Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mazk2104 Long Island NY, eminim sizinde yakinda gelecektir guzel haberlerinizi bekliyorum

• @basoglukoray1 ay yakinmisiz da aslinda. Benim de newark fo ead de nbc de su an 🙂 hadi amin diyelim size de bana da buradaki herkese de. su zor durumumuzdan kurtulalim hayirlisiyla. 🙂

• @basoglukoray1 @mazk2104 @crazycells

7-8 Ayın sonunda istediğim görüntü elime ulaştı burada bana yardımı dokunan başta @crazycells olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. bekleyen arkadaşlar umarım sizde en kısa sürede alırsınız aynı maili.

interview.png

• @chrissmith-07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@basoglukoray1 @mazk2104 @crazycells

7-8 Ayın sonunda istediğim görüntü elime ulaştı burada bana yardımı dokunan başta @crazycells olmak üzere herkese çok teşekkür ederim. bekleyen arkadaşlar umarım sizde en kısa sürede alırsınız aynı maili.

interview.png

Hayırlı olsun. Umarım bizler de görürüz 🤗case hangi centerda olduğunu belirtmeniz mümkün mü? İşleyişe tahmin yürütmek daha kolay oluyor ☺

• @chrissmith-07 tebrik ederim hayirli ugurlu olsun 🙂 biz de goruruz insallah cok yakinda.

• @Tugba Maine de yaşıyorum, center dan kastınızı tam olarak anlamadım 😕 belgeleri chicago ill adresine yoladık eğer sorunuz oysa

• @chrissmith-07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba Maine de yaşıyorum, center dan kastınızı tam olarak anlamadım 😕 belgeleri chicago ill adresine yoladık eğer sorunuz oysa

Size gelen 797 formlarda hangi center olduğu yazar. Veya rfe istenmişse onda da yazar. O yüzden sormuştum ☺️ Teşekkürler

• @chrissmith-07 Tebrikler umarim hepimiz icin her sey istedigi gibi gider, simdi umarim interviewden sonra kart surecinda sorun yasamayiz o kadar cok research yaptim ki olasi butun durumlara hazirliyorum artik kendimi 🙂

• @Tugba, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@chrissmith-07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba Maine de yaşıyorum, center dan kastınızı tam olarak anlamadım 😕 belgeleri chicago ill adresine yoladık eğer sorunuz oysa

Size gelen 797 formlarda hangi center olduğu yazar. Veya rfe istenmişse onda da yazar. O yüzden sormuştum ☺️ Teşekkürler

baktımda adres 🙂 Lee's Summit , Missouri olarak görünüyor

@Tugba, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@chrissmith-07, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

baktımda adres 🙂 Lee's Summit , Missouri olarak görünüyor

Teşekkürler 🤗

• Merhabalar, nişanlımla sonunda las vegasta evlendik. Ben Türkiye’ye dönünce o green card sürecini başlatacak. Benim sorum şu ki erkek arkadaşımın doğum sertifikasını henüz alamadık bu yüzden burda evliliğimizi konsolosluğa gidip tescil ettiremeyebilrim. Bu durumda Türkiye’ye evliliğimi hiç bildirmezsem green card sürecini etkiliyor mu? İstedikleri dokümanlar arasında nüfus kayıt örneğini okudum forumda ancak bu evliliğimi göstermeli ? Green card sürecini Türkiye’den yürütürken Türk yetkili makamlarına evliliği bildirmek zorunda mıyız?

• @crazycells merhabalar, bende yakın geçmişte Amerika’da evlendim. Evliliği Türkiye de tescil etmediğim durumda green card sürecimi etkiler mi? Evliliğimin kayıtlı olması gerekiyor mu? Süreci Türkiye’den yürüteceğim ancak Amerika için Türkiyede evliliğimi kayıt ettirip ettirmememin önemi nedir? Evliliği tescil ettirmediğim için pasaport kimlik vb değişiklik yapmayacağım için Dökümanlarımı kızlık soyadımla yürütebilir miyim? nüfus kayıt örneği istenildiği belirtiliyor bu doğum belgesi için mi yoksa nüfus kayıt örneğinde medeni duruma mı bakıyorlar? Eğer öyleyse mülakattan önce evliliğimi kayıt ettirsem sorun yaşar mıyım?

• Merhaba benim bir sorum olacak. Evlilik dolayısı ile greencarda başvurduk ve biyometrik randevusu için cevap geldi. Giderken yanımızda eşimiz de gelmeli mi? Aynı zamanda dil konusu için çevirmene gerek var mı? Yoksa eşim kendileri ile benim aramda çevirmen olarak yardımcı olabiliyor mu? Deneyimi olup paylaşabilecek varsa cok memnun olurum

• @nejlakerim, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba benim bir sorum olacak. Evlilik dolayısı ile greencarda başvurduk ve biyometrik randevusu için cevap geldi. Giderken yanımızda eşimiz de gelmeli mi? Aynı zamanda dil konusu için çevirmene gerek var mı? Yoksa eşim kendileri ile benim aramda çevirmen olarak yardımcı olabiliyor mu? Deneyimi olup paylaşabilecek varsa cok memnun olurum

Biometric sizin adınıza ve sadece siz gidiyorsunuz. Dil konusunda problem yaşayacak bir durum yok. En fazla 15 dk süren bir işlem. Eşinizi almazlar. Ben de gitmiştim belki lazım olurum falan diye, giremezsiniz dediler ☺️ Tecrübeyle sabit yani.

• @Tugba çok teşekkür ederim ama orada dediklerini anlamama durumu olması açısından demişrtim ben.o zaman ne yapacagız😢 Sadece resim ve parmak izi alıp işlem tamamlanıyor mu? Birde yanınızda evrak vs götürdünüz mü?

• @nejlakerim Yanınıza size gelen randevu kağıdını götürüyorsunuz onunla içeri alıyorlar. İngilizce konusunda hiç korkmayın kısa bir işlem ve yardımcı oluyorlar. Kimlik olarak da ben pasaportumu götürmüştüm.

• Bir de şunu ekleyeyim eğer soyadınız evlilikten sonra değiştiyse ve eski pasaportunuz varsa pasaportunuzla birlikte evlilik sertifikanızı da yanınıza alın.

• @strangek merhaba. Ben de benzer durumdayım. Nişanlımla ABD’de evlilik yaptık. Türk konsolosluğuna tescil ettirirsek pasaport vs soyadım değişeceğinden ve bunun süreci uzatacağını düşündüğümüzden konsolosluğa bildirmedik Green carda başvuru sürecimiz uzamasın diye. Hamilelik durumum olduğu için bebek doğduğunda Türk konsolosluğuna bildirmek zorunda olduğumuzdan konsolosluğu aradım ve eğer evlilik tescil edilmeden bebek doğarsa, evlilik dışı sayılacağını ve
    Sorun yaşayacağımızı belirttiler biz de mecbur evlilik tescili yaptırdık konsolosluğa. Yani GC başvurum kızlık soyadımla oldu, Türk kimliğimde eşimin soyadı oldu. Türk pasaportumu henüz değiştirmedim, ABD içindeyken bi önemi yok ama trye gideceğin zaman değiştirmelisin yoksa gümrükte sorun yaşarsın dedi görevli. Sonuç olarak GC de kızlık soyadım, pasaportumda eşimin soyadı olacak. Greencard başvuru süreci Türk pasaportundan ve evlilik tescilinden bağımsız. Ama tabi ki Türk pasaportum ve GC daki soyadı farklılığı giriş çıkışta sorun olacak mı bilmiyorum ben de .

• @nejlakerim, içinde söyledi: ABD Vatandasi ile Amerika'da evlenip Green Card almak

@Tugba çok teşekkür ederim ama orada dediklerini anlamama durumu olması açısından demişrtim ben.o zaman ne yapacagız😢 Sadece resim ve parmak izi alıp işlem tamamlanıyor mu? Birde yanınızda evrak vs götürdünüz mü?

Hiç panik yapmaya gerek yok. Randevu kağıdınızla gidip sıraya gireceksiniz. Genelde herkese aynı saat verirler ve orada sıraya girersiniz. Kapıdan içeriye girene kadarki noktada esiniz yanınızda bekleyebilir. Kağıdınız kontrol edilir ve içeri girersiniz, oturursunuz. Onlar isim söylediğinde o kişiye yöneleceksiniz. Parmak izi ve foto olayı var, 10 dk toplasanız. Detay veya İngilizce gerektiren başka hiç bir şey yok. Panik yapmayın. ❤

• @tugb-ylmz cevabınız için çok teşekkür ederim. GC başvurusunda sizden istenilen belgelerde sanırım Türkiye’de evli gözüküp gözükmemenizin önemi olmadı. Ben belgeleri incelediğimde nüfus kayıt örneği (birth certicate)istenildiğini gördüm. Ancak ben süreci Türkiye’de yürüteceğim bu yüzden ABD konsolosluğu bana sıkıntı çıkarır mı? Siz ABD’de süreci yürütürken sizden bu nüfus kayıt örneği istendi mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |