeler) alindi.
    6 Agustos 2021 Biometrics Randevusu
    17 Eylul 2021 Mulakat tarihinin bildirilmesi (Mulakat tarihi: 3 Kasim 2021)
    19 Ekim 2021 Mulakat USCIS tarafindan iptal edildi
    27 Ekim 2021 Yeni mulakat tarihinin bildirilmesi (Mulakat tarihi: 7 Aralik 2021)
    7 Aralik 2021 Mulakat tarihi
    7 Aralik 2021 Online status mulakattan yaklasik 3 saat sonra ‘New Card is Being Produced’.
    8 Aralik 2021 Online status ‘Case was Approved’.
    10 Aralik 2021 Online status ‘Card was Mailed to Me’. (Bundan sonra araya haftasonu girdi)
    13 Aralik 2021 Online status ‘Card was Picked up by USPS’
    15 Aralik 2021 Green Card in Hand 🙂

Adresimiz: Iowa City, IA
    Field office: Des Moines, IA
    Service Center: National Benefits Center

Beneficiary: Benim. Turk vatandasiyim.
    Petitioner: Esim. ABD vatandasi.

Randevumuz 7 Aralik 2021 saat 01:10pm’deydi. 12.55pm’de binaya giris yaptik. Guvenlik taramisindan sonra gorusmenin yapilacagi ikinci kata yonlendirildik. ABD konsoloslugundakine benzer bir bekleme salonuna girdik. Giristeki guvenlik gorevlisine mulakat mektubunu verdik. Iceri gecin sizi cagiracaklar dedi. Yaklasik 50 tane sandalye olan genisce bir salonda yuzumuz duvara dogru olacak sekilde oturduk. Salonun arka tarafinda (ama ayri bir bolum degil, hala salonun icinde) vezne seklinde yaklasik 5 bolme vardi ve ikisinde memur oturuyordu. Acaba burada herkesin icinde mi mulakat yapacaklar dedik cunku o memurlar birer kisiyi (cift degil) mulakata aldilar ancak konusmalari uzak oldugu icin tam duyamadik. Bizden once gelen bir cift daha vardi. Arkadan bir kapi acildi, 50+ yaslarinda bir beyaz Amerikali memur diger ciftin adini soyledi, onlar memurla birlikte kapidan diger tarafa gittiler. Biz salona geldikten toplam yaklasik 10 dakika kadar sonra kapi tekrar acildi ve orta yasli (max 35) yine beyaz Amerikali bir memur benim adimi soyledi. Kapiyi bizim icin tutuyordu, esim onden gecti ben arkasindan gecerken memura ‘How are you Sir?’ dedim. ‘Good MAN’ dedi. 207 no’lu ofise gecin dedi. Dar bir koridorun sag tarafinda 6 tane ofisi (yanlis gormediysem hicbirinin icinde kimseler yoktu) gectikten sonra bizim memurun ofisine gectik. Ofis kucuk, banka memurlarinin ofisleri gibi, memurun masasi var, masada 2 monitor, arkasinda immigration law kitaplari, duvarda bazi belgeler vs. var. Oyle polis sorgu odasi gibi bir yer degil, cok standart bir ofis. Masanin onunde iki tane sandalye onun arkasinda 2 tane daha sandalye. Memurun masasinin uzerinde memurla aramizda Covid sebepli kullanilan bir pleksi ve bize dogru bakan kapali bir ipad vardi.

Memur sandalyesine oturdu, ‘Merhaba, adim Officer ***, mulakatimiz su sekilde olacak, oncelikle ABD vatandasi esin formunun uzerinden gececegiz, sonra beneficiary’nin formunun uzerinden gececegiz, ek belgeleri ve gonderdiginiz kanitlari inceleyecegiz ve eklemek istediginiz kanit varsa onlari isteyecegim. Simdi lutfen ikiniz de ayaga kalkin ve yemin edin’ dedi. Ikimizde kalktik ayni anda yemin ettirdi.

Yeminden sonra formlari inceleme kismina gectik. Elinde bir kirmizi kalemle formdaki sorulari sorup cevaplari ayniysa uzerine tik benzeri bir isaret atip eger degisiklik varsa degisikligi yazdi.

Esimin adini, anne-baba adini, fiziki adresini, isini, onceki islerini, onceki adreslerini sordu. Formlari gonderdigimiz esnada mailing adresimiz farkliydi, biz sonradan adres degisikligi bildirdik ama memur yine de guncel adresi not aldi. Formda esinizin isi nedir gibi bir kisim var, orada bana dondu; ‘calisiyor musun?’ dedi. ‘evet, diger formda da yanlis cevap vermisim duzeltmek istiyorum bunu’ dedim. ‘tamam oraya gelecegiz merak etme, ne is yapiyorsun?’ dedi. Arkadasimin hesabiyla doordash yapiyorum. ‘Yemek dagitiyorum’ dedim. ‘Nerede calisiyorsun? Uber Eats gibi mi?’ dedi. ‘Doordash’ dedim. ‘Nerede, yasadigin bolgede mi?’ dedi. ‘Evet’ dedim.

Benim formuma gecti (I-485). Sordugu sorular:
    ‘Tam adin nedir?’
    ‘Anne-baba adi nedir?’
    ‘Hangi adreste yasiyorsun?’
    ‘Nerede dogdun?’
    ABD icindeki adresleri teyit etti. Tarihlerden birini AY/GUN degil de GUN/AY yazmisim. ‘Ozur dilerim biz de ters yaziliyor’ dedim, ‘onemli degil biliyorum farkli yazilabildigini’ dedi.
    ‘ABD’ye gelmeden once ne is yapiyordun?’ (Konferans organizasyonu dedim)
    ‘Bu konferanslar ne ile ilgiliydi?’ (Bu soruyu sanirim vize basvurumdaki beyanlarimdan dolayi sordu)
    ‘Su anda ne is yapiyorsun?’
    ‘Bu isten once ABD’de calistin mi?’

Evet/Hayir sorularina gecti. Sanirim en az 20 tane soru sordu o kisimdan. Calismayla ilgili kismi duzelttik. Vize ihlali yaptin mi sorusunu duzelttik. (Calistigim icin ihlal etmis oldum dedim)

Ilk vize basvurumda red yemistim. Onunla ilgili soruyu sordu ve su konusma gecti:
    ‘Hic vize basvurun reddedildi mi?’
    ‘Evet’
    ‘Ne zaman?’
    ‘2018’
    ‘Neden reddedildigini biliyor musun?’
    ‘Nedenini soylemediler, uzunca bir kagit verdiler, kagitta ozetle’ (sozumu kesti)
    ‘Ozetle hayir yaziyordu’ dedi ve guldu ve mulakatin basindan beri ilk kez gulumsemis oldu. Bu ana kadar sinirli degil ama gayet ciddi/profesyonel idi; bu andan itibaren daha yumusak, icimizden biri gibi davranmaya basladi. (Dunya’nin en guler yuzlu insani olmadi ama yuzundeki o ifadesizlik kayboldu yerini daha normal bir ifadeye birakti)

Bir kac tane daha soru sordu.

Formda yapacagi duzeltmeleri bana gosterip formu imzalamami istedi. Imzaladim. Bilgisayarinda duzeltmeleri yapti.

‘Bana vereceginiz yeni kanit var mi?’ dedi.
    Biz de paketle birlikte hic kanit gondermedik, yanimizda getirdik kanitlari dedik.

Evliligin iyi niyetli olduguna dair hazirladigimiz paket:

• Fotograflar. (Kronolojik sirali mi diye sordu memur, hayir dedik.)
      • Dugunumuzde esimin ailesiyle cektigimiz fotograf.
      • Dugunumuzde cektigimiz ikimizin fotografi.
      • Gectigimiz ay evlenen esimin ablasinin dugununde ablasi ve enistesi ile cektigimiz fotograf.
      • Ayni dugunden sadece ikimizin fotografi.
      • Esimin baba tarafinin aile bulusmasinda (extended family gathering) cekilen toplu fotograf. (Cozunurluk cok dusuk olmasina ragmen goturdum, hatta gulduk belli olmuyoruz ama buradayiz dedik.)
      • Esimle golf oynarken cektigimiz fotograf.
      • Esimle gecen ay gittigimiz cabin tatilinde cektigimiz fotograf. (Duvarda iki tane geyik kafasi vardi, memur ‘kim avlaniyor?’ diye sordu, ikimiz de avlanmiyoruz o fotograf airbnb’den dedik.
      • Arkadaslarimizla yedigimiz ‘frendsmas’ yemeginden toplu fotograf.
      • Evlenmeden once yaptigimiz Chicago seyahatinde Cloud Gate’de cektigimiz fotograf.
      • Kopegimizle farkli yerlerde cekildigimiz iki fotograf. (Aa kopeginiz mi var gibi bakti o fotograflara.)

• Esimin annesinin bizim icin yazdigi affidavit. (Ornek olmasini isterseniz, iceregini ozelden gonderebilirim)

• Ev arkadasimizin bizim icin yazdigi affidavit. (Bunun icerigini de ozelden gonderebilirim.)

• Esimin hayat sigortasi. (Uzerinde benim adim da var.)

• Ikimizin telefon hattinin oldugu son 6 aylik Verizon faturasi. (Benim soyadimi yanlislikla esimin soyadiyla ayni yazmislar.)

• Ortak banka hesabimizin son 6 aylik hesap dokumu. (Banka hesap dokumune bakarken, bana donup ‘Sen odemeyi nasil aliyorsun Doordash’ten?’ dedi. ‘SSN’im olmadigi icin ben kendim hesap acamiyorum, arkadasimin hesabini kullaniyorum, odemesi benim diger banka hesabima geliyor ancak o hesabi baska bir sey icin kullanmiyorum.’ dedim.)

• SSN’im olmadigi icin lease’e benim adimi ekleyemedik, bunu soyleyince evet anliyorum dedi memur.

Iliskiyle ilgili sorular (sorulari ortaya soruyor genelde, bazilarini esim bazilarini ben cevapladim) :

• Nasil tanistiniz?
    • Dating app’te tanistik.
    • Hangi app?
    • Tinder.
    • Ilk kez yuzyuze nerede ve ne zaman gorustunuz?
      - ****'te. 7 Ocak 2021’de.
      - Ne zamandi hatirliyor musunuz? Ne yaptiniz?
      - Saat 8’de bulustuk, 11’e kadar oradaydik.
      - Siz kapattiniz yani bari? (Gulumseyerek)
      - Hayir sadece bir seyler icip kalktik.
    • Sonraki bulusmalariniz ne zamandi?
    • Ilk bulusma persembe gunu idi, Pazar icin sozlestik ama hem Cumartesi hem Pazar gunu bulustuk, Cumartesi sarap tadimi yaptik evde, Pazar gunu de esim bana yemek yapti. (Bu cevabi esim verdi.)
      • (Bana donerek) Ne yemek yaptigini hatirliyor musun?
    • Steak, mantar ve karamelize sogan ve yaninda pilav yapmistim. Sikca yaptigim bir yemek bu.
    • Bu bir Turk yemegi mi?
    • Hayir gayet standart bir yemek, Turk yemegi demek yanlis olur.
    • Nerede evlendiniz? (Bu soruyu formlarin uzerinden gecerken de sormustu.)
      - O donem yasadigimiz apartmanimizda.
      - Kac kisi katildi hatirliyor musunuz?
      - Ben bunu saymistim ve sanirim 15 kisi katilmisti. İsterseniz sayabilirim. (Benim cevabim)
      - Saymana gerek yok. (Ben bunu istersen sayabilirsin anladim ve tek tek saymaya basladim)
      - Esimin ailesi, enistesi, iki tane arkadasi ve esi… (Esim bu esnada sozumu kesip saymana gerek yok dedi gulumseyerek)
      - Cok pardon, ben yanlis anladim, maske ve bu aradaki sey yuzunden tam duyamiyorum.
      - (MEMUR) Onemli degil, bana sorsan ben hatirlayamam kendi dugunume gelenleri.
      - (ESIM) Dugunumuzun kucuk olmasinin faydasi.
    • Beraber seyahat ediyor musunuz?
    • (BEN) Evet, Chicago’ya gittik bir kac kez, esimin ayni eyaletin baska bir sehrinde yasayan ailesini ziyaret ediyoruz, son olarak Guney Iowa’da su anda adini telafuz edemeyecegim bir yere gittik. (Gercekten zor)
    • Evet biliyorum bu bolgede cok fazla ilginc isimli sehir var.
    • Iliskinizin ciddi oldugunu ne zaman anladiniz?
      - Evlilik oncesinde birbirimizi erkek-kiz arkadas olarak tanimlamadik ancak ozel bir sey oldugunu biliyorduk.
      - Kim evlilik teklifi etti?
      - (ESIM) Ben.
      - (MEMUR) Gercekten mi? (Epey sasirdi,)
      - Esim gulumseyerek evet dedi.
    • Turkiye’ye seyahat etmeyi dusunuyor musunuz?
      - (ESIM) Mumkun olan en kisa zamanda, esimin seyahat ozgurlugunu elde etmesini bekliyoruz gibi bir seyler soyledi.

Bize sordugu sorular bunlardan ibaretti, bekleme salonuna girmemizle binadan cikmamiz arasinda tam 50 dakika vardi. Iliskiyle ilgili sordugu sorular toplam en fazla 15 dakikamizi almistir. Daha once soyledigim gibi bana neden vizeden red yedigimi sordugu ana kadar cok ciddiydi, iliskiyle ilgili sorulari sordugu kisim ise gayet samimi ve sanki arkadasimizla konusuyormusuz edasinda gecti.

Uzerinde ozetle ‘Mulakatiniz tamamlandi bizden haber bekleyin.’ yazan bir kagit cikardi; evliliginiz 2 yildan kisa oldugu icin ‘conditional green card’ alacaksin, 2 sene dolmadan 3 ay once I-751 formunu dolduracaksin, yani bugunden itibaren 2 yil sonrasi 7 Aralik 2023’ten 90 gun oncesinde bu formu gondermen gerekiyor, eger dosyayi onaylarsam.’ Dedi

En basta yazdigim gibi mulakattan ciktiktan yaklasik 3 saat sonra online durum ‘New Card is Being Produced’ oldu, ertesi gun ‘Case was Approved’ oldu.

Ben formlari hazirlarken bu forumun cok faydasini gordum. Katkida bulunan herkese sonsuz tesekkurler.

Surecte olan, basvurmayi dusunen herkese bol sans. Umarim en kisa surede cok sorunsuz bir sekilde sonuclanir sureciniz.

• @choasista Tebrikler ve geçmiş olsun! Bu ayrıntılar o kadar kıymetli ki üşenmeden yazmışsınız, ellerinize sağlık ^^ Tekrar gözünüz aydın!

• @btxtr cok cok tesekkur ederim benim icin bilgilendirici oldu 🙂 ozellikle sonrasinda konsolosluk kismi icin tesekkur ederim. umarim sureciniz cabucak tamamlanir.

• @tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Bizde biraz update oldu, timeline olmasi acisindan yazayim. Texas'ta yasiyoruz.

I-765: May 17'de dosya received oldu. Nov 29'da biometric vardi. Dec 10'de case approved oldu ve Dec 13'de card mailed oldu.
    I-131: I-765'le ayni gunde approved oldu ama Dec 10'de sadece approved diyor, card mailed falan yok. I-765 ile birlikte mi gelecek yoksa ayri mi gelecek?

Merhaba, "Dec 13'de card mailed oldu" dediğiniz kart hangisi acaba? Çalışma izninin verildiğine dair bir belge mi yoksa basılı kart şeklinde mi geliyor?

(Teksas'taki herhangi bir gelişme can suyu gibi geliyor, o yüzden update için ayrıca teşekkürler 🙂

• @btxtr, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@tfnsylmz, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Bizde biraz update oldu, timeline olmasi acisindan yazayim. Texas'ta yasiyoruz.

Merhaba, "Dec 13'de card mailed oldu" dediğiniz kart hangisi acaba? Çalışma izninin verildiğine dair bir belge mi yoksa basılı kart şeklinde mi geliyor?

(Teksas'taki herhangi bir gelişme can suyu gibi geliyor, o yüzden update için ayrıca teşekkürler 🙂

Normal kart olarak geliyor calisma ve seyahat izni olarak. Google'a EAD card yazinca ornegi cikiyor.

• @choasista cok gecmis olsun ve hayirli olsun bana da dua edin bir an once randevum ve kartim gelsin evde kafayi yemekten siyrilayim biraz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@choasista tebrikler, gozunuz aydin. ayrica elinize saglik 👍

• Herkese tekrar merhaba, @crazycells biz tekrardan i864 gonderdik ( hala daha yanit bekliyoruz ) oncekinde hata neydi soylenmemis. Esimin senelik maas kanitiyla kagidiyla formu submit ettik. tekrardan pay stop veya pay check submit yapmamiza gerek var mi ? problem su ki esimin gecmis yillara dair bi tax i yok. ama maasi oldukca iyi. hatta onumuzdeki hafta maasi 2 katina cikiyor baska bir sirkete geciyor. hala hecmis seneden tax prrof yok ? bunu bir eksik kabul ederler mi ? nasil ilerlemeliyiz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Herkese tekrar merhaba, @crazycells biz tekrardan i864 gonderdik ( hala daha yanit bekliyoruz ) oncekinde hata neydi soylenmemis. Esimin senelik maas kanitiyla kagidiyla formu submit ettik. tekrardan pay stop veya pay check submit yapmamiza gerek var mi ? problem su ki esimin gecmis yillara dair bi tax i yok. ama maasi oldukca iyi. hatta onumuzdeki hafta maasi 2 katina cikiyor baska bir sirkete geciyor. hala hecmis seneden tax prrof yok ? bunu bir eksik kabul ederler mi ? nasil ilerlemeliyiz ?

Esiniz yeni mi ABD'ye gelip calismaya basladi? Durumunuzu hatirlatir misiniz?

Daha onceki senelerde neden vergi bildirimi yapmadiysa, bu nedeni aciklayan bir mektup yazip yukleyin isterseniz. Bu formlari bir eksiklik olarak gormekten vazgececeklerdir.

• @crazycells ben yeni geldim sayilir abdeye. esim vatandas ama calisamadi cunku uniden yeni mezun oldu daha 8 aydir calisiyor ama maasi iyi sponsorluk konusunda bir dert olmamasi lazim. ondan oncesinde de bi 4 ay falan bir yerde calismisti baska da is gecmisi yok. ama hesaplarimizda ekstra paralarimiz ve iyi bir maasi var. ne yapsak bilemedim. bu tekrar kanit istemi dosyami yavaslatti gibi hissediyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mazk2104, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@crazycells ben yeni geldim sayilir abdeye. esim vatandas ama calisamadi cunku uniden yeni mezun oldu daha 8 aydir calisiyor ama maasi iyi sponsorluk konusunda bir dert olmamasi lazim. ondan oncesinde de bi 4 ay falan bir yerde calismisti baska da is gecmisi yok. ama hesaplarimizda ekstra paralarimiz ve iyi bir maasi var. ne yapsak bilemedim. bu tekrar kanit istemi dosyami yavaslatti gibi hissediyorum.

Bu dediklerinizi ayrintili sekilde mektuba dokup yukleyebilirsiniz.

• @crazycells esim yeni ise basliyor henuz odeme almis degil su an taxlerle birlikte geliri 60.000 simdiki isinden odeme aliyor ama bir hafta icinde o isten ayrilmis olaca. yeni isine de ocak 3 te baslayacak. onun da tax haric yilligi 70 bin falan. biz kanita cevap verirken simdiki isi vardi ama o cevap eksik. simdi fazla kanit yuklerken hangi maas veya isi baz alalim ? yenisinden aldigi bir odeme yok yalnizca offeri gosterebiliriz veya derseniz ki ikisini sunmak da mantikli burada calistim bu maasla ve buraya basliyorum gibi... cok soruyorum kusura bakmayin cok super isler kaciyor artik dosyam gecikmesin istiyorum cok tesekkur ederim yanitlariniz icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells esim yeni ise basliyor henuz odeme almis degil su an taxlerle birlikte geliri 60.000 simdiki isinden odeme aliyor ama bir hafta icinde o isten ayrilmis olaca. yeni isine de ocak 3 te baslayacak. onun da tax haric yilligi 70 bin falan. biz kanita cevap verirken simdiki isi vardi ama o cevap eksik. simdi fazla kanit yuklerken hangi maas veya isi baz alalim ? yenisinden aldigi bir odeme yok yalnizca offeri gosterebiliriz veya derseniz ki ikisini sunmak da mantikli burada calistim bu maasla ve buraya basliyorum gibi... cok soruyorum kusura bakmayin cok super isler kaciyor artik dosyam gecikmesin istiyorum cok tesekkur ederim yanitlariniz icin

Isterseniz en guncel durumu yansitmak icin su anki durumu belgeleyip yazin; fakat yeni is teklifini de gonderip yakinda is degisikligi yapmayi planladiginizi belirtin. Zaten tum bu belgeleri mulakatta yaninizda bulunduracaksiniz.

• This post is deleted!

• @crazycells cok tesekkur ederim. var olan bir kac aylik tax i belgeleyip simdiki maasi ve yeni maasini mektubu da koyacagiz. tam dediginiz gibi. son olarak bir de araba almistik. tam hatirlayamiyorum lease miydi yoksa taksitle satin alma miydi. eger satin alinmissa onu da ekleyelim mi bir faydasi olur mu ? i864 baslikli formda tr den basvuru icin ev tapusu kabul edilmis sizin onerinizle. ayni sey burada da araba icin gecerli olur mu ?

• Merhabalar arkadaşlar, belgeleri göndermemizin üzerinden 2 ay geçti ve ben az önce kontrol edince şu update i gördüm, ancak üzerinden 11 gün geçmesine rağmen hala kağıt gelmedi bu kadar uzun sürmesi normal mı?
    Var mı daha önce tecrübesi olan, şimdiden teşekkürler

• usc.png görsel url)

• @chrissmith-07 evet ben de ayni sekil yaptim ogrenci girdim evlendim i130lari online yaptik evet receipt baya gec gelmisti documentslerde receipti bulabilirsiniz zaten. bana da 13 gun sonra mi ne gelmisti. baya gecikmisti. korkacak bir sey yok bence.

Benzer Başlıklar

• 1468
  • 9486
  • 57
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |